|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
9.1.2018 4:37:25   
KontesaNina

user posted image


user posted image danchy27 - 20.09. user posted image - Stigao nam Mateo 03.10.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Teica2 - 24.09. user posted image - Stigao nam Noel 20.09.
user posted image user posted image user posted image
user posted image mali andeo - 26.09. user posted image - Stigla nam Eli 01.10.
user posted image user posted image user posted image
user posted image KontesaNina - 29.09. user posted image - Stigao nam Lovro 25.08.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Hajdi - 13.10. user posted image - Stigao nam dečkić 17.10.
user posted image user posted image user posted image
user posted image kontesa - 14.10. user posted image - Stigao nam Ivan 08.10.
user posted image user posted image user posted image
user posted image PinkyFunkyBirdy - 17.10. user posted image - Stigao nam Danijel 19.10.
user posted image user posted image user posted image
user posted image sanjchi255 - 24.10. user posted image
user posted image Jezic123 - 18.11. user posted image - Stigla nam Lorena 20.11.
user posted image user posted image user posted image
user posted image belina - 25.11. user posted image - Stigla nam Neli 26.11.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Ancy 2001 - 04.12. user posted image
user posted image rosalye - 10.12.
user posted image Antonija13 - 19.12. user posted image
user posted image Liliki - 20.12. user posted image - Stigla nam Laura 09.12.
user posted image user posted image user posted image
user posted image Tink@ - 10.01.
user posted image Ribicaa105 - 18.01.
user posted image cetirisrece - 27.02. user posted image user posted image
user posted image set__alica - 05.03. user posted image



user posted image




_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2051
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
9.1.2018 4:39:22   
KontesaNina
Zna li itko sto je sa curama iz prosinca i sad siječnja?! Di ste drage?!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2052
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
11.1.2018 18:22:51   
danchy27
Nema nikog pa da se ja javim kratko.
M cijelu proslu noc ne se budi svaki sat i ne zeli vise spavati vec urla. Po danu ista situacija samo sto dodatno ne zeli jesti. Bili u setnji i tu je vecinu vremena urlao. Bas neznam sta mu je al se nadam da ce proci sto prije user posted image
Gdje ste vi cure? Kako malisani?

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2053
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 8:24:03   
kontesa
Jutro,
Joj Danchy27 i mi smo imali par ludih dana kad je dosta vrištao - sve sam izvrtila - vjetrovi, zubići, skok u razvoju (piše da zna trajati 2-10 dana, pa jedu više ili manje, plaču itd.) Zadnje - ova dva dana mislim da ga muči reflux. Zbljucne se i sat ili više poslije jela, doduše ne povrača ali koliko čitam to bi moglo biti to. Mi smo na bočici i već duže vrijeme je ko urica pije 5 puta po 200, želi spavati oko 20 h, tako da nakon 18 kad popije, malo se igra, ide masažica, presvlačenje i onda zaspe (uz migoljenje nakon sat-dva naravno...), onda jedna noćna oko 3-4 i ostale su po danu. Kažu mi da bi trebala češće a po manje... Ne znam kako ću to... Ovo si je nekako sam napravio, ako je manje plače za još a ako mu želim dati u manjim razmacima morala bi ga probuditi. Kakao je oko 8 ujutro i to se poremeti povremeno, onda je nervoza...jučer je 3 puta a zadnja nije bila "svoja" - bila previše tekuća i kiselog mirisa... ne kao inače... pa sad ti znaj. Noćas je popio samo 140 a pretprošlu noć 170. E sad ili ga muči pupo ili ide prema tome da više ne želi noćne?
Dakle danchy - mi smo u mukama po vjetrovima, kakici, plaču i bočici - divno ha? user posted image On je prije 4 dana napunio 3 mjeseca....

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2054
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 9:03:39   
belina
Jutro cure slabo se javljate, bebe zaista traze puno vremena heheh.
Danchy moze bit svasta. Jesi mu cistila nosic? Zacepljen nosic moze stvarati veliku nervozu. Probaj pritisnuti uho pa vido reagira li na to. Mozda ga boli nesto a maleni ne zna reci. Kod nas isto postoji ta nekakva vecernja nervoza, upali se oko 11 i place nekad sat nekad dva i vise bez prestanka ne mozes joj pomoci. Ali na kraju ipak podrigne ili se pokaki pa nekako moslim da je to to.
Kontesa refluks? Idem odmah guglat. Moja malena kad je navecer uhvati kao da cujem unutarnje muckanje u crijevima kao da se podoize i kao da povrati sebi usta. Ne znam kako bi to opisala.
Bili smo u fizijatrice, ona je odusevljena njenom kontaktom ocima i komunikacijom. Po njoj je sve ok, naravno ima detalja, malo drzi glavicu na jednu stranu pa je treba ispravljat, jer kao stavljam je najcesce na jednu stranu zato sta ja spavam nasuprot. I neke sitnoce. Ali salje me kod pedijatrice da i ona pogleda sa svoje strane pa da i ona kaze misljenje. Tako da cu to danas otici, i uzet uputnicu za stariju za kontrolu treceg krajnika.
I Kontesa ja bi na tvom mjestu malcu prepustila odluku sta se tice tih bocica. Sta ima veze je li jednom pojeo 30ml manje, ako on lijepo spava cijelu noc s jednom obrokom to je taman. Pa i moja sisulja se budi jednom za nocni podoj (najcesce). Taman sa tri mjeseca uhvate neki svoj lijepi ritam. Meni to sve izgelda super.
Curke moje kako ste? Osim sto ste zaokupljene sa bebama imate pi vremena za sebe? Za muzeke? Odete li u frizera, depilaciju? I sl.?
Ja jos nekako uspijevam, bila sam jednom na depilaciji, jednom u frizera, prekjjucer na kavi i jucer u shopingu. To je sve malo al eto. S mm je odnos (fizicki) nikakav hahahahaah ne da se ne osjecam dobro za to nego jednostavno nemamo di ni kad. Starijoj su praznici i jos spava s mm u krevetu jer sam ja s mladom u sobi. Uvijek je jedna od njih budna osim bas po noci kad oboje padnemo s nogu hahaha. Nedostaje mi malo mm iako smo svaki dan zajedno. A jos za 10 dana ide na projekt i nece ga bit skoro mjesec doma, e to ce bit i moj projekt kako sve izorganizirat s njih dvije. Ako to uspijem mogu sve. I jos i pas. Pas mi je najtezi, jer mi je problem nju vodit rano ujutro i kasno navecer. Moram napravit teski plan.
Ajd cure javite se malo

(Odgovor članu kontesa)
Neposredna veza do poruke: 2055
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 11:14:07   
KontesaNina
Ne javljam se jer su zadnjih 10 valjda mojih bili.

Nama je postala koma. Od djeteta koje je ko uživa super spavao, potpuno se sve promjenilo. Budi se doslovno svakih sat i pol, 4-5 puta u noci, ja dam premorena. Po danu stalno place, ne podnosi vise vožnju u autu, a M je počela škola ovaj tjedan i J je krenuo u vrtic i ja ih vozim! Place po sat vremena. Sto place?! URLA!!!!! Nema razloga: nahranim ga prije izlaska, sve mu napravim, i kako ga posjednem u AS on počne urlati! Dva dana sam imala tešku glavobolju do navecer jer kud mi ne da spavati po noci, jos se toliko dere meni na uho tokom cijele vožnje! Uopće nemam ideju sto bi mu moglo biti: pokaka se/ be pokaka se ista je stvar, nahranjen, zubi jos nisu krenuli, bista ga ne boli jer kad ga držiš je sve super! Jednostavno ne podnosi vožnju, sto nije na rukama, kolica i sve ostalo!! Samo ruke!! A to tako ne ide gdje je jos dvoje djece osim njega!

Drugo, ima li koja dojilja koja i a isti “problem” kao ja? Naime, L po 10ak dana ne kaka! Citala sam i cula da je to kod dojenog djeteta potpuno u redu jer da dijete sve Iskoristi od mlijeka, ali mene to ipak malo brine? Ima ko sto za reci?!

Kontese, iskreno mislim da to nije refluks. Mislim da je refluks kada cijelo vrijeme povraća ili kao moja M koja je povratila jednom ali kao vodoskok da štrca! Dakle, obilno i snažno po cijelom krevetu. Ona je isto bila na bočici. Sad mi kuma priča, ona doji, da njen isto ima refluks, dakle nije pitanje bocice/dojenje! Osim toga opusti se i pusti svom djetetu da diktira koliko zeli i moze pojesti! To je sasvim u redu! Vjeruj, ako je on zadovoljan, onda mu je dobro!!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2056
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 12:09:41   
kontesa
Hvala cure...
Ma za količinu bočice sam zabrinuta jer su u bolnici reagirali: Što?? Koliko jede? To je previše, ima mali želudac, treba više puta po manje!!!"
A refluks... Nisam mislila na onaj naj-jači... svim bebama je to problemčić jer im se ono čudo ne zatvara pa u blagim situacijama prolazi nezamjećeno, možda malo mlijeka više od sat vremena nakon jela izađe, štucavica, nemir i plač jer ih to ipak smeta, pecka, promuklost, kašljić povremeni.... Ali je moguće da nemir, pogotovo pred ili u spavanju ima veze i sa tim... Negdje su baš spomenuli i AS poslje jela kao no-no jer su u pozi kifle i stišće im želučić pa mlijeko lako ide do ždrijela i smeta ih, čak ako i ne povrate.... Hranim ga malo povišeno, ne stavljam ga odmah leći dok to malo ne slegne nego u onu poluležeću stoličicu-ljulju i "ne bučkam" ga poslije jela za podrig, već pomalo, nekad i na pola i poslije... Kad pazim na te sitnice čini se mirniji i ne zbljucne sat vremena nakon jela. A kažu, kad krene dohrana nije loše sa rižinim pahuljicama malo zgusnuti mlijeko pa se teže vraća... A za to vrijeme moj stariji je neko vrijeme bio doma i ludi za mojom pažnjom... A joj user posted image

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2057
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 12:36:27   
Snjeguljica_83
KontesaNina, nemoj se brinuti što ti beba ne kaka tako dugo.user posted image

Ako je beba isključivo dojena, tolerira se čak i 14 dana! user posted image

Posve normalno, ako se beba ponaša normalno. user posted image

Trbuh nije tvrd, ne muči se što se tiče vjetrova, tj. meni je patronažna rekla da je bitno da ima vjetrove, malo ga masiraj u smjeru kazaljke na satu oko pupka, vozi bicikl s njegovim nogama.... Tako smo mi, i na taj način bih mu izazivala vjetrove, to je bitno. Kad bi došao 10-ti dan za kakanje, stolica je bila obilnija.

No, meni je svekar napunio glavu da to nije normalno pa sam tražila savjet patronažne i dobila ga: dati bebi zašećerenu kamilicu. Jesam dva-tri puta i onda više nisam.
Skuhala sam mu par puta suhe šljive i dala taj sokić da pije, par žličica i to je pomoglo par puta. Bolje da nisam ništa, ali kad ti napune glavu...user posted image

Tako rjeđe kakanje se počelo događati kad je ima cca 4 mj. i trajalo do 5,5 mj. kad smo krenuli s dohranom.

Nadam se da sam ti pomogla!

Uff, ne mogu ni zamisliti kako ti je teško zbog svega što si nabrojala...user posted image
A što da ti kažem i savjetujem? Sat po sat, dan po dan...user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu kontesa)
Neposredna veza do poruke: 2058
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 12:47:07   
danchy27
Kontesa pokusaj ga poleci na lijevi bok, taj sam savjet negdje cula. Moj jede svakih 5h po 180ml. Ponekad bi mogao vise al onda isto tako bljucka pa mu nedam vise a i on je naucio da mu je dosta.


_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu kontesa)
Neposredna veza do poruke: 2059
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 13:44:57   
danchy27
Belina nemam vremena ni za frizera ni za pedikuru a ni za mm user posted image . Mali me izluduje od pocetka, ne spava dobro i stalno ima faze s jelom te hoce jesti te nece, tako da ni nemam volje ni vremena za nista. MM spava u boravku jer se nemoze naspavati user posted image user posted image . Tako da nemamo nikakvog kontakta user posted image .
Setnju s psom mozes iskoristiti da prosetas i svoju djecicu user posted image .
Pokusaj si organizirati nekakvu pomoc dok ti nema muza. Meni bi bilo najteze ici u kupovinu. Ponijeti bebu i vrecice iz ducana mi je nemoguca misija.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu belina)
Neposredna veza do poruke: 2060
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 13:55:29   
danchy27
Nina potpuno ista situacija kod mene. Urla bez razloga, sit, cist i suh, gelom namazem zubno meso, ma sve isprobano al nema ucinka.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2061
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 15:07:48   
KontesaNina
Snjeguljicenije da se bas toliko brinem, ali drago mi je čuti da nismo jedini! Hvala za savjete, kad prođe 6 dana počinjem sa masažama user posted image Btw cekam s tobom 13.1.pa da vidimo user posted image

Dancy samo sam jednom namazali sa gelom za desni, ali vidim da jos nije to to, ipak sad vec znam primjetiti simptome. Ne slini toliko pa..., ali stvarno ne znam sto bih rekla. Najgore je da je bio super beba koja je predobro spavala i stvarno sam se mogla odmoriti! Sto se šopinga tiče uz kolica i maloga, 3-4 vrećice teške ko pola auta, jos su i dvoje odraslih... ako ja necu, Morat ce MM, a onda ce on doci doma u 8 nave se... to je život!

Belina, od srca sam se nasmijala na tvoja pitanja! Dakle, šoping obavljam, pročitaj sto sam napisala dancy! Ako ja necu, mora MM! Ali ne idem vise u šoping i gleding za sebe, to me klinci izlude! Kosu sam zadnji put oprala prošle godine! Da, dobro ste pročitale! Tuširam se svaki četvrti,
Peti dan, pipicu malo češće, svaki drugi dan. Nastojim. Nekada ne uspijem. Depilaciju sam obavila prije mjesec dana u Jr jer su ovdje grozne babe kojima samo do bikinija noge traju preko 40 min, a. Mene moja frendica u Zg izdepilira za 25 minuta SVE!. To bum dakle isla pred Iskrs. Nadam se! Doba je debelih čarapa pa... a MM?! E mi ti apstiniramo dok nece doci redovita M! Ja sam ozbiljno shvatila upozorenja i stvarno ne kanim ostati trudna tak skoro! Cekam malo smršaviti pa obuci opet one seksi kombinezone da se barem dobro osjećam u tome kad mi vec MM to ne smije pokazati, hahahaha!!!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2062
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
12.1.2018 16:10:32   
PinkyFunkyBirdy
Evo malo mene dok moj slatkiš ne počne "pjevati". user posted image
Opet se ne javljam jer kao prvo dugo ujutro spavamo user posted image i onda je D dosta željan pažnje pa dosta cendra i dok se okrenem već muž dolazi s posla i M iz vrtića.

Kontesa i ja mislim da to nije ruflux jer kod njega dijete izbacuje skoro sav obrok i to skoro svaki obrok. Moje mišljenje je da se prejede pa izbaci višak. user posted image

Nina vjerujem da ti nije nimalo lako s troje male dječice. Drži se! user posted image

Belina, ja sam se sama depilirala britvicom prije tjedan dana kad sam išla do ginića i sad će to rasti valjda do ljeta. user posted image Pedikuru odrađujem samo dok sam trudna pa znači ni od toga ništa još koju godinu, a MM mi nije ni malo zanimljiv tako da je suša i na tom području. user posted image Super je ako si uspijem jednom tjedno počupati obrve. Uspjela sam jedino u nekoliko navrata sama pobjeći u shopping, ali samo kako bi kupila poklone i špeceraj (ništa za sebe). user posted image

Danchy, ja idem s kolicima u dućan pa sve vrećice potrpam ispod košare u onu mrežicu. Čudo što je ta mrežica već sve podnjela. user posted image

Snjeguljice i ja navijam za bebicu broj 3! user posted image user posted image user posted image Ja osobno nisam protiv da mi dođe još jedna beba, ali trenutno jedino ako zatrudnim bezgrešno jer mi uopće nije do akcijanja. user posted image Mi ćemo to opet upogoniti da mi termin bude na 3. rođendan od D. user posted image

Evo opet se unervozio moj slatkiš. Idem mu dati sisu da se primiri.
Samo da kažem da smo mi ok. Radim vježbice s njim koje znam i počeo je glavu okretati više i na drugu stranu kad je potrbuške i oslanja se malo na ručice. Okreće se s leđa na trbuh na desnu stranu pa moram malo poraditi da ide i na drugu stranu. Moram dogovoriti patronažnu da ga izvažem jer već dugo nisam, a ponekad me brine dal imam dovoljno mlijeka. Jedan dan mi sise žele eksplodirati od mlijeka i onda nekoliko dana su mi poluprazne pa ne znam dal mu je uopće dovoljno. user posted image Tješim se da ima dovoljno jer i dalje lijepo spava i kaka svakodnevno. user posted image
Crvenilo mu je i dalje prisutno na pregibima, ali krenulo je i crvenilo na trbuhu. Sad to mažem kod svakog presvlačenja i pod kontrolom je. user posted image
M je pak toliko željan pažnje da me izluđuje na trenutke. Više doma ne želi ništa sam - moram ga nositi, presvlačiti, skidati za wc, prati mi ruke,... i hoda za mnom kud god krenem. Čak mi neda mira ni dok pričam s MM ili na mob - odmah krene s "mama znaš ovo ... mama znaš ono ... mama! mama!". To je valjda reakcija na D. Kako vidi da njemu sve radimo onda i ovaj hoće isti tretman.

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2063
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
13.1.2018 7:06:47   
Snjeguljica_83
Pinky, čuj, sad svaku promjenu u M. ponašanju možeš pripisati prinovi. Barem znaš zašto se tako ponaša.😂 Mislim, stvarno znam kako ti je.😔 Suosjećam, draga... Ali evo, vremenom kod nas je takva faza gotova, ali smo u drugoj fazi starija sestra-mlađi brat. 😮 No, o tom potom. 😁
Prvo preživite ovu fazu, da te ne strašim unaprijed bezveze!😹😸😹

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 2064
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
13.1.2018 8:13:22   
KontesaNina
Pinky, kad D odraste za svije godine postat ce super frendovi! Zak je bilo sa M & J. A jednog dana kada dođe i 3. vidjet ces kako ce ga svi voljeti!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 2065
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
14.1.2018 20:01:27   
danchy27
Vecer curke.
Mi u fazi zvanoj skok u razvoju user posted image . Dosad mi jeo svakih 5h 180 ml, a sad tu kolicinu svaka 3h. Dal se koja susrela s tim kod nedojenih beba? Za dojene znam da se smiri kad si navuce dovoljno mlijeka, tj kad se poveca proizvodnja. A sta s nedojenim? Ne moze popiti vise od 180 odjednom, vec sam probala dati vise

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2066
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 10:01:41   
KontesaNina
Od nove godine ovo je bila druga noc da smo spavali sa samo jednim buđenjem! Kada sam vec jucer pomislila da cu Morat dati bočicu, da gubim mlijeko, kad sam počela klonuti u depru, noj sin me podigne i odspava, sjede se onak, dobrano, i opet spava! Nesto njega muci, ali nikako da dokučit sto! Nadam se da cu uskoro shvatiti. Čak razmišljam da je možda skok, iako ima 4 i pol mjeseca, ali je on mjesec i pol rođen ranije pa bi mogla ta teorija držati vodu!

Sancho, nije vazno sisa-bočica, samo prati njegove reakcije! Doktori-pedijatri-znanstvenici, svrstavaju djecu kao da su dobiti! Jedeš li ti svaki dan u točno određeno vrijeme, točno određenu količinu, sa točno određenim vremenskim odmakom?! Ako da, mislim da nekaj ne štima sa tobom! Svako dijete je različito! Noja mala je duuuuugo jela 120 ml, iako je ba piksi od NANa davno pisalo da je trebala noževi na 180! I samo da ti kažem da nikada nije valjda popila vise od 150! Dakle, svako dijete je svije, oni naprave nekakvu srednju vrijednost i to napišu na kutiju, ali to je samo okvirno! Osluskuj M i sve bu OK, vjeruj mi!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2067
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 10:44:20   
kontesa
Danchy i mi smo sad u nekakvoj takvoj fazi... Evo, gledam u tekicu - moj već mjesec dana pije po 200 u 5 obroka... nekad je imao 4 jer je par puta zaspao od predveče (poslije kupanja ili žnjaranja) do 5 ujutro... Sad je počeo žnjaranje i obrok tražiti i sat vremena ranije (kao i obroke preko dana) - onda zaspe pola sata i onda kreće vriska...jučer mu dala sat i po nakon večernjeg obroka još bočicu da vidim hoće li jel više nismo znali što bi - i navalio on, dozvolila sam mu samo još 30 i onda je, na sreću, duda varalica pomogla - bilo me strah više mu dati jer se meškolji pola spavanja i mislim da ga muči... Ne znam, lošije spava nego prije... Problem je što uvijek popije sve, čini se da mu dam po litre sve bi popio. Sad sam i ja u nedoumici... Ne znam koje mlijeko dajete, ja ću razmotriti da mu nije sad "pre-tanko" mlijeko, možda je količinski puno a nije dovoljno "puno" sadržajem. I sad kreće tabu pitanje - dohrana. Još je rano ali ja sigurno neću čekati 6 mjeseci jer vidim da ne ide... Vidjet ću sa pedijatricom, ima 08.02. kontrolu, točno na 4-ti mjesecdan user posted image
Da li podebljati sa malo rižinih pahuljica? Čitam svašta i mnogi bi me sad razapeli ali vidim da mi je dijete gladno tj. nezadovoljno popijenim. Kao da pije vodu... količinski puno ali možda pretanko.... user posted image
Pokušat ću u moru informacija i osuda na neviđeno, uz pedijatricu kojoj vjerujem, naći prihvatljivo riješenje... A do tad - dajem mu na 4 sata, ili kad pita...

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2068
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 11:09:34   
danchy27
Nina mi jos ni jednom nismo odspavali s jednim budenjem. Kad je sve uredu tad su 2-3 budenja. U zadnje vrijeme se stalno budi. Nekad upali i da ga malo okrenem. Pa dam vode, dosta popije, vjerojatno suh zrak u sobi od grijanja. Pokusala sam i grijat sobu i ne grijat. Malo bolje spava ako ne grijem, tad je temp oko 15-16. Pa da manje spava po danu, ma svasta sam pokusala do sad.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2069
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 11:17:14   
danchy27
Kontesa i ja sam u nedoumici dal mijenjat mlijeko ili dati kad god hoce. Zasad mu dajem kad hoce jer mu mlijeko inace pase. Pratit cu situaciju i dalje. Dajes vodu ili caj? Mozda bi i to pomoglo

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2070
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 11:26:46   
kontesa
Dajem malo čaja...
Bio je neki sa oznakom 0+ ali nikako ga nije htio, kao ni vodu koju i dalje pokušavam... Trebalo mu je pogotovo kad je bio bolestan... fontanela bi mu upala - ono vauuu... Ili to ili infuzije... Sad sam uzela koromač koji ipak ima nešto šećera (piše 4+) i dam mu malo kad vidim da treba i taj mu se (naravno, ima šećera) sviđa ali pazim. Ovaj čaj sam davala i starijem kad je bio beba i kao i sad blagoslov je za probavu, kaka redovitije i lakše već uz maalo čaja...
Ali čaj pomogne na kratko, navali ko lud, ja mu ne dam da popije sve i onda za par minuta opet - dreka... Ne staje dok ne dobije mlijeko pa makar je prošlo i samo 2 sata od zadnjeg...

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2071
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 12:49:54   
KontesaNina
A koje mlijeko koristite? Meni je to nevjerojatno! Mi smo koristili NAN (sa M). Da probate sa njim?!

Kontesa, na svim kasica piše da se mogu koristiti od 4 mjeseci pa probaj! Zašto ne?! Sa J mi je pedijatar rekao da trebam krenuti sa 4, 4ipo mjeseca, iako ja ga nisam slušala! No to je bio i moj rizik!. Ali svaka mama koja ne tuče i ne izgladnjuju svoje dijete je dobra i najbolja mama svojem djetetu! Dakle, ko ce te osuđivati nek sam radi kako zeli sa svojim djetetom, ali dok dijete ima brigu i njegu... pa nisi rekla da ces mu oduzet hranu! Neka te ne diraju tuđi komentari!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu kontesa)
Neposredna veza do poruke: 2072
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 14:13:46   
danchy27
Mi koristimo Aptamil i ne bi ga mijenjala jer nam je super. Probava super radi s njim. Evo sad smo na 4 h izmedu hranjenja, i to mi je nekako ok vrijeme. Nama je pedijatar rekao da s 4 mjeseca uvodim kasice u prehranu. Krumpir i meso user posted image . I jos mi dao savjet da ponekad kupim kasicu jer u njoj ima ulja pa da bolje radi probava user posted image . Pokusat cu prvo ja sama praviti kasicu pa vidjeti kakva ce biti probava.

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu KontesaNina)
Neposredna veza do poruke: 2073
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
15.1.2018 14:17:22   
danchy27
Kontesa ja sam za vodu imala trik i davala u bocici s jako malom rupicom pa je pio bas koliko treba. A sad kad grijemo po cijeli dan dajem iz normalne jer je suh zrak pa mu cesto suho grlo i bas bude zedan

_____________________________

3.10.2017. M.

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2074
   RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018
16.1.2018 5:20:20   
KontesaNina

IZVORNA PORUKA: danchy27

Mi koristimo Aptamil i ne bi ga mijenjala jer nam je super. Probava super radi s njim. Evo sad smo na 4 h izmedu hranjenja, i to mi je nekako ok vrijeme. Nama je pedijatar rekao da s 4 mjeseca uvodim kasice u prehranu. Krumpir i meso user posted image . I jos mi dao savjet da ponekad kupim kasicu jer u njoj ima ulja pa da bolje radi probava user posted image . Pokusat cu prvo ja sama praviti kasicu pa vidjeti kakva ce biti probava.



Mjenjaj pedijatra!!!!! Ma ja to nikad nisam cula! Raspravlja se samo da li početi sa povrćem ili voćem zbog slatkoće, ali krumpir i meso?!

Ne reklamiram nikoga, ali ovo je recimo kalendar po kojem mi zvuci OK za kretanje: https://www.bebe-nestle.hr/kalendar-dohrane/v/775

Jedino ja sam uistinu započinjala sa voćem jer sam probala moje mlijeko koje je slatko pa nema razloga da se kreće sa povrćem. No o tome prihvaćam diskusiju. Meso ide puno, puno kasnije!

_____________________________

M - moja princeza
J - mali princ
L- velika želja
A - kinder surprise

Neka bude volja Tvoja!

(Odgovor članu danchy27)
Neposredna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!