RE: IVF - in vitro fertilizacija (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


daxy -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 8:58:32)

vitezice pod hitno mijenjaj kliniku.
"Kod vas to teško ide." jw jako nestručan odgovor. Amaterski.

anandi niste kompatibilni? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
On je to od oka vidio?

Ja sam se načitala svakakvih gluposti pa me više ništa ne može iznenadit, da nije tužno bilo bi smiješno.




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 9:19:34)

Hvala ti anandi... hocu definitivno. Dobila sam savjet da je klinika cito u splitu odlicna pa cu im poslat svoj slucaj pa da vidim misljenje. Sretno daj Boze da dobijes plusic




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 11:26:33)

Vitezica, sretno ti u borbi dalje, moraš se dobro informirati
o postupcima i klinikama. Držim ti fige od srca da vam uspije
dobiti [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]  
Javi nam povremeno kako napreduje vaša priča, i bezobzira
što ti tko govorio, vjerujem da ćete imati biološko dijete [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image] .

U IVF postupcima nije uvijek 2+2=4, i nije bitna kvantiteta,
nego kvaliteta, al uvjerena sam da bi dobar biolog
morao "napraviti" barem jedan fini embrij za transfer.

Jer samo jedan je dovoljan!

P.s bilo kakva info koja ti bude trebala bilo za Cito (tu imam osobnog iskustva)
ili neku drugu kliniku, pitaj ovdje. Netko od cura ti uvijek bude dao savjet/info.




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 12:10:26)

Perlica55 hvala ti puno. Bit ce ako Bog da. Znas li mozda kako se krece cijena kod njih sa svima tj hormonima lijekovima itd...??




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 12:23:09)

Vitezice prvi postupak sam imala 5 embrija,
na svima je rađen ICSI+IMSI.

Injekcije, postupak, zamrzavanje viška embrija 3 godine
smo platili oko 3000 eura.
Sada smo imali 3 embrija (jedan za zamrzavanje)
Injekcije, postupak i zamrzavanje smo platili oko 2000 eura.

Spolni hormoni se kod njih ne rade, to sam imala već napravljeno,
par mjeseci ranije...
Ako se odlučite ići kod njih bude ti dr. Poljak napisao popis
pretraga koje su potrebne (npr. krvna grupa, markeri na AIDS i sl.)




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 13:42:01)

Ok super hvala ti. Poslat cu im onda poduzi mail pa da vidimo sta ce odgovoriti...




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 14:05:30)

Vitezica, fino sroči sveono bitno i jasno,
možda da u prilogu skeniraš nalaze
spolnih hormona i štitnjače, i nalaz spermiograma za TM.
Piši direktno dr. Poljaku on je sec. humane reprodukcije i vlasnik
poliklinike. evo kontakt: dr.poljak@cito.hr

Sretnoooo [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image] [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (13.9.2016 14:09:29)

Joooj super hvala ti perlica!!! Cim dodjem kuci naci cu sve nalaze i tipkati mu. Nadam se da ce mi odgovorit...




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (14.9.2016 18:57:47)

Zenske kakva je to pretraga obrada za trombofiliju i kako se izvodi?? Hvala




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (14.9.2016 20:52:07)

Vitezica slikala sam ti popis pretraga za obradu trombofilije i imunologije,
pogledaj 2 slike u RR album, naslov je za vitezicu. Kod nas se izvadi krv u kbc-u i nalazi
se čekaju 3/4 tjedna.
Meni je dr. P otkrio da imam nasljednu trombofiliju i nakon transfera se
svaki dan pikam injekcijama Heparina. Ako ostanem trudna, morati ću se pikati
cijelu trudnoću i 6 tjedana nakon poroda.




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (15.9.2016 7:35:35)

Super hvala ti perlica.
Koji je vas sljedeci korak? Sta imate u planu? Ja se samo nadam da imam nesto za transfer posto dosad je sve bilo katastrofa




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (15.9.2016 8:25:23)

Nema na čemu.
Mi obavili ETa dva fina osmostanična embrija prije
7 dana, čekam još 7 da vidimo dal smo uspjeli [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Vitezica -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (15.9.2016 9:35:13)

Ok sretno i javi nam sta je bilo. [sm=smiley1.gif]




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (15.9.2016 10:07:25)

Mi cure koje se trudimo dobiti [sm=duda.gif]
družimo de na odbrojavanju, pa nam se pridruži akp želiš [sm=smiley1.gif]




anandi -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (16.9.2016 8:17:22)


IZVORNA PORUKA: daxy

vitezice pod hitno mijenjaj kliniku.
"Kod vas to teško ide." jw jako nestručan odgovor. Amaterski.

anandi niste kompatibilni? [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]
On je to od oka vidio?

Ja sam se načitala svakakvih gluposti pa me više ništa ne može iznenadit, da nije tužno bilo bi smiješno.


eto moja daxy, na milion nacina moze se zakljuciti kompatibilnost. [sm=smiley36.gif]Ja zezam mm, reko u pravu je dr , ja sam 10 godina ispred tebe i pile sam, pa ko zna mozda dr na osnovu razlike u godinama zakljucuje.
perlice [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
vitezica srecno [sm=bravo.gif] eto perlica ti je bas fino opisala njihov nacin rada




Anoniman -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (16.1.2017 14:13:25)

cure molim za savjet i iskustva.. muž ima dg oligoatehnoteratozoospemia i varikokela.. neki liječnici nam savjetuju operaciju varikokele jer se njome može popraviti nalaz, dok drugi kazu da bi operacija bila uzaludna jer kako kažu nalaz mu je katastrofa.. molim vas iskustva, ako ima neka od vas sa takvim problemom i koliko se kod vaših muzeva popravio spermiogram nakon operacije varikokele i koliko je trajao oporavak ? [sm=duda.gif]




perlica55 -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (16.1.2017 15:48:46)

Anoniman, nakon op varikokele šanse da nalaz bude bolji su 30%,
da ostane isti 30% i da bude još gori 30%...
Moj savjet, odje..... oo i idite na IVF, da ne gubite vrijeme...
Da je nalaz TM malo loš (graničan), i da vam IVF nije opcija, svakako bi savjetovala
op, al ak je nalaz jako loš, nisam sigurna kolko bi bio bolji kasnije.




Hajdi -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (24.1.2017 10:27:40)

Evo da i ja napišem nešto o mojem ivf iskustvu. Bila sam kod dr. Š. privatno u poliklinici u Splitu.
Stimulacija je počela na 2. dc s tri Menopura na dan. Odlučila sam dolaziti u polikliniku na bockanje jer mi je na poslu to bilo teško izvesti.
5 d.c. uzv je pokazao 7 folikula od 10-11 mm, endo 5 mm. Nastavljamo s 3 Menopura i dodaje se Bemfola 150 iu na dan.
Za dva dana, 7. dc na uzv imamo 6 folikula 11-13 mm, endo 6,5 mm.
Nismo zadovoljni brzinom rasta folikula jer su trebali rasti 1-1,5 mm po danu, a moji su toliko narasli za dva dana. Terapija pojačana na 4 Menopura i uz to Gonal.
Od 8. dc dodaje se Organultran koji ima ulogu držati situaciju pod kontrolom, da ne dođe do ovulacije.
9. dc imamo 7 folikula od 14-17 mm, endo 7,5 mm. Zadovoljni smo, folikuli su se pogurali, postigli su željenu veličinu. Terapija ostaje 4 Mp, 1 Gonal i 1 Organultran.

Sutra navečer (10. dc) je bila štoperica Ovitrelle koju sam si bez problema sama dala. Ona služi za konačno dozrijevanje js, te ovulacija nastupa otprilike 36 sati nakon primanja.

Punkcija je je bila na 12.dc. Nije bilo nimalo bolno, niti je dugo trajalo. Koktel koji se dobije u guzu čini čuda, po jedna injekcija u svaku stranu. Nakon bezbolne punkcije sam bila oduševljena jer prije nisam znala što me čeka. [sm=smiley36.gif]

Dobili smo 3 js, ne znam što je bilo s ostalim folikulima, valjda su bili prazni. Bitno, te tri su se pokazale dobre jer dr. T. embriolog je sutradan javio da su se sve tri oplodile i da će sutra vidjeti hoćemo li ići do 5. dana ili će vraćanje embrija ići s na 3. dan razvoja.
Korištena je ICSI metoda jer moj dragi nije imao idealan s-gram pa dr. nije htio riskirati hoće li se js spontano oploditi. Sljedeći dan me zove sestra i kaže da je transfer za 3 dana, odnosno idemo s embrijem ili embrijima 5. dana.

Tu me počinje loviti veliko uzbuđenje koje nisam savladala do samog dana transfera, valjda je to i normalno, nije mala stvar u pitanju.
Dok sam na stolu doznajem da su se sva tri embrija razvila do stadija blastice, dvije mi vraćaju, jedna ide na zamrzavanje. Rezultat odličan! [sm=smiley1.gif]
Transfer je potpuno bezbolan i kratko traje. Nakon njega je preporuka strogo mirovanje 3 dana, a nakon toga uobičajeno bez većih napora.

Što se cijene postupka tiče, ona 4 tis. kn, plus 1 tis. ICSI, plus 1 tis. za zamrzavanje blastice. Lijekovi su koštali 8 tis kn.
Moram reći da osoblje radi predano i profesionalno. Radi se i subotom i nedjeljom po potrebi. Svi su ljubazni i simpatični, od doktora do sestara. Moj je dojam da se sve odvijalo jako brzo. Ishod postupka još ne znam, čekam da prođu 2 tjedna od transfera.




jamesbrown -> RE: IVF - in vitro fertilizacija (7.8.2019 15:49:12)

If anyone is facing wakefulness with extreme sleepiness during daytime or sleepiness due to sleeping disorders, you can buy best nootropics i.e. Buy Modafinil Online USA from Genericsmartdrugs online store.

For more info, Visit Source Site




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]