Naknada za bolovanje (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


kisica -> Naknada za bolovanje (27.5.2013 15:41:19)

Drage moje mamice, imam jedno pitanje, a uopće neznam ni koga pitati za to.
Trudna jesam, potvrđeno od dr., 6 tj.
S obzirom da radim kao konobaroca, nema radnog vremena, kasno se liježe, ustaje rano, nose se gajbe, stalno hodam, a prve dvije trudnoće su mi bile rizične (druga je bio spontani) odlučila sam šefu odmah reći o čem se radi. Danas mi je rekao da od 1.7.idem na bolovanje.
E sad, ja kod njega radim već godinu i sitno na crno, prijavio me tek prošli mj. što znaći da ću 1.7.ja imat samo dvije primljene plaće, pa me zanima kolika će onda biti moja naknada dok sam na bolovanju?

Isto tako pošto imam ovrhu na tekućem računu, i plaću sam primala na zaštićeni, zanima me dali moram otvarati novi zaštićeni račun za to sada?




mamasita -> RE: Naknada za bolovanje (27.5.2013 21:57:01)

najprije da te pozdravim i čestitam na trudnoći,ako ideš na komplikacije a prijavljena si tek 2 mjeseca naknada će ti biti 860kn,koliko je i meni,jer se po novom zakonu treba biti prijavljen i biti u radnom odnosu,na papiru minimalno godinu dana da bi bila puna plaća.




elle1 -> RE: Naknada za bolovanje (28.5.2013 15:36:09)

a vidis i mene zanima nesto vezano za ovo,a sta ako si na birou samo 6 mj. prije poroda,ima li tada ikakve naknade,bar za prvih pola godine?




kisica -> RE: Naknada za bolovanje (28.5.2013 20:52:08)

Tako sam si nešto i mislila. Hvala na čestitkama i odgovoru.




kisica -> RE: Naknada za bolovanje (11.6.2013 12:56:57)

Na bolovanje ipak idem ranije, što znači da neću imati niti jednu plaću jer se ova u ovom mjesecu (prva) ne računa.
Imam jedno 15 dana u prvom mj. i cijeli drugi mj. Imam li i dalje pravo na naknadu?




zoki -> RE: Naknada za bolovanje (19.6.2013 17:00:33)

pozdrav,

nije usko vezano za temu, te ako posloji mjesto gdije mogu dobiti odgovor.
[sm=zmeden.gif]

Da li je bila naknada za komplikacije. negdi sam procitala da bi trebala biti danas.
Ovo mi je prva naknada, pa neznam kako stiže. znam da datum nije fiksan, ali dali sjeda ujutro iii kao plaća poslje 3????

Hvala




kisica -> RE: Naknada za bolovanje (28.6.2013 14:52:02)

Davno sam to primala, tako da neznam.

Uglavnom, ja sam na bolovanju. Od papira mi je trebala potvrda o plaći za zadnjih 6 mjeseci prije mjeseca u kojem odlazim na bolovanje, doznaka, kopija osobne, tekućeg i zdravstvene :)




Stranica: [1]