molim za savjet (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


snjezana1979 -> molim za savjet (27.10.2012 23:25:16)

Imam curicu od 3 godine.Jako je pametna i do skoro nije stvarala neke probleme ali u zadnje vrijeme skroz je podivljala.
Inače je jako vezana uz mene i mama mora sve obavljati: uspavati, presvući. . Inače se lako rasplače i trazi da bude po njenom ali do sada smo uvijek problem riješavali razgovorom. U posljednje vrijeme počela je odbijati ići na spavanje. Po 5 puta bi se ustajala piškit, pa kakit, pa je zedna... Na kraju smo posljednjih dana morali posezati za batinom po guzi i tek kad bi se rasplakala i kad bi je izvikali smirila bi se i zaspala. Onda je postala otresita prema nama, na sve odgovara NEĆU, ništa neće da posluša, počela nas je lupati, redovno se piški u gaćice a danas se 2 puta namjerno pokakila.Noću je nemirna i opet ima noćne strehove.
Jednostavno se vrtimo ukrug. Ima li netko pametan savjet?[sm=smiley19.gif]




mala pcelica -> RE: molim za savjet (27.10.2012 23:32:57)

moja je 3,5 god i takva je od rodjenja [sm=smiley29.gif] nikad nista ne sluša,vječito se dere kad nije po njenom i isto odgovara NEĆU,ne pomaze ni razgovor niti ikoji drugi metod,vodili ju kod psihologa,ona nam rekla takvo je djete tesko odgojivo i tvrdoglavo (ja bi rekla extremno bezobrazno) i tako iz dana u dan mi vodimo borbu sa njom,ali nikad se nije namjerno ukakala ili upiskila u gace... da ti se nije nečega uplašila ili dozivila neki šok,dali čekate prinovu mozda? jer to zna da bude čest slučaj ...




snjezana1979 -> RE: molim za savjet (27.10.2012 23:53:48)

ništa specijalno se nije dogodilo osim šta smo joj rekli da ćemo je kazniti za bezobrazno ponašanje tako šta neće moći gledati TV i sjedit će cijeli dan u kući i igrati se sama.Ja sam joj rekla da je više neću voditi na spavanje nego neka se nauči na tatu jer i on to moze. Mislim da je to čisti protest.




mala pcelica -> RE: molim za savjet (27.10.2012 23:57:03)

moguće da je i protest ...ja ti stvarno nemam nikakav pametan savjet za dati jer da ga imam primjenila bi ga na svojoj tvrdoglavici [sm=smiley36.gif]
mozda je to normalna faza u tom uzrastu,ne znam,jer kod moje kažem ti to traje od rodjenja [sm=smiley1.gif]




girlpower -> RE: molim za savjet (28.10.2012 9:51:36)

Kazu psiholozi u svim knjigama o djeci da treca godina je u djeteta za roditelja najizazovnija.jer djete ispipava dokle moze ici,trazi granice.i tu moras biti uporan i ustrajan.svaku kaznu kojom zaprijetis moras je i ispuniti jer u protivnom ce skuziti to kao zafrkanciju.ovo sto pisem nije savjet vec utjeha,taj period ce proci i sto sada nauci da nesmije to ce ostati.samo nemojte pokazati da vas to jako frustrira jer to klinci vole smatraju to velikim uspjehom...ja sam jednog takvog pregurala i čini se da sam dobila jos jedno pa daj boze da prezivim.zivce naostri strpljenja puna kapa i kad ti se od bjesa glava zapusi odmakni se 5min.od zbrke(makar u wc)smiri i pokusaj to sagledat s dozom humora,proci ce.drzi se i nedaj da te izludi




Stranica: [1]