RE: Testovi na trombofiliju (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj



Poruka


Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (22.12.2013 7:40:43)

Lepao,ti moras sa nalazima kod hematologa da ti odredi terapiju,ginekolozi ti ne odlucuju o terapiji za trombofiliju nego bas hematolog i u trudnoci moras to redovito kontrolirati i prema potrebi ti se dozira lijek.Tesko je meni ovak nesto govorit kad ja nisam doktor,tako da je bitno da odes bas kod strucnjaka koji zna sto radi[sm=smiley1.gif]Sto se tice ovulacije,moguce je da zena ima i kasniju ovulaciju,mene je moja mama zanjela 20dc. ja je znam imati 17,18dc.nema tu pravila.Probaj mjeriti bazalnu temperaturu u kombinaciji sa trakicama,pa ces znat kad je.I naravno akcija svaki drugi dan[sm=smiley1.gif]




pipipi -> RE: Testovi na trombofiliju (3.4.2014 19:20:32)

jasmina jesi možda u međuvremenu zatrudnila?
meni je PAI homozigot, mthfr heterozigotan.. iza mene su dva spontana u jako kratkom vremenu.. dobila sam da pijem aspirine.. nadam se da će iduća bit uspješnija!!!




Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 10:16:10)

Draga pipipi,jako mi je zao zbog spontanih:((((Nisam jos ostala trudna a prosla je vec godina dana od zadnjeg spontanog.[sm=smiley13.gif]Ja pijem andole,to je isto ko aspirin i nadam se da ce nam objema treci put uspjet[sm=bravo.gif]Meni je zapravo cetvrti posto imam vec jednog sina.[sm=smiley1.gif]Jel imas ti koje djete?Koje si jos pretrage radila uz ove za trombofiliju?




pipipi -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 15:30:17)

ej! radila sam jos fibrinogen, koji mi je malo bio povisen, i torch, nalaz jos cekam.. pocela sam pit aspirin i folnu.
razmak izmedju spontanih mi je 7 mj :/
nemam djece i zato me sve ovo dodatno muci. nadam se da ce uskoro bit nesto. ali iskreno jako sam u strahu, sve mi je jos svjeze




Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 17:29:25)

Jesi radila papu,briseve i hormone stitnjace,ako nisi bilo dobro da i to napravis.Znam kako se osjecas...meni je bio razmak između spontanih 9.mj.Kazu da s vremenom bude lakse al meni nije lakse i nikada mi nece biti lakse,nema dana da ne mislim na to.Skupila sam hrabrosti da probam jos jednom al znam da ce to biti zadnji put kakav god ishod bio.Moram probat s andolom al eto jos nisam uspjela ostati trudna.Od ostalog pijem folnu,magnezij,vrkutu i marulju,mjerim BT ujutro i danas sam narucila LH trakice pa cu jos njih probat[sm=smiley1.gif]Ako hoces pridruzi se odbrojavanju,cure su tamo stvarno super sve do jedne i stvarno su jedna drugoj velika podrska u svemu.Trenutno ti je aktivna tema odbrojavanje travanj[sm=smiley1.gif]




pipipi -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 17:35:33)

papu i briseve radila. prije prve kiretaze sam radila, i bila pozitivna na ureplasmu, izljecila se, i ponovno spontani.
pijes caj od vrkute?gdje ga kupis?
meni je
gin rekao nek odma pocnem sa aspirinom.




Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 17:58:05)

Ajde bas super da si se rjesila UP.[sm=smiley1.gif]Vrkutu kupujem u biljnoj ljekarni al znaju imati i u obicnoj.Kutija od 40gr ti kosta oko 12kuna.Vrkutu mozes piti citav ciklus 2-3 salice dnevno,frisko napravljenog caja.I ja pijem vec zadnja tri ciklusa andol100 svaki dan do menge.[sm=smiley1.gif]




pipipi -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 18:00:00)

znaci kad je menga, nebi trebala pit aspirin?





Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 18:12:50)

Ma znas kaj,bolje nemoj zato sto ti moze izazvat jaca menstrualna krvarenja.2-3 dana prije m.ga prestani pit pa kad ti m.zavrsi onda opet pocni,i tako u krug dok ne ostanes trudna.Kad ostanes trudna ga nastavljas pit i u trudnoci al u slucaju bilo kakvog krvarenja ili smeđeg iscjetka u trudnoci moras ga odmah prestati uzimati.




pipipi -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 18:17:44)

draga jasmina hvala ti na savjetu !!




Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (4.4.2014 18:33:02)

Ma nema na cemu.[sm=smiley1.gif]Samo ti pitaj sto god te zanima,curke tamo na odbrojavanju svasta nesto znaju i uvijek rado pomognu savjetom.[sm=smiley1.gif]




eternity -> RE: Testovi na trombofiliju (4.6.2014 15:03:49)

ja iza sebe imam 3 biokemijske i sad ganjam nalaze na trombofiliju jer su mi svi ostali nalazi ok a dok odradim nalaze preventivno zadnja 3 mjeseca dnevno pijem aspirin100.
pretrage na trombofiliju i mutacije gena dođu privatno oko 5000 kn i to mi se ne radi privatno a preko zdravstvenog se ne dobije uputnica lako pa su mi dali da odradim neke pretrage koje se valjda inače rade prije testa na trombofiliju i rekli da ako ti nalazi ne budu dobri da dobivam uputnicu i idem na testiranje. nalazi su gotovi i povišeni su mi fibrinogen, faktor koagulacije VIII i faktor koagulacije IX, smanjen protein s. sljedeći tjedan idem kod hematologa i tad ću znat više a do tad-cure koje ste radile testove vezane za trombofiliju mislite li da bi ovi moji nalazi mogli upućivati na trombof.?




Jasmina19 -> RE: Testovi na trombofiliju (4.6.2014 19:31:29)

eternity draga,mislim da nazalost postoji velika sansa za trombofiliju.Super je sto ides hematologu i on ce ti to sve fino detaljno objasnit,vjerojatno ces morat uzimati heparin koji ce ti hematolog prepisat i dozirat po potrebi tokom trudnoce i jos neko vrijeme nakon.I u trudnoci ces ic na cesce kontrole krvi da se sve fino drzi pod kontrolom.Ne brini,bit ce sve dobro vazno je da znas sto je i da se moze na vrijeme reagirat.:-)I obavezno javi sta je rekao hematolog.:-)




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]