Karijes u trudnoci (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


Irmah -> Karijes u trudnoci (19.11.2013 15:36:30)

Pozdrav u 34. Tjednu trudnoce sam. Prije dva dana pocelo me boljeti zubno meso na djelu gdje vec godinama nemam zub isto tako primjetila sam naslage karijesa na tom djelu. E sad citam po forumima kako polvareni zub ili zubno meso moze stetiti bebi ali nigdje ne pise kako tocno i sada ne znam treba li me hvatati panika ili ne. Odlazak zubaru nije upitan i idem kroz par dana ali me strah da to sve ne naskodi bebici a nigdje ne mogu pronaci odgovor na svoje pitanje pa se nadam da mozda netko pd vas zna. Unaprijed hvala




keyt -> RE: Karijes u trudnoci (20.11.2013 14:48:32)

Irmah,

liječenje zuba, tj. karijesa, ne može naštetiti bebici tako da svakako odi zubaru. Meni se pred sam porod upalio zub, odnosno, stvorio mi se gadan proces na zubu, tako da sam bila na antibioticima. Tako da bolje spriječiti, a zubar će ti sve objasniti i reći ima li potrebe za intervencijom ili ne. Sretno sa zubima, a osobito s bebicom [sm=bravo.gif]




Irmah -> RE: Karijes u trudnoci (20.11.2013 17:48:57)

Hvala na odgovoru idem sutra kod zubara pa se nadam da cemo to rijesiti. Ja sam se malo uspanicila jer sam procitala kako karijes i problemi sa zubima mogu nastetiti bebici, ne brine me kada mene nesto boli ali se uvijek zabrinem kako to utjece na bebu a kao sto sam rekla nigdje ne pise sto mu tocno moze biti od mojih problema sa zubom




keyt -> RE: Karijes u trudnoci (21.11.2013 9:17:49)

Ma mislim da je to malo i zastrašivanje, premda puno nas još pokvarene zube doživljava više kao estetiku nego kao stvaran zdravstveni problem. Hajde javi što ti je dr. rekao, baš me zanima što će ti reći na koji način nezdravi zub može utjecati na trudnoću.




Irmah -> RE: Karijes u trudnoci (21.11.2013 15:32:45)

Evo izvaden mi je zub i sve ok :) nema nikakvog utjecaja na bebicu. I mislila sam si da je zastrasivanje ali ipak se zapitas kada procitas tako nesto jer nisam ni doktor ni stomatolog da bi znala provjereno da se nista ne moze dogoditi




MilanNS -> RE: Karijes u trudnoci (11.11.2015 8:42:05)

Ili vadi zub ili moras da krenes saljecenjem zuba :D




Stranica: [1]