|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
13.2.2018 8:58:30   
Snjeguljica_83
Najprije moram reći Malom anđelu da mi je žao za tatinu dijagnozu. user posted image Neka to bude početak borbe iz koje će tata izaći kao pobjednik!user posted image

Belina
, pitaš za čaj zbog nekakanja? Iil grčeva? Koji bi čaj dala?user posted image

Gle, i moj mali kad je imao cca 4 mj. je počeo rjeđe kakati. Svakih 10 dana. Svekrići su davali ideje da to nije dobro, da trebam ići kod dr. itd. Nazvala sam patronažnu i svoju pedijatricu, tj. sestru. Savjet je bio dati zašećerene, dosta zašećerene kamilice i masirati stomačić. Jesam, poslušala sam ih u dva-tri navrata. Pomoglo je nakon par dana. Dakle, trebalo je dva-tri dana nakon toga da se pokaka. Možda jer nisam davala veliku količinu, već svega par žličica. Onda sam znala prokuhati suhe šljive i dati par žličica tog soka. Isto, trebalo je dva-tri dana da upali.

Ono što je više funkcioniralo bila je masaža trbuha u smjeru kazaljke na satu i vožnja bicikla s bebinim nogama. Ili dizanje gore do trbuha i nazad. I tako u par navrata kroz dan. Bitno je da bebe imaju redovite vjetrove. Malac je to imao, već kad nije kakako.

Isto, par puta sam ga stavila u položaj za kakanje (kad smo već kranuli s dohranom pa je imao zatvor i otežano kakanje). Pomagalo je!

http://klinfo.rtl.hr/wp-content/uploads/2015/03/OverSink-320_x_180.jpg

Što se tiče bljucanja, moj nije nikad bljucao, ali jest E, međutim samo kad bih je presvlačila neposredno poslije podoja. Osim toga nemam iskustva s bljucanjem.

Dok jede, prekidaj podoj više puta i neka podrigne. Čak i ako ne podrigne, neka napravi pauzu. Što manje je "tumbaj".

A da bi manje halapljivo, proždrljivo jela, neka leži gore na tebi dok doji. Znači ne na krevetu, ne sjedećki, da joj bradavica samo tako uđe u usta, već da njena glava bude iznad, tako bi se manje nagutala zraka i let down joj ne bi smetao...

Ne znam jel me razumiješ. user posted image Ovo mi je ostalo iz čitanja Roda.user posted image

Vjerujem da si već guglala, ali evo jedan tekst.
https://klokanica.24sata.hr/beba/zdravlje-i-njega/bljuckanje-kod-beba-kada-se-zabrinuti-1423

Pusa!user posted image






< Poruku je uredio Snjeguljica_83 -- 13.2.2018 9:07:04 >


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2201
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
13.2.2018 9:34:03   
belina
E draga moja hvala na savjetima. Naravno da sam vec guglala bolje da nisam hahahah jer sam ja vec davno zakljucila da ima refluks, a pedica je to odbacila. Probat cu joj davat papat u povisenom polozaju. Trebala bi za nekoliko dana ic u pedijatrice na cijepivo pa cu se jos posavjetovat. Dobro, dosta o mom autu😂

Kako ste vi snjeguljo? Ima li snijega u Istri?
Druge cure? Ima li snijega i izlazite li onda sa svojim bebama?

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2202
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
13.2.2018 9:35:32   
belina
Snjeguljice ma mislila sam za grceve i probavu tipa koromac, ali to sam pitala cisto vase misljenje jer ja sam uvjerenja da ne treba nista do 6.mjeseci a opet znam da je vise glava pametnije.

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2203
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
13.2.2018 9:43:35   
Snjeguljica_83
Naravno da ne treba ništa. Nemoj ništa davati.user posted image user posted image user posted image

Ima snijega u Pazinu, ukupno 13 cm, a novi snježni pokrivač je od 6 cm. Danas poslije vrtića idemo se voziti, tražiti snijeg, grudati se i praviti snješka.user posted image
Baš si me ubola s pitanjem!user posted image

Mi smo ok. Bila sam s E kod alergologice jučer. Ne moramo se više tamo pojavljivati, nakon 5 godina! Ukupni IgE joj se smanjio, sva testiranja negativna, samo se moramo mackati i trackati. Htjela sam je priupitati u vezi N, ali nije dala jer je vani bila gužvara.

Mali je prije dva tjedna dobo crvenilo na bradi. I kako istovremeno izlaze četiri zuba, slini za poluditi, brada je stalno mokra... I veli teta u vrtiću da bi trebali namazati antibiotskom kremom. Kući sam imala Plymicol i Betrion. Uzmem Betrion i nakon dana i po mazanja stanje sve gore!user posted image Došlo mu crvenilo na obraze!!! Jer, mazala sam mu prvo jedan obraz jer sam vidjela jednu točkicu, a onda prešla prstom i po drugom obrazu. Bespotrebno i izazvala problem!user posted image

Piše u nuspojavama moguće crvenilo kože, osip i svrbež.

Od jednog problema, došao drugi, užas jedan!user posted image I prestali smo preko vikenda s Betrionom, stanje se polako normalizira. Nema crvene obraze, samo je još malo koža suha. Na bradi se isto crvenilo povlači. Sporo, ali ide na bolje.


< Poruku je uredio Snjeguljica_83 -- 13.2.2018 9:49:35 >


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2204
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
14.2.2018 12:36:33   
Snjeguljica_83
Belina, imaš PP na RR.user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2205
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
14.2.2018 13:38:49   
Mimo
Belina,kad bi mi se dogodila slicna situacija cesto sam znala sebe "proispitati" ( sto sam jela taj dan)..i cim bi to prestala jesti,nestali bi grcici.
A za smirenje stomacica i poticaj na nuzdicu. Ja bi si napravila caj od kamilice ili kompot(suhe sljive i jabuka) i prenijela bebi mlijekom jer smatram da je suvisno bebi davati cajeve i vodu kao sto se nekad davalo.
Sve se potrebno nalazi u majcinom mlijeku a na nama je da radimo na njegovoj kvaliteti. :)

I daaa. Spominjes njegu zubi,na sto si tocno mislila?
Mi imamo 8 zubica!!! Svaki savjet njege dobro bi mi dosao.

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2206
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
14.2.2018 16:12:01   
belina
Mimo da upravu si sta se tice hrane. Pokusavam paziti sto jedem koliko mogu. A svaki dan kuham caj za dojenje tj probavu onaj mix koromac, kim... ne znam ni sama.
A sta se tice njege zubica mislila sam na tilo da cim izade prvi zubic treba se brisati gazicom ili mekanom cetkicom za zibe za bebe. A pogotovo kad ih ima vise. Kupis onu malu baby cetkicu i onda se igrate malo pere on malo ti. Ujutro i navecer. Naravno bez paste do druge godine jer je gutaju.

(Odgovor članu Mimo)
Neposredna veza do poruke: 2207
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
14.2.2018 22:14:01   
danchy27
Cure, koliko bi trebala cekati user posted image ? Skoro 4 i pol mjeseca od poroda a user posted image jos nema. Koji je krajnji rok da se moram javiti ginicki?

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2208
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
14.2.2018 22:40:00   
belina
A danchy draga mislim da moze proci i vise od godine tako da ne brini. Ja “sretnica” dobila 40 dsna nakon poroda i od tada imala 3 puta u misec dana. Tako da mislim da su vecinom sva krvarenja i ne krvarenja normalna. A toli si bila na kontrolim nakon poroda jel tako???

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2209
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 6:41:43   
Snjeguljica_83
Danchy joooj guštaj dok je nema! Sve je ok! Meni došla prvi put nakon osam mjeseci, a drugi put nakon godinu. 😁

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2210
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 7:49:57   
Mimo
E Belina moze bit i od toga. Tko ce ga znati ili mozda jednostavno naidje nesto pa se to dogodi (blokada u stomacicu). Osobno mi cajevi nisu nesto dragi. Kako je sad tvoja bebica?
Sto se tice njege,tako i radim. Kupila sam u DM-u set cetkica i drugi dio za masazu...pa se cesto znamo igrati navecer cetkajuci zubice. Za divno cudo ne buni se,vec se smije i sam pokusava je uzeti. Nego negdje sam procitala da bi trebala kamilicom prebrisavati zubice,jos uvijek se dvoumim bili pocela i takouser posted image

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2211
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 8:05:40   
belina
Juuutroo
Mimo mislim da je dovooljna voda. E pa super vidis da sve radis ispravno, tako ce mu pranje zubi bit normalno i uobicajeno. Moja malena je sad dva dana super jer se kakila dva puta. Samo je jednom bljucnila. Palo mi je na pamet kako ja pokusavam pazit sta jedem i inace ne samo sada, zasto se to dogada. Pijem puno domaceg kefira mozda bebi smeta mlijecno? Sad ga dva dana ne pijem pa cu vidit. Ma mislim da je sve ovo normalno i da jednostavno treba proci i izdrzati.
Ovdje svanulo predivno ali hladno jutro. Samo 3 stupnja. Mogu mislit kako je u vas di je minus.
Sta ima curke?

(Odgovor članu Mimo)
Neposredna veza do poruke: 2212
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 8:30:19   
Mimo
Onda ostajem pri vodi. :)
Drago mi je zbog tvoje curice,pa vjeruj da je mozda i do kefira.
Mom je smetalo kad bi ja jela zelen,zamisli bez veze da bi to moglo izazivat grcice. :)



< Poruku je uredio Mimo -- 15.2.2018 8:36:37 >

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2213
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 8:37:28   
danchy27
Citala sam da je normalno ako zena doji da izostane dosta dugo, al ja ne dojim pa mi cudno. I prije trudnoce mi nije bila redovna pa vjerojatno ni sad nece user posted image . Al ni ne zuri mi se nikud dok je sve to uredu user posted image .

Mi napokon odspavali malo bolje. Budio se samo papati user posted image , i upravo me probudio s nogama u mojem licu user posted image . Razmahao se nogicama na rano jutro user posted image .

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Mimo)
Neposredna veza do poruke: 2214
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 15:45:40   
PinkyFunkyBirdy
Drage moje, žao mi je da se ne javljam češće, ali dani mi samo prolete. user posted image Od petka do ponedjeljka sam stalno imala neke goste, u utorak mi je bio neki pritisak u glavi da bi popodne došao M iz vrtića sav neki kenjcav (s dvojom popišanom odjećom, a dan prije s jednim popišanim gaćama u vrećici) i kasnije dobio temperaturu. I tako da mi je sad on doma. Idemo danas do pedice da vidi što mu je. Za sad sumnjam na urinarnu infekciju jer se svaki dan popiša u gaće što nije k njemu slično, a ovu noć se uz to što je bio sav mokar žalio na bol u kuku. user posted image
MM je isto još uvijek malo bolestan i to sad vuče valjda 3 ili 4 tjedna, ali ide raditi.
D je hB dobro i dalje lijepo spava. Počela sam mu davati Pandu pa se nadam da će se AD povući i za sad vidim blagi pomak na bolje. Stigla mi je digitalna vaga s 2 decimale i ako pokazuje dobro onda D ima 6350g i na temelju zadnja 3 dana dobiva oko 25g dnevno (znam, znam da to ne igra nikakvu ulogu jer jedan dan dobe više, a drugi manje, ali bitno mi je da dobiva - koliko toliko). user posted image Idem s njim za tjedan dana na sistematski i cijepljenje i već sad brinem što će mi pedica reći (što joj ovaj put neće odgovarati user posted image ). Inače se D okreće često na oba boka, rijetko se baš skroz okrene s leđa na trbuh, a s trbuha na leđa se okrene samo na desnu stranu kad ne želi biti potrbuške. Lijepo hvata igračke (i zvečke i lopte), guguće svašta (ali ma-ma i ta-ta još nisu aktualni user posted image ), glavica mu je dosta stabilna, i da, ne znam kako vaše bebe, ali D je počeo kužiti tko je poznat, a tko ne pa je ovih dana kad su bili gosti plakao strašno kad bi mu netko nepoznat došao blizu. user posted image

Mali andeo žao mi je zbog tatine dijagnoze. user posted image Nadam se da će na kraju sve biti dobro. user posted image

Mimo, puzanje je tako individualno da nema pravila. Ako tvoj puže vojnički moguće je da će kroz par dana ojačati pa će se dići na šakice, a možda će se odmah dići na noge i prohodati. Sve je to ok. user posted image

Nina, stvarno tvoj L djeluje mali, ali bitno da napreduje i da ti vidiš da je on dobro. Vjerujem da bi pedica reagirala da nešto nije ok. user posted image Nadam se da si ti bolje i da su ti sva dječica zdrava. user posted image
Dudu mi M nije htio, a D nismo nikad ni probali dati tako da s tim nemam iskustva, a za kolica ... mislim da smo ih skroz maknuli kad je imao oko 2,5g jer bi do tada kad bi negdje išli uzeli barem kišobran kolica tako da ako nas zabole ruke od nosanja, a on ne želi hodati da ga stavimo u njih. user posted image

Kontesa, 8,5kg ... vauuuu ... pa to je negdje okruglica i pol! user posted image

Belina, i meni ovo zvuči kao rufluks. user posted image Nadam se da ide na bolje kad si maknula kefir. Ja sam skužila da mom smeta kad jedem ocat.

Snjeguljice, vi stalno muku mučite sa kožom. Žao mi je i nadam se da će brzo proći. user posted image Mom D je lice čisto, ali ostalo sve je koma, no hB pa ga za sad ne svrbi (ili to ja za sad ne kužim).

Idem jer mi se probudio moj bubini veliki dečkić. Čujemo se!

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2215
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 17:19:09   
belina
Hej Pinky pa bas se tu pitamo gdje si. Pretpostavila sam odmah da je M bolestan jer se ne javljas. Pa mislim da D vjerojatno prepoznaje lica i glasove jer prepoznaje moja sa nepuna tri mjeseca. Kad je uzme nerko nepoznat prepadne se glasa i pocne plakat. Danas ju je moj tata cuvao dok sam ja isla u ducan. Kad sam se vratila-show!! Place tako zalosno. Smirila se kad sam je uzela. Jos dida poznaje, a sta ce bit kad mm dode. Je da ga cuje svaki dan preko facetimea ali kad je sutra uzme...bit ce vristanja😂

Danchy gustaj bez user posted image !!!

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 2216
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.2.2018 22:30:38   
Hajdi
Večer cure, evo konačno da se malo i ja javim...

Mali anđeo jako mi je žao zbog dijagnoze tvog tate, nadam se da će operacija to srediti. Znači i kod tebe izljevi kod prvih user posted image nakon poroda, uf kao da nije bilo dosta ono krvarenje nakon poroda. Šo se tiče dohrane, možda bi trebala poslušati doktore, možda joj se probava sredi s dohranom kad već ne ide s mlijekom. Probaj barem malo zgnječene bananice npr.

Belina hvala što pitaš za mene, evo dobro sam ali nekako proleti to vrijeme, a ja nikako da sjednem za komp. Nadam se da se maleckoj povukao refluks, odnosno da je to bilo samo zbog hrane koja joj je smetala. Nije lako mjerkati jel ide sve dobro s dojenjem, nadam se da će napredak biti dovoljan. Supe da je mala kakala, i ja vidim da je moj odmah zadovoljniji kad to obavi. Evo danas nije, a jučer je dvaput. Kod njega nema višednevnog nekakanja, ali on je na ad-u.

Pinky nadam se da će sve biti ok na pregledu, D lijepo napreduje po opisu. Moj se još uvijek nikud ne prevrće, ali je aktivan, diže noge i mrda se na sve strane, lupa nogama o podlogu kad ga prematam i ono što poludim to je da si grebe bedra dok ga prematam pa mu navučem nogavice od piđame na šake, a onda ih zajedno s piđamom trpa u usta, ma šou. Nisam primjetila da plače na nepoznate osobe, samo ih duže i pozornije promatra. Preplaši se iznenadnih zvukova i pokreta.
Nadam se da će tvom M brzo proći ta infekcija.

Inače baš me zanima kako vi režete nokte svojim malcima, to mi je ponekad nemoguća misija, a strašno su oštri i lako se ozljedi s njima ako ih ne odrežem. A da ne pričam o rezanju noktiju na nogama, to je tek pothvat godine, uf.

Danchy prava si sretnica da još nisi dobila user posted image , iskreno ne znam koliko se tolerira kao normalno da dođe nakon poroda. Moja druga je upravo u završetku, prva tri dana je jako puno išlo, sad konačno posustaje. Mislim da je to sve normalno. I vi ste krenuli s papanjem i dobro vam ide, baš mi je drago. Koji je brend ta hranilica s kojom si zadovoljna ako smijem znati? Baš sad razmišljam koju kupiti.

Kontesa N vjerujem da će biti sve ok s L i da je napredak dovoljno dobar da možeš biti mirna, vidiš po djetetu da je sve kako treba. Baš mi je drago da već naveliko papate. Ja se strašno mislim oko te dohrane, kad krenuti, kako prepoznati da je došlo vrijeme. Da li krenuti sa žitnim kašicama ili voćem i sl.
Mislim da si ti spominjala Sinlac, baš me zanima jel se on baš mora raditi s vodom ili može i s formulom budući da je moj ionako na ad-u, a kupila sam već dvije kutije kao za početak kad krenemo.

Kontesa vau 8,5 kg sa 4 mjeseca, svaka čast! Baš me zanima koliko moj teži sada, mislim da bi mogao imati oko 7,5 kg. Nije ni čudo da si se odlučila već na dohranu, njemu stvarno treba user posted image . Baš ću pitati pedijatricu što ona misli kad da mi krenemo, uopće ne znam kako da odlučim kad krenuti.

Snjeguljice žao mi je da vas koža i dalje muči, nadam se da će se crvenilo skroz povući.

Danas je moj malac u šetnji ne friškom zraku toliko ogladnio da je popio dvije bočice u razmaku od možda 20 min. I dalje papa male doze, oko 120 ml, ali više bočica tako da uzme on sebi koliko mu treba. Po meni je taman, ni debeo, ni mršav. Sladak je, vježba glasove, uzme igračkicu pa joj priča svašta.
Uhvatio je ritam spavanja, uglavnom zaspe oko 18h, najkasnije 20h i onda jedno buđenje za papanje, te sljedeće pred jutro. Po danu ga treba animirati jer spava malo, možda dvaput po pola sata, jedino produži ako je u šetnji. Polegnem ga u baby gym pa se tu malo zabavi, a gleda već i crtiće prilagođene bebama, sviđa mu se.
Jedva čekam sljedeći pregled pa vam javim koliki smo, koliko vidim i dalje dobro napredujemo.
Pričali ste i o kolicima, mi ćemo kasnije kombinirati sportsko sjedalo ovih krupnijih kolica i Maclaren kao laganiju varijantu ovisno o tome gdje idemo i što mi bude potrebno. Inače je malac popunio košaru i lupa nogicama naveliko, ali ga držim još u njoj jer je hladnije vrijeme.
Spominjali ste i dudice, moj je hoće samo nekad i to kad se uspavljuje, nudim mu je kad se vozi u kolicima i kad se uspavljuje. Inače ad se puno lakše uspavljuje, više ga ne treba nositi po sobi ili ljuljati u kolicima, sad čekam da se umori od igranja ili jednostavno kad vidim da mu oči padaju i da je onako previše miran odvedem ga u krevetić i on zaspe za čas.
Imam još jedno pitanje vezano za dohranu, na dosta mjesta sam pročitala da se sol ne dodaju u kašica, naravno one povrtne ili s mesom zbog bubrega koji još nisu razvijeni do 1 god., dok u jednoj knjizi koju mi ima poznanica i koja je kao baš dobra neki doktori savjetuju da se sol dodaje zbog razvoja mozga. Pa ajde sad ti budi pametan, baš ne znam što napraviti.

< Poruku je uredio Hajdi -- 15.2.2018 22:35:51 >

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2217
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
16.2.2018 9:35:28   
Snjeguljica_83
Pinky i Hajdi, bolje je koža N. Obrazi su opet glatki, osipa nema, jedino još malo na bradi.user posted image
Sad mu suzi oko, izlazi nešto žučkasto.user posted image user posted image

Pinky, ja svom sinu još nisam mama....user posted image user posted image Šutljivac mamin samozatajni. user posted image

< Poruku je uredio Snjeguljica_83 -- 16.2.2018 9:37:33 >


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 2218
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
16.2.2018 11:47:26   
kontesa
Pozdrav dame,
..ja konačno napisala poduži post i krivo stisla i ćao bella sve izbrisala.... user posted image
E sad imam živaca samo za kraće... user posted image
Mali anđeo, žao mi je zbog tatine dijagnoze... kako je sad, hoće biti operacija odmah?
A bebač, hm, moram priznati nama se kakanje sredilo kad smo krenuli lagano sa dohranom, paše mu jabuka a ni banana ni mrkva mu ne smetaju... Uredno kaka svaki dan i više puta...

Pinky - naš stariji je dugo piškio u krevet, pogotovo kad mu je nešto...no nije imao urinarne.. Nestalo kao rukom odnešeno kad je konačno izvadio sva 3 krajnika, kao čudo, od tog dana ni jednom nije piškio u krevet...što kaže pedijatar? Jel maleni bolje?

Hajdi - noktići su mi noćna mora, na rukama probam kad zaspe ili kad mu padne život nakon što se najede - onda mu se ništa ne user posted image da i mogu što hoću user posted image A na nožicama - a joj, rijetko mu šišam, još su manji nego na rukama i nekako ih sam "potroši" pustim natezanjem kombinezonića - osim palca user posted image Za noćno spavanje stavim mu čarapice na ruke jer se živ izgrebe dok se uspavljuje a preko dana ne jer malo spava i iako se puno grebe po ušima i licu strah me da mu ne zakočim ono hvatanje rukicama i igranje prstićima..
Za dohranu sam se odlučila jer je tražio mlijeko svaka 2 sata user posted image a ni onda nije izgledao sretan. Prvi put sam u očaju stavila dvije žličice rižolina u bočicu i stavila sisač br. 2 - popio je i smirio se. Od onda krenuli sa kašicama, onako, kroz igru, probao mrkvicu, jabuku, nedavno bananu i mlado povrće s rižom i kombinacije. Naravno, uvijek sam prvo po jedno pa čekala 2-3 dana. Sve je primio super, voli, zijeva široko i plače ako prestanem nakon 4-5 žličice. Jedino brokula - htio mi udovoljiti i primao u usta uz facu teškog gađenja i onda pustio da mu sve iscuri van user posted image Ma pomalo... ali sretniji je, manje plače, manje se budi i uredno kaka... Većinom kupovne a sad ponešto mojih, dok se ne uhodam i oslobodim straha od zatrovanog mesa i povrća i voća... tražim okolo domaće...
A za sol u hrani, ne znam user posted image zato sam krenula sa kupovnim, valjda netko zna što radi kad ja ne znam... Pratim nekakve tabele pa kad bude mogao više toga spremat ću sve domaće kao i starijem - zrnce soli i kap maslinovog ulja jer ipak, u neko vrijeme u budućnosti jest će što i mi ukućani..
Ja sam u brizi zbog zaležane glavice, čekamo termin u fizijatra... a i tvrd je malo... sa stomakom se mučimo još uvijek, uspijem ga kratko zabaviti sa ogledalom i igračkama ali onda se rasplače, stavi glavu na ruke ili podlogu i ceni, ne želi više niti okretati glavu desno lijevo kad ju spusti - samo vrišti user posted image I starijem je bila zaležana, možda i više ali onda nismo dobili uputnicu (nije bilo "u modi" kao danas) - rekoše - vrtite ga i ispravit će se kad počne sjediti. Ispravilo se ali nema baš okruglu glavicu , ali nema mu ni tata pa... user posted image
Probava mu je bolja i zbog stopala user posted image Otkrio ih je, primi se za prstiće na stopalima pa stenje user posted image Buco je pa mu stomačić smeta user posted image
Ja ga više baš i ne mogu namjestit na bok, ponekad malo kad je pospan ali tih cca 9 kila ne drži više nikakva dekica iza leđa a i sve grabi, bojim se da se ne uguši - krevetac mora sad biti prazan user posted image
No, ipak sam se raspisala... sorry cure user posted image

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2219
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
16.2.2018 16:32:04   
PinkyFunkyBirdy
Belina kad ti se dragi vraća? Sigurno jedva čekaš. user posted image

Hajdi, za rezanje noktića koristim one zavijene dječje škarice sa tupim vrhom (kupila u dm-u) i to kad on krene sisati izvučem ruku ispod njegove glave (glava ostane na jastuku) i imam obje svoje slobodne ruke, a on je zabavljen sisanjem pa onda čvrsto držim prstić po prstić i rezuckam noktiće. Najbolje je ako je već pospan pa čim krene sisati jedva gleda, a kamoli da se bacika. S prvim sam se ispraksirala pa mi sad ide dobro s D i stvarno se rijetko kad ogrebe. user posted image Na nogicama mu još nisam rezala jer ih sam trljanjem skraćuje.
U vezi soli, nemoj dodavati - dovoljno dobi svega iz ad-a, a ovo što mu uvodiš treba biti što "čišće" kako bi se naučio na različite prirodne okuse, a i na ovaj ga način učiš zdravijoj prehrani. Kasnije kad mu uvedeš malo kruha uz hranu onda će već i ta sol iz kruha biti dovoljna. Koliko sam čitala da sol i šečer na početku stvaraju opterećenje malom organizmu jer njihova jetra još ne radi kao kod nas velikih, a ako se prerano počne davati može utjecati kasnije na pojavu viskog tlaka i dijabetesa. Ako su drugi lagali mene onda i ja lažem tebe. user posted image

Snjeguljice, bravo za obraze, a u vezi oka ... da nije konjuktivitis? user posted image
Tvoj kad propriča nećeš moći doći do riječi. user posted image

Kontesa i moj M je u par navrata popiškio krevet kad bi imao visoku temperaturu tijekom noći, ali nije mu slično da piški tijekom dana u gaće pa sam zato posumnjala na urinarnu infekciju. user posted image
Smiješno mi je kad čitam kako manevriraš sa svojim slatkim buckićem. user posted image

Mi smo bili kod pedice i radila je neka zamjenska - čekala sam 3 sata da bi za 2min bila vani. user posted image Rekla sam na što sumnjam pa mi je odgovorila: pa nemam ja ništa s time, idite dati urin pa ćemo vidjeti. Da ga je barem poslušala kako diše (jer kašlje zrelo) ili nešto ... ma, naše zdravstvo je koma ...
Uglavnom jutros mi se popiškio u sterilnu čašicu koju sam odnjela u laboratorij, zvala pedicu od pol 1 do pol 2 (jer se nije javljala) da bi mi sestra rekla da im sustav ne radi jer ne vidi niti jedan nalaz i da moram osobno po njega. Otišla sam, ali nisam više stigla do pedice da mi pročita nalaz (jer radi do 2). Koliko kužim ima "nešto bakterija". Vjerojatno ćemo sutra otići do dežurnog pedijatra da vidim dal treba nešto piti ili što dalje. No, M je bolje - od jučer nema više temperature i nije više piškio u gaće pa ako i nejdemo nikud valjda će sve biti ok. Malo mi je još blijed i slabo jede, no živahan je većinu vremena. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu kontesa)
Neposredna veza do poruke: 2220
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
16.2.2018 22:20:10   
Hajdi
Snjeguljice drago mi je da je koža bolje. A sad oko, valjda će i to brzo nestati.
Kontesa kako se zna da je glavica zaležana, misliš zato što je ravna otraga? Mozda je to naslijedio kako kažeš od muža. Ni moj nema otraga nešto oblu glavu ali ja to gledam kao naslijeđeno, isto od muža user posted image . Neka si se ti raspisala, zato i služi ovaj forum.
Eto baš vam je lijepo došla dohrana čim je maleni sretniji i ima urednu kakicu. A mogu misliti facu kad je uzeo brokulu u usta.. user posted image
Za kupovne kašice čujem da su ok voćne posebno one bio dm i hipp od mullera, a za povrtne kažu da su bljak i da ih ni djeca baš ne vole. Slažem se da treba nastojati naći što bolje namirnice sa što manje otrova koliko je moguće. Za masnoće u kašicama čitala sam da ih bebe trebaju čak i u većem omjeru prema ostalim sastojcima u odnosu na obrok odraslih.
Niti moj nije za spavanje na bok i to već jako dugo, spava na leđima pa sam glavu stavlja malo lijevo, desno i sredinu, valjda je to dovoljno.
Ni moj nije oduševljen kad ga stavim na trbuh pa krene dizati glavicu, vidi se da mu nije lako, ne zna još lijepo izravnati prstiće pa mu je teško sa skupljenim šakicama pa mu ja izvlačim prstiće. Ispusta zvuk kao da diže utege user posted image
Pinky to ti je super sistem rezanja noktića user posted image . E da, ali ja nemam slobodne ruke dok papamo jer mu držim bočicu i sjedim poluležeći pored njega dok je on u jastuku za trudnice/dojenje. Ja bi mogla jedino kad prestane papati jer onda uglavnom spava kad jede noću, ali mi bude žao i njega i sebe pa ga vratim spavati. Ipak se i dalje budi jako rano, oko 5h pa mi znači koliko toliko noćni san.
Znači ne soliti, tako sam i mislila, mada mi je malo nelogično da će dobiti svu potrebnu sol iz formule budući da ću smanjiti ad kad uvedem dohranu. Svakako držat ću se uputa o nesoljenju pa kako bude. Ja sam pak čitala o nespremnim bubrezima vezano za sol. Nadam se da je M gotovo s tom infekcijom.

< Poruku je uredio Hajdi -- 16.2.2018 22:22:25 >

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 2221
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
16.2.2018 22:37:34   
kontesa
Hajdi, za glavicu - osim pedijatrice koja je to rekla na svakom pregledu (da ga vrtim i mijenjam strane jer mu je glavica malo zaležana) sad mu je, na pregledu kukova, doktor napisao na nalazu i plagicefalija - kao: "znate da mu je glavica zaležana"? Pa nam je sad na zadnjem pregledu pedijatrica dala uputnicu za fizijatra, za to i zato što je malo kao krut...

(Odgovor članu Hajdi)
Neposredna veza do poruke: 2222
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
17.2.2018 14:03:25   
danchy27
eeiii curee,napokon se domakla laptopa pa cu malo naduze user posted image user posted image

Belina bila sam na kontroli i sve je u najboljem redu. kaze opet kontrola nakon 6 mjeseci. Ni ne prizivam user posted image al ipak se ponekad pitam do kad bi trebala cekati u slucaju da se ne pojavi user posted image . I mi smo kupili neki set za zubice u dm-u i bas mu se svida,ujedno mu masira desne.

Pinky tako smo i mislile da je netko bolestan i da ne stignes tipkati. Moj M se okrece bez problema s leda na trbuh i to na obje strane,a s trbuha na leda nikako mu ne ide vec place da ga okrenem user posted image . A to poznat nepoznat,najvise voli nepoznate pa im se smije i guce.
Jesi bila kod dezurnog s M?

Hajdi mi noktice rezemo kad je budan jer se uvijek bojim da ga ne probudim,a to mi je najgore jer i inace malo spava po danu.
Hranilica je Joie,moze u 3 polozaja pa je super prakticna za manje bebice koje jos ne sjede user posted image .Gledali smo i Hauckovu s nastavkom za jako male bebice ali mi se to ucinilo nepotrebno jer ce uskoro sjediti.
Lijepo sto tako lako zaspe i super spava,mi se jos mucimo. Uspavljivanje nam je katastrofa,on vristi a ja ga nosam ili vozam u kolicima. Svasta sam dosad probala ali nista ne djeluje da lakse zaspi. A spavanje nocu- vec neko vrijeme spava samnom u krevetu. Vec se bojim odvikavanja od toga.

Snjeguljice jeste bili kod doktora da pogleda oko?

Kontesa mi jos nismo probali voce,zasad mu dajem samo povrce bundevu(ooobozavaa),krumpir,mrkvica,pastrnjak i kombinacije. Ali hoce samo kupovne,probala mu dati mrkvu kuhanu i nekuhanu,krumpir kuhani al nece nista,samo izbaci. Abas sam se trudila da to ispasiram skroz u pastu al ne zeli user posted image . Pazim da kupim da obavezno pise BIO na bocici,valjda je bolja kvaliteta user posted image


E da,pisale ste da je kakanje problem. Mi ga nemamo,svaki dan kaka user posted image . Prije je znao preskociti i par dana pa sam mu davala cepic od sapuna i i to mu je jedino djelovalo. Djeluje za par minuta. Nije bas neki savjet al ako nista ne pomaze mozete probati.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2223
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
18.2.2018 7:02:33   
Snjeguljica_83
Danchy, nismo išli. Smiruje se. Juče je imao puno manje... Pratim situaciju....
Inače, naša pedijatrica je imala smrtni slučaj pa mislim da ovaj tjedan neće raditi.

< Poruku je uredio Snjeguljica_83 -- 18.2.2018 7:03:19 >


_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2224
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
18.2.2018 7:05:10   
Snjeguljica_83
Pinky neka stariji brat brzo ozdravi!!!!!😉

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  87 88 [89] 90 91   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!