Zadarsko rodiliste 2014 (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Rodilište



Poruka


leot -> Zadarsko rodiliste 2014 (22.7.2014 11:23:34)

ZADARSKO RODILISTE:

prije nego sam isla roditi trazila sam nove info o rodilistu Zadar,nisam pronasla pa pisem svoje dojmove i stanje u rodilistu
Rodila sam u 6.mjesecu 2014.

Primljena san u rodiliste jer me doktor posla na inducirani (bila sam otvorena 4cm)
Prvo su me stavili na CTG u ambulantu. ugodno u me primili,dali mi vode svakih 10 minuta da popijem,otvorili prozor da imam zraka,dali muzu da bude samnom da nebudem sama.
Nakon CTG su me u ambulanti pregledali i uzeli podatke najvaznije vezane samo za trudnocu.
*ambulanta nije nesto uredena novo,stari je stol za pregleda ali nije nista potrgano ili slicno.
Nakon pregleda sam poslana u radaonu. Primili su me u prostoriju za pregled,klistiranje,presvlacenje u pidzamu..
Tamo su uzeli amneziju, klistirali me i tamo sam setala da mi krenu trudovi.
Nakon sat i pola od upisa su me smjestili u box.
Prostorija sa boxovima je ogromna gdje se nalaze neke prostorije za osoblje i stolovi i za bebe.
Boxovi su pregradeni zidovima i imaju zastore sa kojima te odvoje od glavne prostorije, u boxu gdje sam ja bila bio je i prozor koji gleda na zelenu stranu pa je bilo zraka.
Stol za porod,odnosno krevet je. Dok traju trudovi krevet je ravan i sa mogucnosti podesenja naslona daljinskim.
Pored reveta je viskoki stolic za stvari - na njega sam stavila vodu, labelo,maramice i torbu- na vrh torbe stavite jednokratne gacice i 2 vatena uloska jer nakon poroda ce va oprati i obuci vam to.
kad krene porod stol na nekako rastvore,spuste(?) i pretvorie ga u ginekoloski stol, koji opet nakon sta porod zavrsi i kad dobijete dijete na ruke stave u polozaj ravnog kreveta da mozete lako dojiti i maziti se.
Muz moze biti sa vama od trena kada dodete u box ako imate potvrdu (ja sam tecaj zavrsila u zagrebu i priznali su mi ga)
nakon poroda sa kolicima vas voze u sobu,u predvorju(hodniku odmah na ulazu u odjel) mozete pozdraviti i malo popricati sa svojima i na njihov zahtev ako zele vidjeti bebu donesu im.
Soba u kojoj sam ja bila je bila dvokrevetna i imala je kupaonu (kaze cimerica da nije jedina tava soba).
Sobe imaju ormar za presvlacenje bebe i stol za jelo za vas.
Ciste sobe 2 ili vise puta dnevno.
Plahte mjenjaju jednom svaki dan ilina vas zahtjev.
Pidzame koritite svoje - u njihovima samo radate.
za bebu robicu imaju oni, a trebalo mi je sve ovo: Gaze bar 2 kom, pelene,vlazne maramice
Za vas vam treba: pidzame bar 3 kom, 2 rucnika, jednokratne gacice (najbolje su mi bile od konzuma mrezaste), ulosci vateni (6 pak), pribor za higijenu, grickalice i vode.
Posjete su od 15-17h, starijoj djeci zabranjeno,a u sobu vam moze uci samo jedna posjeta.

Kad vas nakon poroda smjeste u sobu pratnja vam dode donjeti stvari (ako ste sami onda sestri date kofer sa stvarima za odjel pa vam ga ona donese poslije) i stvari vammoraju biti slozene u ormaric do kreveta,nesmije nista biti po podu.

Mjerenje temperature je u 22h i u 5h
Vizita je oko 8h
Bebace uzmu na kupanje oko 6h i oko 22h dodu sestre vagati i premotati u sobu
Vizita za bebace dode oko 10h ujutro u sobu, doktor pregleda pred vama u sobi dijete i cijepi ga takoder pred vama i da sestri vama upute i objasjenje za bebu ako treba pred vama.

**ja sam bila jako zadovoljna i stvarno imam amo rijeci pohvale i hvale za sve u rodilistu i na cijelom odijelu.
Svi se jako trude biti ljubazni i strpljivi i ugoditi vam i pomoci.

To je uglavnom to. Ako sam nesto zaboravila pisite,pitajte. Nadam se da cete se nadovezati sa jos svjezijim dojmovima i savjetima.




elina -> RE: Zadarsko rodiliste 2014 (22.7.2014 16:22:59)

Ja sam svoje tri curke rodila u Zd rodiloštu i imam same pohvale!!! Ovu zadnju curku G sam rodila 23.12.13. i preeeeee.....zadovoljna sam bila babicama i dr. Rukavinom koji je super!Ugl.sve 5[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Stranica: [1]