|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
25.2.2021 18:33:58   
Leilani
Pinky draga, čestitke najveće na maloj Lei ❤ Super da je sve bilo brzo i ekspresno. Mazite se puno, puno. I moja seka Briciola ti čestita od ❤. Baš sam joj neki dan ispričala kako čekaš treću srećicu i baš se razveselila. Hvala ti puno na lijepim željama. Ajme do pon.ću izluditi 🙈🙈 Uglavnom cure pardon što upadam ovako među vas, tamo na temi "nadamo se zajedno" mi se nitko nije pridružio. 



_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
25.2.2021 19:05:57   
KontesaNina
Leilani, samo ti piši kod nas, nismo ti niti mi jako aktivne, ali očito aktivnije nego na drugoj temi. Javljaj nam se 😄
Btw, prijateljica moga J se zove Leilani 🥰

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
1.3.2021 11:56:14   
katy1503
Pinky,jeste doma vec?koliko se ostaje u bolnici sad?

Kako su dečki reagirali na seku?

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
2.3.2021 22:18:41   
Lagertha
Pinky čestitam!!! Baš zvuči super porod. Mazi i pazi svoju curicu. Da li si došla doma? Kako su dečki dočekali svoju sestricu? 

Leilani, ima li kakvih sretnih vijesti? 
Moj dečko je jako narastao. Bili smo na prvom pregledu 17.2. i imao je 4700 i 54,5 cm. Sad je jos veci. Kupila sam mu neka odjelca u pepcu broj 62 i jedva mu ih navučem. Dobio je podbradak i busicu. Jedino ga strašno muče grčevi zadnjih dana na večer. Vrišti jadan i grči se, sav se trese i ukoci, suzice idu. Baš mi bude teško. Inače je dobar, lijepo spava i smije se, guguće, igra se u baby gymu, fino drži glavicu. Ljuljačka baby bjorn mu je zahod, svaki put se pokaka kad ga stavim u nju. 

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
3.3.2021 6:34:10   
Snjeguljica_83
Pinky, čestitam!!!!? ♥️♥️♥️♥️♥️♥️



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
3.3.2021 6:36:44   
Snjeguljica_83
Pinky, evo jedna zanimljivost. Kako smo kupili kućnog ljubimca, tigricu, birali smo ime. Kćer je odabrala Lili, ona je Lili, ali ja sam rekla da ću je zvati PinkyFunkyBirdy! 🤣 Kad kćeri nema u blizini, zovem je tako.🙃 




_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
3.3.2021 19:43:26   
belina
Draga moja Pinky cestitkeeee od 💗, dobro dosla princezo Lea, sve ti cvitalo u zivotu!Leilaniiiii drzim 🤞 za ponedjeljak, i to je velika stvar! Kako si mi inace?Snjeguljice kako tvoja djecica? Drage cekalice zeim vam dosadne teudnoce do kraja i lagane porode!!!

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
4.3.2021 6:39:33   
Snjeguljica_83
Belina, veselo nam je. Škola, vrtić, neposluh. Sad ko i ova od skoro dvije godine se počela boriti za svoje mjesto... Uf.🤣 Vi?



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
4.3.2021 20:53:43   
Leilani
Cure, da vam javim, ipak nije uspjelo, mrvice se nisu primile. Hvala vam na brizi 😘 M je vec pocela lagano u nedjelju, tako da sam znala da ništa od toga. I u pon beta 0.25. Nadala sam se barem da je biokemijska bila, ali čak ni to. Ništa, glave gore i ne odustajemo. Drugi tjedan idemo na razgovor s doktorom da vidimo što i kako dalje. Ali i sam je rekao ako sad ne uspije, da možemo probati ponovo za 3 mjeseca. Sad mi je to tako dugo za čekati. Nego, baš mi je lijepo tu s vama, pozitivna atmosfera vlada ❤
KontesaNina frendica od tvog J baš ima cool ime 😜Belina drago mi je da i tebe vidim tu 🥰



_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
6.3.2021 7:53:26   
Snjeguljica_83
Leilani, 😔 jako mi je žao... Nastavljate put... Hrabro dalje! 💪



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
6.3.2021 8:59:33   
Leilani
Tako je, nastavljamo put s nadom u dobar ishod 💪🥰. Mislim da je prvi put najteže prihvatiti nauspjeh. 



_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
6.3.2021 14:31:51   
belina
A u p.m Leilani! Krivo mi je ajme, ne mogu ti opisat. Tri mjeseca su dug period nadalicama, to je svakako. Ali sto je par mjeseci naspram toliko godina. Uh uh Sto cete sljedeci put radit?Snjeguljice moje svi se tuku kao da su godinu dana razlike, a ne 7! I mlada ima vec 3 god i 3 mjeseca. Ja radim, ona je u vrticu. Sve se vratilo na staro samo s dvoje djece.  Pinky jeste izasli

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
7.3.2021 11:56:19   
Lagertha
Kad bebač krene u vrtić, stariji bu skoro 5 godina user posted image Ajme koji veliki dečko, gdje je ona moja mala beba... a samo su 3 godine prošle.
Baš sam gledala sad slike kad je imao 7-8 mjeseci, micek moj slatki.

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.3.2021 11:17:50   
PinkyFunkyBirdy
Hvala vam svima puno na lijepim željama i čestitkama! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Drage moje, pustili su me za 2 dana (Katy, ako rodiš prirodno navodno do 14h onda te puštaju za 2 dana, a carice za 4 dana), ali pošto skrivam svoj RR život od muža user posted image onda mi nije baš lako doći do laptopa dok je on doma (a bit će doma još ovaj i sljedeći tjedan). user posted image

Lagertha, tako i ja gledam mog M, sad već pripremamo sve što treba za upis u 1. razred, jučer mu je ispao prvi mliječni zub, danas je vadio krv bez da je zaplakao (a on je inače strašno osjetljiv i plačljiv - na mamu user posted image ) i sve si gledam kud je to vrijeme proletilo. user posted image

Leilani, žao mi je što nije uspjelo, ali držimo fige i navijamo da je sljedeći put onaj pravi dobitni! user posted image user posted image user posted image Pozdravi seku u moje ime. user posted image

Snjeguljice, baš si me nasmijala s pričom o Lili. user posted image user posted image user posted image

Katy, dal si možda već rodila? user posted image

KontesaNina, kako se snalazite sami? Ili je došao netko u pripomoć?

Belina, tvoje curke se mlate kao i moji dečki - to je ta bratska/sestrinska ljubav. user posted image

Breskvice, dal si rodila? Javi se! user posted image

Napišem više o L u drugom postu da mi ovaj ne nestane. user posted image

< Poruku je uredio PinkyFunkyBirdy -- 10.3.2021 11:20:37 >


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.3.2021 11:20:53   
PinkyFunkyBirdy

user posted image


user posted image Lagertha ---------------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam dečkić 17.01.user posted image
user posted image KontesaNina ----------- 21.01.2021. user posted image user posted image - Stigao nam Anton 30.12.user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy ------ 22.02.2021. user posted image user posted image  - Stigla nam Lea 24.02.user posted image  
user posted image Breskvica55 ------------ 27.02.2021. user posted image user posted image
user posted image katy1503 --------------- 20.03.2021. user posted image user posted image
user posted image mamice ----------------- 20.04.2021. user posted image user posted image
user posted image claire -------------------- 04.05.2021. user posted image user posted image



user posted image


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.3.2021 12:46:30   
PinkyFunkyBirdy
Moja mala slatkica već ima 2 tjedna koji su mi proletili i još uvijek puno spava i sisa, a kad je budna ne zna ni par minuta biti bez da plače. Trenira nas polako da joj moramo ugađati ili sisanjem ili nošenjem. user posted image
Inače, dobro napreduje i u ponedjeljak je imala 3620 g (u bolnici je izgubila 220g tako da je ovo super) te na prvi sistematski idemo 26.03. Pupak nam je otpao, ali je ispod ostala neka mala upala pa i dalje prašimo s Tyrosurom. Sad je već malo polovila kad je noć pa uglavnom noću spava od cca 1h do 8h s najčešće par sisanja tijekom noći, ali bez nekih drama - počne se buditi s malo kenjkanja, ja ju uzmem iz kindača, dam sisati i kad je gotova vratim ju bez problema u kindač gdje nastavi spavati, a ja se vratim u krevet. Do sad mi je bila zahtjevnija od D, ali nije strašno. M je bio puuuuuuno zahtjevniji. user posted image

Ja sam vam od kad sam se vratila nastavila kao da ništa nije bilo - kuham, perem, čistim, ... Više se ni ne obazirem na to što još krvarim jer sam svaki put imala krvarenje/iscjedak po 8 tjedana nakon poroda. Ono što me brine zadnjih preko tjedan dana je što sam istegla vrat (dok sam dojila ležeći, kad sam zaspala, a glava mi je visila) i od tada sam svaki dan na tabletama protiv bolova. Nekoliko dana sam jedva dočekala da mogu popiti sljedeću jer sam na svakih 6 sati uzimala Brufen 600 i opet nakon 6 sati Lekadol forte 1000, a dok bi popustila prva tableta i ja mogla uzeti sljedeću sam plakala od bolova jer je bilo neizdrživo. user posted image Sad mi je još ukočeno sve u ramenima, ali nije više toliko bolno, no svaki put kad dojim ili nosim L ili ju pak presvlačim bude mi gore jer sam nagnuta naprijed i opterećujem vrat i ramena. user posted image
Inače, fizijatrica u rodilištu mi je rekla da su mi se trbušni mišići previše razdvojili (do 2 prsta se tolerira, a moji su nekih 6 prstiju) i sad moram nositi steznik, raditi neke vježbice i kad prođe babinje moram ići u bolnicu na fizikalnu terapiju. Pokazala sam joj sliku mog trbuha (koju sam i vama pokazala) i ostala je žena šokirana te me tražila da joj pošaljem sliku da ju može koristiti kao pokazni materijal na svojim predavanjima. user posted image user posted image user posted image Eto, možda moj trbuh još završi i u nekom udžbeniku. user posted image

Dečki su mi za sad super prema L. user posted image Htjeli bi puno više raditi s njom, ali naravno ne mogu i često ju voze u kolicima po stanu dok plače i diraju i ljube (po odjeći samo jer me strah da ne donesu nešto iz vrtića). Za sad sam zadovoljna jer ne pokazuju ni mrvicu ljubomore već čim krene plakat viču da ju idem smiriti. user posted image

Kako ste mi vi ostale i vaše buše i/ili bebači? user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.3.2021 13:50:13   
Lagertha
Uf Pinky baš grozno zvuči ta upala vrata. Nadam se da će ti brzo proći. Predivno mi zvuči ta tvoja kombinacija dva dečkića i jedne princeze, mislim da ćeš uživati s njih troje. I kod nas je kombinacija za sad 2 dečka i 1 cura - samo je curka od mog brata user posted image Biti će im zabavno jer je mala razlika (7 mjeseci). Očekujem još kojeg nećaka/nećakinju za koju godinu user posted image
Tražit ćeš uputnicu za fizio nakon babinja?
Ja se moram sjetiti pitati gina za to, u bolnici mi nije rekla kolika mi je dijastaza, samo da je imam.
Meni se čini da mi je to ona moja regularna škemba koju imam zbog previše kila, a ne dijastaza.

Bebač i ja muku mučimo s kolikama. Pomaže nam baby bjorn bouncer. Marama i nosiljka manje jer smo vrući pa se samo uznojimo dok to namjestimo. Lefax mu dajem 2-3 puta dnevno pa mi se čini da je manji intenzitet i da traju kraće.
Mene muči lijeva sisa od vikenda. Valjda neki čep se stvorio, al nemam temperaturu i nije crvena. Njemu ujutro bude desno oko krmeljavo pa se bojim da mu je upaljeno jer smo se nosili po vjetru i malo od propuha. Čudno je vrijeme, na suncu je vruće, u hladu se smrzavam.
Idući tjedan prvo cijepljenje + rotarix ćemo kupiti. Po noći spava od cc 21:30/22 - 6/7, no to se mjenja svako malo. Po danu ima 3-4 spavanca od pol sata-2 sata, ali stvarno je svaki dan drugačije. Povremeno mi se probudi i noću pa jedno pol sata-sat cendra. Osjećam se povremeno iscrpljeno, ali uglavnom se naspava.
Stariji ide u vrtić, dobar je. Ne čini mi se pretjerano ljubomoran, jedino mu je žao što nemam za njega više dovoljno vremena. Tata je dao 90% sebe da mu to nadoknadi. Javim se nakon idućeg pregleda da javim napredak i nuspojave kod cjepljenja. Pozdrav svima!

< Poruku je uredio Lagertha -- 10.3.2021 13:53:04 >

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.3.2021 15:37:11   
katy1503
Pinky,super da ste doma i da stvari polako sjedaju na svoje mjesto...drzim fige da vrat prode sto prije...

Malena zna da je princeza,pa to vec iskoristava... neka,neka svi ce je maziti....
Lagertha,vec cjepljenje??vrijeme stvarno leti...
Ja danaa 38+4,bila na pregledu,sve ok,cak ni ctg mi nije raden...jako nas puno bilo a jedan doktor....Ja vjerujem da sam do kraja tjedna u bolnici... trbuh se jako spustio,lakse disem,zdjelica vise boli a ona se smirila dosta...
Drzite fige da ipak ne krene sutra jos ,jer mi L ima rodendan,puni velike 2 godine....
Javim se svakako....

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
10.3.2021 15:52:40   
PinkyFunkyBirdy
Katy, onda držimo fige da Lea još malo pričeka. user posted image Sretan rođendan tvom sad već velikom dečku! user posted image user posted image user posted image
Izdrži još to malo - svi ti bolovi će ubrzo biti iza tebe. user posted image

Lagertha, nadam se da će se oko tvog slatkiša brzo oporaviti i da neće biti potrebni nikakvi lijekovi. Sretno na cijepljenju! user posted image
Da, kad prođe babinje moram tražiti D1 uputnicu za fizikalnu na Vinogradskoj. Ne znam kud ću s malom kad to krenem, ali budem o tom razmišljala kad to dođe na red. user posted image
Nego, htjela sam ti reći za dojku - ako osjećaš da je tvrdo s neke strane probaj stisnuti taj dio odmah nakon sisanja pa gledaj gdje izlazi malo mlijeko na bradavici pa probaj iz tog mjesta lagano istisnuti kao bijeli miteser i trebalo bi ti biti puno bolje. Tako se i meni znao začepiti kanal i sama sam otkrila da se ako ne prvi dan pojave tvrdog na sisi, drugi dan obavezno, može lagano istisnuti taj sirasti čep koji začepi cijeli kanal i nakon toga mlijeko zna špricati iz kanala (ako je prošlo više dana od začepljenja) ili ga nakon toga beba uspije isprazniti. Nigdje to nisam pročitala, a već je puno pomoglo par žena kojima sam to predložila pa ako želiš probaj. user posted image Ponekad je potrebno malo raširiti bradavicu ili ju podići tako da ju ispod prstom nadižeš da se gornji sloj jače raširi. Nadam se da će pomoći. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
11.3.2021 8:32:37   
katy1503


IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Katy, onda držimo fige da Lea još malo pričeka. user posted image Sretan rođendan tvom sad već velikom dečku! user posted image user posted image user posted image
Izdrži još to malo - svi ti bolovi će ubrzo biti iza tebe. 



Sad vidim u potpisu da je tvoja Lea stigla na tvoj rodendan... ako moja Lea priceka do ponedjeljka,roditi ce se na moj rodendan...sve vrvi  Ribama....
Ja i dalje u komadu,L s balonima u vrticu,K isto,muz ureduje stan a ja skupila noge da ne krene nista danas....

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
17.3.2021 19:02:52   
katy1503
Pozdrav svima!

Danas u 15.00h na svijet dosla jos jedna Lea...3.720g i 52cm duga....sve je proslo ok... ista seka,garava i prelijepaBila sam na redovnom preglefu u TA,s laganim Kontrakcijama....na pregledu 4cm otvorena,zaprimljena u 11,rodila u 15 bez epi,nisam rezana,nisam puknula nitu sivana...al bolilo strasnoooo....Meni najtezi porod od sva 3😑
Doma svi sretni,L nista ne kuzi,a K je sretna zbog seke i tuzna jer joj falim..jedva cekam domaaaa🤗🤗🤗🤗

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
17.3.2021 20:38:35   
mamice
Ola evo nas. 

Prvo svima mama cestitke za rodjenje bebaca(nadam se da su svi dobro i da uzivate jedni u drugima)Mi imamo 30.03 dogovoren carski rez.Strah me ko nikada i poslje 2 prirodna porodna sve mi novo. Pitanja milion pa ako moze odgovori😉1) Sve me zanima o carskom pa nadopunite ako sta izostavila hehe2) boli li davanje spinalne? Koliko kateter ostaje? Kad se smijem kupati? Koliko ostajemo u bolnici? Kako dojiti nakon carskog? 


_____________________________

Veliki braco Mihael-14.06.2008
Seka Valentina dosla 20.10.2011

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
17.3.2021 21:51:22   
Lagertha
Čestitam Katy. Stigla je točno dva mjeseca nakon mog sina. Mi smo danas bili na pregledu, dobio je tri cjepiva i ima 5830 grama i 59,5 cm. Raste bebač. Okeco mu je prošlo masažom i tapkanjem fiziološkom otopinom.Pinky nisam uspjela to sa cicom jer nema tvrdog dijela, ma na toj cici sam imala neki lažni mastitis prije godinu dana (nisam dojila) i kasnije na uzv su mi rekli da imam neke benigne ciste pa možda one zafrkavaju. Nekak mi se čini bolje zadnjih par dana otkad sam prestala piti mjesavinu anisa, komorača i kima. Mislim da mi je taj čaj izazivao hiperprodukciju. Što se tiče carskog, dobila sam opću, tuširati sam se mogla prva 3 dana samo od šava na dole (da se ne smoči rana). Kad su mi skinuli zavoj onda sam se smjela cijela. Najgore od svega mi je bilo što sam primila hrpu nekakvih inekcija protiv tromboze i antibiotike. Rez boli, ali te inekcije su mi išle na živce jer su mi stvarale dodatnu bol. Nakon 6 dana me više nije boljelo dok sam ustajala iz ležećeg položaja, a već nakon 12 sati sam mogla hodati i skinuli su mi kateter. Kod vaginalnog mi je gore bilo pišanje, sjedenje i bol u kraljeznici. Dojim normalno, odmah sam počela čim su mi ga donjeli. Mislim da je cc 12 sati prije nadoslo mlijelo kod vaginalnog. Ne znam da li ima veze što sam ja ipak imala nekoliko sati svojih trudova i što sam se otvorila 6-7 cm. 


(Odgovor članu mamice)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
18.3.2021 3:29:38   
KontesaNina
Katy, čestitam od srca, divne su to vijesti! Ne znam sto znaci bol vaginalnog poroda, ali stvarno mislim da je fantasticno da nisi sivana, ipak će oporavak biti puno brzi!
Pinky, čekaj, tolike si godine na RR forumu i TM ne zna da si ovdje tako aktivna?! Ma daaaaj, svaka ti čast na tome, ne mogu vjerovat!
Carski rez: dakle, preživjela sam ih 4 i vjerujem da ti nakon dva vaginalna nije lako niti pomisliti na carski, ali nije tako bas strašno. Ja sam svi dijelu rodila vani, ali vjerujem da je to vise manje isto i kod nas.dolaziš večer ranije u bolnicu i poslije 8 navečer nisam smjela ništa jesti i poslije ponoći ništa vise piti. U jutro naprave CTG, prije su me brijali na mjestu gdje će zarezati (ovaj puta nisu pa sam se čudom čudila!), , klistir i kada je vrijeme kreće se na operaciju. Ovaj put sam hodala do dvorane, prošli put su me vozili, ne znam zašto su te promjene, da li zbog kovida ili?!, ali tako je bilo. Kada jednom udes u dvoranu, onda te prebace na stol za operaciju. Puno polsa dok ti samo ležiš i čekaš. Onda dolazi anesteziolog i daje spinalnih. Zaboli, ali ne tako da bi se trebala bojati. I onda počinje, meni osobno najgori dio, kad ti noge počnu trnutini vise ništa ne osjećaš. Tada stavljaju kateter. I tu dolazi doktor ginekolog koji te porađa. Premažu ti trbuh sa jodom da ga dezinficiraju i započinju operaciju. U roku par minuta (manje od 5!) začujes plac i donose ti dijete da ga vidiš/poljubiš i odnose da ga pregledaju. Dotle te šivaju i to traje 20-40 min, ako je nešto kompliciranije. Za to vrijeme opet dolaze sa djetetom i možeš ga gledati, znaju ga staviti na tebe, iako si ti prekrivena onim zelenim tkaninama. Drugi od mojih 4 se u tom trenutku u potpunosti smirio kad su ga stavili na mene. A prvo sam molila da ju maknu jer sam mislila da ću ispovraćati dušu koliko mi je bilo zlo od anestezije.Kad je operacija gotova ideš u sobu za promatranje. Tamo ti se zna pridružiti muž sa djetetom, ali meni je samo prvi porod bila mala samnom, i iskreno, i tom trenutku vise nikad nisam poželjela imati dijete uz sebe jer se užasno osjećaš. Tamo čekaju da počneš micati nogama sto može trajati i preko dva sata. Onda te odvoze u sobu i ako je sa djetetom sve u redu, ubrzo ti dovedu dijete uz tebe. Kod nas je muž najnormalnije uz tebe, posebno sada kada je kovid jer onda sestre imaju manje posla oko rodilje i ne trebaju ulaziti u sobe i pomagati. U Hr je vjerojatno taj dio potpuno drugaciji. U bolnici ostaješ 4 dana. Kateter ti vade obično nakon 24 sata, ali ponekad i istu večer ako je porod bio rano ujutro. Ustaju te par sati nakon poroda. Svi kažu da je to jako važno, ali ja nisam nikad shvatila zašto je tako važno. Slušaj svaku stvar koju ti savjetuju, gdje da gledaš, kako da se pomakne. Ako ti neće nikomnista rec, onda se javi ovdje pa ću ti pisati. Meni se ono od infuzije jako brzo zatvara pa su mi nakon 36-48 sati to vadili i počeli davati brugene koji brat bratu ništa ne pomažu za bolove. Paracetamol ne smijem jer sam alergična, ali drugima to daju.Sa dojenjem počinješ odmah, ali moraš biti spremna da uzmeš pumpica jer će ti možda trebati prvih dan, dva dodatna stimulacija, no to isto ovisi o tome kako ti je mlijeko naviralo i prva dva iskustva poroda, ja se uvijek moram prvih tjedan dva izdajati. Ali doći će i nemoj previše brinuti! Malo će ti teško biti ići kakati, to je dosta neugodno. I teško je za obrisati se, a kažu da se smiješ tuširati već drugi dan kako skinu flaster. Ja se nikad nisam tako rano tuširala. Kupati ne dok ne otpadnu konci!
Jesam li ti sto zaboravila napisati? Ako te sto zanima, samo pitaj, iskustvo je ovdje. No i druga zemlja poroda, to je isto istina. Sretno i drži se, bije to tako strašno!!



_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu Lagertha)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Zimsko-proljetne bebe 2020/2021.
18.3.2021 3:44:09   
KontesaNina
A sada malo o nam. Sitra mi idemo kod pedijatra, ali nisam sigurna da li imamo cijepljenje ili imamo snimanje kukova. Nekako bih radije da ga prvo cijepe. U pon smo išli u Brisel po putovnicu. Slijedeci petak idemo svi na kovid testiranje i ako smo negativni krećemo u subotu svi sestero na put za Hr! Počinje me držati nervoza oko spremanja stvari i di će to sve stati. Poznata sam kao osoba koja previše toga nosi i stvarno me strah kako ću sa svime i gdje.Mali je dobro, puno se smije i to najviše meni jer sam ionako stalno ja sa njime. No voli i braću i sekicu pa i njima poklanja velike osmjehe, ali ne kao meni. Ne voli kupanje, budi me po novi često, ponekad samo tri puta, ali recimo jučer doslovno od 2 do 6 svakih sat vremena tako dam sam užasno iscrpljena. Po danu jaaaako puno stečeno, i preko 10 km pa me to smiruje i u tome nalazim utjehu. Kile nisam skinula i teško mi je jer ne znam sto obuci, nijedne hlače mi Nisu dobre i to me izluđuje, a ne da mi se kupovati neke prijelazne (bar se nadam da će biti prijelazne!). Mali nije puno veliki, ko niti ostala moja djeca, možda ima 5 kila, bas sam nestrpljiva da ga sutra izvazu, ali jede i riga ko veliki pa se iskreno ne brinem.Sto se tiče krstitki, sve smo organizirali. Jedino me sada ovo naglo povećanje užasno zabrinjava. I ne možemo naručiti tortu jer svi zatvaraju na veliku subotu svoje radnje (sto je i normlano), a iskreno vjerojatno bi tortu napravili na veliki petak, a mislim da niti jedna torta ne može biti netaknuta u frižideru 4 dana i da je super i da valja. Tako da ćemo najvjerojatnije imati krštenje bez torte. Ali sto je tu je, bitno da ga kratimo, tako je sada sve nešto čudno i drugačije, zar ne?
Ono sto me posebno veseli je gledati odnos troje starijih u odnosu prema malome. Voljela bih kada bi se Lidac javila, ona ih ima 6. Sigurno hi imala i sama sto reci na tu temu. To je nešto prekrasno kako su ga stariji prihvatili. Ne primjećujem ljubomoru ili ju oni barem ne pokazuju jako otvoreno. I tako, idemo iz dana u dan.
Aha, pričale ste o fizikalnoj. Ja sam upravo krenula prije dva tjedna na svoju. Razmak među mišićima je samo jedan prst pa sam presretna, no ima tu mjesta za napredak, sfinkter za pisanje je davnih dana prestao dobro funkcionirati pa ću se Trebat dobrano potruditi da ga održavam barem na ovom nivou.

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!