Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Rodilište



Poruka


niky88 -> Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (12.3.2013 19:28:40)

Mnogi ljekari još uvijek preporučuju da se od početka trudova ništa više ne jede i da se pije samo voda. Ali to ne mora tako biti.

Razlog za post prije poroda je strah od mogućeg Mendelson sindroma.
Žene kod kojih se zbog carskog reza upražnjava puna narkoza, mogu izbaciti hranu iz želuca i inhalirati je u pluća, što može opet dovesti do opasnih upala.

Južnoafrički naučnici su analizirali podatke pet istraživanja u kojima je učestvovalo ukupno više od 3100 žena kod kojih nije bilo znakova da bi za vrijeme poroda moglo doći do komplikacija.
Hrana, piće ili post ne utiču na proces poroda. To je zaključak istraživanja objavljenog u “Cochrane Database of Systematic Reviews".

Trudnice mogu znači za vrijeme poroda da jedu i piju, bez da se boje negativnih posljedica.
Ali ovo ipak važi samo za žene kod kojih ne postoje znakovi mogućih komplikacija.




cuba -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (13.3.2013 6:55:44)

[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




Kazimira -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (22.5.2013 21:46:10)

[sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Ja sam jela poslije pripreme za boks, morala sam šetati ispred rađaone pa mi muž donio malo forneta i još nekaj,bilo je skroz ludo poslije s trudovima ići na wc (uspjela sam nagovoriti babicu).....vodu sam pila samo pred kraj poroda, prije nisam bila žedna, ali sam zato piškila 10 puta u tih 8 sati trudova, koma.....ali tu je bio moj mm s kahlicom uvijek spreman [sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif][sm=jezicek.gif][sm=bravo.gif]




komarac1 -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (22.5.2013 22:24:55)

Ja sam umirala od zedi! Molila vode al mi nisu dali [sm=zmeden.gif] kao ne smije se! Do hrane mi stvarno nije bilo[sm=smiley36.gif]




mali_macic -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (22.5.2013 22:31:47)

i ja sam bila jako zedna i nisu mi dali da pijem vodu. smjela sam samo malo promuckat vodu u ustima i onda sam morala to izpljunut.
nije mi bilo do hrane tjekom trudova i poroda ali zato poslje a kako je taman bila zavrsila vecera kad sam se vratila u sobi sam molila da mi bar nesto daju, jer sam tik pred ruckom posla u radjaonu tako da sam stvarno bila gladna s obzirom da sam jela samo bijedni dorucak.




mišica 666 -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (22.5.2013 22:58:21)

nikad ne znaš kad nešto može poć krivo u porodu i kad možeš završiti na carskom rezu tako da ja i dalje se držim one da na porodu bolje ne jesti.




mamacita -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (22.5.2013 23:38:35)

Ja sam papala led, nista vise.[sm=smiley36.gif]




sretnaz -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (22.5.2013 23:51:27)

Nije mi bilo do jela, a piti sam mogla koliko god sam htjela. Ali nakon poroda sam navalila na hranu. Uzela sam sa sobom kekse, sok, čokoladno mlijeko... [sm=smiley36.gif] Srećom da sam uzela jer tko bi dočekao ručak!




Zvonki -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (23.5.2013 11:39:10)

Ponijela sam nešto energetskih čokoladica i vode. Trudila sam se niti previše ne piti ali ako ti porod traje 15 sati kao meni prvi puta, treba nešto i jesti. Inače nemaš snage...




seraphyme -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (23.5.2013 12:55:19)

i voda i hrana mogu izazvati povraćanje.č treba uzeti u obzir da da i iz najurednije trodnoćer i poroda možeš završiti na carkom, npr ako beba pritišće pupkovinu pa se pomrdaju kucaji, pa počne rodilja krvariti, pa se mora ručno ljustiti posteljica pa revizija epiziotomije ili rupture koja jako krvari.... u svim tim slučajevima se ide u opću anesteziju i postoji mogućnost povraćanja i aspiracije sadržaja. pametno je imati labelo jer se usta suše od disanja, močiti gazu vodom i sisati istu, infuzija.




anne -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (23.5.2013 13:15:46)

Jednom sam bila u predrađaoni kad je išao ručak pa su dali i meni, nisu mislili da ću brzo roditi. Rodila sam za 2 sata.[sm=smiley36.gif] Nije mi bilo mućno.

Svaki put prije polaska u rodilište sam se doma najela - varivo sam čula da je najbolje.
Vodu sam čak i pila i u rađaoni - ne puno, ali za osvježenje.




andydea -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (23.5.2013 13:21:00)

Zadnji porod sam rađala po noći i taman stigla na doručak u hodnik[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]-mislim sve je bilo već gotovo[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




LorVer -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (23.5.2013 13:35:41)

Rodila sam sva tri puta u inozemstvu. Kad sam dosla u rađaonu prvo su me pitali zelim li nesto pojesti ili popiti.
Cak kod treceg poroda su mi davali da sto vise pijem kako bi mi vodenjak sto prije puknuo.

Dakle smije se, jedino ovisi kako se rodilja u tom trenutku osjeca. [sm=smiley1.gif]




Ana5577 -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (29.5.2013 12:09:54)

Meni je pukla voda taman kad sam pocela ručak spremati. Tako da nisam uspila ništa poisti cili dan sam bila na jednoj krafni, i nisu mi dali da jedem, piti sam mogla. Rodila tek malo prije ponoći tako da do doručka nisam ništa stavila usta. Bila gladna ko pas.




FIGICA FIFINANKICA -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (10.6.2013 21:00:46)

samo pila,do hrane mi nije bilo




Pixie -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (4.11.2013 13:43:26)

Zdravo curke!
Ta priča da se na porodu ne smije ni jesti ni piti je potpuno zastarjela. Razumijem da nekim ženama na porodu nije do hrane, ali piti svakako trebaju.
Ja sam rodila u inozemstvu, porod je trajao cijeli dan, stigla sam u 6 ujutro u bolnicu, rodila tek kasno navečer i taj dan sam i doručkovala, i ručala i večerala - sve uredno. Pa tko bi to bio izdržao bez hrane i vode??
Osim toga, organizam se lako riješi pretjerane hrane ako se trudnica previše zanese pri jelu [sm=smiley36.gif]




kisica -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (4.11.2013 14:13:30)

Da je barem kod nas tako. Ja kad sam rađala sina prije 4 i pol godine, taman sam prije ručka otišla u rađaonicu. Tamo sam bila 4 sata, i 2 sata onog ležanja nakon poroda, u sobu sam stigla nakon večere. Bila sam crknuta od gladi.




Manda Mare -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (23.12.2013 9:50:18)

Točno tako, da je barem kod nas tako da možeš jesti i piti. Ali, očito je tako s razlogom. Za jelo, ne znam hoću li bilo što moći, ali voda obavezno. Uzeti ću i par kriški limuna - navodno je super usne si malo osvježiti s limunom i mrvicu iscijediti u vodu pa tu i tamo popiti koji gutljajčić. Jedna moja frendica je nosila posudicu s pumpicom koju je prije napunila običnom vodom i cijeli porod bi malo špricala usta, lice i ujedno, kad je već bilo pri ruci, popila bi koju kapljicu. Uglavnom, mislim da ću napraviti isto tako. Pripremit ću si za nakon poroda keksiće, energetske pločice, a možda i kakav sendvić...[sm=smiley1.gif]. Ne mogu ja dugo biti gladna[sm=smiley36.gif].




sorina -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (14.12.2014 17:55:16)

Ni na jednom ni na drugom porodu nisam smjela ništa. Čak ni vode. Dali su mi samo da "sisam" mokru gazu[sm=zmeden.gif].
Nakon poroda kad su me dovezli u sobu nisam se mogla napiti vode[sm=smiley36.gif]




Ela28 -> RE: Trudnice smiju jesti za vrijeme poroda (14.12.2014 22:05:22)

Ja sam nakon rucka isla u radaonu i tek predvecer popila malo vode hrane nista nisam ni bila gladna nego uzbudena i presretna [sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]