|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Molitva i trudnoća?
17.4.2014 14:18:16   
ikaaa
evo i mene malo...5 godina smo čekali bebicu, ja sam imala hiperprolaktimiju, visok prolaktin, i rijetko kad je dolazilo do O, a moj muž jako loš s-gram i pokretnih spermića jako jako malo..... pokucali smo na sva moguća vrata, prošle godine u 10 mj, smo išli prvi puta na postupak iseminacije AIH, nije uspjelo....jako me je to pogodilo, svaku noć sam molila Boga da mi usliši molitvu i da jednog dana ja i mm osjetimo tu najveću radost...psihički sam jako pala, ali moje cure sa rr su me uvijek podržavale.... no u 10mj, krajem negdje moja kolegica sa posla je išla u Međugorje i sjetila se mene i moje patnje, donjela mi je krunicu i molitvu za nerođene..... Ja sam vam tu molitvu svaki dan molila, u 12 mj krenuli smo u postupak izvantjelesne oplodnje IVF, svaki dan sam molila krunicu za nerođene, tri dana prije vađenja bete sam imala roskasti iscjedak i sva u suzama sam opet mislila da nije uspjelo ni ovaj put.... doktor je zatjevao da napravim ipak betu, i moja beta je bila visoka 1081..... evo i sad plačem kad to pišem, sada sam u 21tt, moja curica raste ali svaku noć molim krunicu za nerođene, i moju curicu.... znam da su iza mene dobar i stručan tim doktora koji su super i i odlično napravili posao ali vjerujem da mi je ova krunica jako pomogla, i molit ću je svaku noć.....

KRUNICA ZA NEROĐENE, BJELA KRUNICA

Bijela krunica
Kako moliti „Bijelu krunicu“? Treba se moliti ovako: Znak križa. Poljubi medalju. Reci s ljubavlju: DOĐI DUŠE SVETI, DOĐI DUŠE ŽIVOTVORČE, DOĐI DUŠE BOGA ŽIVOGA! EUHARISTIJSKO SRCE ISUSOVO, SMILUJ NAM SE! PREŽALOSNO SRCE MARIJINO, MOLI ZA NAS! BETLEHEMSKA NEVINA DJEČICE, ZAGOVARAJTE…(ja svaku noć zagovaram za svoju bebicu da bude zdrava i zdravu trudnoću, ali dok nisam mogla zatrudniti zagovarala sam da dobijem bebicu)

Prvo crveno zrno: Oče naš…
Tri sljedeća zrna: Zdravo Marijo…koji neka nam umnoži vjeru, pa opet Zdravo Marijo...koji neka nam učvrsti ufanje, pa opet Zdravo Marijo... koji neka nam usavrši ljubav.....
Zadnje crveno zrno i sva ostala crvena zrna, moli „Molitvu prikazanja“: OČE NEBESKI, PRIKAZUJEMO TI RANE I KRV ISUSA KRISTA, JAGANJCA BOŽJEG, KOJI ODUZIMA GRIJEHE SVIJETA, SUZE MAJKE MARIJE I LJUBAV SVETOGA JOSIPA, MOLEĆI MILOSRĐE ZA NAS I ZA NEROĐENE! AMEN.
Sva bijela zrna: Zdravo Marijo, pa se kaže
ISUSE, MARIJO, JOSIPE, JA VAS LJUBIM I MOLIM- SPASITE NEROĐENE!
Nakon posljednje „Molitve prikazanja“OČE NEBESKI, PRIKAZUJEMO TI RANE I KRV ISUSA KRISTA, JAGANJCA BOŽJEG, KOJI ODUZIMA GRIJEHE SVIJETA, SUZE MAJKE MARIJE I LJUBAV SVETOGA JOSIPA, MOLEĆI MILOSRĐE ZA NAS I ZA NEROĐENE! AMEN. izmoli tri puta Slava Ocu…
Ako ne moliš Litanije, reci još:
Sveti Mihaele Arkanđele, moli za nas!
Anđeli Čuvari Nerođenih, molite za nas!
Blažena Majko Terezijo, moli za nas!
Slugo Božji Ivane Pavle II, moli za nas!
Pet desetica… Kao pet rana Kristovih… Kao peta, središnja Božja zapovijed: NE UBIJ!
LITANIJE SVETIM SRCIMA ISUSA I MARIJE ZA SPAS NEROĐENIH
Srca Isusa i Marije, dva sveta ognjišta ljubavi,
SPASITE NEROĐENE!
Srca Isusa i Marije, sigurne luke spasa,
Srca Isusa i Marije, utočišta nevinih srdašca,
Srca Isusa i Marije, utjehe u našim borbama,
Srca Isusa i Marije, snage u našim nemoćima,
Srca Isusa i Marije, pomoći u našim potrebama,
Srca Isusa i Marije, najsnažnije obrane od Zloga,
Srca Isusa i Marije, izvori mira i milosrđa,
Srca Isusa i Marije, ispunjena oproštenjem i pomirenjem,
Srca Isusa i Marije, koja odvraćate osudu i gnjev,
Srca Isusa i Marije, koja darujete nježnost i milost,
Srca Isusa i Marije, obrane od zavisti i mržnje,
Srca Isusa i Marije, zaštite od grijeha i nečistoće ovoga svijeta,
Srca Isusa i Marije, slavna vrela života i radosti,
Srca Isusa i Marije, pouzdane jakosti u kušnjama i napastima,
Srca Isusa i Marije, koja skršujete oholost i uznositost,
Srca Isusa i Marije, koja uništavate zle želje i sklonosti,
Srca Isusa i Marije, suprotnosti svih zlih neumjerenosti,
Srca Isusa i Marije, stijene spasa žena i djevojaka,
Srca Isusa i Marije, pećine jakosti muževa i mladića,
Srca Isusa i Marije, snažni štitovi u trenucima očaja,
Srca Isusa i Marije, oružja vjere i ljubavi Boga Trojjedinoga,
Srca Isusa i Marije, Bezgrešna i Prečista naša naslado,
Srca Isusa i Marije, koja dajete život u punini,
Srca Isusa i Marije, koja čuvate začetu djecu Božju,
Srca Isusa i Marije, koja ćete izvojevati zadnju pobjedu,
Srca Isusa i Marije, koja nas ljubite neopisivim žarom,
Srca Isusa i Marije, koja sagorijevate u milosrdnoj ljubavi,
Srca Isusa i Marije, razapeta, ponižena i odbačena,
Srca Isusa i Marije, proslavljena, ustoličena i vladajuća,
Srca Isusa i Marije, najvjerniji prijatelji djece i malenih,
Srca Isusa i Marije, sjajni odsjaji nebeskih divota,
Srca Isusa i Marije, čuvari ćudoređa i poniznosti,
Srca Isusa i Marije, najsigurnije pomoći nerođenih,
Srca Isusa i Marije, JA VAS LJUBIM I MOLIM;
SPASITE NEROĐENE!
i za kraj još jednom kažem molitvu prikazanja, zagovor i poljubim križ.....

Evo drage moje ja vjerujem da je meni pomoglo i pomaže mi još uvijek......ja molim svaku noć samo jednu deseticu.... nadam se i vjerujem da će vam ova molitva i krunica uslišiti molitvu i da će ti uskoro postati trudnice..user posted image




_____________________________

Ne budi uvjeren da si sam i da živiš samo za sebe, za nekog si rođen i netko je rođen za tebe...I&G31.07.2010.....
Naša mala curica 15.08.2014.

(Odgovor članu ucitelj)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Molitva i trudnoća?
17.4.2014 14:47:52   
eternity
ikaa user posted image user posted image

ja sam mislila da je ovo krunica za spas djece koja "trebaju" biti pobačena, odnosno molitva da se roditelji predomisle i ne učine pobačaj ?

bitno je da se moli, iskreno i iz srcauser posted image user posted image user posted image pa što goduser posted image

MM i ja se već duže vremena borimo za svojuuser posted image i zna biti jako teških trenutaka, znam biti i ljuta na Boga al baš tada se prekrstim i molim. Jedan mi je svećenik rekao da je najbolja molitva ona koja dolazi iz srca, pa makar to bio obični "razgovor" sa Bogom i da Bog bolje čuje naše molitve izrečene i kroz suze i bol nego puko nabrajanje koje ne promišljamouser posted image
Kad mi je teško odem na misu, klanjanje, na Podbrdo i "popričam se" sa svojom Majkom i Ocem i bude mi odmah lakšeuser posted image user posted image

(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Molitva i trudnoća?
17.4.2014 15:27:05   
eternity
ovo sam nedavno našla na netu pa ću podijeliti sa vama user posted image user posted image user posted image user posted image

....Mnoga čuda i milosti poljski papa učinio je još za svog života, no većina njih bila su poslije njegove smrti. Čudesna ozdravljenja, pronalazak posla, rješavanje problema s neplodnošću i mnoge druge milosti doživjeli su vjernici diljem svijeta, ali i kardinali na najvišim vatikanskim funkcijama. Objavljivanje tih svjedočanstava priječio je sam papa.
- Bog čini čuda, a ne ja. Ja molim. To je tajna, ne vraćajmo se više tom pitanju - rekao bi skromno papa Ivan Pavao II. user posted image user posted image

Bl. Ivan Pavao II - litanije i molitve
LITANIJE PO ZAGOVORU SLUGE BOŽJEG IVANA PAVLA II, PAPE


Gospodine, smiluj se!
Kriste, smiluj se!
Gospodine, smiluj se!
Kriste, čuj nas!
Kriste, usliši nas!
Oče nebeski Bože, smiluj nam se!
Sine, Otkupitelju svijeta Bože, smiluj nam se!
Duše Sveti Bože, smiluj nam se!
Sveto Trojstvo jedan Bože, smiluj nam se!

Sveta Marijo, moli za nas!
Slugo Božji Ivane Pavle II, moli za nas!
Ivane Pavle II, Veliki Papa...
Ivane Pavle II, namjesniče Kristov na zemlji...
Ivane Pavle II, nasljedniče svetoga Petra...
Ivane Pavle II, poglavaru Crkve dvadeset_og stoljeća...
Ivane Pavle II, koji si uveo kršćanstvo u treće tisućljeće...
Ivane Pavle II, koji si bio potpuno predan Gospi u znaku «Totus Tuus»...
Ivane Pavle II, ljubitelju svete krunice...
Ivane Pavle II, zagovorniče ekumenizma...
Ivane Pavle II, hodočasniče u Marijanska svetišta...
Ivane Pavle II, marljivi apostole...
Ivane Pavle II, navjestitelju Evanđelja...
Ivane Pavle II, poslušan poticajima Duha Svetoga...
Ivane Pavle II, navjestitelju Božjega milosrđa...
Ivane Pavle II, čuvaru crkvenog nauka...
Ivane Pavle II, apostole Drugog vatikanskog koncila...
Ivane Pavle II, apostole Euharistije...
Ivane Pavle II, apostole bolesnika...
Ivane Pavle II, apostole suvremenih medija...
Ivane Pavle II, učitelju istine...
Ivane Pavle II, prijatelju malenih...
Ivane Pavle II, prijatelju mladih...
Ivane Pavle II, osnivaču Dana mladih...
Ivane Pavle II, hrabri propovjedniče...
Ivane Pavle II, neustrašivi proroče...
Ivane Pavle II, neumorni putniče...
Ivane Pavle II, koji si praštao neprijateljima...
Ivane Pavle II, uzore kršćanima...
Ivane Pavle II, zagovorniče sretne smrti...
Ivane Pavle II, uzore umiranja...
Ivane Pavle II, primjeru svetosti...
Ivane Pavle II, ljubitelju siromaštva...
Ivane Pavle II, proglasitelju svetaca i blaženika...
Ivane Pavle II, glasniče ugnjetenih...
Ivane Pavle II, zagovorniče svih naroda kod Boga...

Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, oprosti nam Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, usliši nas Gospodine!
Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta, smiluj nam se!

- Moli za nas slugo Božji Ivane Pavle II
- Da dostojni postanemo obećanja Kristovih.

Pomolimo se! Bože, koji si Slugu svoga Papu Ivana Pavla Drugog postavio za Pastira svoje Crkve, daruj nam da po Njegovom zagovoru hrabro ispovijedamo svoju vjeru, ljubimo Crkvu Katoličku, njegujemo posebnu pobožnost prema Majci Crkve te da jednom dospijemo u Kraljevstvo nebesko. Koji živiš i kraljuješ u vijeke vijekova. Amen.



MOLITVA ZA DOBIVANJE MILOSTI
ZAGOVOROM SLUGE BOŽJEG
PAPE IVANA PAVLA II

O sveto Trojstvo, zahvaljujemo Ti što si Crkvi darovalo Papu Ivana Pavla II, te je u njemu zasjala nježnost tvoga očinstva, slava križa Kristova i sjaj Duha Ljubavi.

Pouzdajući se sasvim u Tvoje beskrajno milosrđe i u Marijin majčinski zagovor, on nam je pružio živu sliku Isusa Dobroga Pastira i pokazao da je svetost, kao najviši oblik redovita kršćanskog života, put kojim možemo postići vječno zajedništvo s Tobom.

Daj nama, njegovim zagovorom, po Tvojoj volji, milost ... koju molimo u nadi da će Ivan Pavao II ubrzo biti ubrojen među Svete tvoje. Amen.

< Poruku je uredio eternity -- 17.4.2014 15:28:48 >

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Molitva i trudnoća?
17.4.2014 17:07:23   
ikaaa
enternty ma bitno je ono što osjećamo u srcu....znam i ja sam mnogo puta bila ljuta i ogorčena na Boga, ali isto kako i sama kažeš onda bih se prekrižila i počela razgovarati.....treba samo vjerovati...držim ti figice draga.user posted image user posted image

_____________________________

Ne budi uvjeren da si sam i da živiš samo za sebe, za nekog si rođen i netko je rođen za tebe...I&G31.07.2010.....
Naša mala curica 15.08.2014.

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Molitva i trudnoća?
18.4.2014 11:38:57   
tinast
ja molim molitvu Sv. Ane sto je eternity stavila ovde u temu, krunicu, molitvu Gospi i Sv. Ani, dvi molitve Sv.Riti i Sv. Marti. Kasnije imam svoju molitvu di zajedno molim sve navedene svece. To potraje i do pola sata svaki dan. Vidim da se moje molitve koje molim za sebe ali i za druge trudnice i trudilice na RR ostvaruju svima za koje molim dok svoje još uvijek čekam da se usliše.

_____________________________

My Ovulation Chart


(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Molitva i trudnoća?
18.4.2014 11:53:35   
eternity
tinast draga kažu da su uslišanije molitve kad za nekog moliš nego za sebe, odnosno kad netko za tebe moli je uslišanije nego kad za sebe molišuser posted image

dragi i ja smo već par puta išli na razgovore sa svećenikom i sjećam se da sam jednom svećeniku nabrojala sve što molim i rekao mi je da ne treba ni sa tim pretjerivatuser posted image user posted image , al tad sam ja molila baš puuuuno, sad svako jutro dok se vozim na posao molim krunicu a navečer sv. ani, uz molitve koje imam za utorak ( sv. ante ), četvrtak (sv rita ). počet ću molit i za zagovor pok.papi I.P.II, moja rodica se njemu molila i nakon 5 godina braka se rodila Karlauser posted image

(Odgovor članu tinast)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Molitva i trudnoća?
18.4.2014 12:39:56   
tinast
eternity, ja ne pretjerujem u molitvama niti imam nesto previše zelja, ima samo jedna zbog koje sam ovde. ja ti svaki dan molim već napisano, prošlo mi je 9 tjedana sv. marti i sad krećem iz početka ali molim joj se svaki dan, neovisno o danima u tjednu kada se moli za određenog sveca.

_____________________________

My Ovulation Chart


(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Molitva i trudnoća?
22.5.2014 17:15:23   
polovina
IZVORNA PORUKA: ikaaa

.... no u 10mj, krajem negdje moja kolegica sa posla je išla u Međugorje i sjetila se mene i moje patnje, donjela mi je krunicu i molitvu za nerođene..... Ja sam vam tu molitvu svaki dan molila, u 12 mj krenuli smo u postupak izvantjelesne oplodnje IVF, svaki dan sam molila krunicu za nerođene, tri dana prije vađenja bete sam imala roskasti iscjedak i sva u suzama sam opet mislila da nije uspjelo ni ovaj put....



Ne bih željela popovati ali nije li malo kontradiktorno moliti krunicu za nerođene a u isto vrijeme ići na izvantjelesnu oplodnju pri kojoj se jedan broj embrija (upravo te nerođene djece kojoj je ta krunica namjenjena) zamrzava ili biva uništen? user posted image user posted image

< Poruku je uredio polovina -- 22.5.2014 17:16:15 >

(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Molitva i trudnoća?
22.5.2014 17:55:13   
perlica55
Polovina jaako mi se sviđaju prve četiri riječi
tvog posta!!!
Ženo zar te nije sram???
Svak ima svoje mišljenje, al da ženi koja je trudna uz
pomoć MPO-a stavljaš sol na ranu?! Užas!!!!

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu polovina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Molitva i trudnoća?
22.5.2014 18:22:14   
tinast
ja se svaku večer molim za sve nas na raji i molim boga: za sve trudnice i majke na cijelom svijetu koje su trudne da iznesu zdravu i urednu trudnoću do kraja, da se djeca rode živa i zdrava a svima nama koji tek očekujemo to divno i blazeno stanje da uskoro i mi ostanemo trudne te da za 9 mjeseci u svome naručju drzimo svoju dječicu. nevidim razloga zasto se nemolit za nerođenu djecu. uz ljekove,preglede,mpo, pozitivno razmišljanje i molitva dobro dođe! Danas je blagdan Sv. Rite zaštitnice nevoljnika i čudotvorke koja je svojom milosti mnogima uslišila molitve. nadam se da mi sad vrijeme nije isteklo za objavit post

< Poruku je uredio tinast -- 22.5.2014 18:23:22 >


_____________________________

My Ovulation Chart


(Odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Molitva i trudnoća?
22.5.2014 19:03:49   
eternity
polovina molim te siđi sa ove teme ako nemaš što pametnije reći!!!!

vjernica sam, ne samo na papiru nego i u životu al ja prva ako neuspijem "prirodnim" putem ostat trudna definitivno idem na potpomognutu i tad ću se isto molit Bogu kao i sada jer znam da je sve u njegovim rukama i da bez obzira koliko stručni liječnici bili neću ostat trudna ako mi to Bog ne podari al ako par ima fizičkih poteškoća zar ne bi trebao se liječiti-ići na potpomognutu. i Bog je rekao- pomozi sam sebi i ja ću ti pomoći user posted image

a ono što me najviše živcira je to da su komentari kao tvoj uglavnom upućeni od žena koje već imaju djecu ili soliraju i ne žele ih imati. ja samo tad kažem ne daj Bože nikome križ neplodnosti nosit a pitala bi te ja da ti ne možeš zanijet ili tvoja kćer jednog dana bili isto tako osuđivala il bi malo šire razmišljala.

(Odgovor članu tinast)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Molitva i trudnoća?
22.5.2014 20:53:27   
daxy
Premišljam se već pola sata da li da komentiram ili ne.

Evo ako hoćete onaj mali vražićak s mog ramena je prevagnuo.
Kvragu imao je prokleto dobre argumente.

polovina sram te bilo!
Toliko mi riječi rovi kroz glavu,al ih neću napisati.
Reci koji je cilj tvog komentara na ovu temu?
Jedinu svrhu istog koju ja vidim je da povrijediš nekoga (u ovom slučaju iku). Kakvo zadovoljstvo ti vidiš u tom? Zašto?
Ikaaa je prošla pakao da bi joj ti sada nametala šta? Grižnju savjesti?

Zagledaj se malo u sebe i promisli o napisanom.
To što si ti napisala nije ni malo ljudski ni krščanski. A posebnu težinu ima to što si žena.
Najprije ne poznaješ iku,ni njenu situaciju,niti kako je došla do trudnoće. Niti znaš što je s njenim embrijima.

Evo,ja odrasla u krščanskoj obitelji,moram ti napisati da si ovdje prekršila više od jedne Božje zapovjedi.
Pretpostavljam (sa 100% šansom da sam pogodila) da si vjernik.

Svima koji bi mogli ubuduće imati nešto napisati,a vezano za ovu temu:
Razlikujem Crkvu i Vjeru. Protiv vjere nemam ništa protiv,dok o Crkvi imam puno lošeg za napisati,jer i ona sama puno puta zastrani od Boga i Božjih zakona.
Ja uvijek bila kontra autoriteta,pa sam i sad i za razliku od velike grupe ljudi koji slušaju slijepo sve šta iz popovih usta izađe mislim svojom glavom i preispitujem ono što mi se tako silom nameče kao "zakon". Tvoje mišljenje,a ujedno i službeni stav crkve nije zakon i ne podnosim organski kad se apsolutno svima nameče kao jedino ispravno. Moram vas sve razočarati,vaše mišljenje samim tim što je vaše ne mora biti i ispravno.
Napravite domaći rad i sljedeći put prije nego prihvatite tuđe mišljenje kao svoje,dobro istražite temu o kojoj vam se govori,razmislite o njoj svojom glavom i stvorite vlastiti stav.

Da ne bude off topic: Mislim da molitva pomaže. Samo molite i ponekad se sjetite ove svojeglave i grešne daxy u svojim molitvama.


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 7:25:57   
Snjeguljica_83

IZVORNA PORUKA: eternity

polovina molim te siđi sa ove teme ako nemaš što pametnije reći!!!!

vjernica sam, ne samo na papiru nego i u životu al ja prva ako neuspijem "prirodnim" putem ostat trudna definitivno idem na potpomognutu i tad ću se isto molit Bogu kao i sada jer znam da je sve u njegovim rukama i da bez obzira koliko stručni liječnici bili neću ostat trudna ako mi to Bog ne podari al ako par ima fizičkih poteškoća zar ne bi trebao se liječiti-ići na potpomognutu. i Bog je rekao- pomozi sam sebi i ja ću ti pomoći user posted image

a ono što me najviše živcira je to da su komentari kao tvoj uglavnom upućeni od žena koje već imaju djecu ili soliraju i ne žele ih imati. ja samo tad kažem ne daj Bože nikome križ neplodnosti nosit a pitala bi te ja da ti ne možeš zanijet ili tvoja kćer jednog dana bili isto tako osuđivala il bi malo šire razmišljala.


Baš smo MM i ja pričali o tome. Sve u svemu, potpisujem Eternity (ne zamjeri što sam te citirala) jer mislim isto, doslovno svako slovo. user posted image

_____________________________

Velika cura user posted image
Mali veliki dečko user posted image
"Bog ne stavlja u srce želje koje ne misli ispuniti."

My Ovulation Chart

(Odgovor članu eternity)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 9:03:25   
PinkyFunkyBirdy
Uh, bolje da ovo nisam vidjela. user posted image Tako sam loše spavala jer sam se sinoć razuljutila (na veš mašinu) i danas dođem tu i vidim ovakav idiotski komentar od osobe koja očito nema drugih namjera nego provocirati ostale. user posted image
Plovina, bolje šuti jer očito nemaš baš ništa pametno za reći. Pokrij se po glavi i makni od interneta jer je internet čisto zlo i tko zna na što će te sve navući. Grešna si samim time što si se javila na forum gdje smo mi "grešne" žene koje žele ostvariti trudnoću (to najljepše i najočekivanije iskustvo koje neke ne mogu ostvariti zbog zdravstvenih problema).
I sljedeći put kad se porežeš, kad ti pukne kost, kad se nabodeš na čavao, NEMOJ ni slučajno ići liječniku (JER JE ON ČISTO ZLO!!!!) već pusti da ti Bog odredi kako će to dalje proći jer naravno da Bog nije odobrio cjepiva, gips i ostale načine da netko ozdravi i da riješi zdravstveni problem. user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Snjeguljica_83)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 10:15:34   
lili22

IZVORNA PORUKA: PinkyFunkyBirdy

Uh, bolje da ovo nisam vidjela. user posted image Tako sam loše spavala jer sam se sinoć razuljutila (na veš mašinu) i danas dođem tu i vidim ovakav idiotski komentar od osobe koja očito nema drugih namjera nego provocirati ostale. user posted image
Plovina, bolje šuti jer očito nemaš baš ništa pametno za reći. Pokrij se po glavi i makni od interneta jer je internet čisto zlo i tko zna na što će te sve navući. Grešna si samim time što si se javila na forum gdje smo mi "grešne" žene koje žele ostvariti trudnoću (to najljepše i najočekivanije iskustvo koje neke ne mogu ostvariti zbog zdravstvenih problema).
I sljedeći put kad se porežeš, kad ti pukne kost, kad se nabodeš na čavao, NEMOJ ni slučajno ići liječniku (JER JE ON ČISTO ZLO!!!!) već pusti da ti Bog odredi kako će to dalje proći jer naravno da Bog nije odobrio cjepiva, gips i ostale načine da netko ozdravi i da riješi zdravstveni problem. user posted image


joj Pinky ode mi fali ona tipka LIKE ko na faceu! user posted image

_____________________________

Mamina princeza 30.09.2011.
Blighted ovum :( 19.11.2013.
Nas princ 25.01.2015.

My Ovulation Chart

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 10:53:05   
folletto
Potpis na sve što ste napisale! PAMETNOME DOVOLJNO!!!

Dotična vjerojatno neće razumjeti ni riječi pa time i dokazati nivo inteligencije i empatije za druge.

Ne želim nikome zlo, pa ni njoj. Nadam se da je zdrava i da nema nikakvih problema u životu, a ako zatreba Božju pomoć za sebe ili drugoga neka joj molitve budu uslišene.

(Odgovor članu lili22)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 11:17:12   
folletto

IZVORNA PORUKA: folletto

Potpis na sve što ste napisale! PAMETNOME DOVOLJNO!!!

Dotična vjerojatno neće razumjeti ni riječi pa time i dokazati nivo inteligencije i empatije za druge.

Ne želim nikome zlo, pa ni njoj. Nadam se da je zdrava i da nema nikakvih problema u životu, a ako zatreba Božju pomoć za sebe ili drugoga neka joj molitve budu uslišene.



i doktori na raspolaganju...

(Odgovor članu folletto)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 12:48:50   
syringa
ne želim ovo komentirati.
mogu samo reći da mi je osobno vjera najvažnija u životu.
doslovno me fizički boli kad čujem da netko ružno psuje Boga. prolazi me jeza, a reći ću vam i zašto:
kad sam bila najjadnija, izgubljena, kad nisam vidjela izlaz niti me bilo šta moglo utješiti, kad sam mislila da se više nikad neću nasmijati, onda sam najviše osjećala Božju ljubav i prisutnost. kad to jednom osjetiš shvatiš da te jedino On može apsolutno, bezuvijetno, bezrezervno voljeti. takvu ljubav od ljudi ne možeš očekivati i uzaludno ju je tražiti. On je apsolutna dobrota i apslolutna ljubav. jedino nas On razumije, nikad nas ne osuđuje i nisu mu važni naši grijesi već spoznaja da smo pogriješili i da se kajemo. Njemu smo svi dragocijeni i sve nas neizmjerno voli jer smo njegova dijeca.
molim se svaki dan, nekad više, nekad manje. ujutro kad se probudim još u krevetu se pomolim.
najviše volim moliti krunicu Božanskog milosrđa. molila sam i sv. Riti i sv. Brigiti, sv. Antunu sam bila i u Padovi i on mi je jedan od najdražih svetaca i uvijek mi je pomogao. user posted image  user posted image  user posted image
kad sam prolazila strašne strahove u prošloj t, molila sam se sv. Filomeni i bilo mi je lakše.
moj spontani sam prvo doživjela kao kaznu i prihvatiila je, a onda mi je jedna prijateljica rekla: znaš, neke duše su toliko prekrasne i čiste da ih Svevišnji ne želi uprljati ovozemaljskim teškim i grešnim životom pa ih odmah pozove k sebi i tvoja beba je sad sa Isusom i anđelima i budi sretna što imaš takvog svog anđela na nebu.
to mi je otvorilo oči i od tada se molim mojoj curici koju sam nazvala Filomena po sv. Filomeni Božjoj princezi. user posted image
za mene je ona sve ono najbolje i najljepše što postoji od mm i mene i što je u trenutku kad joj je Svevišnji udahnuo dušu, prešlo u tu malu mrvicu od nas. uvjerena sam da ćemo se vidjeti kad se preselim na drugu stranu i jedva čekam da vidim kako je prekrasna. user posted image  to mi daje sigurnost i snagu da idem dalje.
zato sada molim za nju i molim za mm i mene da nas dragi Bog blagoslovi roditeljstvom.
potražiti ću i molitvu sv. Marti pa ću moliti za sve nas trudlilce i trudnice.
dati će Svevišnji, samo treba vjerovati i prepustiti SVE brige, strahove, sumnje, Njemu jer On će sve riješiti za najveće dobro!
čvrsto to vjerujem!!! user posted image


_____________________________

17.10.2013. user posted image
18.07.2014. user posted image
***********************************
18.08.2015. stigao naš Lavozmaj!!!user posted image



(Odgovor članu folletto)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Molitva i trudnoća?
23.5.2014 18:01:58   
kisica
Sada kada je već krenula ova tema, budem napisala i ja svoje viđenje svega ovoga.
Ja sa zaista voljela djecu još kao i djevojčica, maštala sam stalno o tome kako ću čim završim školu imati bebu. Međutim moj dečko tadašnji smatrao je da sam ja premlada za tako nešto, naša veza nije bila ozbiljna dovoljno za dijete, on je živio momačkim životom iako je 6 god.stariji od mene, i to ej bilo to.Međutim pola godine prije moje trudnoće sa A. mama je išla u Jajce, svoj rodni grad, pa tako i ja sam njima. Stali smo kod sv.Ive u Podmilačju, i u svojoj molitvi spomenula dam da bi voljela da mi se ispuni moja želja i da imam bebu. Pola godine kasnije moj dečko i ja smo bili na raspadu, a na mom testu za moj rođendan osvanuo je plus. Sa 7 tjedana sam krivarila, prije 20tt bila sam otvorena za 3 prsta, prošla sam serklažu u 26om tt, cijelo vrijeme imala bolove, mirovala, sve je bilo upitno, ali moja beba nije se dala..rodila sam ga u 35om tt. Mnogo puta tokom trudnoće sjetila sam se Sv.Ive, Podmilačja i mojih riječi koje sam mu uputila taj put, i sigurna sam da je trudnoća sa Adrijanom bila povezana sa mojom željom.

Međutim nakon 2 godine kada sam u 14/15 tt izgubila svoju drugu bebu, prestala sam vjerovati u bilo što više. Ja vjerujem da Bog postoji, da nas čuje, da je svemoguć, ali pitam se zašto netko tako velik jednoj majci nanosi takvu bol?

Ne molim se više, iako sam prije 4 mj.dobila predivnu djevojčicu, jer moja vjera pala je onog dana kada sam izgubila dio sebe. Moja duša, moje srce, moja snaga, moje sve, ostalo je na onom stolu gdje je na svijet kiretažom došla moja bebica.

Moja djeca moje su blago, najvrijednije što mi je ovaj život dao, i ne pada mi na pamet dijeliti nekome savjete o tome dali molitva može pomoći ili ne.Od srca vam želim svima plusić,da svaka od vas ima svoju bebicu u rukama, sa molitvom ili bez nje, ali znam da moju bol nemože prikriti molitva, i da moju vjeru nemože vratiti ništa više.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu syringa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Molitva i trudnoća?
24.5.2014 13:42:31   
daxy
kisice boli me kad čitam ovo. user posted image user posted image

Gubila sam se i ja puno puta u životu ( doduše moji problemi nisu bili takve prirode ).
Bila sam u takvim situacijama gdje mi je vjera bila jedina utjeha. I pomoglo je,zaista pomoglo.
Izvuklo me iz crnih trenutaka i još crnjih misli. Sad ne mogu pisati o nekim prosvjetljenjima,nisam to nikad doživila iako Bog zna da mi je trebalo. Trebalo mi je bilo šta od njega,nekakav znak da će sve biti uredu,ma bilo šta. Al nikad ništa od njega,ništa što sam ja očekivala.
Ono što sam htjela napisati je da me provuklo kroz neke stvari,al ne u smislu da sam molitvom prizvala pomoć ili doživila naglo poboljšanje tada,nego je izvuklo mene,baš mene da ne potonem duševno. Iz svega sam se izvukla sama,bez pomoći ili neke više sile. Vjera je bila samo slamka za koju sam se držala,jako krhka i na rubu pucanja,al je pomogla.

Kad sam rekla da molitva pomaže,mislila sam upravo na to. Da,molitva pomaže,meni je pomoglo.
Ako vas smiruje i daje vjeru u bolje sutra i da će sve biti u redu samo se molite.

_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Molitva i trudnoća?
25.5.2014 9:45:53   
kisica
Neznam, možda da sam ja u trenutku tada imala nekoga tko bi me usmjerio prema Bogu, možda bi i meni bio On utjeha,možda bi se tek onda povezala sa njime, ali eto..mjesec dana ja sam sama prolazila kroz to, tražila krivca, pitala se i u svemu izgubila se.

_____________________________

Adrijan - 16.06.2009.
Naš mali anđeo - 08.08.2011.
Gabrijela - 13.01.2014.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Molitva i trudnoća?
26.5.2014 15:20:13   
ikaaa
drage moje evo sad sam imala vremena i navratih malo i na ovu temu......vidim da se djevojka, cura, žena obrušila na mene.....Draga Polovina ne zamjeravam ti ništa.... svatko ima pravo na svoje mišljenje i na način kojim se izražava.... Vjernica sam odkada znam za sebe, 15 godina sam služila Crkvi, pjevala u zboru, svake nedjelje čitala na misi......i kad sam odlučila se udati za svoju najveću ljubav u životu, svoga prekrasnog i divnog muža, koji je bio uz mene kada mi je bilo nemoguće i kada sam doslovice mislila da neću više moći on je bio tu..... Moram prije svega napomenuti prije nego što nastavim sa svojom pričom da vjerujem u Boga i da crkva je po meni samo ustanova a ljudi koji su u njoj i koji joj služe - rijetki su u njoj a da služe Bogu..... Najme kako sam 15 godina služila Crkvi i voljela što radim, išla na svaki susret mladih, kad sam odlučila se vjenčati, župnik tadašnje crkve koji je svaki puta kad bih mu nešto trebalo zvao, rekao da me neće vječati iz jednog jedinstevenog razloga a to je da je moj muž prasvoslavne vjere i da on to neće.... Ali naravno crkva kao crkva to je ustanova, vjenčao nas je kapelan kojem je to bilo prvo vječanje.... Časna koja je vodila zbor nije odobrila da mi mališani pjevaju na vječanju, ali ipak njih 40 je došlo pjevati iako im se je reklo da ne dođu..... Kakav bih ja to sad čovijek bila da osuđujem nekoga koji imaju takva uvjerenja i tko sam ja da sudim...Ja vjerujem u Boga.....i sva ta GROZNA, ODVRATNA, NELJUDSKA RAZMIŠLJANJA me dovode do ludila...Jer DIJETE je Božji dar pa bilo ono napravljeno neplanirano, planirano, bilo ono simbol braka, ili draga moja bilo ono napravljeno medicinskim putem...... DIJETE je BOŽJI DAR i jednostavno ne shvaćam ljude koji toliko imaju grozna i neljudska mišljenja IVF..... pa nisu to roboti, nije to ništa umjetno...znači ispijanja svakavih tableta za glavu, antibotika ili krema za osip smatraš da je to prirodno i da jednostavno ako ne popiješ PLIVADON, ili kad imaš bolne mestruacije pa doslovice umireš od grčeva; nećeš popiti neufen ili neku drugu tableticu???? a tek kontracepcija???? da dobivaš redovite cikulse..... to je sve PRIRODNO.... ali bitno je da je postupak MPO i same vode IVF-a, UMJETNO i da to je koma, klomifeni, dufastoni, inekcije godloa, dectptila, bravicida ......i td to je sve koma, jajne stanice se u tebi stvaraju UMJETNO i naravno to je sve neprirodno....i da broj mojih embija koji su zamrznuti su 3 komada, nisu uništeni i čim rodim svoje najveće zlato i ljubav svoju, koju toliko ja i moj muž iščekujemo i radujemo se iz dana u dan, i koju već 6 mj čuvam u svojoj maternici i čujem svaki njen pokret i otkucaj srca...odmah idem po još jednu bebicu!!!!!! Nisam tu da sudim niti ti išta zamjeram ali očito nisi dosta upoznata sa najvećom patnjom i problemom parava ovog modernog stoljeća a to je IDOPATSKA NEPLODNOST....... od srca ti želim da se nikada u životu ne sretneš ni ti, niti tvoj suprug,dečko niti itko od tvojih najmilijh sa tom temom a kamoli da ti te riječi pišu na svakoj uputnici kad ideš vaditi nalaz pa suznih očiju te gospođa na šalteru samo pogleda, jer si već 10tisuća puta bila tamo i vadila npr....hormone i veći si laboratoriju kao domaća!!!!!!Draga moja i još jedna stvar ono što nisi probala u životu, nemoj pisati nešto što nisi okusila na svojoj koži i jednostavno budi čovijek, ne osuđuj.... jer nikada neznaš što te u životu čeka, dali si dostojna toga, dali ćeš imati snage i hrabrosti i biti jaka u najtežim trenutcima kad te život baš i ne mazi..... ja ti od srca želim da nikad ne iskusiš u životu kako je to željeti nešto, truditi se, i na kraju teškom mukom doći do toga......
Ja moram priznati mnogo puta sam bila ljuta na Boga, ali onda sam sama sebi rekla, valjda me Bog predodredio i da u životu moram sve na teži način i jednostavno on me vidi, čuje i gleda i zna da ja to mogu...on zna da je svaka suza mene i moga muža u ovih dugih i teških 5 godina trčanja i truđenja bila pala sa razlogom i na kraju nagrađeni smo sa nalijepšim darom u našim životima a to je naša curica koja stiže krajem 8mj.....i jedva čekamo da nam dođe na svijet, živa zdrava.....i svaki dan se molim za nju,neka mi ju čuva i da bude živa i zdrava, molim se za sve žene koje pate, za sve muževe koji su uz njih i koji iz dana u dan neznaju više kako napred,da im da snage i da ne posutaju jer obično se kaže da KAD NAM BOG ZATVRI VRATA OTVORI NAM PROZOR naravno koji nekad ne primjetimo odmah .....
hvala mojim dragim kolegica i prijateljicama Pinky, Daxy, enternty, folletto, snjeguljica, perlica, syringa..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ne budi uvjeren da si sam i da živiš samo za sebe, za nekog si rođen i netko je rođen za tebe...I&G31.07.2010.....
Naša mala curica 15.08.2014.

(Odgovor članu kisica)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Molitva i trudnoća?
7.10.2014 7:38:08   
Runolist1
Drage djevojke, zene i mame!
Sve ste napale polovinu i mislim da nemate bas opravdane razloge.
Ovdje vam prilazem odgovor don Damira Stojica na pitanje o umjetnoj oplodnji.
a i same mozete pronac razne odgovore na sljedecoj stranici http://studentski-pastoral.com/index.php/pitajteKapelana/index




Svaki ljudski život je svet. Kada Crkva o njemu govori ona želi da ga ta svetost prati od njegova početka do kraja. Dotičući se početka života sasvim prirodno je da mu se želi osigurati najbolje moguće ozračje u kojemu će nastati i razvijati se. U svojim izlaganjima o teologiji tijela u više sam navrata govorio o konačnom cilju ljudske spolnosti, a to je duhovno i tjelesno sjedinjenje dvaju osoba. Ono se događa kao izraz ljubavi a plod tog sjedinjenja je osobni rast partnera te sudioništvu u Božjem djelu stvaranja novog života. Zato je jedino bračna ljubav kontekst koji je „dovoljno dobar“ i dostojan novog života. Na analogan način, bračna ljubav nam može biti slika iz koje možemo saznavati nešto i o Bogu koji u trojstvenom odnosu ljubavi uvijek stvara i održava život. Zanimljivo je kako je jedan katolički teolog primijetio da i čovjek koji želi biti na sliku Isusova Krista zaslužuje da bude (baš kao i On) „rođen, a ne stvoren“. Vrlo se često u javnom diskursu danas navodi „pravo roditelja na dijete“. Crkva vrlo jasno ističe da se ne može govoriti o „pravu na dijete“, već da umjesto toga moramo razmišljati o „pravima djeteta“. Svako dijete ima pravo da se rodi kao plod bračnog čina svojih roditelja te pravo da ga se prizna kao punopravnu osobu od trenutka njegova začeća. Na ovom mjestu te osobito upućujem na enciklike Ivana Pavla II. Donum Vitae, Evanelium Vitae te Familiaris Consortio. Dobro je napomenuti i da postoji više vrsta umjetne (tj. izvantjelesne) oplodnje. Govoreći o partnerima u katoličkom nauku razlikujemo homolognu i heterolognu umjetnu oplodnju.Homologna oplodnja uključuje gamete (spermije i jajnu stanicu) od muškarca i žene koji su u zakonitom braku. To je unutarbračna oplodnja i dijete je u biološkom smislu dijete svojim roditelja. Kod heterologne oplodnje može se raditi o cijelom nizu mogućnosti pri kojemu jedan ili oba partnera nisu u zakonitom braku ili jedan roditelj biološki ne sudjeluje u začeću (poseže se za spolnim stanicama donatora). Promatrano sa stajališta Katoličke Crkve, svi postupci izvantjelesne oplodnje su moralne neprihvatljivi. Kod heterologne oplodnje je stvar posve jasna jer se u začeće djeteta uključuje treća osoba. Međutim, često nastaju dvojbe oko toga zašto je homologna izvantjelesna oplodnja nedopuštenja, barem kao neki oblik “zadnje opcije”. Enciklika Donum Vitae podrobno obrađuje taj problem ističući da postoji "neraskidiva povezanost, koju je Bog htio a čovjek je ne može svojevoljno ukinuti, između dvostrukog smisla bračnog čina: smisla sjedinjenja i smisla rađanja (...) Kontracepcija hotimice lišava bračni čin njegove otvorenosti rađanju i tako samovoljno razdvaja svrhe braka. Objektivno na sličan način, postižući rađanje koje nije plod posebnog čina bračnog sjedinjenja, homologna umjetna oplodnja također razdvaja dobra i značenja braka...” Dakle, Crkva suosjeća u patnji roditelja koji ne mogu imati svoje potomstvo, ali želi pobuditi svijest da život nije čovjekovo „pravo“, već Božji dar. Katekizam Katoličke Crkve posvećuje cijeli jedna ulomak ovom pitanju i naslovljava ga “Dar djece”. U njemu je ukratko objašnjen sažetak Crkvanog nauka pa ti ga prenosim:

2373 Sveto pismo i tradicionalna praksa Crkve gledaju u brojnim obiteljima znak božanskog blagoslova i velikodušnosti roditelja.[119]

2374 Velika je bol bračnih parova koji otkriju da su neplodni. Abraham pita Boga što će mu dati i dodaje: "Čemu mi tvoji darovi kad ostajem bez djece?" (Post 15,2). Rahela viče svom mužu Jakovu: "Daj mi djecu! Inače ću svisnuti!" (Post 30,1).

2375 Treba ohrabriti istraživanja koja idu za tim da se smanji ljudska neplodnost, pod uvjetom da budu "u službi ljudske osobe, njezinih neotuđivih prava, njezina pravog i cjelovitog dobra u skladu s Božjim naumom i njegovom voljom".[120]

2376 Tehnike koje uzrokuju odvajanje roditelja, zahvatom strane osobe u bračni par (davanje sperme ili ženske gamete, posudba maternice), teško su nemoralne. Te tehnike (inseminacija i heterologna umjetna oplodnja) vrijeđaju pravo djeteta da bude rođeno od oca i majke koje poznaje i koji su među sobom vezani ženidbom. One su izdaja "isključivog prava supružnika da postanu otac i majka samo jedno pomoću drugoga".[121]

2377 Ako se te tehnike (inseminacija i homologna umjetna oplodnja) primjenjuju u krilu bracnog para, možda su manje štetne, ali ostaju moralno neprihvatljive. One odvajaju spolni čin od čina rađanja. Čin zasnivanja djetetova postojanja nije više čin kojim se dvije osobe daju jedna drugoj, već čin koji "život i identitet zametka povjerava vlasti liječnika i biologa uvodeći gospodovanje tehnike nad početkom i sudbinom ljudske osobe. Takav odnos gospodovanja u sebi je suprotan dostojanstvu i jednakosti koja mora biti zajednička roditeljima i djeci".[122] "S moralnog stanovišta rađanje je lišeno svog vlastitog savršenstva kad nije željeno kao plod bračnog čina, to jest specifičnog čina sjedinjenja supružnika (...). Samo poštujući vezu koja postoji između značenja bračnog čina i poštivanja jedinstva ljudskog bića moguće je rađanje u skladu s dostojanstvom ljudske osobe".[123]

2378 Dijete nije neki dug, nego dar. "Najuzvišeniji dar braka" jest ljudska osoba. Dijete se ne može smatrati objektom vlasništva, čemu bi moglo voditi priznavanje nekoga tobožnjeg "prava na dijete". Na tom području samo dijete posjeduje istinska prava, to jest "da bude plod posebnog čina bračne ljubavi svojih roditelja kao i pravo da bude poštivano kao osoba od trenutka svoga začeća".[124]

2379 Evanđelje pokazuje da fizička neplodnost nije apsolutno zlo. Nakon što su iscrpli zakonite utoke zdravstvu, supružnici koji trpe od neplodnosti pridružit će se Gospodinovu Križu, vrelu svake duhovne plodnosti. Oni mogu pokazati svoju velikodušnost usvajajući napuštenu djecu ili vršeći zahtjevne službe u korist bližnjega.

Najveći problem koji se vezuje uz umjetnu oplodnju je stvaranje većeg broja zametaka koji se uništavaju ili s kojima se na iznimno nemoralan i nehuman način manipulira. S obzirom na posve jasan stav Crkve o tome da ljudski život počinje trenutkom začeća, uništavanje ljudskih zametaka je zapravo ubojstvo ljudske osobe. Tijekom nedavnih saborskih rasprava o pitanju medicinski potpomognute oplodnje svjedočili smo tome kako se podaci vrlo često znaju izvrtati i krivo prezentirati. Tako je i stav Crkve apriorno osuđen kao „nazadan“, „zaostao“ ili čak kao „neosjetljiv“. Dugo bi nam vremena uzelo ulaziti u raspravu o svakom od tih napada, ali te za kraj upućujem na jednu zanimljivu kolumnu Nacionalova kolumnista gospodina Borisa Becka koji je na jednom mjestu odgovorio na najčešće prigovore koju su mu upućivani nakon što je iznio prigovore praksi umjetne oplodnje: http://www.nacional.hr/clanak/66332/istine-i-lazi-o-umjetnoj-oplodnji

BTB,

don Damir


(Odgovor članu ikaaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Molitva i trudnoća?
7.10.2014 9:26:20   
perlica55
Runolist, predugo si pisala post i iskreno mi se
neda čitati..
Pročitala sam nekoliko rečenica i bljuje mi se na napisano!!!!

MM i ja ne možemo imati djece, a vjernici smo,
budući idemo na MPO, koju to Božju zapovijed mi kršimo??
Riječ umjetna, koju si na početku posta pisala il kopirala,
kaj ona znači??? Kaj je za ime Božje, umjetno u
mojoj jajnoj stanici i spermiju mog muža????

Pišete nebuloze, vjerojatno cure koje nikad nisu imale
problema dobiti user posted image , niti su sagriješile bludno...

Nema te Crkve koja će mi "zabraniti"
da u postupku pokušam dobiti dijete,
i smatram da zbog tog neću biti
manje vjernica neg vi ostale koje niste trebale MPO...

_____________________________

1. ICSI Cito - user posted image
Izgubili smo bebu 32 tt - user posted image
2. ICSI Cito - imamo user posted image
17.5.17. stigla nam je najljepša djevojčica

(Odgovor članu Runolist1)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Molitva i trudnoća?
7.10.2014 10:16:34   
daxy
Kad već citiramo "random" ljude:

"...kad smo kod toga,
u ovoj kući na promaji ljudi daleki k''o da svako ima svog Boga
Ona iskra u dnu oka koja kazuje šta smjeraš,
kad izbije na površinu - to se zove gola vjera...
Neko ima rogatog za partnera, nečija je vjera karijera,
neko se moli a neko klanja, neko se prosto sklanja od sranja
neko čini sve po volji Božjoj al je i dalje sirotinja
neko zna cijelu Bibliju napamet al je i dalje životinja
neki siluju vjeru zbog same vjere jer tako im paše
plaše se da kušaju Boga ko što Bog kuša slabosti naše.



Vjera... Čale i mati vjeruju sinu,
sin vjeruje u silinu ideala pa se školuje,
škola veruje u mito i školarinu.
ljudi vjeruju u rat pa ginu, nacija vjeruje u svoje heroje
a vlada u sjenci i sjenka u vladi vjeruju u papirna govna koja broje
građani vjeruju policiji, policija vjeruje da sve zna.
Ljudi vjeruju crkvi, popovi se bogate rado kradom
ako je čovjek čovjeku vuk to je zato što takvi paze na stado.


A svi vjeruju da je ispravno, svi vjeruju da je sjajno
svi vjeruju da je bas njihova vjera vjera u ono pravo i glavno.
I više ne znam šta je zdravo, niti razumijem tuđi krik
ako sam sreo đavla, nisam ga poznao jer je imao ljudski lik..
To nije trik već prava priroda, uhoda hoda među ljudima
tu se udomaćio pa nije čudo što se više ne čudim čudima.
Milost bludnima, hrana gladnima, poneka topla riječ za jadnoga
Nije teško biti fin al je gadna navika što fali ta karika.
Prepoznaj svoj bol u grudima i u drugima, ma nek se je*e sudbina,
moj život je samo moja plovidba, a evo stiže i nagodba:
I kada činim ružne stvari, i kad odljepim pa pretjerujem
oprosti mi to, moj Bože, jer makar vjerujem da vjerujem.. ."

IZVORNA PORUKA: daxy

Svima koji bi mogli ubuduće imati nešto napisati,a vezano za ovu temu:
Razlikujem Crkvu i Vjeru. Protiv vjere nemam ništa protiv,dok o Crkvi imam puno lošeg za napisati,jer i ona sama puno puta zastrani od Boga i Božjih zakona.
Ja uvijek bila kontra autoriteta,pa sam i sad i za razliku od velike grupe ljudi koji slušaju slijepo sve šta iz popovih usta izađe mislim svojom glavom i preispitujem ono što mi se tako silom nameče kao "zakon". Tvoje mišljenje,a ujedno i službeni stav crkve nije zakon i ne podnosim organski kad se apsolutno svima nameče kao jedino ispravno. Moram vas sve razočarati,vaše mišljenje samim tim što je vaše ne mora biti i ispravno.



Da ne zaboravim,ovo napisano nije uopće tvoje (runolist) mišljenje nego tuđe.


Moja jajna stanica je moja i spermij mog muža je njegov.
Jajna stanica nije živo biće. Spermij nije živo biće.

O kakvom ti pravu govoriš? Oh,oprosti,o kakvom pravu govori don Ljubo,Mato,Ivan,...?

Kad se jajna stanica spoji sa spermijom nastaje šta? Zametak.
Zametak (ma što god govorili popovi) nije živo biće!

Kad se zametak implantira u maternicu on je još uvijek nakupina stanica.

Život počinje kad srce zakuca,a to je u 5-6 TT.
Tada zametak postaje živo biće. Ne prije,ne poslije.
Dakle,što se događa s mojim stanicama je moja stvar,moja odluka.
Od kud tebi,pardon,opet se zbunih,donu Napiši Bilo Koje Ime, pravo da odlučuješ o mojim stanicama?


Dakle,moja jajna stanica nema prava koja imaju druga živa bića.
I opet,samo ja odlučujem što ću s njom.






< Poruku je uredio daxy -- 7.10.2014 10:23:35 >


_____________________________

One step closer.

4xAIH = 0
9/16 IVF imamo user posted image user posted image
Čekamo naša 2 čuda.

(Odgovor članu daxy)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!