Bebe proljeće-ljeto 2017. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


daxy -> Bebe proljeće-ljeto 2017. (28.10.2016 10:17:36)

Drage buduće proljetne mame, javite svoje termine, pa ću nam sastavit listu. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Da možemo skratit vrijeme jedna drugoj i razmijenit iskustva i savjete. [sm=smiley1.gif]




iva0067 -> RE: Proljetne bebe 2017. (28.10.2016 14:17:23)

Evo javljam se [sm=bravo.gif]

Termin 06.06.2017., sad smo na 8+3. Prošli tjedan smo čuli srčeko [sm=love.gif]

Prva mi je trudnoća, tek za 4 tjedna idem opet na pregled i testove raditi, daleko mi je to, nadam se da će sve biti u redu [sm=smiley31.gif]




anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (28.10.2016 16:08:56)

Evo da se i ja javim. Danas sam 10+4 a po ff mi je tremin 22.5.2017.
iva dobro dosla i zelim ugodnu i skolsku trudnocu.

daxy super za temu [sm=bravo.gif] bolje da ovdje detaljisemo negu u odbrojavanju, tamo cemo bodriti nase trudilice i pisat im ono sto ih bude zanimalo




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (29.10.2016 22:46:29)


[img]http://www.picgifs.com/bird-graphics/bird-graphics/stork/bird-graphics-stork-335308.gif[/img]


[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]anandi - 22.05
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]iva0067 - 06.06.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]daxy - 18.06.


[img]http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif[/img]




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (29.10.2016 22:50:03)

Evo naše male liste! [sm=bravo.gif]

Iva dobrodošla! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

anandi drago mi je da si nam se pridružila.

Ako ste za,napišite više o sebi.
Da se upoznamo međusobno i da imamo naše priče tu negdje. [sm=smiley1.gif]

Ja ću se potruditi sutra napisati više o sebi...
Sad mi se već jaaaako sapava.
Laku noć,curke. [sm=zaspan.gif]




hipo -> RE: Proljetne bebe 2017. (30.10.2016 9:22:26)

Jutro, samo da vam pozelimo srecu!
Zelim vam svima uredne trudnoce bez problema, mucnina i da vam.zadnji mjeseci ne budu teski i puni pritiska!
I naravnk, da teudnoca zavrai zivim i zdrav.bebicama!
Nadam seda ce vam se pridruziti i jos koja stara trudilica!




anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (30.10.2016 10:18:04)

Jutroo
Hvala Hipo, da nas se sve redom pridruzite [sm=bravo.gif]
Daxy evo pocet cu ja sa svojom pricom, pokusat cu u kratkim tezama ali sumnjam...mislim da cu ipak razvuci[sm=smiley1.gif]

Pa da krenem, moja borba za [sm=duda.gif] traje vise od 8 godina, tacnije od 2009-te. Ja sam 88 a muz 78 godiste i kod nas je dijagnoza bila primarni sterilitet.
Nakon ulaska u brak nismo se cuvali, ali do trudnoce nije dolazilo. Upisala sam fax, i skrenula misli, isla po kafama, polagala ispite,isla na f-metrije ali dr je sve svaljavala na fax, kao gradevina je stresna i to je razlog sto ne dolazi do trudnoce.
2013 godine odradim hsg, jajovodi prohodni i odradim 2 inseminacije ali nazalost beta negativna. Tad pred iui dobijem povelik spisak analiza koje treba da odradimo ja i mm, izedu ostalog pisalo je i iri+ogtt i trombofilija, to mi je dr rekao da ne ispitujem jer on je siguran da je i to ok i uputi me na iui. Naravno ja kao i sve, vjerujemo dr jer ipak oni znaju najbolje prepustim se njemu i odradim iui. Poslije te druge iui odemo ja i mm na razgovor kod dr i cekamo nalaz bete, on kao kocijas ude u ordinaciju i kaze beta je negativna i on nam savjetuje da promjenimo partnere jer po njemu nismo kompatibilni [sm=lev.gif] Tu nam se sve okrenulo pred ocima, izademo i odemo.
Tad sam pala u neku depresiju, zakocila i s faxom, nisam se druzila ni skim, samo sam bila u stanu.
2015 odlucim se pokrenut i odem od tog dr, zapravo predem kod njegove supruge i kazem joj da hocu na vto ali prije toga da odradim nalaze koje se rade kad ne uspije oplodnja. Odmah me uputi na iri+ogtt i trombofiliju, kad vidi cuda tu problem. Da mi siofor da koristim koji mjesec da vidimo da li ce da se desi prirodno ako ne ulazimo u postupak. Nakon par mjeseci vidim nema nista i odemo na razgovor kod dr, i dobijemo semu za postupak. Pocnem da kontracepcijom,al kad se neda neda se, iznenada mi se mama razboli, padne u komu i tako bude 3 mjeseca i ja sve pustim kraju, non stop po bolnici oko nje i nazalost izgubim je u 49 godini [sm=smiley19.gif]
Tek tad sam pala u neki ocaj, izbjegavala sam sve i svakoga, pocela sam da propadam, mrsam, osusila se sva, bila sam kost i koza.
Shvatila sam da trebam pod hitno da se pokrenem, da nesto ucinim sa svojim zivotom, kao sto kazu zivot ide dalje i tako ja krajem 2015-e odem ponovo po semu za postupak, vise sam se za to odlucila da bar razmisljam o postupku a mamu izbacim iz misli. Ponovim neke nalaze, vi su bili ok osim stitne, tsh ,mi je skocio na 3,85 i tu mi dr prepise Letrox 25mqg i nakon cca 40 dana on spadne na 1,6 i ja podem sa stimulacijom.

Dobijem 8jc od kojih su 2 degenerisane i 1 nezrela, dr kaze cekat ce do blastocista i hvala Bogu ovih 5 sve dodu u tu fazu. Krajem decembra obavimo transfer i vratimo jednu blastocistu, i moja beta pozitivna...cinjenica bila je mala ali je rasla i nazalost desi se spontani u 5s4d , sve ode samo. Mogu vam reci dobro sam podnjela, vise mi je bilo drago sto smo pobili onu konstataciju o nekompatibilnosti sto je kocijas zakljucio.To se desilo 13.1.2016.

Sacekamo par mjeseci i krenemo na fet, priprema je bila kontracepcija 2 mjeseca, od 2dc krecem sa estrofemom i od zamisljenje ovulacije s utricima (ciklus mi je bio anovulatorni) nekako sam bila skepticna jer endometriji je slabo se debljao.A dr kaze da je ok, bio je nekih 7-8 mm. Prepustila sam se i vratila 2 blastociste 2.5.2016. , nakon 13 dana moja beta negativna. Da naglasim nakon oba transfera davala sam clexane.

Naredni mjesec odem ponovo na konsultacije i zatrazim ponovo fet ali pod nekim mojim uslovima i to da hocu fet u ciklusu koji je ovulatorni, hocu endo da bude bar 10mm i necu da pijem kontracepciju jer mi ona sve umrtvi..ako treba cekat cu i godinu. Dr se slozila i tako smo ganjali taj moj zeljeni ciklus i uganjamo ga sad u avgustu. Sve je bilo kako sam i zamislila i obavimo transfer 2.9.2016. vratimo jednu blastocistu i nakon 13 dana kod mene beta 540 [sm=bravo.gif] nakon dva dana 1321 ja sokirana hehehe Odem u 5s4d na uz dr potvrdi trudnocu, ja i dalje skepticna od onog spontanog. Odem ponovo u 8+0 na uz i cujem onaj preedivni zvuk srceka ja u nebesima.
Sutra aBd idem ponovo, bit cu 11+0 trudna i nadam se da se moj eskim dobro razvija.

Sto se tice ove trudnoce pa dobro se osjecam, nemam neke izrazne mucnine, tu i tamo nekad me uhvati ali su zato prisutne glavobolje svakodnevno, osjecam const umor.

Znam da sam razvezala, ali nezamjerite jednostavno ponijelo me. Pokusala sam skratiti ali kad je ova borba dugogodisnja ne znam sta da pisem.
Ljubim vas [sm=smiley31.gif]





Snjeguljica_83 -> RE: Proljetne bebe 2017. (30.10.2016 13:55:44)

Proljetne bebe![sm=bravo.gif]
Jao kako mi stvarate nostalgiju...[sm=jezicek.gif]

Sretno bilo do kraja! Uživajte!!![sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]




noemaa -> RE: Proljetne bebe 2017. (30.10.2016 21:03:51)

Baš se veselim što te vidim na ovoj temi, daxy! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] je li i perlica proljetnica?




iva0067 -> RE: Proljetne bebe 2017. (2.11.2016 10:08:16)

Hvala cure na dobrodošlici i lijepim željama, nadam se da ćemo sve imati mirne i zdrave trudnoće [sm=smiley31.gif]

Mi nismo planirali još trudnoću nego nas je iznenadila, ali ugodno naravno [sm=duda.gif] Uglavnom sam umorna i mogla bi stalno spavati, grudi su mi osjetljive, tu i tamo mi zna biti mukica i nekako me stalna glad počela hvatati [sm=pujs.gif] Zasada trudnoću vodim privatno, a socijalno ću ići po uputnice. Trebam napraviti KKS, urin, RH faktor, test senzibilizacije i markere na hepatitis. E sad, to sve se radi u Petrovoj? Na istom mjestu sve ili markeri zasebno? Doktorica mi je rekla iza 11.tog tjedna da mogu raditi a čitala sam po netu da kao u Petrovu ne primaju prije 12.tog tjedna. Doduše na njihovoj stranici nisam našla ništa pametno. Jel ima netko svježe info?




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (2.11.2016 16:24:04)

Evo i mene. [sm=smiley1.gif]

I moja priča je podulja,al ukratko:

Nakon 4 godine pokušavanja u prvom IVFu napokon ugledala [sm=rozacrtici.gif]!
Nisam se ni nadala jer sam već mislila da će [sm=hudicek1.gif].
Iznenađenje,šok i nevjerica.
Strah ogroman,od bete do bete,pa do UZVa,pa onda hoće li srca prokucati... uh,ne bih nikom poželila takvo što.

Uglavnom,beta se fino uduplala,na UZVu dvije gestacijske vrećice,a nakon tjedan dana i dva mala titrajuća srca. Plod svaki po 4mm.
Tek tad sam odahnula,al nastupa ovaj drugi strah: BLIZANCI!
Kako ću ja to? Bože moj,samo da mi se rode živi i zdravi!

Od samog početka sam imala bolove i grčeve kad da će menstruacija svaki čas i to me dodatno uznemiravalo. [sm=smiley13.gif]
Al počela sam koristit magnezij pa se to sve smirilo i sad tek mogu reći da uživam.
Danas smo 7+3 i guram dan po dan. Iako mi sve još uvijek izgleda nestvarno.

Od simptoma imam glad. [sm=smiley36.gif]
Rasporedim obroke,pa jedem češće po manje.
Ako ogladnim počne mučnina,a ponekad mi se javi popodne sama od sebe.
Ne sjeda mi teža hrana,masnija. Pa to i izbjegavam.
Traži mi i slano i slatko. [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Počastim se slancem ili nekakvom piroškom od sira,a svaki dan pojedem barem čokoladicu.
Jedem dosta voća,najviše mandarine,ujutro i voćni jogurt il dva. [sm=smiley36.gif]

Sram me je reći,al još uvijek pušim. [sm=smiley13.gif]
Iako sam dosta smanjila i ne ispušim cijelu cigaretu,možda do pola.
Znam da me to ne opravdava. [sm=smiley13.gif]
Kudite me slobodno.


Idem se prebacit na drugi post. [sm=smiley1.gif]




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (2.11.2016 16:41:40)

iva nemam ti informacije o Petrovoj. Ja sam skroz na drugom kraju HR.
Možda neka od cura iz ZG bude znala.

hipo, snjeguljice, noemaa, hvala vam na lijepim željama! [sm=smiley1.gif]

perlica je isto proljetnica,čekamo ju da se prijavi. [sm=smiley1.gif]

anandi ovo je tema za nas,iako nam je skroz neprirodna. [sm=smiley36.gif]
Nadam se da će se još cura pridružit! [sm=bravo.gif]

eh,zaboravila sam još jedan simptom: spavanje! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Jedva dočekam 22:00,a moram Utrogestan stavljat u 23:00.
Spavam tako do 07:00 pa stavim jutarnji Utrogestan i nastavim do 08:30 najmanje.
Budim se piškit po dva puta.
Prije bi mi bilo dovoljno spavati 6 do 7 sati i poslije toga bih se probudila sama od sebe naspavana.
A sad me u 8.30 budi alarm nakon min. 10 sati spavanja.... [sm=smiley36.gif]

Popodne ne uspijevam zaspat,nisam nikad ni mogla.
3 il 4 puta u životu sam legla popodne pa bih se probudila nikakva.
Glava bi mi pucala,a tijelo bi mi bilo otupljeno,nikakvo.
Otad izbjegavam i ležat popodne,a kamo li zaspat.




nymeria -> RE: Proljetne bebe 2017. (2.11.2016 19:48:23)

Proljetnice samo da vam pozelim sretno svima i neka vas se nakupi..

Sto se petrove i pretrage tice to se ne radi u bolnici nego dolje nize u petrovoj 3 (gdje se krv dariva) i nemora se narucit, nemora se bit nataste i nemora se cekat 12tt, ja sam to obavila cca 8i tt.. info sa pocetka godine.. ali to vrijedi za kg i rh i one toxo i ostalo..




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (3.11.2016 12:04:44)

nymeria [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]


trudnice kako ste mi? [sm=smiley1.gif]




anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (3.11.2016 12:33:09)

Evo i mene
daxy pa i kod tebe borba dugo traje. Da bude sve ok [sm=bravo.gif]
Da prvo kazem ono najgore, hebemu misa ni ja nikako da bacim cigare[sm=smiley13.gif] Pusila sam kutiju dnevno a sad sam smanjila na cca8 cigara dnevno. Nastojat cu da bacim skroz, al nista ne obecavam. Kaze dr obzirom da sam dugogodisnji pusac da ni slucajno ne prestajem naglo, ako treba i cijelu trudnocu ispusim po 5 dnevno, kao nece naskodit.

Kazes puno ti se spava i jedes mandarine, dobro dosla u klub [sm=smiley36.gif] ista sam ti.

A nema nam perlice da se pridruzi [sm=smiley13.gif]

Sad da malo napisem o mom uz u 11+0 (od prije 3 dana) pa ovako, moj eskim pravo zivahna i napredna beba, izvodi razne akrobacije i nece da se slika [sm=smiley36.gif] Kad ja malo pritisnem stomak on se okrene . Dr je prognozirala duzini mu 30mm a on 46 [sm=bravo.gif] izgleda ce biti na oca od 2 metra. Neka samo mami raste.
Ja sam presrecna, ne mogu da vjerujem da sam ovo docekala nakon 8 godina i mogu vam reci sva borba i patnja kao da je preko noci nestala.
Sad svako malo sebi pustam snimak na mob s pregleda, snimala sam da mogu pokazat muzu.
Naredni uz, onaj ekspertni je 17.11. jeeedva cekam da vidim [sm=duda.gif] bit ce i muz prisutan. Mozda ste primjetile da sve oslovljavam sa "on" eto imam neki unutrasnji instikt da je musko, vidjet cemo...nebitno je, samo neka raste




perlica55 -> RE: Proljetne bebe 2017. (3.11.2016 13:55:21)

Cure evo i mene...
Za one koje me ne poznaju, sve piše u potpisu.
Kad idem na UZV od straha ne pitam ništa, osim dal je sve kako treba..
Gin priča, pokazuje na UZV, al ja ne slušam ništa.
Sada sam pogledala u tr. knjižicu termin mi je 30.05.
Mučnine su mi popustile, spava mi se jako, jedem normalno, voćku dnevno
više neg inače, slatko nikako i to je to...
Sretno nam dalje svima [sm=smiley1.gif]




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (4.11.2016 12:15:57)



[img]http://www.picgifs.com/bird-graphics/bird-graphics/stork/bird-graphics-stork-335308.gif[/img]


[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]anandi - 22.05
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]perlica55 - 30.05
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]iva0067 - 06.06.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]daxy - 18.06.


[img]http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif[/img]






daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (4.11.2016 12:26:47)

Dobar dan,trudnice. [sm=smiley1.gif]

perlice drago mi je da si nam se pridružila! [sm=bravo.gif]
Ne sumnjam da je tebe strah više nego nas. [sm=smiley13.gif]

anandi super za UZV! [sm=bravo.gif]
Kažu da mamin instinkt često pogodi spol bebe! [sm=smiley1.gif]

Znači tu smo negdje s cigaretama. [sm=smiley36.gif]
Prije sam duvanila po 25-30 komada,8 je veliki uspjeh!
Šta je stom brojkom 8? [sm=jezicek.gif]

Ja sam na UZVu u ponediljak i bit ću 8+1. Jedva čekam,a moram i dr. upilat oko vitamina i sl.
Molim se da sve bude u redu! [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]





anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (4.11.2016 16:26:44)

Dobar dan i od mene
perlice pisi nam cesce, ja navikla na tvoje pozitivne postove[sm=smiley1.gif]

daxy ako se ne varam i perlica nam je pusac. Ja zelim skroz bacit, ali kad se najedem ili kad pijem kafu kako ne zapalit bar jednu [sm=smiley36.gif] Valjda budemo do kraja ostavile.
Znaci ides u 8+1 na uz, neka je sa srecom [sm=bravo.gif] vidjet ces [sm=duda.gif] sa malim pipcima.
Ja kad sam isla u 8+0 bili su mali pipci i kad sam otisla u 11+0 vec cu se formirale rukice i nogice. Sto se tice vitamina, pitala sam ja sad dr ali kaze u prvom tromesecju kao ne treba, treba da izdrzimo sve nus pojave trudnoce, a poslije kao Prenatal vitamine




perlica55 -> RE: Proljetne bebe 2017. (4.11.2016 16:52:52)

Hej cure, nisam vam neko ugodno društvo, samu sebe sam iznenadila
kolko sam u strahu.
Ništa ne čitam, ne znam koji sam točno tjedan, niti želim znati. Guram
dan po dan. I tak mi je najlakše [sm=smiley1.gif]
Da u pravu ste, i ja sam pušač, smanjila sam sada u trudnoći sa kutije,
na 10-12 cigareta dnevno. Ak budem morala, budem smanjila još, al ne pada
mi na pamet prestati. To bi bilo jako stresno.
Dani mi sporo prolaze.. Živim od pregleda do pregleda i molim se nebesima
da bude sve u redu.. Par dana pred pregled sam luda žena [sm=jezicek.gif]




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (6.11.2016 9:36:49)

Jutro,trudnice. [sm=smiley1.gif]

Ja pijuckam kavicu i ne znam kud sa sobom danas.
Vrime ružno,a ja bih šetala. [sm=jezicek.gif]

Nakon dugo vremena uspijevam se protegnit i niš me ne boli! [sm=bravo.gif]

Trbuh mi se smanjio u zadnjih tjedan dana. Probava se napokon normalizirala! [sm=bravo.gif]
Veliko olakšanje!
Bradavice i dalje osjetljive na dodir.
Muka tu i tamo,al ništa strašno.

Sutra sam na pregledu! U strahu sam kao i obično.
Jedva čekam da vidim jel sve OK. [sm=smiley1.gif]




anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (6.11.2016 10:44:39)

Jutro i od mene

Perlice ne mogu ni zamislit kako se plasis nakon svega....Vjerujem da ce biti ovaj put sve ok i da ces za 6-7 mjeseci drzat u narucju malu bebicu. Pricaj mi o tome kako si pred pregled luda zena [sm=smiley36.gif] mene drzi pozitiva samo dva dana nakon pregleda i odmah padam u neku depru i kontam da je poslo nesto po zlu.
Samo se ti ponasaj onako kako se osjecas, necemo mi tebe silit da pises, al eto ponekad nam pristavi [sm=kava.gif][sm=kava.gif]

daxy znaci sutra je dan d kad ces vidjet svoje [sm=duda.gif] [sm=bravo.gif] blago tebi...i ja jedva cekam da prode 11 dana pa da idem s mm.
Super da je probava profunkcionisala[sm=bravo.gif] Kod mene su jos uvijek dojke osjetljive al nista ne primjecujem da rastu [sm=smiley13.gif]





iva0067 -> RE: Proljetne bebe 2017. (6.11.2016 13:56:17)

Bok cure [sm=sloncek.gif]

daxy javi nam se sutra poslje pregleda, držimo fige [sm=bravo.gif]

I meni je koma to razdoblje između dva pregleda. Tek za 2 tjedna ja imam svoj, a već su prošla 3 od zadnjeg. Luda sam, narađe bi išla svaki dan na ultrazvuk da vidim da je sve u redu [sm=zz_furious.gif]

anandi ni meni dojke nisu narasle [sm=smiley36.gif] možda su se mrvicu popunile samo. Danas su mi manje osjetljivije nego inače, skoro ništa. Znala sam imat već takvih dana ali svejedno odmah me panika hvata da nešto nije u redu [sm=smiley13.gif] Stalno ih pipkam i provjeravam oće počet bolit onako jako da me smire. Al valda je normalno to, da nisu uvijek svi simptomi jednako izraženi...




perlica55 -> RE: Proljetne bebe 2017. (7.11.2016 9:26:32)

Daxy, sretno na pregledu, javi nam dojmove [sm=smiley1.gif]




kiar -> RE: Proljetne bebe 2017. (8.11.2016 8:14:21)

Evo da se i vama tu javim iako spadam pod ljetne [sm=nosecka.gif] nakon par dana kašnjenja jučer sam radila test koji je odmah pokazao [sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] imam već dvoje djece,a treća trudnoća je završila spontanim u 7tt tako da za sada nikome nismo i nećemo govorit a i neželim prije 7tt ići na pregled jer se nadam kad pođem u 7 tj da ću čuti srčeko...lp i sretno nam svima




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>