RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


ifkica -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (5.11.2013 13:46:55)

26 tj, 6 kila




ines -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (5.11.2013 13:55:12)

Cure ja sam se u prvoj trudnoći udebljala preko četrdeset kila. Morala sam ležati od prvog dana i pila sam hormone no na kraju mi sam se bez puno muke vratila ns svoju kilažu. U drugoj sam bila aktivna trudnica i dobila svega 14 kg, dok sada sa 16 tjedana sam u miinusu 3 kg. Nema pravila!
[sm=smiley36.gif]




Caly -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (9.11.2013 14:43:00)

22 tj....+3 kg [sm=smiley36.gif]




mmamita -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (9.11.2013 15:41:44)

27+2 tj - 11 kg [sm=smiley9.gif]




kisica -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (9.11.2013 16:09:29)

30+2 tj. +7




MKata -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (9.11.2013 17:18:03)

39+2tt i +26kg [sm=pujs.gif]




Marina_ -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (9.11.2013 19:37:53)

još jedna prasica.. 31+5tt 18kg




petra.d3 -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (10.11.2013 0:42:06)

34 TT - 13kg [sm=smiley9.gif]




ringerajka -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (11.11.2013 12:51:47)

28+1 velikih 15 [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




ringerajka -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (20.11.2013 8:11:43)

29+1 18 kg [sm=pujs.gif] ali hvala Bogu na visini pa se ne vidi! [sm=bravo.gif] inace sam uvijek imala kompleks visine ali sad mi Je super dosla [sm=smiley36.gif]




Ange -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (21.12.2013 20:42:34)

Pozdrav svima,ja sam nova[sm=smiley1.gif]u 6.mjesecu trudnoće sam i do sada sam dobila 10 do 11kg...tek sam sada dobila oblik pravog trudničkog tebuščića,do sada sa baš i nije primjećivao.nosim muškića pa visoko nosim,a i prsi su mi poćele pomalo rasti od samog početka....nastojim što više paziti na ishranu,kontrolirati se najviše što mogu,nekad si čak i uskratm neke stvari u kojima druge trudnice uživaju[sm=smiley24.gif]..inaće sam sklona debljanju,ovo mi je prva trudnoća pa se još privikavam na promjene.....u ponedjeljak mi je pregled pa me je strah da to nije previše kg...što vi mislite?[sm=zmeden.gif]




Manda Mare -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (21.12.2013 22:30:08)

Drage Ringerajke, upravo se učlanih i sve vas lijepo pozdravljam! Imam 34. godine, ovo mi je prva trudnoća i sad sam u 36-om tjednu, točnije 36 + 2. Nosim curkicu [sm=smiley1.gif], termin je službeno 16.01.2014., ali nekako sa svakim pregledom na sličici UZV-a piše da je termin raniji - zadnji datum termina prema težini i ostalim izmjerama bebice je 11.01.2014. [sm=smiley22.gif] - opako se približilo!!! Dosad sam se udebljala ukupno 11 kg i moja ginićka kaže da je sve kako treba biti, ali da ipak pripazim sad pred kraj s prehranom. Njezina prognoza je da bi se moja malena mogla roditi s kilažom između 3,250 i 3,750 kg, ovisno o mom apetitu. Međutim, ja u zadnjih tjedan dana jedem sve što mi padne pod ruke - pravi terminator [sm=zmeden.gif]. Mislim da pomalo raste nervoza pred porod, a i predblagdanska "spiza" nije baš od pomoći u svemu tome... Nadam se ipak da moja malena neće doći do ove gornje granice i da porod neće biti pretežak.... Posebno me strah rezanja, pucanja i ostalih komplikacija.... Kakva su vaša iskustva s prvim porodima bebica u tom rasponu kilaže i kakav je pristup osoblja npr. u Vinogradskoj u vezi rezanja? Čula sam da su babice super i da rade sve da porod bude što prirodniji....Puno hvala unaprijed na svim odgovorima i svima vam želim puno, puno lijepih trenutaka u ovo predblagdansko i blagdansko vrijeme!!!![sm=smiley10.gif] [sm=angel.gif][sm=darilo.gif]




Ange -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (22.12.2013 19:18:07)

Manda Mare dobro došla[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] svaka čast na kilaži...Ja sam isto po prvi put trudna pa ti nisam baš mjerodavna za davati ikakve savjete u vezi poroda..Jedino što ti mogu reći da postoji svakakvih prića i iskustava,no ipak svi smo mi različiti i različito podnosimo bol,stres i napor.Tako da ja nastojim iz takvih prića izvući neke korise informacije,a drugo ignoriram,jer sve ostalo stvara zbrku i paniku.Stoga ostani što smirenija i nemoj paničariti jer to ti može samo potrošiti energiju i snagu koja će ti koristiti pri samome porodu..Stoga drži se,znam da ti to možeš i navijam za debe od srca [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Ange -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (22.12.2013 19:52:38)

Hoće mi netko pomoći s mojom dilemom u vezi kilograma?[sm=bad.gif][sm=zmeden.gif]




zg_cinik -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (22.12.2013 20:21:15)

ja sam imal prekonekoliko poroda... i moja iskustva su super... nikad se nije poklopila kilaža bebača(bilo je plus i minus)... i nebi vjerovala nisam ni puknul... nit me je ko rezal... a komplikacije??? jedino kad je trebalo proslavit... mislim, nakon toga... znalo ih je bit... [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

bdw... dobrodošla[sm=bravo.gif]


[sm=smiley16.gif]




zg_cinik -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (22.12.2013 20:26:59)


IZVORNA PORUKA: Ange

Hoće mi netko pomoći s mojom dilemom u vezi kilograma?[sm=bad.gif][sm=zmeden.gif]


ange... sam Ti papaj kolko i kaj Ti paše... vele stari:"ak nekaj si uskratiš, vidlo bu se na djetetu"
a na staru kilažu buš se lako vratla ak buš htjela
...




Vlaja -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (27.12.2013 23:11:27)

29+3 tt, +3 kg, obzirom da mi je prva trudnoća jedva da se primijeti, kako kaže moja prijateljica, kao da sam se malo prejela! Tek sad, u 7 mjesecu mi se vidi trbuščić iako, iskreno, u autobusu to očito nikoga nije briga pa mi se nitko baš i nema namjeru dignuti! [sm=jezicek.gif]




leot -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (28.12.2013 9:46:27)

14+5 + 1.5kg




maja pčela -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (28.12.2013 11:20:38)

19 tt + 1 kg [sm=smiley1.gif],tj. bila sam na početku pala s kilama,sad sam vratila to i za sada stojim na svojoj kilaži s kojom sam krenula,ova kila mi je u cicama [sm=jezicek.gif] rastu ko blesave [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mamino zlateko -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (28.12.2013 11:39:08)

36tt +5kg
Na pocetku trudnoce sam puno povracala i bila dosta u minusu. Imam samo trbuh,ostalo sve isto kao i prije trudnoce..stanem i u svoje hlace bez problema.




jellyRi -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (25.1.2014 12:05:47)

Ja sam sad na 22+1 i u plusu 8kg. Ginicka poludila. Secer na donjoj granici. Ogtt uredan. Rekla mi je da s tim prirastom moram u rodiliste. Visoka sam 180 i krenula s 85kg .




mmamita -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (25.1.2014 12:53:21)

JellyRi- možda i je malo puno kg s obzirom da si tek 22tt, ali sa druge strane možda slijedecih 18tt nećeš dobiti nego još 8 kg, sto je sasvim u redu kilaza. Ali s obzirom da je šećer i OGTT uredan, savjetujem ti da se ipak pripazis. Smanji unos slatkoga, i radi sebe( jer ćeš kasnije možda muku muciti sa kilazom i bit će ti zao) a prvenstveno radi bebe. Govorim ti iz vlastitog iskustva! Isto na prvom OGTT šećer bio uredan, e onda na drugom i trećem sve veći i veći. Pa puste bolnice, pretrage... Na kraju su zaključili da sam trebala primati inzulin, ali već sam 38tt pa je kasno za to. Ishod moj prejedanja i slatkog( koje obožavam, kao i većina pogotovo trudnica) je taj da ću ja za jedno desetak godina možda postati seceras, a ono najgore je da će moje djete možda isto tako biti seceras!!!!! Sada sam na trudnickoj dijeti i +18kg. S tim da sam smrsavila 1kg zadnjih tjedan dana.
Znam da je teško odoliti, ali misli na djete jer stvarno nije igra!!




ringerajka -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (28.1.2014 22:58:09)

Ja sam u plusu sve skupa 24 kg, termin za 5 dana [sm=smiley36.gif]... dva puta sam kontrolirala secer i uredan je...prvih 6 mj nisam ni kockicu cokolade (ni bilo cega slatkoga pojela) pa sam se opet debljala 3-4 kg mjesecno... jednostavno imam takav metabolizam ...vidjeti cemo za mjesec dva dana koliko ce tesko biti skinuti ih...ja se nadam da ima dosta vode [sm=smiley36.gif]




runaway -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (29.1.2014 12:38:36)

I ja sam u 21.tjednu i udebljala sam se za 6 kila (pa sam visoka i mršava pa mi se ne vidi), a kod ginekologa rekli su mi da to uopće nije
toliko. Jednom se udebljaš za tri kile pa onda dva mjeseca ništa pa onda opet nekoliko, tak da nisu
ništa pizdili :) čak mi je druga sestra kod G rekla, da ako sada nemam dobrog razloga da se udebljam, da kada ću ga onda imati?? :)
tako da sve ok:)
negdje sam čak i čitala da se mršavije žene mogu ugojit čak za 20kg, jer mora tjelo dobiti na težini (tjelo samo od sebe
dobiva na kg). Bitno da se ti osječaš ok i da znaš da ne pretjeruješ s hranom.

(p.s. - Izvinite na jeziku, nisam nepismena, samo sam Slovenka [sm=smiley4.gif] . I po novom purgerica [sm=smiley36.gif] )




Tea2803 -> RE: Trudnice koliko ste se udebljale dosad? (17.4.2014 19:28:24)

Ja sam u 27 tt i dobila sam 2 kg [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sljedeća stranica >   >>