Imaju li vam djeca putovnice? (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Izleti i godišnji odmori



Poruka


monstrum -> Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 19:34:45)

Naša djeca imaju putovnice, jer često idemo preko granice pa nam trebaju. Najmlađoj smo putovnicu pravili kad je bila stara svega 2 tjedna...jedan od hrvatskih apsurda-takva putovnica vrijedi 5 godina..evo je sad pravi curičak, ima 3 godine, dugu kosicu, a u putovnici slika bebe tek izašle iz bolnice.. ne kužim po čemu granična policija kontrolira tako malenu djecu.. [sm=zmeden.gif]




sretnaz -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 19:38:36)

I mi smo napravili odmah putovnicu jer smo išli u Sloveniju kad je imao mjesec i pol. I meni je smješna ta fotka. Inače smo imali problem sa fotkanjem kod fotografa jer je stalno spavao i na kraju smo ga doma sami slikali i napravili fotku. I prošla je [sm=bravo.gif]




monstrum -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 19:43:28)

pa da..presješna je..to i govorim..i mi smo imali malo problema sa slikanjem...jedva da smo ju uspjeli nekako uslikati bez da se vidi kako joj držimo vrat...sva sreća fotograf je bio jako strpljiv. u krajnjoj liniji to mu je posao..




daze -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 19:50:33)

Pravit cemo za par dana sad ovu novu osobnu za bebu da moze preko granice




monstrum -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 19:56:06)

Znaš li možda koliki su troškovi izrade? I može li kao i s putovnicom u sve zemlje, ili može samo u zemlje u koje i sad možeš s osbnom?
U Srbiju npr.možeš samo s putovnicom, pa me zanima hoće li ova osobna nešto promjeniti? [sm=smiley13.gif]




troubled -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 20:19:56)

ja sam jutros predala zahtjev za nove osobne...
treba slika, domovnica i rodni list na uvid i uplatnica na 48,50kn....to je sve....
čeka se 3-4 tjedna...
znam da će vrijediti za zemlje u koje se može s osobnom....za srbiju zbilja ne znam




komarac1 -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 21:49:30)

Mi smo baš htjeli napravit putovnicu, al sad kad možemo osobnu mislim da ćemo ipak odustat od putovnice i napravit osobnu!




sarah_zg -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 22:07:44)

Mislim da ta biometrijska putovnica ima neke podatke pa nije slika toliko relevantna. Moj ima 3.5 god i putovnicu otkad se rodio, tj.odmah smo je napravili jer putujemo često preko grane. Maloj sam mislila napravit osobnu kad uđemo u EU




evanoi -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 22:43:09)

mi baš ovaj tjedan mislili, ali kad su došle osobne u igru...odustajemo [sm=smiley36.gif]




uspavana -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (12.6.2013 23:38:19)

mi ćemo isto raditi samo osobnu za početak... jer putovnica je dosta skupa, a ionako najčešće idemo u susjedne zemlje gdje će se moći s osobnom kartom...puno je povoljnije i pristupačnije




svrco75 -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (13.6.2013 21:19:17)

Djeca hrvatskog državljanstva mogu prelaziti hrvatsko-slovensku granicu isključivo uz posjedovanje osobne iskaznice ili putovnice. Djeca hrvatski državljani do 14. godina mogu ući u Italiju, BiH i Mađarsku isključivo s putovnicom, a ako ne putuju s roditeljima potrebna je punomoć roditelja.
Prelazak drugih državnih granica ovisi o vizama...

To sam pronašla...




monstrum -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (14.6.2013 8:14:30)

Malenoj putovnica vrijedi još godinu i pol, pa ćemo vidjeti kad istekne što ćemo, a svojim školarcima smo ove godine produžili putovnice, tako da smo i s tim mirni sad određeni period...




plavka -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (14.6.2013 8:16:28)

mi još nemamo putovnicu ali ćemo joj sad ići izraditi novu osobnu!




medoKartonski -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (14.6.2013 8:19:10)

Ni moja beba nema putovnicu, neidemo nigdje izvan granica tako da joj nije trebalo, ali joj isto tako planiram izraditi osobnu, možda nekud i odemo [sm=smiley1.gif]




Florijan Jakov -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (17.6.2013 13:23:28)

Upravo sam zvala Petrinjsku - nekakav sporazum jos nije potpisan, pa se još ne zna hoće li djeca moći s tom novom osobnom u BiH ili će trebati putovnicu?!?!?!?




mariola -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (17.6.2013 14:28:16)

T ima važeću, tj. nema jer je nigdje ne mogu nać.
Sad čekam da vidim hoću li im praviti osobne s kojima ćemo moći putovati ili ću ipak morat putovnice. Trebat će nam uskoro...




anne -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (17.6.2013 21:44:31)

Svi imamo, čak i Beka.
Volimo otići u Čatež, a možda ćemo skoro ići i drugdje pa da budemo spremni. [sm=bravo.gif]




MaTana -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (18.6.2013 11:51:24)

Moje cure jos nemaju, ali spremam se ubrzo vadit im osobnu. Zivimo u tunguziji (Dubrovniku) pa ako zelimo otici u Hrvatsku trebaju nam dokumenti.




zvekanka -> RE: Imaju li vam djeca putovnice? (10.12.2013 15:04:38)

Mi smo izvadile osobnu, ne planiramo putovati izvan EU [sm=duda.gif]




Stranica: [1]