RE: Djeca i slatkiši ??? (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Prehrana djece



Poruka


anne -> RE: Djeca i slatkiši ??? (14.3.2013 7:53:02)

Prvima sam slatkiše i zašećerene sokove počela davati iza dvije godine.
Bake i dede su me pokušali prevariti par puta.
No vole slatko. Pošto nisu baš neki jelci bila je nagrada neko vrijeme kinderjaje ili životinjsko carstvo.




vandax -> RE: Djeca i slatkiši ??? (14.3.2013 7:53:49)

Da, da. Kaže svekar pa daj da prstić umoči u vino ili rakiju. Ne dam i ne želim da mi dijete uče na to iako mu ništa ne bi bilo, ali JA TO NE ŽELIM i točka. Neka on gušta u svom vinu koliko hoće.

IZVORNA PORUKA: mama_25

Meni je najkritičnije bilo dok su umakali dudu u bambus ili šećer [sm=hudicek1.gif] pa fino mu je to, pa neće mu ništa biti!!!!
Istina, ništa korisnog mu neće biti, pa može i jedna flašica gemišta, pa pred spavanje jedan radler...[sm=hudicek1.gif]





andydea -> RE: Djeca i slatkiši ??? (14.3.2013 7:54:16)

[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]da i ja tako nagrađujem




anne -> RE: Djeca i slatkiši ??? (14.3.2013 8:06:37)

pa ja to ne mogu vjerovati!
što i malo alkohola može napraviti bebinom tijelu!
Jesu normalni?!




Two hearts -> RE: Djeca i slatkiši ??? (15.3.2013 10:36:10)

Ja svojim ograničavam koliko mogu,kikić-dva na dan,ili voćni jogurt,ili par kockica čokolade poslije ručka...ne pretjeruju sa slatkim:)




Zvonki -> RE: Djeca i slatkiši ??? (15.3.2013 10:40:43)

Više iznimka nego pravilo.




mama_25 -> RE: Djeca i slatkiši ??? (15.3.2013 12:13:39)

evo baš sad papamo voćni jogurt [sm=smiley1.gif]




svrcica -> RE: Djeca i slatkiši ??? (15.3.2013 13:59:54)

Moj mali neće puno slatkiša, a ja mu dajem uglavnom poslije ručka. Tako sam i svekrvi rekla i ona se drži toga, tako da s tim nemam problema. Ili mene pita jel smije ili ako mu kupe čokolade donesu meni, pa mu ja dajem kad treba.




Sunshine28 -> RE: Djeca i slatkiši ??? (15.3.2013 14:30:32)

ja Em necu dati nista dok sama ne zatrazi, a onda dozirano!




niky88 -> RE: Djeca i slatkiši ??? (16.3.2013 16:05:55)

klopaju slatkiše..al u nekim granicama normale..i ne svaki dan..




cuba -> RE: Djeca i slatkiši ??? (16.3.2013 16:41:33)

Slatkiše mu doziram. Nakon ručka dobije 2 Kinder čokoladice ili slatkoga u tom omjeru. Tipa Kinder jaje ili par Kiki bombona itd.
Zna imati problema sa stolicom pa i sam zna da ne smije puno toga pojesti jer će se inače mučiti. Tako da mu ne moram objašnjavati, zadovoljan je sa dobivenom količinom.




kisica -> RE: Djeca i slatkiši ??? (16.3.2013 20:50:14)

Ima kod nas jedan tata koji svog osmogodišnjeg sina dovede redovno u kafić na pivo, alkoholno.




zara13 -> RE: Djeca i slatkiši ??? (10.4.2013 19:54:24)

Moja dobi al nakon ručka i to ako se stvarno najede ako pojede dvije tri žlice onda nema ničega dogod se ne najede jel joj če čokolada prefina tak da sam i zabranila ko god bi došo kod nas nosi slatko i odma joj daje pa neće joj kao biti ništ pa onda se par dana mučimo jer ona protestira sa jelom




Daay -> RE: Djeca i slatkiši ??? (1.10.2015 9:02:47)

Cokolada? Meni bolje grickast bademe, mussli i slicne stvari :)
______________________
Zdravi slatkiši




AnitaZg -> RE: Djeca i slatkiši ??? (14.5.2018 21:34:45)

Djeci treba izbjegavat davati slatkiše što je duže moguće i ako je nužno onda što rjeđe. ALi treba imati i granice neke, znati što govoriti i kada. Prijatelj je tako svojoj djevojčici kad je bila mala davao povrće i govorio probaj kako fina torta, to su fini slatkiši i mala je klopala sve povrće. Mislim, ne zna ona šta su slatkiši u toj dobi, ali me zanima kad malo poraste hoće li to raditi i kada mala proba slatkiše i shvati to pogrešno i u inat prestane jest povrće... Sve je moguće.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]