odjeća za djecu od akrila - da ili ne? (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Zdravlje



Poruka


noemaa -> odjeća za djecu od akrila - da ili ne? (18.1.2017 11:30:49)

imam nedoumicu pa vas molim za savjet.... Biste li kupile svom djetetu zimsku kapu od akrila? našla sam jednu preslatku s likom iz omiljenog crtića za svog gospona, ali vidim da je 100 % od akrila. malo sam guglala i ne nalazim da je akril dobar materijal, negdje, na nekom sajtu čak piše da može uzrokovati rak. [sm=zmeden.gif]




subby -> RE: odjeća za djecu od akrila - da ili ne? (18.1.2017 15:26:03)

Ja radije ne bih. Odjeca za djecu je u stalnom doticaju s njihovom kozom i absorbiraju ju. Cim si u dvojbi bolje uzmi nesto drugo. Ja preferiram prirodne materijale iako takvi nisu uvijek fluffy ili sa super likovima i printovima, ali barem si na sigurnom, koliko mozes biti.

Akril nije prirodan vec ga covjek proizvodi od nafte, baziran je na ulju. Danas se cesto koristi jer je jeftiniji od npr.vune, ali zadrzava znoj pa se neki ljudi dosta znoje u njemu i recimo u slucaju zapaljenja gori i topi se i uzrokuje jake opekline dok vuna kad se odmaknes dalje ne gori i dise bolje. Opet, neki su ljudi alergicni na nju.




noemaa -> RE: odjeća za djecu od akrila - da ili ne? (20.1.2017 20:10:44)

da,kasnije sam isla provjerit i sve zimske kape,salovi, rukavice, svima nam je od akrila [sm=zmeden.gif]




Stranica: [1]