Namirnice za dohranu (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


angellah -> Namirnice za dohranu (28.11.2014 12:52:36)

Kad ste uvodile dohranu, jeste li pokušale pripaziti da su namirnice domaće odnosno uzgojene ekološki bez pesticida?
Mi nemamo vrt pa smo prisiljeni snalaziti se... Nekako ne vjerujem ni bakicama na tržnici, čula sam da i one kupuju po trgovačkim centrima.




monstrum -> RE: Namirnice za dohranu (28.11.2014 13:29:23)

S obzirom da mi je malena alergična na većinu aditiva, prisiljena sam joj praviti koliko toliko domaću hranu.. imam svoj maleni vrt iako sam u gradu, i sve mi je bez pesticida, ali iskreno mislim da je i to sjeme što ga kupiš pa posiješ nešto, a i sama zemlja daleko od pojma eko. Ali u svakom slučaju i to nazovimo domaće je daleko zdravije od onog iz trgovina.




vandax -> RE: Namirnice za dohranu (29.11.2014 15:28:12)

Sta imam domaće, a sta ne kupim na placu ili u dućanu. Ne možeš ih držati pod staklenim zvonom i paziti na sve.




Tia00000 -> RE: Namirnice za dohranu (29.11.2014 17:08:12)

Ja sam daleko od grada i većeg prometa, imam vrt i pokušavam što više iskoristiti iz njega, domaće i netretirano voće i povrće. Istina je da i tom današnjem sjemenu nije baš za vjerovati ali opet bolje to nego kupovno. Naravno, ono što nemamo to kupimo, treba se naviknuti i na ono malo manje zdravo, slažem se s Vandax.




monstrum -> RE: Namirnice za dohranu (30.11.2014 9:59:41)


IZVORNA PORUKA: vandax

Sta imam domaće, a sta ne kupim na placu ili u dućanu. Ne možeš ih držati pod staklenim zvonom i paziti na sve.



Slažem se..ali moraš priznati da je razlika između paradajzića koje ubereš u vrtu i onih kupljenih u trgovini? Kod mrkve i češnjaka ista stvar... ovo prvo ima okus baš onakav kakav treba imati, a ovo drugo samo liči svom imenu [sm=smiley36.gif]




Ela28 -> RE: Namirnice za dohranu (30.11.2014 13:54:26)


IZVORNA PORUKA: vandax

Sta imam domaće, a sta ne kupim na placu ili u dućanu. Ne možeš ih držati pod staklenim zvonom i paziti na sve.


Tako je i ja se slažem s tobom tu i tamo naručim nešto povrća i voća od nekih ljudi pa mi dostave doma a ako nemam naravno da kupim i u trgovini ili na tržnici pa nemamo svi kuću i vrt [sm=smiley1.gif]




Ela28 -> RE: Namirnice za dohranu (30.11.2014 13:57:33)


IZVORNA PORUKA: monstrum


IZVORNA PORUKA: vandax

Sta imam domaće, a sta ne kupim na placu ili u dućanu. Ne možeš ih držati pod staklenim zvonom i paziti na sve.



Slažem se..ali moraš priznati da je razlika između paradajzića koje ubereš u vrtu i onih kupljenih u trgovini? Kod mrkve i češnjaka ista stvar... ovo prvo ima okus baš onakav kakav treba imati, a ovo drugo samo liči svom imenu [sm=smiley36.gif]



Slažem se ista stvar je i sa pasiranom rajčicom ne bi nikada mogla napraviti juhu od nje a kada mama sama skuha paradajz e to je druga stvar popila bi i onako bocu bez da spremam juhu hehe tako je i sa kupovnim paradajizom ali što da radim onda ga u sezoni ne bi uopće jeli kad nije domaći a opet ga svako malo kupim [sm=smiley1.gif]




monstrum -> RE: Namirnice za dohranu (30.11.2014 14:04:27)


IZVORNA PORUKA: Ela28
Slažem se ista stvar je i sa pasiranom rajčicom ne bi nikada mogla napraviti juhu od nje a kada mama sama skuha paradajz e to je druga stvar popila bi i onako bocu bez da spremam juhu hehe tako je i sa kupovnim paradajizom ali što da radim onda ga u sezoni ne bi uopće jeli kad nije domaći a opet ga svako malo kupim [sm=smiley1.gif]

Ja svoje paradajziće sušim, a nešto se i pojede, a mama je isto zadužena za kuhanje, tako da jedna drugoj uskačemo.




angellah -> RE: Namirnice za dohranu (2.12.2014 21:46:14)

Čitam sad na fejsu na jednoj grupi mama pita šta da radi kad beba od 6. mj. ima tvrdu stolicu i pije XX (da ne reklamiram) kravlje mlijeko 2,8% po preporuci pedijatra?!!! Ostala u šoku - ne znam šta je gore - beba od 6 mj. koja pije kravlje mlijeko ili pedijatar koji je to preporučio? [sm=zz_furious.gif]




monstrum -> RE: Namirnice za dohranu (2.12.2014 21:54:16)


IZVORNA PORUKA: angellah

Čitam sad na fejsu na jednoj grupi mama pita šta da radi kad beba od 6. mj. ima tvrdu stolicu i pije XX (da ne reklamiram) kravlje mlijeko 2,8% po preporuci pedijatra?!!! Ostala u šoku - ne znam šta je gore - beba od 6 mj. koja pije kravlje mlijeko ili pedijatar koji je to preporučio? [sm=zz_furious.gif]



Slažem se s tobom.. [sm=smiley21.gif]




leot -> RE: Namirnice za dohranu (30.12.2014 9:53:18)


IZVORNA PORUKA: angellah

Čitam sad na fejsu na jednoj grupi mama pita šta da radi kad beba od 6. mj. ima tvrdu stolicu i pije XX (da ne reklamiram) kravlje mlijeko 2,8% po preporuci pedijatra?!!! Ostala u šoku - ne znam šta je gore - beba od 6 mj. koja pije kravlje mlijeko ili pedijatar koji je to preporučio? [sm=zz_furious.gif]


[sm=smiley13.gif]




Snjeguljica_83 -> RE: Namirnice za dohranu (30.12.2014 10:08:58)


IZVORNA PORUKA: angellah

Čitam sad na fejsu na jednoj grupi mama pita šta da radi kad beba od 6. mj. ima tvrdu stolicu i pije XX (da ne reklamiram) kravlje mlijeko 2,8% po preporuci pedijatra?!!! Ostala u šoku - ne znam šta je gore - beba od 6 mj. koja pije kravlje mlijeko ili pedijatar koji je to preporučio? [sm=zz_furious.gif]


[sm=zz_stomp.gif][sm=zz_stomp.gif][sm=zz_stomp.gif][sm=zz_stomp.gif][sm=zz_stomp.gif][sm=zz_stomp.gif]

Pametnom dosta.




Stranica: [1]