RE: Proljetne bebe 2017. (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


kiar -> RE: Proljetne bebe 2017. (24.11.2016 6:51:15)

Evo da se i ja javim ,super sam za sad je sve ok i nema više krvarenja ni smeđarenja,pijem duphastone 2x1,mučnine su i dalje tu ali neka su [sm=smiley36.gif] samo da sve bude ok,još nismo nikome rekli,u ponedjeljak imam kontrolu kod svog ginekologa pa ćemo onda reći roditeljima! tako sam sretna radi otkucaja,i da je ovaj put sve ok i samo da tako ostane!




lidac0605 -> RE: Proljetne bebe 2017. (24.11.2016 7:40:33)

Daxy,draga uživaj u svojim duplićima [sm=love.gif][sm=love.gif] nek sve bude ok i dalje [sm=bravo.gif]

Perlić,opet proteini u urinu [sm=smiley29.gif] kaj veli ginić na to?Si opet na dijeti [sm=zmeden.gif]sretno na pregledu u ponedjeljak [sm=bravo.gif]

Ostale cure sretno i uživajte u buškicama,to je najljepše [sm=smiley27.gif]...kad se sjetim odma bi i na šesto [sm=jezicek.gif].

Došla sam vas i zamolit ako ste voljne da glasate za mog mišeka za baby kalendar [sm=smiley9.gif]

http://zvijezda-baby-kalendara.ringeraja.hr/image?id=215

Morate stisnut glasaj i potvrdit glas na mailu.




čizmica -> RE: Proljetne bebe 2017. (24.11.2016 8:46:16)

kiar [sm=bravo.gif] super da je sve ok, i sad odmaraj i guštaj i ne brini;) sad još jedino ja nisam bila na pregledu[sm=smiley13.gif] strpit ću se još 14 dana [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]





anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (24.11.2016 10:53:46)

Jutrooo jeste li za [sm=kava.gif][sm=kava.gif]

kiar drago mi je da je sve ok i s tobom i s bebicom. Samo nastavi s terapijom i bit ce i dalje sve ok.

Ostale gdje ste, kako ste?
daxy jesul se slegli utisci[sm=smiley36.gif]




Ivana0710 -> RE: Proljetne bebe 2017. (24.11.2016 12:25:39)

Evo i mene, moj iduci pregled i uzv (nadam se) je 14.12. Ne mogu docekqti taj uzv, kako bi bilo dobro da imam neki kucni pa kad krene boksat da vidim sta se dogadja [sm=smiley36.gif] Neki dan mislim da nije spavalo ni pola sata, cijeli dan se samo mrdalo [sm=smiley1.gif] Od svog onog kaslja i prehlade prosli tjedan me i desna strana lica pocela boliti, mislila sam da je od propuha, i nakon 3 dana odem zubaru i skuzim da je bilo od zuba i sad valjda zavrsavam sa prehladom od mjesec i pol..




perlica55 -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 8:47:48)

Jutro cure, evo [sm=kava.gif]
Kiar super da je krvarenje prestalo, sretno u ponedjeljak na pregledu,
nek sve bude kak treba [sm=bravo.gif]
Čizmica, nema druge neg strpiti se još malo do pregleda, iako vjerujem da nije lako tolko čekati.
Lidac mila, ljubi M punooo. Protini u 24-satnom urinu su preko gornje granice, gin veli da dijeta
ide kad pregu 400 nečeg, kod mene su malo preko 200. A kaj da ti velim, jednostavno u trudnoći
bubrezi kod mene ne rade kak treba, tak da za sada pazim tlak, smanjila sam unos soli i to je sve.
Ivana, nek je [sm=duda.gif] aktivna, tak i treba biti [sm=smiley1.gif]
Ja sam u ponedjeljak popodne kod gineka, pa javim kaj je novog, pusa svima [sm=smiley31.gif]




kiar -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 10:11:34)

joj cure nisam pametna,danas opet smeđarim moj ginekolog je ovaj tjedan na godišnjem,a u zamjene sam bila u utorak i dao mi je duphastone i rekao da dođem opet ako prokrvarim ali ja nekrvarim samo smeđarim ako me kužite i neman nikakve bolove...što raditi nisam više pametna???




perlica55 -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 10:18:27)

Kiar, važno da nije crveno... Lezi, odmaraj, koristi terapiju..
Nema bolova i to je dobro..




LourdessPadme -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 10:29:56)

Jutro curke,dosla sam vas malo skicnit ovdje [sm=smiley36.gif]

fiona draga,bas sam sretna sta si na ovoj temici napokon [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ja sam htjela pitat moje iskusnice ,ako mi je aspiracija bila 03.11 hoce li mi se uspijeti ista vidit ma ultrazvuku u pon 28.11?
Malo me buni racunanje tjedana nakon ivf-a




kiar -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 10:31:05)

da to i mene tješi al izludit ću više danas sam 7+1 a u prošloj trudnoći sam točno u 7+3 imala spontani tako da sam totalno [sm=zmeden.gif] jedino me tješi što ovaj put nema krvi,nadam se da će tako i ostati i da neće biti ni tog smeđarenja i jedva čekam kontrolu u ponedjeljak....hvala na lijepim riječima utjehe




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 11:27:05)



[img]http://www.picgifs.com/bird-graphics/bird-graphics/stork/bird-graphics-stork-335308.gif[/img]


[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]ivana0710 - 04.03. [sm=modricrtici.gif]


[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]Fiona0802 - 06.04.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]anandi - 22.05. [sm=modricrtici.gif]
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]perlica55 - 30.05.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]iva0067 - 06.06.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]daxy - 18.06.


[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]kiar - 13.07.
[img]http://i449.photobucket.com/albums/qq213/kittekatje72/smiley_pregnant.gif[/img]čizmica - 15.07.



[img]http://www.cosgan.de/images/midi/liebe/f025.gif[/img]






perlica55 -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 11:33:39)


IZVORNA PORUKA: LourdessPadme

Jutro curke,dosla sam vas malo skicnit ovdje [sm=smiley36.gif]

fiona draga,bas sam sretna sta si na ovoj temici napokon [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Ja sam htjela pitat moje iskusnice ,ako mi je aspiracija bila 03.11 hoce li mi se uspijeti ista vidit ma ultrazvuku u pon 28.11?
Malo me buni racunanje tjedana nakon ivf-a


Lourdess draga, vidjet će se gestacijska i žumancana vrecica.. Mislim da je za plod rano.
Oba puta prvi pregled sam imala točno 4 tjedna nakon ETa i [sm=smiley27.gif] se culo..
Samo hrabro draga [sm=smiley1.gif]




čizmica -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 11:43:43)

kiar ne brini, nego odmaraj, doslovno! i lijepo uredno u ponedjeljak na pregled. bit će to sve dobro [sm=smiley1.gif]




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 11:45:20)

Jutro/Dan....

kiar odmaraj,nemoj radit teško.
Ima puno trudnica s takvim neobjašnjenim krvarenjima koje rode zdravu djecu.
Ne kažem da je svako krvarenje bezazleno,al nemoj paničariti.
Miruj, lezi! Čuvaj se.
Jeli to smeđarenje obilno? Il u tragovima?
Smeđa krv je 'stara krv' tako da vjerujem da je krvarenje u prolazu.
Još malo do ponedjeljka...

lidac pokušat ću dat svoj glas. S mobitela tipkam,pa...

anandi utisci su se slegli,sad razbijamo glavu o kolicima. [sm=jezicek.gif]

ivana uh dobro te držalo onda. Ajde nek barem sad prolazi.
Jesi ti u pripremama za dolazak bebača? Jeste što kupili?

perlice nije ni tebi lako s tim proteinima. Drž se!

čizmice dan po dan, pa će i tih 14 dana proći...

lourdess ma neka te! Još da nas se pridružiš za stalno...
Ja sam na UZVu bila 20. dan poslije transfera i vidjele su se gestacijske vrećice s naznakama žumanjćanih vrećica.
Trebalo bi se vidit nešto s obzirom i da ti je beta bila dosta visoka. [sm=smiley1.gif]
Tjedni se računaju kao i u klasičnoj trudnoći od prvog dana zadnje menstruacije.
Ili ako je bila duuuga stimulacija onda od punkcije + 2 tjedna. [sm=smiley1.gif]
Ti bi u ponedjeljak po mojoj procjeni trebala biti trudna negdje 5 tjedana i koji dan. [sm=smiley1.gif]




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 11:57:25)




Naši pregledi:


perlica55 [sm=pikapoka2.gif] 13 [sm=pikapoka2.gif] [sm=pikapoka2.gif]
[sm=pikapoka2.gif]28.11.[sm=pikapoka2.gif]

kiar [sm=pikapoka2.gif] 7+4 [sm=pikapoka2.gif] [sm=pikapoka2.gif]
[sm=pikapoka2.gif]28.11.[sm=pikapoka2.gif]

daxy [sm=pikapoka2.gif] 12+1 [sm=pikapoka2.gif] [sm=pikapoka2.gif]
[sm=pikapoka2.gif]05.12.[sm=pikapoka2.gif]

čizmica [sm=pikapoka2.gif] 8 [sm=pikapoka2.gif] [sm=pikapoka2.gif]
[sm=pikapoka2.gif]07.12.[sm=pikapoka2.gif]








daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 11:59:53)

Curke kad javljate datume za pregled napišite mi koji TT će to biti tako da ne moram tražit i računati.
Tickere vam ne vidim s mobitela,...
Mrvu mi olakšajte. [sm=smiley1.gif]





LourdessPadme -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 12:29:21)

Joj hvala vam curke moje ♥️
Valjda ce biti sve dobro,znaci kroz 10tak dana bi se moglo i srceko cuti ako je sve kako treba [sm=smiley1.gif]
Meni se beta duplala super i kad je bila vm zato sam vam ja sva u strahu.

kiar odmaraj draga i drzi se terapije bit ce to sve dobro




anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 13:48:38)

Heloo
Lourdess pa neka si nam dosla[sm=bravo.gif] Kod mene dr bez obzira na ivf racuna tjedne po prvom danu zadnje menstruacije. U prvoj trudnoci sa otisla u 5+4 (po ovoj njenoj racunici) i vidjela gestacijsku i zumanjcevu vrecicu, drugi uz nisam ni docekala jer sam ta dan imala spontani
A sad u ovoj trudnoci sam otisla opet sa 5+4 i isto vidjela i na narednom uz u 8+0 cula srceko, a beta je bila bas visoka

daxy kazes slegli se utisci [sm=smiley36.gif] neka, bas fino. A sta ces, valja ti pocet lagano pripremat, ipak ti cekas [sm=duda.gif][sm=duda.gif]

kiar ne znam sta da kazem osim da sam na tvom mjestu otisla bi do dr i da mi da pored Duphastona i injekciju depo.pg i onda bi lezala i to je to. Ne bih da te plasim ali kod mene je tako krenuo spontani, nekoliko dana smedarenja, dr kaze normalno je i kad je 4-ti dan ustanovila trudnocu tad krenu crveno, dade mi depo pg ali bilo je kasno.
Drzim fige da to prestane i da pocnes uzivati u trudnoci

perlice eto jos malo uz, ti rece ako se ne varam ide onaj malo duzi pregled? Srecnoo

Ja sad isla do drugarice, nekidan se porodila pa sam se izigrala s pisuljom [sm=smiley36.gif] preeedivna je.
Primjetila sam da mi noge oticu, sva mi je obuca tijesna [sm=zmeden.gif] zar nije rano




Ivana0710 -> RE: Proljetne bebe 2017. (25.11.2016 14:04:04)

Kiar jel imas negdje kod nekog dezurnog doktora otici na pregled? Ne bi te plasila, i ja sam tri puta prosla kroz krvarenje, prvi i treci put nije bilo jako, oba puta nisu saznali zbog cega je, ali evo dalje je sve bilo u redu. Ja bi na tvom mjestu otisla radi sigurnosti i mira kad vidis da je sve u redu, ovako do ponedjeljka ces biti sva u brizi.

Daxy, jesam u pripremama, jedva sam docekala da malo podjem kupovati. Kupila sam malo te robice za pocetak, posteljinu za krevetic, madrac, krevetic sam nasla ali cekamo da vidimo hoce biti sad nekih bozicnih akcija pa cemo i njega kupiti, isto tako i kolica, njih sam davno nasla, samo cekam neki popust i tako [sm=smiley1.gif] Nekako bi da me ne doceka sve za zadnji mjesec. Rekla sam tamo negdje sredinom prvog mjeseca hocu da mi je sve spremno i da sam zadnji mjesec bez brige.




daxy -> RE: Proljetne bebe 2017. (26.11.2016 10:22:04)

Jutro,trudnice.

lourdess draga,sigurna sam da će sve bit u redu. [sm=smiley1.gif]

anandi da,ja sam ti već u pripremama.
Radim popis,planiram... Gledam šta ću kupit polovno,a šta novo.
Voljela bih uštedit na ovim velikim stvarima (kolica,krevetić),a da opet budu u solidnom stanju.
Krevetiće planiram pobrusit i prebojati. Kolica idu na kemijsko...
Madraci će definitivno biti novi. Kao druge stvari koje dolaze direktno u kontakt s bebama.
Izdajalica definitivno nova. Našla sam na e-bayu Avantovu za 40$ (nešto manje od 280kn,ovisi o tečaju dolara),ista kod nas košta 400kn.
Ono što bih stvarno željela a toga kod nas nisam vidjela je veliki jastuk za dojenje. Tako da mogu kad malo porastu dojiti obe od puta. [sm=smiley36.gif]

ivana super ste isplanirali! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Ja sam našla nekakav popis,pa još razmatram jel mi neke od tih stvari zaista trebaju. [sm=zmeden.gif]

Inače svaka mama ili žena govori drugačije, a ja se još tražim...

Al dobila sam jedan odličan savjet:
Ako ti osjećaš da ti nešto treba a da cijeli svijet trubi da ti je to bezveze i nepotrebno ti svejedno kupi!

I jednu stvar sam naučila sama:
Svi misle da sve znaju o bebama! [sm=hudicek1.gif]
I svak trubi nešto drugo i pokušava me nešto naučiti (a najgorljiviji su oni što nemaju djecu [sm=zmeden.gif]).
A trik koji koristim sa svima:
"U pravu si! Nisam tako razmišljala o tome! Sad tek shvaćam,hvala!"
A ja ću na kraju napravit po svome. [sm=smiley36.gif]
Jer ne vridi se prepirat,virujte mi. [sm=jezicek.gif]

kiar draga,kako si?




Ivana0710 -> RE: Proljetne bebe 2017. (26.11.2016 10:34:52)

Da, totalno si u pravu. Ne moze mi netko reci da mi za prvih mj dana bebe trebaju 2 bodija, iako mi je prvo dijete mogu i sama skuziti da mi treba vise ako ih ne planiram svaku vecer rucno prati i susiti. Negdje sam procitala da je jedna mama rekla da joj bebi dva, tri puta dnevno stolica propusti kroz pelenu, sto znaci da joj i toliko robice dnevno treba! Mislim, necu ni pretjerivati, svjesna sam da se i dobije dosta toga i da nije problem ni otici kupiti ako sta fali, ali ne mogu ja bebu drzati umotanu u dekicu dok docekam da netko nesto donese [sm=zmeden.gif]

Kiar i mene zanima kakvo je stanje?




anandi -> RE: Proljetne bebe 2017. (26.11.2016 11:19:44)

Jutro/dan kako ste mi bebeleee
Nesto ste slabo aktivne, nadam se da je sve ok i da samo skitate

krin kako si mi ti, jel sve ok? Nadam se da je prestalo ono curkanje

daxy sretno s pripremama [sm=bravo.gif]





iva0067 -> RE: Proljetne bebe 2017. (26.11.2016 12:20:53)

Dobar dan drage moje [sm=nosecka.gif]

Ja sam imala ludnicu prosli tjedan, obavljala sam sve pretrage koje su mi jos ostale da rjesim to, rjesavala nesto za stan pa posao... Sad cu bome odmarat lijepo za vikend [sm=smiley1.gif] Inace je sve super, u utorak ulazim u 4. mjesec [sm=duda.gif] Koda mi se trbusic malo napuhao ali nisam sigurna jel od previse papice ili od bebice [sm=smiley36.gif]

Perlica i kiar mislim na vas u pon i nadam se da ce sve biti super. Samo odmaraj kiar, uzimaj terapiju, probaj se smiriti do pon mada vjerujem da nije lako. Sve smo super krenule s pregledima i nadam se da ce tako i ostati [sm=smiley31.gif]

Daxy javim termincic kad se narucim, za jedno 3 tjedna sam a obicno se narucim koji dan ranije kako idem privatno.




kiar -> RE: Proljetne bebe 2017. (26.11.2016 15:36:28)

Evo da se javim na brzinu i sve vas pozdravim ! Smeđarenja vise nema i jedva čekam ponedjeljak u 12.00h da obavim pregled,pijem duphastone i mirujem,kako ste vi? Sreca lose je vrijeme i pada kiša pa mi toliko teško nepada ovo ležanje,al što se mora nije teško !lp




Ivana0710 -> RE: Proljetne bebe 2017. (26.11.2016 19:18:39)

Kiar super, drzim ti fige sutra [sm=smiley1.gif]
Perlice javite kako ste prosle [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>