|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
4.8.2019 10:19:51   
Pahuljcic
Eh sad....kad je imao 3 mjesecca stalno je neke zvukove proizvodio i bio mi je presladak, inodjednom je sve to staln stalo, sad mu ne cujem smijeh al.je smijesak stalno tu, cuje idealno jer i namjanji sum primijeti, al cesto bira da ignorise, i voli sam da se igra, i nece da se mazi sa mnom nikako, kad je na siki to su nasi momenti, nikad ga nisam.ni ljuljala ni nosala jer kao nisam htjela da ga naviknem na to, jesam li u necemu pogrijesila, i pretjerujem li sto se brinem da nesto nije ok, sami smo i zivimo u svedskoj pa nemas s kim da.se posavjetujes, lijep pozdrav svim mamama i hvala na odgovoru unaprijed...


P.s. valjda ce proci ova dva posta 😃

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1376
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
4.8.2019 14:14:46   
hipo
Pahuljice bok!

Ako je tako motoricki napredan, mozda mu zato govor dolazi kasnije na red, mozak valjda vise radi na motorici? Možeš u ovoj fazi samo puno pricati i citati mu, ojevati, raditi na tome da upije sto vise rijeci i gradi vokabular. 
Sto se tice klope, moja starija je mjesec dana lijepo jela sa zlicice, a onda 2 mjeseca nije nista htjela nego komadiće i da sama trpa, to je bio kaos, pola toga na podu. Al je naucila sama i s godine dana je sama stavljala zlicu u usta i malo poslije i vilicu. Jesi mu probala davati komadice? 
Neka djeca nisu mazna, neka nece da se odvoje. Ja ti osobno ne vjerujem u to da mozes djecu naviknut ili ne naviknut na nosanje. Moja starija bi i sad bila spojena za mene da moze, po noci me doziva, plače... Hoce se igrat u društvu, mora imat sugovornika ili publiku. Bebac mi je skroz drugaciji, on spava sam u kreveticu, moze se sam zaigrati po sat na baby gymu. Mislim da im je usadjeno kakav im je karakter, da mi tu minimalno imamo utjecaja. Al svak najbolje zna svoju bebu i prirodno je da se brines. Kada imas sistematski, pitaj pedijatara? 

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1377
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 7:10:21   
Snjeguljica_83


IZVORNA PORUKA: hipo

Jel vas rashladilo? Tu stalno puse danas.

Nadam se da cemo sutra moc na plazu. 



Je, rashladili je, ali nije toliko vjetrovito.Svaki dan smo na moru.😁

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1378
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 9:33:05   
Pahuljcic
Da u pravu ste, ma ovdje je zeznuto doktoru, ovdje mora ora dijete biti tri dana pod temperaturom visokom da bi te tek lrimili, mislim da sistemataki ide tek sa 12 mjeseci nisam sigurna , tek smo se doselili ima 3 mjeseca ja i bebach..nije jeo velike komade, ma nista , pomalo je jebuke skidao zubicima i tjt..al pislusala sam vas jucer, prvi put sam.mu hljeba stavila mrvice u ono sto.sam kuhala pa samljela i to je htio , nz jel.slucajnoat il nije



(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1379
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 9:35:57   
Pahuljcic
Kako ste vi uveli te krupne zalogaje, mene je muz isprepadao sa tim da se moze ugusiti, a ja sve nekako idem logikom ima vec 8 zuba , znaci djeca i bez zubica jedu i zvacu hranu,simpatican je ujutru kad se budi od zvuka sto cuje..isto malu vuk, cvili nesto..heheheh...koliko su vase bebe  velike? 



(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1380
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 9:37:46   
Pahuljcic
Ja sam.bila predivna sa ostalom djecom od pjevanja pricanja i igre, al kad sam svoje dobila sve sam slabo, eto od jucer sam pocela bukvalno sve da mu pricam, mama aipa vodu, mama hoce bebi da prokuha vodu, mama otvara kafu i sve tako hahajajjajajaja


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1381
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 11:19:11   
hipo
Pahuljice, ja sam joj ponudila povrce skuhano u neposoljenoj vodi izrezano na tanke prutice. Daj mu jedan komad da vidis moze li to zvakati i gutati. Neke bebe dibiju zube s godinu dana, a uredno zvacu od pocetka. Zvacu desnima. Ne moras cekati puno zuba. Ali treba htjet zvakati, ako nece zvakati, nece mu pomoci ni usta puna zuba. 
Uguglaj baby led weaning ili pogledja tu https://klinfo.rtl.hr/djeca-2/bebe/u-blw-metodi-hranjenja-beba-je-voda-dohrane/

Mislim da imas na fb grupe za tu metodu i imas domace kasice za bebe sa do rim savjetima o uvođenju dohrane. 

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1382
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 11:20:31   
hipo
S tudjom djecom je uvijek lakse jer si s njima par sati, sa svojima si 24h dnevno, moras kuhat i spremat, pa se ne da ni pricat ni pjevat 😁 meni s enw da ni mislit nekad moj ima 4,5 mjeseca 



_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1383
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 11:41:55   
hipo
Znaci ja sam samo povrce, meso i ribu davala na komade jer je bilo skuhano i mekano (nkuhano bez soli), a voće sam i dalje blendala ili ribala, to bas nije htjela, al ako bi barem zlicicu uvalila bila sam sretna.

Ona je imala dobru finu motoriku i znala je super te komade sama uzimat i stavljat u usta. Bilo me isto strah u pocetku, tako da razumijem tvog muza. Malo procitaj o toj metodi pa vidi hoces li probati. 

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1384
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 11:53:52   
Pahuljcic
Jaooo divna siii...hvala punooo...ev sad sam procitala zajedno sa muzem pa cu bas da pokusam....predobar je tekst...tako cu i ja izrezati...ja sam.pokusala.mrvice hljeba staviti cisto da vidim imal.taj pincohvat i hocel ustima prinijeti i on nije ....al eto bas i u tekstu kazu treba biti uporan...i kao da su minimalni procetni gusenja...tako da.veijedi probat...on je meni suoer jeo.na kasikicu al o o kako smo mu pinekad dali one kupivne kase sto sam.izvlaci i onda mi je kasikicu odbio, toliko da nece ni kapi koje mu dajem.svaki dan da uzme


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1385
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 13:10:41   
hipo
Javi kako ide, probaj zajedno s njim, tkao d aod pocetka uci da se jede zajedno za stolom.

Bilo bi super da prihvati, zvakanje je vazno za probavu. 

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1386
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 17:14:31   
Pahuljcic
Evo probali smo...skuhala sam jednu mrkvu i jedbu jabuku i izrezala na komadile, stavila mu ispred njega i ja uporedo.jela ..samo.je jednom dotaknuo.prstom i odlucio.da vise nece, to.je trajalo,i onda sam.mu ja komadic.meke.jabuke stavila u usta...i da.po.obicaju je to.drzao 15 minuta bukvalno u ustima, onda sam.pomusala da.mu dam.malo.plazme, nju.ne.odbina.i.gricka po.malo....pojeo.je bogdu malu i tjt..necu odustati sutra opet nastavljam sa povrcem...jel moguce da.mu sad izbijaju jos neki zubici, ima ovih 8, 4 gore i 4 dolje, al opet mi bali bas, i gura u usta opet sve, i nervozan je plus glava topla stalno 🙈


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1387
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
5.8.2019 19:47:48   
hipo
Samo nek on mulja po ustima. Bolje da mulja povrce nego plazmu. 😂

Znam dosta beba koje su idbijale dohranu kad su izbijali zubi, kad izbije sve po staorm. Mojoj maloj nije smetalo. 



_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1388
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
6.8.2019 7:04:44   
Snjeguljica_83
Hipo, a kako to spava Hipić po danu?



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1389
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
6.8.2019 10:48:55   
hipo
Snjeguljice, preko dana nikad ne znam kakav me raspored ceka. Uglavnom soava po pola sata. Jucer popodne 3. 😵



_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 1390
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
9.8.2019 7:24:31   
Snjeguljica_83
Jaooo, noćas jedno buđenje ne znam u koliko, a onda se zaredalo u 4:45 pa u 5:45 i onda u 6:50... 😭😰Sad spava. 



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Pahuljcic)
Neposredna veza do poruke: 1391
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
11.8.2019 21:36:44   
hipo
Snjeguljice, kako spavanje?
Kod nas kako koja noc, sinoc uzas.

Katy, jesi nosila papire za produzenje dopusta? Mi se vracamo za desetak dana pa cu ic.

Jos smo dva dana na moru, pa kod sveki na poklonstvo

Lidac, di si? Kako tvoja djeca?

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 1392
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
12.8.2019 7:09:48   
Snjeguljica_83
Hipo, dobro spava... Valjda... Ne da se uspavati. Moram je njihati, davati sisu, neće svaki put palac, dudu ni slučajno. Novost je da se budi ranije! Noć joj traje do 7 najduže. Eto sinoć je zaspala u 22:30 i mislila sam dd će duže spavati... Ništa.



_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1393
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
16.8.2019 7:00:48   
katy1503


IZVORNA PORUKA: hipo
Katy, jesi nosila papire za produzenje dopusta? Mi se vracamo za deset_ak dana pa cu ic.

Jos smo dva dana na moru, pa kod sveki... 



U srijedu odneseno:), nekako mi prebrzo došlo... 
Kako je na miru svima? Mi idemo tek sad u srijedu, muž nije ranio dobio go... Klinci su dobro, L raste ko lud, sve je teži, nosimo 74,nema mira ni sekunde, i dalje neće dudu pa nam uspavljvanje bude cendravo i sl... Dala sam mu da lizne već sad jabuku, bananu, špek jer non stop bleji u nas dok jedemo, i sam žvače na prazno... K je ok, dosadno joj doma već, mada smo non stop negdje, često mi me želi spavati popodne pa dan bude preedug... 
Oboje su mi rano ranio i, pa stoga moj dan počne vrlo vrlo rano... 
Mile ne idu dolje, morala bi poceti vježbati... E da, dobila M prošli mjesec... 

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1394
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
16.8.2019 7:06:06   
katy1503
E da,vidim pričate o spavanju...uglavnom spava nakon 2 sata budnosti

buđenje 6-7,pa za nekih sat vremena kratki spavanac (30min),pa  nakon 2h opet kratki, pa jedan duži 1.5 do 2 sata (sa milijun budenja i nunanja jer nema dudu ni cicu), pa još dva kratka od kojih nekad jedan preskoči...spavanac u kindacu oko 21.30 (dva hranjenja do budenja ujutro?)... 
Neće zaspati u kolicima, nego uglavnom na meni s pjevanjem i slično pa je nosiljka više nego korisna a i voli je.. 



_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 1395
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
16.8.2019 12:56:54   
hipo
Katy bas dobro  da malo cujem kako si.

Hipic ima 3 dana smrkav, kise i kasljuca, nocas imao 38,4. Al je dobar dio noci spavao u horiozntali pa sam se stigla odmorit i ja. Prvu noc je spavao na meni. Prva onc od kad se rodio. Jos 2 tjedna do sistematskog, vagali ga doma nekidan sad je na 8,5 kg, 70 il 71 cm dug.Hipici je tu rkstra dksadno, jos kad joj stric ode danas, do ponedjeljka ce poludit. Muz stalno neka zaduzenja dobija da popravlja po kući pa ne moze bit  s njom. Jutros sam nasla kafic u blizini s toboganom i ljuljackama, DM usput, pa smo nekako pregrmjeli jutro. Me i vjestica nije bas došla, al sam u srpnju imala dva outa po 1 dan s nekom slinavom sukrvicom. 

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 1396
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
16.8.2019 22:02:06   
katy1503
I L je u pon smrcao al prošlo čim smo prestali s klimom i izašli van.. Srecom izvukli se ovaj put bez temp...

Mi imamo sistematski tek krajem 9 mj, kad ih vodim skupa... 
Inace sam dobro, neki dan lakši neki teži naravno... Al jedva čekam vrtic... 

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1397
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
18.8.2019 17:32:56   
hipo
E tu kod svekaca nema klime, pa mislim da smo nesto pokupili. Inhalirala sam ga pa je pomoglo.


Spakirana 90%, ujutro brišemo za Zg. 



_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 1398
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
21.8.2019 9:02:10   
katy1503
Hej ekipa!?

Kako ste??? Mi se spremamo za more, trenutno time out jer L spava... 
Idemo na tjedan dana, jedva čekamo... 
Inace smo ok, nešto L nos zeza al ništa strašno... L sam dala već sa siše jabuku, lize bananu al kad se vratimo krećemo s papicama... K je ok, jedva čeka more... 
Hipo, jeste se vratili? Kako tvoja ekipa? Jesi predala za porodiljni? 
Snjeguljice, tvoji klinci? 

_____________________________

Katja - 27.09.2015
Lukas - 11.03.2019
Lea- 17.03.2021


(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 1399
   RE: Zimske i proljetne bebe 2019.
21.8.2019 16:46:01   
hipo
Katy stigli smo. Ja kao se raspakirala, a stan izgleda jos gore nego dok sam se raspakiravala jer je hipica sve igracke povadila Idemo u park ujutro i navecer, tata je poslije spavanja jos negdje odvede pa je psihicki lakse, osim sto i sve to treba ugurat kuhanje. 
Hipic gleda jako zainteresirano dok papamo i mljacka u prazno, otvara usta kad mu dam vitamin D na zlicu a cekam sistematski drugi tjedan da viidm kad ćemo papicom i koja su sad pravila. 

          


_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu katy1503)
Neposredna veza do poruke: 1400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  54 55 [56] 57 58   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!