Iskustva mama s muzevima na porodu? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


BUMBI -> Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 6:48:45)

Evo otvaram temu za jednu mamu koja nezna[sm=smiley36.gif],a htjela bi
Ja ti nemam iskustva jer mm nije bio ni jedan porod sa mnom.Nije mi bas ni falio[sm=smiley36.gif]




mama_25 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 6:53:59)

[sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] za temu...a ja sam se našla odmah u prvoj rečenici [sm=jezicek.gif]
Eto mi smo zakasnili na tečaj da muž prisustvuje prvom porodu, a ovaj put bi htjeli, pa me zanimaju iskustva tipa od kakve je pomoći, da li vas živcira njegovo prisustvo, da li izdrže do kraja, kako Vam poslije pristupaju jer ima i onih koji su gadljivi [sm=zmeden.gif]
Samo pišite i dobre i loše strane




kristina23 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 7:41:15)

Moj muz je bio samnom,iako su ga drugi zezali i strasili da je to uzas da to ima puno krvi,da se vice. Ali on je skupio hrabrosti i zajedno smo otisli na tecaj i dobio je potpis za odobrenje. I tako 12.12.2011 ja zavrsim u bolnici u 2o navecer,i doktorica njega posalje doma posto sam prvorotkinja pa ce to potrajati mozda i do drugi dan. Nakraju me stave u radaonu u 23 h i pozovu muza,taman je stigao 1o min prije nego sto sam rodila,tako sa mi nije puno pomogao jer sam imala stvarno lagan i brz porod,ali mi je drago da je u tome trenutku bio uz mene. On kaze da taj osjecaj kada je prvi put ugledao i dotakao sina nece nikada zaboraviti. ;)




mama_25 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 7:45:29)

Ma da i mom pune glavu glupim pričama, pa kaj stajat će mi pored glave, neće me on porađati [sm=hudicek1.gif]
I on se odvažio ići, samo se trebam raspitati jel se taj tečaj šta plaća po bolnicama [sm=zmeden.gif]




kristina23 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 7:55:12)

Ali najgore sto su mu punili glavu glupostima oni koji su bili sa svojim zenama i gdje je proslo sve uredu! Mi u Pulskoj bolnici nismo nista morali placati




andydea -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 8:07:42)

mi imamo predivno zadnje iskustvo jer na prva dva nije bio[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]...mm je bio cijelo vrijeme uz mene[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]...čak je snimao porod...nezaboravno[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anne -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 8:10:50)

Moj je bio sva 3x samnom.
Prvi put mi je jako pomokgao i fizički i psihički.
Drugi put mi je malo i smetao.
Treći put sam sve skoro obavila sama. Došao je tek na izgon i skoro pao u nesvjest. [sm=smiley36.gif]




mama_25 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (14.3.2013 8:13:26)

Užasni su ljudi, ništa pametno neće reći, savjetovati, dati podršku [sm=smiley13.gif]
Ja sam čula da je osoblje puno bolje dok je netko s tobom, jer sve me strah da nešto ne krene po zlu, pa nek je bar muž uz mene...a i on ima želju prerezati pupčanu vrpcu [sm=smiley1.gif]




tihicka -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 9:43:37)

moj je bio samnom i meni je to jako puno značilo iako ništa konkretno nije radio. htio me masirati ali mi to nije pasalo tako da je samo sjedio pored mene, poticao me na disanje, obukao mi čarape kad mi je bilo hladno....meni je bilo dovoljno što je samnom. obzirom da sam rodila u VŽ, cjelokupni porod je bio super! [sm=bravo.gif]
a mužev doživljaj je u potpunosti vidljiv na fotki gdje drži svog sina [sm=smiley1.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif][sm=smiley27.gif]




Tina 21 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 9:55:34)

Rodila u Čakovcu,bio je samnom i tomi je jako puno značilo..prekrasan je osječaj kad smo zajedno ugledali naš mali unikat. Pa naše prve slike iz rađaone,pa di je on ponosno drži. Neznam kako bih ja to bez njega,moji su rekli da s enakon poroda vratio doma,nije progovorio niti riječ,samo je legao i zaspao..valjda je bio pod velikim dojmom,zbrkani osjecaji,pa činjenica da je napokon postao tata. A ostao mu i mali ožiljak na ruci od mog ugriza kad me trud uhvatio :) Taman se je igralo finale u nogometu,a ginekolog i on raspravljaju o igri,a ja se ubijam od tiskanja i bolova...:))




mama_25 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 9:57:46)

baš je ovo ohrabrujuće za čitati, jedva čekamo porod [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif] [sm=bravo.gif]




anaxx -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 9:59:10)

sve 5, oba puta je bio sa mnom i pomogao puuunoooo




mariola -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 10:10:03)

Bio je samnom oba puta. Ići će i treći kad budem išla rodit djete koje će liciti na mene[sm=jezicek.gif]
Meni je pomogao. I stvarno ne bi voljela bez njega radjati.




anaxx -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 10:11:55)

IZVORNA PORUKA: mariola

Bio je samnom oba puta. Ići će i treći kad budem išla rodit djete koje će liciti na mene[sm=jezicek.gif]
Meni je pomogao. I stvarno ne bi voljela bez njega radjati.


[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




sarah_zg -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 10:12:56)

bio sa mnom, sva sreća jer se zakompliciralo sve što se zakomplicirati moglo i mislim da bi umrla da ga nije bilo

Ići će opet, osim ako si ne uspijem sredit carski [sm=smiley1.gif]




troubled -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 10:54:09)

bio je oba puta i oba puta nam je bilo prekrasno što smo tako nešto čudesno mogli zajedno proživjeti [sm=smiley1.gif]




mama_25 -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (15.3.2013 11:27:36)

koliko dugo može ostati u rađaoni poslije poroda?




anne -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (16.3.2013 7:02:45)

O istoj temi govorili smo i ovdje:

http://www.ringeraja.hr/forum/MM_na_porodu_-_da_ili_ne%3F/m_808526/tm.htm




Renata RR -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (16.3.2013 7:44:23)

Iskustva su skroz pozitivna za oba puta. Nakon poroda smo se slikali, malo pomazili, ali onda je morao ići jer sam se ja trebala odmarati, a bebu su odnijeli na pretrage.




sretnaz -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (16.3.2013 23:44:29)

Bio je sa mnom u rađaoni cca 4 sata. Mislili su doktori i primalje da će ići brže.[sm=smiley36.gif] Puno mi je pomogao jer me masirao, a i savjetovao kod izgona jer sam od iscrpljenosti radila pola toga krivo. Inače je dosta gadljiv i na početku nije htio ići, naravno sad mu je drago. Kaže da je poseban osjećaj vidjeti bebu kad se rodi. Nije htio prerezati pupčanu vrpcu uz objašnjenje: dajte vi, jer ćete vi to stručno! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




mamacita -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (17.3.2013 0:21:40)

Mm je sa mnom bio samo jednom, i taj jedini jedan put je bilo neprocjenjivo i divno iskustvo. Ostalih 3 puta nije mogao biti sa mnom zbog posla koji ga je odveo na daleku udaljenost od mene.

Pravilo, ako se dijete zacme u dvoje, obadvoje trebaju biti prisutni kada se radja.




CallamityJane -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (17.3.2013 0:23:26)

Moj nije bio sa mnom, sumnjam da bi ga i htjela da vidim u tom momentu ali imam prigodan vic u vezi toga [sm=smiley1.gif]

Ugledni liječnik inovator izmislio stroj za prijenos porođajne boli sa majke na oca. Testiranje se izvršilo za početak na jednom bračnom paru. Pošto je to tek testiranje odluči doktor prenijeti samo 25% boli na oca. Tijekom poroda otac ništa ne osjeti pa doktor pojača prijenos na 50% da olakša majci. Otac i dalje sa lakoćom trpi bol. Svi sretni i veseli što se rodilo zdravo dijete bez boli. Otac sav sretan krene kući da proslavi sa društvom a ispred kuće ugleda poštara na podu sav u grčevitom stanju prepun bolova.




sina -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (17.3.2013 4:05:50)

bio je i to mi je bilo neprocjenjivo i ići će opet. koliko me živcirao toliko mi je i pomogao i trebao. on kaže da mu je bilo super i sav sreatn stalno viče da je on taj koji je prvi vidio K,a ne ja




mali_macic -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (18.3.2013 21:50:45)

mm je isto bio sa mnom i jako puno mi je znacilo. bilo je jako lipo to zajedno dozivit i skupa po prvi put vidit nasu mrvicu.




Luci.Buci -> RE: Iskustva mama s muzevima na porodu? (19.3.2013 8:31:44)

ja sam našlal tečaj 28 i 29 u sesvetama gdje Zagreb plaća tečaj za muža. Znači besplatan je. Znam da to u VŽ košta 500-600 kn pa smo eto naletjeli na besplatno. Moj definitivno ide s menom, neće se gaditi jer radi ko prijevoznik mrtvaca i za 92 [sm=smiley36.gif] evo vam stranica, vele da svaki mjesec organiziraju tečaj samo se treba najaviti osobno ili telefonom http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=453 vjerojatno i drugi gradovi imaju nešto slično na svojim stranicama .




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>