RE: Ljetne bebe- termin 2015 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


girl1986 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (12.2.2015 23:21:56)

draga Gaga,
hvala na dobrodošici. Svoju bebu sam osjetila prvi put krajem 17 tjedna , vec krajem 18 tjedna osjetili su se pravi udarci.
Inace ovo mi je druga trudnoca, prva je nazalost zavrsila u 6 tjednu 1.6.2015 i evo sad je sa ovom sve u redu. Zbog prve t u pocetku sam pila dufaston i bila grozna, plakala sam sto inace uobicajeno ne radim, bila zivcena.. Zakljucila sam da sta je sudeno bit ce i nisam ih pila do kraja, prestala sam negdje u 2 mjesecu t a planirano je bilo do kraja 3 mjeseca.
Eto sad sam usla u 6 i super se osjecam. Jos uvijek idem na posao, setam navecer i eto na zadnjem pregledu doktorica mi kaze da je beba tjedan naprednija a ja dobila samo 2 kg, pa mi nije jasno kako. Al bitno da je sve u redu. ne razmisljam negatvno i ova trudnoca ne mora bit kao prva..
Radite li vi jos , imate li posebnih zelja?




girl1986 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (12.2.2015 23:34:46)

Draga Syringa,

Ne moj se bojati svega . Kako sam vec napisala prva trudnoca zavrsla je spontanim a ova druga zasad ide dobro. Radim sve od kucanskih poslova, setnje do 4 km , svakodnevna voznja do posla i natrag ( svaki smjer po 30 min). Iako mi je doktorica prepisala dufaston nisam ga pila do kraja i to joj nisam ni spominjala. Jednostavno su me izluđivale te tablete ( nervoza, promjene raspoloženja i čest plač) i odlucila sam prestat na svoju ruku . Eto svejedno je uspjelo.
Beba je dobro a i ja. Svaka je trudnoca drugacija i ne mora znaciti da ces imati ikakvih problema nakon sto prestanes sa tabletama.
Čuvaj se i želim ti sve najbolje.




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 8:36:45)

Jutro drage moje
Kako se vi borite sa zatvorom I da li ga imate??
Evo mene po 3 dana ne idem na wc ali me nista ne boli, kupila sam sirup od suhe sljive I djelovao je samo 1 dan :/
Neznam sta da jos probam? Uz to kasljem kao luda. I grlo me pece imate li savjet za to?
Da li je istina da se nesmiju dnevni ulosci koristiti u trudnoci?? Ja nekad imam iscjedak I jednostavno moram




Atina282 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 11:03:00)

hkajo mislim da sam negdje pročitala da se ne bi trebali nositi dnevni ulošci....
Cure samo da vam kažem da sam prije 2 dana bila na pregledu i sve je u redu s bebicom [sm=bravo.gif] sada sam u 7 tjednu trudnoće i sve mi se gadi od hrane [sm=zmeden.gif] imali netko nekakav savjet za mene? jednostavno mi sve smrdi, jako malo jedem :(




@Gaga@ -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 13:44:31)

Pozdrav drage moje,ja i dalje osluskujem bebicu mada ne znam sta bih tacno trebala osjetiti,kada bi mi mogle opisati kako to izgleda [sm=smiley36.gif]
Hkajo do prije mjesec dana sam svakodnevno pila kompot od suhih sljiva i meni je pomogao,za kasalj zaista ne znam sta bi smjela koristiti,ja sam ispirala fizioloskom grlo kad mi je bilo upaljeno ali nisam imala nekih vecih problema.
Atina ,kako je sa vocem, meni se ono najvise trazilo,banane pogotovo? Sad mi se jede sve i svasta i nista mi ne smeta sto se i te kako primijeti [sm=smiley1.gif]




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 14:30:08)

Tem mi skocila na 37.8 sve me boli uzas, pijem lupocet pa cemo viditi...samo da ne utjece na bebu




unna -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 14:35:01)

Pozdrav drage moje! Ja sam danas tocno 17 tjedana,zasad sad dobila samo 1 kg,al znam da to sad tek krece,uzasno me strah tog debljanja. Mene isto muci zatvor,katastrofa. I ja sam stalno u tajicama jer je to najprakticnije,isto si necu kupopvati nista posebno od trudnicke odjece,tek tamo na proljece,par tunikica i haljinica. Ja isto jedva cekam da osjetim bebu,al kazu u prvoj trudnoci tek u 20om tjednu. Duphaston pijem od ovulacije i sad mi je na zadnjoj kontroli rekla da cu piti do 20og tjedna,al meni se sve cini da ce mi produzit do poroda,jer mi svaki puta produzuje do iduce kontrole.




unna -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 14:37:10)

i da,trudnickih najlonki ima u h&m-u,i debljih i tanjih,izgledaju mi super. Trebala sam si kupiti jer i mene ove obicne uzasno stisnu




unna -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (13.2.2015 14:39:54)

Hkajo ne brini ja sam prije par tjedana bila bolesna,par dana sam umirala ali nisam htjela ni lupocet popiti. Ja vam inace od pocetka trudnoce imam temp 38,dr.,ne zna zasto,vadila sam i krv,sedimentacije i crp su u redu. Tako da ja cijelo vrijeme imam povisenu temp a s bebicom je sve ok. Ja sve mislim da je mozda od duphastona,jel koja od vas ima iskustva s tim




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (14.2.2015 16:25:28)

unna nisam ih pila tako da ne znam u čemu je problem [sm=zmeden.gif] možda ti jednostavno tako tijelo reagira na trudnoću, dok god nije štetno za bebu nema brige.
evo tem mi prošla ali zato kišem po 100 puta u danu, užas, ali bolje i to nego da imam tem.

Kada ćete vi krenuti u kupnju za bebu, ja sam planirala oko 6 mj, ali neznam hoće li mi to biti kasno, tj hoću li imati snage za putovanje i lutanje po trgovinama, posto cu tada biti u 7 mj

Sa čime se mažete po trbuhu protiv strija?




unna -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (14.2.2015 16:42:20)

Nadam se da ce mi ovu poruku objaviti jer ju pisem treci put,stalno mi izbacuje neku gresku. Hkajo super pa vise nemas temp,ali nisu te nase mrvice tako osjetljive kako se mi plasimo. Ja se mazem hipp uljem,kupila sam i biobazu mama al mi smrdi pa ju ne koristim. Ja isto planiram u kupnju za neka 2 mj,znaci sa 6 mjeseci. Mislim da to nije kasno i da bi jos uvijek trebale biti dosta aktivne.




nelly. -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (15.2.2015 11:11:28)

Evo i ja prehladena, srecom bez temperature tako da se lijecim samo cajem medom i limunom. Parim lice u kamilici. Ovo mi je prva trudnoca. Mislim da sam prije par dana osjetila bebicu al sad vec danima nista..???? sad sam 18 tjedana.. Jos dva tjedna pa cemo na pregled.. Još nista nismo kupovali za bebicu samo tu i tamo bacim pogled po internetu sto ima.. Maštam o kolicima.. Obozavam ona kolica s velikim kolima al ne znam koliko su funkcionalna. kako se vi osjecate? Dali se vama javljaju vase bebice?




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (15.2.2015 14:17:50)

Joj I meni su super kolica sa ogromnim kotacima, takva sam ja imala kao mala :) ali mislim da je lijepo za viditi ali tesko za strpati u gepek da jako puno mjesta zauzimaju.
Ja I dalje kisem kao luda hehe, planiram nabaviti trudnicki jastuk, da li znate di ih ima??
Muku mucim sa spavanjem, sva potrnem jer ne mjenjam poze, niti jedna mi ne pase osim lijevog boka




syringa -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (15.2.2015 17:49:01)

Pozdrav drage!
Nadam se da ste dobro i vi i bebe. [sm=smiley1.gif]
Kakav je to trudnicki jastuk? I ja muku mucim sa polozajem spavanja.
Mi smo sad u 14. tt. Cini mi se da imamo jos dugo, dugo do poroda.
Nismo jos nista kupili jer ne znamo spol. U trgovinama je sve prilagodeno spolu. [sm=smiley13.gif]
Jel ves boli trbuh? Mene stalno nesto pika, steze. Kad se sagnem zaboli me. Kad kihnem presijece me. Ma luda sam vec.
Evo peti dan kako ne trusim utrice. I dalje neki zuckasti iscjedak. [sm=zmeden.gif]
Jel razmisljate o imenima?
Pozzz trudnice! [sm=smiley1.gif]




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (15.2.2015 18:06:22)

mislim da se on još zove i jastuk za dojenje, ali je savršen za spavanje, kolegica ga ima i probala sam ga, mislim da je cijena oko 250 kn pa nadalje, koliko sam gledala po netu, a ako znaš šivti možeš ga i sama napraviti [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif], ako nigdje ne nađem ja ću ga dati napraviti, a poslije će mi za dojenje poslužiti [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]


ja se nadam da ću saznati spol za 3 tj kad idem na ultrazvuk, a kolica i kinderbet ćemo uzimati neke neutralne boje, je planiramo još djece, pa ako budu različiti spol da ne kupujemo opet.

što se imena tiče cura Tea, iako bi ja više Klara, a muško Vid.

Ako sam na desnom boku i kašljem ili kihnem užasno me presjeće i zaboli u trbuhu, a ovako nikad ništa




syringa -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (16.2.2015 12:54:36)

Jedan lijepi tekst za vas drage! [sm=smiley1.gif]

http://www.index.hr/mame/clanak/10-razloga-zasto-bi-trebale-uzivati-u-svakoj-sekundi-trudnoce/801554.aspx




Atina282 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 10:58:42)

ja i moj muž smo još prije 2 godine odlučili imena: MIA, DAVID ILI VIKTOR [sm=smiley1.gif]
meni se više sviđa David, a mom mužu Viktor [sm=smiley1.gif]




Atina282 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 11:24:42)

cure imam pitanje: što mislite o farbanju u trudnoći [sm=zmeden.gif] jel istina da je štetno za bebu? imate li iskustva?




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 11:42:38)

Nije stetno jer boje nisu kao I prije, jedino sto ti jako moze smetati je miris boje to se ne bi smjeli ydisati kao niti sredstva za pranje




unna -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 13:31:29)

Atina ja sam ti se odlučila ne bojati u trudnoći. Moja frizerka tvrdi kako to ne moze skoditi,ja znam da se sve trudnice bojaju u trudnoći i da s bebama bude sve ok. Ali ja smatram da ionako u nas organizam unesemo dovoljno kemije,hoces iz hrane,pica,kozmetike tako da mislim da je bolje ne. Ja imam i sijedih i sad mi je vec velik izrast,ali ako sam izdrzala 4,izdrzat cu još 5 mjeseci,a onda na generalku kad beba stigne. Što manje kemije,to bolje




Atina282 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 13:43:49)

mislim da ću se ipak farbati,ali mi je problem zbog mirisa boje, kao što si rekla hkajo jak je dosta...




syringa -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 14:12:52)

Ja koristim kanu. Ipak je ona prirodna i nekak sam sigurnija u nju. No kao što kažete, koliko kemikalija i otrova unosimo dnevno i to na žalost najviše kroz hranu, to bi trebalo brinuti. Na žalost nemam mogućnosti jesti samo organsko, ekolosko. Za sad mislim da mi je hrana najveći problem. Čokolada,keksi itd. Smrznem se kad citam sastojke, a opet nekad ne mogu odoljeti! Sve sto je jako fino nije jako zdravo. [sm=smiley13.gif]




hkajo -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 15:30:18)

probaj ako se sama bojaš doma staviti maramu na nos da ne udišeš toliko toga "smrada"

drage moje ja imam problem sa jelom već nekih tjedan silim se da jedem, jednostavno mi ništa nije privlačno, ne gadi mi se ništa, nego pojedem griz nećega i ne mogu više, jedino što pojedem u danu da je cijeli obrok su pahuljice ili čokolino i to samo ujutro, ne znam šta da radim strah me da se beba neće razviti ako dobije jedan obrok, pijem elevit pronatal, ali to nije hrana, jedva i pola banane stavim u usta. Ne osjećam glad, čak idem i 2 puta na wc iako neznam od čega kad ne jedem [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




Atina282 -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (17.2.2015 18:29:27)

ja sam isto tako u 6.tjednu, pa mi je ginekologinja rekla da počnem piti elevit pronatal koji će bebi dati sve vitamine koji su potrebni. Pokušaj voćem ili laganom hranom tek toliko da nešto pojedeš [sm=smiley1.gif]




syringa -> RE: Ljetne bebe- termin 2015 (18.2.2015 9:19:39)

Hkajo, tak je i meni bilo negdje 7.-11.tt al ne svaki dan. Probaj se natjerati. Ja sam osjecala i glad i mucninu u isto vrijeme. Jela bi na silu tek toliko da nesto pojedem no nista mi se nije jelo. Meso pogotovo. Sad sam u drugoj krajnosti. Najedem se i za 10min sam opet gladna. To me uhvati najvise popodne. Samo bi jela, a kile se slazu tamo gdje ne treba. [sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>