|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 12:11:46   
PinkyFunkyBirdy

Trudilice:


user posted image belina - 20.03. - ponosna user posted image
user posted image Mini Bav - 27.03.


_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 12:16:35   
perlica55
Pozdrav cure, samo se kratko javim... Preuređujemo stan pa sam kod
mame... Navijam od srca user posted image

Tintin imala sam isti problem s PP... Mogu svima odgovoriti, al ne i poslati prva
pp. Obvezno moraš kad prva šalješ napisati nekakav naslov, bez tog ne ide...

< Poruku je uredio perlica55 -- 22.3.2017 12:17:34 >


_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Mini Bav)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 12:40:18   
tintin
Perlice hvala ti, sad idem probati, kako si inače?

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 14:14:31   
Leilani
Bok drage moje!

belina user posted image za krasnu betu!!! Cekamo srceko user posted image

tintin drzim fige da nalazi budu dobri i onda cim prije da uđete u postupak, a i 5.mjesec je proljece pa neka bude tako kako kazu u humanoj.Navijam user posted image

daxy bravo za zivahne curkice! Mozes nam staviti kakvu fotkicu u album da ih vidimo?

lourdess draga, drago mi je da je najgore s tatom proslo i zelim vam od srca da uspjesno preprodi bolest. Kako si ti, jesi se malo smirila?

mini bav draga, nemoj piskiti lh trakicu kao test za trudnocu jer tek tad ces biti zbunjena. Jos malo se strpi pa popiski pravi testic. Navijam za debele user posted image !

Kod nas akcija prosla, uspjeli smo svega 2 puta akcijati, nadam se da smo potrefili. Iako mi crtica na LH trakici nije bila nesto full obojena user posted image
Toliko smo umorni od posla da se navecer samo prehitimo u krevet i zaspimo. Trenutno nam je uzasan tempo, a vidimo se samo navecer. A proci ce i to user posted image



_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 14:20:21   
Mini Bav
Leilani ma necu, naletila na temu pa reko da ispitam teren. Odlučila sam piškiti u sub ujutro test. To će biti 29.dan ciklusa, ako do onda ne stigne user posted image , a nadam se da će gledat svoja posla i odgodit dolazak.user posted image

Navijam da ste potrefili u ta dva puta! 😁 nikad ne znaš..

_____________________________

First one <3 12.12.2014.

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 14:39:44   
belina
Pozdrav drage dame
Evo me malo na kaucu, imali smo danas izvanucionicku nastavu, isli smo na obliznji rijeku, pjesacili smo 7 km. Bilo je jaaako vruce. Dobro sam se drzala volim inace planinarenje i prirodu, ali sad se isjecam jaaako iscrpljeno i bole me leda. Jedna me curica slucajno u igri udarila laktom u drob, ma nije ni tako jako, ali kao da me probola iglom. Mislim da sam problijedila.
Leilani draga pa dobro ste odakcijali, dva puta je dovoljno ako je u pravo vrijeme. Ah posao, uvijek nas koci u necemu. Kako je bilo na selu?
Tintin dobar plan, nadam se da ces u 5 mjesec upast u postupak!
Pinki, Mini Bav, nema posebnih simptoma osim standardnih grceva. I malo me grudi jace bole pa po noci stavim jastk nekako ispod njih.
Cure je li moguce vec sad imat problema sa zatvorom radi trudnoce ili je to pak od hrane i sl?

(Odgovor članu Mini Bav)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 15:04:37   
PinkyFunkyBirdy
Leilani, dva puta je sasvim dovoljno. user posted image

Mini Bav, navijam za ogroman plus! Pliz uzmi test s rozim crtama! user posted image user posted image user posted image

Belina, joj pa kud si se išla tako umarat?!? Sad bi te trebalo po turu. user posted image Za udarac u trbuh ne znam što reći ... mene je moj mali M već par puta lupio i svaki put se samo nadam da je sve ok i da je to moje salo uspjelo umanjiti da ne dođe do bebice. user posted image
A zatvor ti je tu zbog trudnoće i sad će biti sve gore ... ja se još patim s tim tako da ti nemam neki dobar savjet za dati. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 17:43:56   
belina
A draga moja Pinky pa ne mogu izbjec takve stvari user posted image to je sastavni dio nastave. Ne mogu izbjec, mogu samo na BO. Nema mi to smisla, jos je sve frisko, dobro se osjecam, namjeravam radit do kraja nadtavne godine. A to mi je svakodnevnica hehee
Perlice zeno preuredujete nesto zbog bebice ili? Sretno s time.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 18:35:00   
perlica55
Tintin draga, dobro sam.. Odmaram dosta, ne radim više. Imam go, pa na
rodiljni... Sretno s nalazima i da u svibnju uspijete u postupak user posted image
Belina, čuvaj se ženo... Trudnoća je jako mala, pa se što više pripazi..
Farbamo cijeli stan, imamo na nekoliko mjesta zidne tapete koje mi se
više ne sviđaju, nakon tog budemo razmjestili dječju sobu.
Pinky ljubi M user posted image
Leilani, sretno i jednom je dovoljno ak je u pravo vrijeme...

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
22.3.2017 20:23:39   
Hajdi
Belina nije rano, ja sam zatvor osjetila i prije pozitivnog testa. Kreni s magnezijem, voćem, ako voliš zobene pahuljice itd. Meni je trebalo vremena dok se probava nije regulirala.
Ako se dobro osjećaš vjerujem da be štetiš trudnoći, ali za koji tjedan ćeš vjerojatno osjetiti više umora, barem je meni tako bilo.

Leilani nadam se da ste potrefili pravo vrijeme, navijam od srca user posted image . I da vam prođe taj ludi tempo na poslu.

Perlice jel prestala prehlada? Baš lijepo što više ne radiš, nego se baviš dječjom sobicom između ostalog.

Lourdess drago mi je da je tata bolje, nadam se da će se izboriti za zdravlje user posted image

Mini Bav navijam za pozitivan test u subotu user posted image

Tintin neka ste se vi pokrenuli, za čas će 5. mj. user posted image Nadam se da će ti i tsh biti u granicama koje traže za postupak. Znam da si prestala s terapijom, meni ne trebalo vremena dok sam ga spustila. Trenutno mi je 2.5, a terapija mi je mrvicu povećana da ne bi usljed trudnoće još porastao.

Cure koje ste bile u stimulaciji, jeste li vadile jetrene probe na početku trudnoće? Evo meni su dobro povišene neke vrijednosti, ali se nadam da je to samo prolazno.
Dobila sam i nalaz za rh, protutijela negativna što je dobro i moram ponovo to vaditi u 28. tjednu jer imam rh negativan faktor.

(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 7:28:48   
Leilani
belina bome si se napjesacila, sad odmaraj koliko stignes i cuvaj se :* A na selu je bilo super, samo prekratko, sub ujutro i ned.smo vec nakon rucka isli natrag. Fino sam se napapala user posted image Ali idemo opet za Uskrs pa cemo ostati nekoliko dana.

mini bav navijam za subotu da pokaze user posted image !!

perlice sad slijede slatke brige, uzivaj u uređenju sobice user posted image

Cure, ne znam kako vama, ali mene ova promjena vremena jako iscrpljuje, bas sam onako bez snage na kraju dana. Evo sinoc legla u 21 i zaspala cim sam spustila glavu na jastuk. Nemam snage ni za vjezbanje ni za trcanje user posted image Jos danas i sutra i jako se veselim vikendu da se odmorim. I osjecam se debelo user posted image sve me nekako steze u trbuhu, bit ce da je krenuo pms. i jucer me nesto pikao jajnik, pa sam pomislila da je ovulacija, no trakica pokazala da nije. Uglavnom danas mi je 19 DC, mozda ce user posted image doci ranije. Ah, tko ce ga znati...

Puse svima!

_____________________________

Already in my heart, someday in my arms...

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 8:36:23   
Mini Bav
Hvala cure, javim vam rezultat. Makar imam osjecaj da nis od toga.. nekako, nemam nekih jacih simptoma. Mozda ih ni ne trebam imati, ali jako sam skepticna.

_____________________________

First one <3 12.12.2014.

(Odgovor članu Leilani)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 10:33:42   
PinkyFunkyBirdy
Evo cure da kopiram sa trudničkog dijela moje dojmove s pregleda:
Drage moje, vidjela sam moju slatku mrvicu koja lijepo raste, mrda rukicama i nogicama i sve je super (točno po tjednima)! Opet mi je pustio da vidim i čujem malo srčeko i kucka pravo junački. Ma, rastopila sam se od miline. user posted image
Od tjemena do trtice imamo 34 mm, krvna slika mi je super, urinokultura odlična i sad još čekam da stigne PAPA. Maternica je čista, a kad sam pitala za posteljicu kaže da se stvara s prednje strane (to znači da se vjerojatno udarci neće dugo primjećivati na buši, ali meni je bilo bitno samo da se ne stvara s donje strane). user posted image
Nije mi mjerio tlak niti sam se vagala, ali sam jutros stala na vagu i još je na 67 kg što je super. user posted image
Sljedeći pregled je za 5 tj. kad ću raditi double test (vadit će mi krv i raditi UZV kad će mjeriti nuhalni nabor i ostale mjere) pa će to odnjeti u Vinogradsku (moram mu donjeti uputnicu od soc.ginićke), a negdje nakon toga ću ići provjeriti senzibilizaciju (valjda sam dobro napisala).
Eto, to je to za sad. Na sljedeći pregled idu i MM i M jer je rekao da će biti pregled preko trbuha. user posted image

Hajdi, baš me zanima što će ti doktor reći za povišenje jetrene probe. user posted image Znam da mi je ginić u prošloj trudnoći rekao da pred kraj ne trebam piti Elevit jer da su nekim istraživanjima otkrili da pred kraj trudnoće znaju porasti jetrene probe, ali ne znam što bi moglo biti na početku. user posted image Da se malo našalim: da nisi možda popila koju pivicu prije vađenja krvi? user posted image

Mali Bav, navijam i dalje! Subota je blizu! user posted image user posted image user posted image

Leilani, ovaj umor i napuhnutost ... kao da mene opisuješ. user posted image Navijam da je bebica u buši! user posted image user posted image user posted image

Perlice, mazi bušu! Vidim da si u postupku gniježđenja. user posted image

Belina, dok se osjećaš dobro možeš raditi sve, ali samo se nemoj preforsirati. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Mini Bav)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 10:39:09   
tintin
Pinky draga user posted image za malo zlato.user posted image user posted image

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 10:57:33   
PinkyFunkyBirdy
Tintin milena hvala! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 11:02:18   
hipo
Pinky super za malo zlato!!!!! Meni je dr. V rekao da ima losa iskustva s Elevitom, soc gin mi ga je bio dao a imala sam neki osip pa mi je. Soc gin rekao da ga prestane pit. I da mu je dosta pacijentica imalo osipe. Kako je bilo ljeto rekli su mi oba da preko ljeta ne pijem nista osim zeljeza i c vitamina nego nek jedwm svjeze voce i povrce sro vise.
Sad kako doni uzimam od Twin laba prenatal.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 11:21:50   
PinkyFunkyBirdy
Hvala hipo! user posted image
Pa to je naš ginić. user posted image Ja sam krenula s Elevitom pa na kraju me jako zatvarao pa sam prešla na Folacin i on je rekao da super i da nema ništa protiv. Bitno je na početku unositi folnu, a kasnije će mi vjerojatno propisati željezo ako bude trebalo. Super mi je tamo kod njega. user posted image
Do kad ti je u planu dojiti hipicu? Ljubi ju puno! user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 16:29:34   
hipo
Pibky, je super nam je doktor. On mi je nekako cijelu trudnocu ibporod dodatno uljepsao.
Pa mislim dojit dok ona bude htjela, a kako stvaribstoje to ce bit dozivotnouser posted image Ovisnica, teze vrsteuser posted image
Moja vjestica stigla,ciklusi se po broju dana vratili na staro, par prvih je bilo nesto duze.

_____________________________

Mama najslađe mišice
GRAF

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 18:02:21   
Hajdi
Lelilani meni je malo lakše što se umora tiče, ali ne znam jel to jer se tijelo naviklo na trudnoću ili na proljeće. Još budem umorna, ali sve manje. Da pokušaš uzimati neke multivitamine?

Pinky i ovdje ti čestitam na urednom pregledu i veseloj bebici, te na zadržanoj kilaži user posted image

Hipo eto još malo i spremna si za drugu hipicu user posted image . Neka mala papa, super da imaš mlijeka za dojenje tako dugo.

Ovdje kopiram dio s trudničke teme, nadam se da vas to ne zamara: Danas sam bila na papa i briseve te mi je otkriven mali polip na cerviksu kojeg bi se moglo lako ukloniti iza 14. tt. Baš me iznenadilo, prije nikad ništa, a sad u trudnoći svašta mi raste, od vodene ciste na jajniku do ovog polipa na cerviksu, doduše nakon puno primljenih hormona u stimulaciji i kasnije. Rekao je dr da se ne uplašim ako polip bude krvario nakon odnosa ili sam od sebe.
Zeznula sam stvar s utrićima koje sam stavila otprilike 3h prije pape i briseva, nadam se da neće smetati. Planirala sam ih kasnije staviti, ali sam to napravila automatski ujutro kad je zazvonio sat. Nadam se da će nalazi biti vjerodostojni unatoč tome.

Za povišene jetrene probe mislim da su stimulacija i lijekovi nakon transfera razlog tome. Očekujem da će se to sve smiriti.

(Odgovor članu hipo)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 19:18:43   
belina
Vecer curke
Pinki user posted image za veliku mrvicu i pregled! Bravo!!!
Leilani vjerojatno je u pitanju proljetni umor, puno ljudi muku muci s time. Valjda ce proc.
Hipo jos dojis? Super! Koliko puta dnevno?
Perlice pa napokon user posted image GO za tebe! Prava si radiholicaraka! Neka neka i ja sam.
Mini Bav nista negativa samo pozitiva!!!
Hajdi pa kud sad polip??? A dajuser posted image bas te nesto sve snaslo. Ti radis?
Sutra petak weeeeeuser posted image user posted image

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
23.3.2017 20:38:45   
Hajdi
Belina eto k vragu tu je, čitala sam da ne smeta razvoju bebe, to mi je najvažnije. Žao mi je da to znači da će ostati zabrana odnosa jer može prokrvariti nakon odnosa. Pretpostavljam da ga neće dirati u trudnoći da ne dođe do infekcije, a uglavnom on ode prilikom poroda.
Ja bi rado da se makne da ne bi krvario, ali odluku ću ostaviti dr Š. na sljedećem pregledu.

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
24.3.2017 8:48:06   
Mini Bav
Ma nemam nikakvih simptoma, čak me ni cice ne bole jače, mislim bole me jednako kao i prije 10 dana, imam grčeve već koja 4 dana, malo steže, malo žiga lijevi jajnik, i to je to, osim ako simptom nije stezanje u prsima što sam pripisala mojoj nepoznatoj alergiji na nešto haha ne nadam se više baš.. i čitala sam da je moguće da kod izostanska ovulacije iscjedak bude sluzav i vodenast, odnosno ima svojstva plodnog jer do izmjene hormona nije ni došlo,a meni je evo 28. dan ciklusa i i dalje mi je takav iscjedak uglavnom vodenast i tu i tamo izađe nekakva sluz.. napravit ću test sutra ujutro, ali mislim da niš od tog.. smrdi mi da se neš dešava kod mene, a na pregled sam se htjela naručiti još početkom ovog (znači 3.) mjeseca da riješim sve nedoumice i obavim dodatne pretrage, pa mi je sestra rekla "za 4. mj smo popunjeni, zovite u 4. za 5.!", onak moooooolim...user posted image

_____________________________

First one <3 12.12.2014.

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
24.3.2017 9:06:05   
tintin
Jutro cure,
Mini bav sretno ujutro, navijam za plusić.
Hajdi žao mi zbog polipa, meni je prijateljica trudna i isto je sad imala polip početak trudnoce negdi 15 tjedan, išla ga je otkloniti, i sve je u redu, malo je krvarila, ali sve je ok, ti lipo slušaj svog dr, i radi kako on kaže, sve je to u redu, bitno da ne smeta bebici.

(Odgovor članu Mini Bav)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
24.3.2017 9:07:42   
tintin
Ja izvadila briseve nalaz u srijedu, i izvadila ono sa transfuzije hiv hepatitise i rh grupa, idemo dalje, progesteron vadim 21 dan ciklusa to mi spada tamo u petak, eto toliko od mene, veliki zagrljaj svima.

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: Odbrojavanje - ožujak 2017.
24.3.2017 10:07:53   
daxy
Jutro.

Evo mene,padobranca. user posted image

Lourdesssuper da je tata bolje!
Sretno dalje, a i ti se čuvaj.

belina kako mi se ti osjećaš?

Leilani znam kako ti je. user posted image
Tako smo MM i ja znali bit umorni pa se nekako prisilit i poslije nam ne bi bilo žao. user posted image user posted image

Hajdi normalno je da ti jetreni enzimi budu povišeni nakon hormonske stimulacije.
Ne brigaj se. A i trudnoća ih zna povisiti.
Ja sam imala polip na cerviksu i uklonila sam ga. Al to nije bilo u trudnoći.
Inače polip nije strašna pojava i može sam od sebe nestati kako se i pojavio.
Skidanje je rutinski i obavlja se u dnevnoj bolnici. Nakon 2 sata te puste doma.
Ja sam još mrvicu krvarila sljedeći dan,dva... Al nije me bolilo ni smetalo išta.
Ne bih (osobno) ga dirala sada u trudnoći ako ostane takav kakav je.
Mislim da će ga doktor pratiti i ukoliko procjeni da je bolje skidati da će tako i učiniti.

Pinky super za malenu bebicu! user posted image user posted image
Jao kako slatko da ćeš voditi i TM i M sa sobom. user posted image

MiniBav naviham da te iznenadi user posted image sutra! user posted image user posted image

tintin na konzultacijama napomeni da ti hormoni 2-5 DC i prog. 21 DC nisu iz istog postupka.
Meni su tražili da budu,al ako pamtim dobro belina nije imala problem s tim.


Sad vas pozdravljam sviju. user posted image
Idem se pripremat lagano,imam posla danas...

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu tintin)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!