Pupcana vrpca?? (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori…o svemu i svačemu



Poruka


ucitelj -> Pupcana vrpca?? (2.8.2014 0:22:12)

Nisam znala di postaviti pitanje pa cu ovdje: znate li ili ste culi ili bilo sta zasto se bebama pupkovina omotaje bas oko vrata i kako i kako se uopce moze dogoditi da jako naskodi bebacu al bas jako[sm=zmeden.gif][sm=smiley13.gif]




rabbit -> RE: Pupcana vrpca?? (2.8.2014 7:23:59)

Ne znam tocno zasto se dogadja ali moze biti opasno pri porodu kod izgona. Moja dva brata i ja smo imali pupcanu vrpcu oko vrata pri izgonu i sve je rijeseno epiziotomijom kako bi se mogla odmotati vrpca oko vrata.




nicebo -> RE: Pupcana vrpca?? (2.8.2014 8:30:39)

Beba se u stomaku okreće pa se dogodi slučajno. Omota se ona i oko drugih djelova tijela, ali je opasno kad je oko vrata jer se baba pri porodu može ugušiti. Moja se cura rodila s pupčanom vrpcom oko vrata, ali hvala Bogu sve je prošlo bez ikakvih komplikacija.




ucitelj -> RE: Pupcana vrpca?? (3.8.2014 13:12:47)

e pa moja najbolja prijateljica nosial je 3. dijete i neki dan je otisla na kontrolu i otkrili su da ej beba mrtva u 8mj trudnoce....nalaz pupcanik svezan u cvor oko vrata...prestrasno otako se jadno osjecam to nije normalno kako mi je tesko palo (je znam da ih ima jos djece i sve to al me bas streslo)[sm=smiley19.gif]




Zvonki -> RE: Pupcana vrpca?? (16.9.2014 9:24:05)


IZVORNA PORUKA: nicebo

Beba se u stomaku okreće pa se dogodi slučajno. Omota se ona i oko drugih djelova tijela, ali je opasno kad je oko vrata jer se baba pri porodu može ugušiti. Moja se cura rodila s pupčanom vrpcom oko vrata, ali hvala Bogu sve je prošlo bez ikakvih komplikacija.


Potpisujem




Ela28 -> RE: Pupcana vrpca?? (12.7.2015 23:29:09)

Cula jesam o tome ,nadam se da nitko od vas to nije prošao[sm=smiley13.gif]
Moji dečki su rođeni na carski rez a da vam budem iskrena u to vrijeme mi to nije ni palo na pamet da je samo bi se uplašila.




monstrum -> RE: Pupcana vrpca?? (13.7.2015 7:26:50)

Mojoj curici je bila omotana pupkovina oko vrata i iskreno bila sam jako u strahu zbog toga, ali na sreću prošlo je sve ok. Najbitnije je da je liječnik na porodu cijelo vrijeme zbog eventualnih komplikacija.




Stranica: [1]