Vikanje na tuđe dijete (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


dolinasunca -> Vikanje na tuđe dijete (6.4.2013 9:58:09)

Pozdrav svim mamama,
ja sam nova na forumu,citala sam i trazila nesto sto me muci vec par dana,pa mozda bi mi neka od vas mogla pomoci,iskustvom ili savjetom.
Naime,radi se o tome da ja imam dvoje djece,djecak je 2. razred,a djevojcica 1. razred osnovne skole.Mirni su,veseli,slusaju ucitelje,nemam s njima problema,ali imam problem s djecom koja njih na neki nacin "zlostavljaju"...od guranja do verbalnog vrijedjanja...obratila sam se prvo uciteljima,nije bilo nekog efekta,oni to samo pozovu roditelje,kao nesto kazu,al i dalje po starom....onda sam se obratila njihovim roditeljima,medjutim dobila sam negodovanje,kao moja djeca su kriva,sve je to djecije....onda sam ja uzela stvar u svoje ruke,izvikala sam se na tu djecu i rekla ima da ih ne smiju dirati inace ce imati sa mnom posla....da bi jedna od roditeljki mi rekla "nemoj da vices na tudje dijete,neko ce te vidjeti,imat ces problema sa zakonom"...i sad ja se pitam,da li je moguce da mene neko prijavi za izvikivanje na tudje dijete,jer branim svoje,pa kako postoji za mene zakon da ne smijem vikat na tudje dijete,tako postoji i za dijete da ne smije maltretirati ostalu djecu.

ako koja ima iskustvo,savjet,rado bih cula...:)




Kazimira -> RE: Vikanje na tuđe dijete (6.4.2013 12:44:42)

hmmmmm.....smatram da moraš biti ustrajna i gnjaviti učiteljicu......idi ravnatelju, pedagogu, nemoj to samo tako pustiti......ovako s vikanjem, imaš svakakvih roditelja........fakat ne znam kaj da ti kažem, radila sam u školi i bilo je takvih kaj su istjerivali pravdu da su se klinci tresli.....treba biti uporan preko škole......nadam se da bu se to rješilo........teško je ali bude, držim fige [sm=smiley31.gif]




mamacita -> RE: Vikanje na tuđe dijete (6.4.2013 22:55:42)

Ja sam imala problema u skoli sa jednim malim koji mi je maltretirao sina, isla sam do njegovih roditelja, uciteljice, pedagogice, i na kraju i ravnatelja. Sada je problem pod kontrolom i mali vise ne maltretira moga sina. Vidjam i tog malog pred skolom, i sada je ljubazan sa mnom. Radi sta moras, definitivno! Jer sistem u biti najcesce podupire napadace i one koji maltretiraju drugu djecu, jer u biti samo uciteljica ne moze nista tom malom, nego moras definitivno ici do ravnatelja i sto vise ljudi u to ukljuciti. Ja se borim za svoju djecu, bez obzira na konvencije.




ucitelj -> RE: Vikanje na tuđe dijete (11.4.2013 8:20:59)

Uciteljica sam o struci i potpisujem mamaitu u potpunosti, sto vise ljudi ukljucis lakse ces, i da mogu te prijaviti za zlostavljanje tuđeg djeteta. ne znam da li znate al sad ako slucajno zagrlimo ili pomazimo dijete u skoli mogu nam prijetiti seksualnim zlostavjanjem[sm=zmeden.gif]




Njofra -> RE: Vikanje na tuđe dijete (16.4.2013 17:28:17)

Hm, prvo mislim da si dobro reagirala i prijavila slučaj učitelju, zatim, roditelju a nisam sigurna dali bi vikala na tuđu djecu možda da si probala na miran način iako si ljuta jednostavno reči toj djeci ovo ono očitati bukvicu o lijepom ponašanju iako znam da ti nije bilo lako da ti netko djete maltletira. Mislim nebi vikala ali bi im rekla nemojte da se ponovi i svojima bi rekla ponešto. Teško je kad je većina neodgojena, moje mišljenje ili sam možda u takvoj sredini, općenito mislim da je lijepo ponašanje rijetko.




jabijošjedno -> RE: Vikanje na tuđe dijete (17.4.2013 10:29:14)

zapisuj, snimaj, pozovi svjedoke, nažalost moraš paziti da još ti kriva nebudeš nakraju, tako ti je to kod nas, divljaci vladaju [sm=smiley13.gif]




Stranica: [1]