RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 12:03:01)

[img]http://www.picgifs.com/bird-graphics/bird-graphics/stork/bird-graphics-stork-335308.gif[/img]


[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]danchy27 - 20.09.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]Teica2 - 24.09.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]mali andeo - 26.09.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]Hajdi - 13.10.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]PinkyFunkyBirdy - 17.10.



[img]http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif[/img]




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 12:04:17)





***** NAŠI PREGLEDI ******
[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]


danchy27 ------------ 21.03.2017.
PinkyFunkyBirdy --- 22.03.2017.
Mali andeo ----------- 23.03.2017.
Hajdi ------------------ 05.04.2017.
Teica2 ----------------- 12.04.2017.







mali andeo -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 12:23:44)

hej curke [sm=zz_wavespin.gif]

Teica [sm=bravo.gif] za tvoju malenu uspavanu bebicu ...lijepo da napreduje [sm=smiley1.gif]
žao mi je radi dijete ,ja nezz ,valjda bi poludjela da moram na dijetu[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif]
ali to je sve za naše male mrve ..

danchy nemam pojma kakve su kvalitete ta kolica ,ali inače mi smo ih gledali još za prvo,
ali sam odustala ,jer sjedeći položaj neide ono skroz da lijepo dijete sjedi,i bojala sam se da bi to moglo izazvati nervozu
kod dijeteta ,sada jedino ,ako su to novija pa ok ,jer mi smo ta kolica gledali prije 5 godina[sm=smiley36.gif]
na kraju smo uzeli neka dizajnerska kolica ,cijena da boli glava ,ali su nas služila skorom do 4 godine
,malena je uživala u njima ....a sada ih više nema u prodaji ,a htjela bi samo sportski dio novi ...
tako da nam ne ginu opet nova kolica i opet pucam visoko[sm=hudicek1.gif] TM će me zadavit...
jedino smo se zekali ako bude pišulinac onda smo nadrapali,nemam jednog bijelog ili univerzalne boje bodi ili kompletić,
sve nam je na Hello Kitty...

pisale ste o vitaminima ,ja koristim još folacin ,drugo nisam uzimala ...
pa sam mislila kada to potrošim da krenem s Elevitom ili sada ima i onaj Elebaby sa omegom 3,
ne znam još [sm=zmeden.gif]

Pinky nismo na vikend išli radi mog stanja ..još me dosta grči ,pa si nekako mislim doma sam sigurnija [sm=smiley1.gif]
odgodili smo za vikend poslije Uskrsa ...
možda sam luda ,ali sam nekako paničarka postala...
s L sam već putovala na veliko s 8tt i nisam o ničem razmišljala ...

Sada kada mi je trbuh počeo biti vidljiv ,L je počela biti i svjesnija ..
tako mi je slatka ,prije vrtića i spavanja obavezno ljubi trbuh ,
ajme bit će to ponosna malena starija sekica [sm=zz_wub.gif]





Jezic123 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 17:04:38)

Hej trudnice
Evo i mene na ovoj temi
Uglavnom sam na drugoj temi, a eto posto sam dobila plusic na carobnom stapicu budem se i ovdje druzila.
Prvi mi je pregled 3.4. Tako da cemo tada tocno znati situaciju [sm=smiley36.gif]




danchy27 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 18:22:07)

Jezic dobro nam dosla [sm=bravo.gif]




mali andeo -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 18:23:28)

Draga Jezic,dobro nam dosla [sm=smiley1.gif],
Neka bude skolska trudnoca [sm=bravo.gif]




Teica2 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 20:05:23)

Jezic dobro nam doslaa [sm=bravo.gif]

Kako ste curke? Ja sam danas mojima radila pitu od krumpira i samo sam je gledala [sm=smiley13.gif] ali sam uspjela pobjegla sam [sm=smiley36.gif]

Mali andeo super za tvoju curku da ljubi busicu baaas slatko .. Moj uopće nije svjesan ne razumije nikako [sm=zmeden.gif]
Pinky jeli tvoj kuzi?




Hajdi -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (15.3.2017 23:24:29)

Pozdrav cure [sm=smiley31.gif]

Baš me dugo nije bilo imam osjećaj, ne zamjerite.. više se stvari poklopilo, od toga da sam manje na kompu do umora, dosta sam bila i aktivna zadnje dane i skužila da mi šetnja jako godi. Ako se probava uspori šetnja je pokrene, a najvažnije podigne mi tlak. Izgleda da je to moj najveći problem. Mučnine skoro pa ni nemam, niti žgaravica, ali tlak u više navrata kroz dan na minimalcu, baš ga osjetim. Mjerila sam jednu večer, gornji mi je bio 105 [sm=smiley13.gif].
Inače neke su me stvari počele činiti tužnom, valjda sam osjetljivija, ali dobro je da to što me muči ima dobre izglede da se riješi, samo se moram još malo strpiti.

Mali anđeo [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za prestanak iscjetka. Na kraju niste otišli u Opatiju? Ako si procijenila da je tako bolje onda nema žaljenja. Preslatko kako tvoja mala ljubi mami trbuh [sm=smiley1.gif]

Teice baš mi je žao zbog dijete, nadam se sada ćeš uskoro dobiti dozvolu da nastaviš papati. Meni se pita s krumpirom ne čini pretjerano kalorično, a nije ni slatko. Meni se od nedavno jede sladoled, ali nisam još krenula [sm=smiley36.gif]

Danchy lijepo si se odmorila i sad u nove radne pobjede [sm=smiley36.gif]. Baš si sretnica što nemaš mučnine, drago mi je da je tako.

Pinky znači već krenulo zatezanje prepona, mene zna lagano zaboljeti u trbuhu, ali se ne bojim. Trbuh mi se vidi sve više mada ja sebe uvjerim da se ne vidi [sm=smiley36.gif] I ja jedva čekam da prođe 12 tt da mogu svima reći. Vjerujem da će sve biti ok ako te mali koji put lupne, bitno da nije jako.

Jezic drago mi je da si nam se pridružila [sm=smiley1.gif] Ti već imaš jedno dijete?

Vidjela sam da spominjete začepljen nos, a mene pak muči krvarenje iz nosa, skoro svako jutro kad ispušem, a danas čak dva puta, ali srećom brzo stane. Moguće i da Andol 100 na to utječe jer ga još pijem.
Od folne kiseline odlučila sam popiti do kraja Folacin, negdje još za 20 tak dana imam, a onda se prebacujem na Elevit, a vidjela sam da ima i Elebaby s omega 3 mada se ona može uzimati i odvojeno. Čini mi se da se ona dodaje u trećem tromjesečju, moram potražiti, negdje sam to pročitala.

Ne znam ništa o kolicima, morat ću se malo educirati [sm=smiley36.gif]

Krenula sam na pretrage, danas izvadila tsh za stitnu, sutra radim papu i briseve, a u petak krv (kks, guk, jetrene probe) i urin.
Kg i rh ću vjerojatno u ponedjeljak. Koliko toga ima uh, moram uzeti slobodan dan kad budem radila guk jer to traje, više puta se vadi krv.
Jedva čekam novi uzv i nadam se da je mrvica dobro i da dobro napreduje [sm=smiley1.gif]




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (16.3.2017 11:31:41)

Mali andeo ipak je tvoja slatkica 2g. starija od mog hahara pa je i svjesnija da dolazi seka ili braco, ali baš je medeno kako ljubi trbuh. [sm=zz_wub.gif]
Za oblekicu ja mislim koristiti od M bez obzira dal će biti curka ili dečko. Samo ću ako bude curke negdje staviti neku rozu mašnicu i gotovo. [sm=smiley36.gif]

Jezic, dobrodošla i neka ti trudnoća bude pravo školska! Svakako javljaj napredak. [sm=smiley1.gif]

Teica, mom M još nismo ni rekli, ali mislim da neće kužiti jer ipak mi je premali da razumije. Vidjet ćemo! [sm=smiley1.gif] Koliko je tvoj sad star? Mojem je tek 2g. i 5 mj.

Hajdi, nadam se da nam nebudeš više tužna pa da možeš u potpunosti uživati u trudnoći. [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif] Brzo će proći tih 12 tt pa će i tebi i meni biti lakše. [sm=smiley1.gif]
Dal si sigurna da za GUK vadiš više puta krv? Ja znam za OGTT da se više puta vadi, ali za GUK mislim da ne. [sm=zmeden.gif]

Meni je sinoć baš bilo grozno muka i strašno zima. Grozno mi je koliko se bolesno osjećam u takvim trenucima. [sm=zmeden.gif] Srećom pa je MM malo zabavio M pa nije bio prezahtjevan, ali žao mi je da mu ne mogu pružiti više pažnje jer je toliko sladak, a ja tako nemoćna. [sm=zmeden.gif] Danas je malo bolje, ali vidjet ćemo kako će biti do kraja dana. [sm=smiley1.gif]
I, da, jutros sam stala na vagu i još uvijek je kilaža stabilna: 66,5 kg. S obzirom koliki mi je trbuh očekivala sam koju kilu više, ali ovo je super! Očito sam samo napuhana. [sm=smiley1.gif]




Hajdi -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (16.3.2017 11:56:25)

Pinky hvala ti što si mi ukazala da ne idem na OGTT. Kako nikad nisam radila ove pretrage pomiješala sam nešto, odnosno pomislila da je GUK ta pretraga koja se radi iz više vađenja krvi. Sad ne moram uzimati slobodan dan jer ovo će ići brzo [sm=smiley1.gif]
Žao mi je da te još muče jake mučnine, nadam se da će ti brzo proći [sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]




danchy27 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (16.3.2017 16:54:46)

Pozdrav cure, evo me s posla. Ako ovako nastave bolovi vjerojatno necu raditi jos dugo. Tesko je za objasniti sta me boli. Bol pocinje u krizima pa se pruza u desnu nogu. Neke pokrete ne smijem napraviti. Dali je to od trudnoce?




Teica2 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (16.3.2017 18:35:36)

Pinky moj ima 2g i 9mj .. 1.7.14 je roden skoro pa su tu [sm=smiley1.gif]
Bas mi je zao za mucnine ali te razumijem [sm=smiley13.gif]

Danchy pa vjerovatno je a mozda si sr ovih dana bas odmarala doma pa treba vremena da se naviknes tezak je to posao nije da bas sjedis vec stalno si u pokretu .. Vidi mozda ti bude lakse kroz koji dan ako ne ne ginu ti komplikacije [sm=smiley1.gif]

Ja sam danas podigla nalaze Hbsag i Iat sve je uredu [sm=smiley1.gif]




Hajdi -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (16.3.2017 19:08:13)

Danchy ako ti se bol proteže od leđa prema nozi to su leđa u pitanju, vjerojatno ti se ukliještio neki živac vjerojatno u lumbalnom dijelu kralježnice. Možda da probaš s laganim vježbama istezanja, ali ako te jako boli najprije treba pričekati da prođe bol. Ne znam koje lijekove sve smiješ, znam da možeš paracetamol. Nadam se da će ti bol proći, vjerujem da hoće [sm=smiley1.gif]. Ovo se može dogoditi i bez trudnoće.




danchy27 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (16.3.2017 19:49:40)

Ove bolove sam imala i par dana prije bolovanja,znaci da mi ni odmaranje nije pomoglo. Valjda cu izdrzat jos sutra, vikend ne radim. U utorak sam kod doktorice pa cu joj to spomenuti




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (17.3.2017 10:57:04)

Teica, da tvoj je slatkiš onda malo stariji od mojeg. Pitanje je kad će oni stvarno razumijeti da dolazi braco/seka, ali ćemo ih morat nekako pripremiti. [sm=zmeden.gif]

Danchy, uh ... žao mi je da te boli. [sm=smiley13.gif] Vjerojatno ti se od širenja maternice nešto pomaklo i stislo neki živac. [sm=zmeden.gif] Ako neće biti bolje najbolje da onda stvarno ostaneš na BO. [sm=zmeden.gif]
Mene je noćas užasno počelo boljeti desno koljeno i osjetim da me malo boli i u desnoj preponi i čak u desnom guzu gdje se spajaju kosti - sve si razmišljam da sam jučer bila u shopingu i M se vozio u onim kolicima što su većim dijelom autić i cijelo vrijeme je vuklo na lijevo pa sam stalno morala ispravljati na desno i vjerojatno me to dotuklo. [sm=zmeden.gif] Ajmo što smo sve neke rasklimane. Pa što će biti do kraja? [sm=smiley36.gif]

Mali andeo, dal su prestala grčenja? [sm=zmeden.gif]

Hajdi, nadam se da ćeš brzo riješiti sve te pretrage. [sm=smiley1.gif]

Jezic, napiši nam malo tu o sebi da te bolje upoznamo. [sm=smiley1.gif]




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (17.3.2017 11:34:37)

Evo zašto će nas sve i svašta boliti [sm=smiley36.gif]:

[img]http://i.imgur.com/d7n3eIH.gif[/img]




danchy27 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (17.3.2017 15:22:08)

Danas mi bolje, naravno brzo se radi ali izdrzi se. Ali sad imam jos jednu trudnicku tegobu- hemeroide[sm=smiley19.gif]. Imate li kakav savjet cure moje?




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (17.3.2017 16:02:04)

Žao mi je danchy zbog hemeroida. [sm=smiley13.gif] Redovita probava bi trebala olakšati situaciju, a mazati se možda s kantarionovim uljem. [sm=zmeden.gif]
Nadam se da će brzo proći. [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]

Drage moje ugodan vam vikend i pišemo se u ponedjeljak. [sm=smiley1.gif]




Hajdi -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (17.3.2017 17:00:59)

Danchy meni je pomogla krema iz DM-a na bazi propolisa Hemopropin. Smetnje su se povukle za 1-2 dana.




danchy27 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (17.3.2017 17:06:51)

Hajdi, hvala na informaciji. Moram ici to potraziti. U utorak imam pregled kod ginekologice pa da mi je kako da se dotad bar malo smanji




Teica2 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (20.3.2017 9:16:44)

Jutro cureee [sm=smiley1.gif]

Kako ste mi provele vikend? Mi smo bili na rodjendanu pa smo doma betonirali terasu hheheheh bilo je zabavno [sm=smiley36.gif]

Evo prijavljujem vec dva dana po nekoliko puta dnevno krvarenje iz nosa .. Muz me zeza kaže mora negde ici kad dole neide vise [sm=jezicek.gif]

Danchy jeli prošao hemeroid ili se barem malo ublazio?

Kako ste mi vi? Kako se osjecate?

Kod mene i dalje navece prisutna mucnina [sm=smiley13.gif]




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (20.3.2017 10:19:31)

Bokić drage moje okruglice. [sm=smiley1.gif]

Ja sam većinu vikenda odmarala i baš mi je pasalo. [sm=smiley1.gif] U subotu se najela graha i luka tako da sam bila dodatno napuhnuta s još gorim okusom u ustima [sm=smiley36.gif], ali mi je za divno čudo malo potaklo probavu, ali od onda opet zastoj. Baš me to brine jer mi je mučnije. [sm=zmeden.gif] Danas sam točno 10 tt i nadam se da ću izdržati još 2 tjedna pa da će napokon krenuti na bolje. [sm=smiley1.gif] Nadanje ludom radovanje. [sm=smiley36.gif]

Teica, vidim da je kod vas bio radni vikend. Nadam se da si ti bila oslobođena težih poslova. [sm=smiley1.gif]
Baš si me nasmijala s komentarom TM. [sm=smiley36.gif] Njima svašta pada na pamet. [sm=smiley36.gif]

Danchy, kako si? Dal je bolje? [sm=zmeden.gif]

Mali andeo kako si nam ti? Javi se kad uloviš priliku. [sm=smiley1.gif]

Hajdi, vidjela sam da pišeš za nizak tlak. Ja sam na sistematskom imala 106/67. I nije mi jasno kako mi je natrij nizak kad stalno jedem nešto slano. [sm=zmeden.gif]
Za vađenje krvne grupe i Rh znam da cure često znaju vaditi da se provjeri da nebi došlo do senzibilizacije (ili tako nekako se zove) kod majke. Znam da je to kad majčina krv prepozna bebinu krv kao strano tijelo i tada počne odbacivati plod pa se tijekom trudnoće provjerava u par navrata kako bi se spriječilo odbacivanje ploda.
Obično to češće provjeravaju kod žena koje su negativna krvna grupa (ja sam dobila nakon spontanog i nakon rođenja malog koji je bio pozitivna krvna grupa inekciju u guz tako da se mi se spriječi ta senzibilizacija). [sm=smiley1.gif]




mali andeo -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (20.3.2017 10:47:59)

jutro drage [sm=nosecka.gif]

teica MM ti je zakon s tim komentarom [sm=smiley36.gif]
meni je krv s nosa išla cijelu prvu i sad ide i u drugoj trudnoći..

danchy čekamo izvještaj od sutra ,je si li nabavila što za hemeroide ?

Pinky grah i luk [sm=smiley36.gif] ja mislim ako bi to pojela da bi umrla[sm=smiley36.gif]
meni sad smeta trunčica luka ,već sam gotova [sm=zmeden.gif]
već 10 tt ,ide vrijeme ,još malo i onda krene pravo opuštanje [sm=bravo.gif]


evo meni je danas 12+6,ali tegobe su i dalje ovdje i pitam se ima li kraja [sm=zmeden.gif]
meni je jedini odgovor na sve to ,tako dugo dugo ste me čekli ,sada malo trpi [sm=smiley36.gif]
jučer kak sam se probudila ,onesvjestila sam se ...došla u kuhinju i krenula natočit vodu ,kada mi
se zamantalo i više me nije bilo [sm=zmeden.gif] inače imam isto niski tlak ,jučer bio 90/60
ja ni na nebu ni na zemlji...
u četvrtak idem k ginikologu i jedva čekam gledati svoju mrvu [sm=smiley36.gif]
možda nam i pokaže što je [sm=smiley36.gif]




PinkyFunkyBirdy -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (20.3.2017 14:06:29)

Mali andeo nadam se da se nisi negdje lupila kad si pala u nesvijest. [sm=zmeden.gif] Znam ja da mučnine ne prestaju odmah s 12 tt, ali se mogu nadati jer tako imam neki rok koji iščekujem. [sm=smiley1.gif]
Imaj kraj sebe stalno nešto slatko i vode pa da možeš uzeti ako osjetiš slabost. [sm=smiley31.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley31.gif]
Jedva čekam tvoje dojmove s pregleda! [sm=bravo.gif] Stvarno bi se već moglo vidjeti dal je pišuljinac ili pišuljinka. [sm=smiley1.gif]

Danchy, sretno na pregledu! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ja sam dogovorila pregled u srijedu. Pokušavam ne razmišljati jer ću se samo počet brinut i onda će mi biti lošije. [sm=zmeden.gif]
Sinoć se moj mali glupirao kad sam ga spremala za spavanje i tako me nogom opalio u trbuh da sam se zabrinula, ali nadam se da su moje naslage sala kompenzirale udarac. [sm=zmeden.gif]




Teica2 -> RE: Jesensko/Zimske bebe 2017/2018 (20.3.2017 16:00:26)

Pinky wauu grahic i luk [sm=smiley36.gif] znam kako je ja jela janjetinu i mladi luk neznam jel me vise ugusio smrad ustiju ili me bolio trbuh [sm=jezicek.gif] sazvakala sam cijeli paket zvaka [sm=smiley36.gif]
Nadam se da ce ti biti bolje poslije 12tt ja sam usla u 13tt danas ali necu se zaliti vise nije citav dan samo je navecer sta je koma ali opet bolje nego citav dan
Bas nizak tlak imate ja valjda radi debljine imam visi na sistematskom mi je bio 110/90

Mali andeo nadam se da se nisi udarila [sm=smiley13.gif] Bas mi je zao curke radi tlaka mozda da jedete nesto sta potice rast tlaka

Danchy sretno sutraaa [sm=bravo.gif]

Pinky i ti ces jos malo vidjeti mrvu kao i mali andeo [sm=smiley1.gif]

Meni je gin rekla na zadnjem da se lijepo okrenula beba da se moze vidjeti ali bi bilo sanse da pogodi 50% jer jos nije tako izrazeno [sm=smiley1.gif]

Ja sad dosla sa posla idem klopati i van u setnjicu pa se tipkamo kasnije ako cete pisati

Puse svima [sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_wavespin.gif][sm=zz_wavespin.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>