ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


emaemily -> ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (7.3.2013 22:03:55)

Curke.. evo me u 16. tjednu..danas bila na pregledu..sve super izgleda da je deckic.. :))) Problem..moje vene.. uzasne su na desnoj nozi, genetski imam predispoziciju za takvo sto.. s prvom trudnocom vrlo malo se pojavile i to pred kraj sad..na pocetku odmah i to grozno ..doktorica me narucila na color dopler vena i rekla da pijem andol protect. Odem ja u ljekarnu ove mi kazu da ima samo aspirin protect ne andol..e sad aj budi pametan..doktorica na put otisla.. citam da andol i nije preporucljiv ali kao aspirin protect je dobar da ne bi doslo do tromboze..ima li tko iskustva u trudnoci s aspirinom protect ?? Hvala :)




mišica 666 -> RE: ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (8.3.2013 3:10:00)

jel imaš neku drugu apoteku pa uzmi što ti je doktorica rekla




Piturica -> RE: ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (8.3.2013 8:11:48)

nemam sa tim iskustva, ali si mislim ako pise da andol nije preporucljiv ja ga ne bih uzimala. Radije odi u neku drugu ljekarnu i kupi sta ti je doktorica rekla ili pricekaj da se vrati s puta.
inace, ove tete u ljekarnama isto znaju samo podvalit nesto drugo ili trece samo da te se rijese.
pricekaj doktoricu ili odi u drugu ljekarnu. [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley20.gif[/image]




inesica -> RE: ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (8.3.2013 20:30:06)

Koliko vidim Andol protect uopce ne postoji. Inace Aspirin i Andol su ista stvar, ali drugi proizvodjac, acetilsalicilna kiselina. Nije bas nesto sto se preporucuje u trudnoci, pogotovo u zadnjem tromjesecju. Ali ako ti je dr. rekla da uzmes, uzmi. Pravilo je kao i kod svih drugih lijekova u trudnoci...ako je korist od uzimanja veca od stete koju moze prouzrociti lijek-onda se daje trudnici.




LorVer -> RE: ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (8.3.2013 21:10:20)

Ja sam u trecoj trudnoci isto zbog vena morala uzimati aspirin c. Pila sam ga do 36 tj i onda morala prestati da kod poroda ne dođe do jaceg krvarenja.
Uzimanjem aspirina poboljsava se cirkulacija u tijelu ali ne daje nikakvu zastitu kod tromboze. Ako si sklona trombozi, a ti se vidi iz krvne slike, morala bi do kraja trudnoce uzimati heparin šprice.
I svakako koristi carape za vene, meni su jako pomogle i nige mi nisu bile nikad natecene.




lanac3101 -> RE: ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (8.3.2013 21:12:57)

To ti je isti lijek samo je drugi proizvodjac , tj. isti je sastav lijeka ne brini.Ako ce te smiriti uguglaj jedan I drugi pa usporedi, danas su bar informacije dostupne svima , bar putem neta.




emaemily -> RE: ANDOL ILI ASPIRIN PROTECT?? (9.3.2013 13:45:23)

Da..citala sam..ista je stvar.. doktorica je rekla da ga uzimam do 28. tjedna jer nakon toga ne smije se zbog razvoja pluca.. veca steta moze biti jer ce mi oticati noge i moguca je ''ne daj Bože'' da se dese i gore stvar..radit cu color dopler vena pa cemo vidjeti sto dalje..Hvala vam :)




Stranica: [1]