Kad se može oznojiti od temperature??? (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Zdravlje



Poruka


Kazimira -> Kad se može oznojiti od temperature??? (14.2.2014 18:08:36)

Ne znam jel pitanje jasno.....nema veze...ovako.....znamo da se bebe ne smiju znojiti nego ih treba raskomotiti kad imaju temperaturu.
Našem malom koji će uskoro 2 godine, najbolje je bilo kad se iznojio i to po noći kad dobije sirup, kad mi i ne možemo kontrolirati baš koliko je raskomoćen jer se znoji ako je pokriven i plahticom......zanima me kad se mogu onak zabundati ko veliki i iznojiti ?





keyt -> RE: Kad se može oznojiti od temperature??? (16.2.2014 22:48:38)

Nikome se ne preporučuje utopljavanje kod povišene temperature, a osobito ne djeci, ne samo bebama. Samo se ti drži metode rashlađivanja.




MaTana -> RE: Kad se može oznojiti od temperature??? (16.2.2014 23:09:58)

keyt ti je dobro napisala, ni odrasli se ne bi smjeli zabundati, moze se dogoditi da i odraslima poraste previse temperatura, meni se dogodilo sa 10 godina da sam se navukla dekama jer mi je zbog febre bilo hladno pa sam je podigla na 40,8...
Ako se dijete samo od sebe iznoji to je dobro, takodjer sam citala da i lipov caj potice znojenje, a usput i olaksava izbacivanje sluzi kod kaslja pa se preporuca kod prehlada. Za malu djecu to znaci blazi caj zbog nekih drugih spojeva... Meni ga je pedica preporucila za bebu od 8 mjeseci.




Sunshine28 -> RE: Kad se može oznojiti od temperature??? (17.2.2014 12:12:02)

ja sam isto za rashlađivanje...
ali oznojiti se dijete može ako zaspi na flis dekici kao podlozi, umjesto plahte....
to je inace nama nezeljena posljedica kada nam Em koja je velika spavalica, zaspi u sred dana na trosjedu koji je prekriven flis prekrivacem, uvijek bude sva mokra, moram ju cijelu presvlaciti...
eto - to mozda nije los nacin da se dijete preznoji,a da nije ubundano....




Kazimira -> RE: Kad se može oznojiti od temperature??? (18.2.2014 18:39:31)

Hvala curke.....namjerno ga ni nismo prznojavali, ali poslije sirupa ako ide leći i pokrijemo ga, iznoji se.....sad je bolje, 3 dana ga je zezala tem i tak je bio zaštopan, zvučao je koda zvijer spava s nama u sobi[sm=lev.gif]




keyt -> RE: Kad se može oznojiti od temperature??? (19.2.2014 10:19:16)

Matana, odličan je Podravkin Ciciban čaj za djecu, ima dobar omjer mješavine čaja komorača, lipe i mislim kamilice. Moja ga mala pije kad je prehlađena [sm=smiley1.gif]




keyt -> RE: Kad se može oznojiti od temperature??? (19.2.2014 10:26:19)

...i majčine dušice
http://www.podravka.hr/brandovi/proizvodi/pica/cajevi/biljni-cajevi/ciciban




Stranica: [1]