Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba >> Bebe i zdravlje



Poruka


hehehe -> Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 13:06:43)

jel neko od vas možda išo onda ili pak čuo za takve slučajeve jer je meni to nenormalno i ne mogu shvatit zašto?!




danery -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 13:10:17)

pa u čemu je problem da tako rano mora ići [sm=zmeden.gif]




hehehe -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 13:11:38)

nema apsolutno nikakvih problema! gospon fizijatar nas poslo! [sm=smiley26.gif]




pincirotvajler -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 13:11:53)


IZVORNA PORUKA: danery

pa u čemu je problem da tako rano mora ići [sm=zmeden.gif]





danery -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 13:15:00)

fizijatar?svašta,što li je on uočio da bi zahtijevalo i logopeda i defetologa [sm=zmeden.gif]




hehehe -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 13:19:32)

pa još me pito kaj sve priča, ja mu nabrojim većinu i očito to niš ne znači!
ne kužim kaj je htjel čut, da dijete od 1 god. rečenice slaže il kaj!?





danijela8 -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 14:53:12)

pretpostavljam da mu je nešto općenito bilo sumnjivo kod tvog djeteta, možda u motorici ili općenito u ponašanju...
Ne mora bit ništa, ali mislim da ti defektolog može dati konkretno mišljenje bez obzira što je dijete ima samo 1 godinu... Moja prijateljica je svoga sina koji je tad imao 1 god i 9mj vodila u defektologa (mali ima ADHD).




pincirotvajler -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (5.10.2012 17:01:19)

nemam pojma,ali kaj..nemaš kaj izgubit ak odeš kaj ne?bar buš mirna kad ti kaže da je sve ok[sm=smiley1.gif]




mišica 666 -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (6.10.2012 11:43:11)

moje dijete ide logopedu i defektologu od godine i po. poslali su je jer između ostalog nije pričala ni reagirala na okolinu sukladno svojoj dobi. prve sumnje su bile na autizam ali izgleda da je samo ljenost u pitanju. nemoj savjet fizijatara i drugih stručnjaka shvatiti kao napad na svoje dijete već shvati kao pomoć tvome dijetetu. fizijatar je u svome radu vidio tisuće dijece a ti imaš jedno - dvoje (predpostavljam) i ima sigurno više iskustva. zahvaljujući radu sa mojim djetetom ona je u ovih 8-9 mj. potpuno drugo dijete. budi otvorena uma i shvati da pomažeš svome dijetetu. sretno :)




hehehe -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (7.10.2012 9:29:56)

al on super komunicira i reagira na sve, zove mama, tata, baba, deda, teta, duda, da, ne, odaziva se kad ga zovemo pa kaj to nije dovoljno za dijete od godinu dana?!
i ne kužim kakve veze fizijatar ima s tim da nas tam šalje!
od početka nam je govoril da ima svakakve smetnje, a dijete se uopće ne razlikuje od svojih "zdravih" vršnjaka i potpuno normalno napreduje.
pa valjda bi i pedijatrica vidjela na redovnim kontrolama da nekaj ne štima, a ovaj nabroji bar 5 problema kad dođemo do njega!
nije mi jasno - zakaj od zdravog djeteta radi bolesno!! [sm=zmeden.gif]




mišica 666 -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (7.10.2012 10:42:16)

ja sam i dalje za to da odete logopedu i defektologu da oni pregledaju dite. a fizijatar je vidio mnogo djece i radi s njima svakodnevno pa možda bolje uočava neke stvari od mene i tebe odnosno laika. bolje otići 100 puta bezveze doktoru nego jedanput ne otići kad je trebalo. i ne budi tako ljuta na tog fizijatra on samo pomaže tvom djetetu.




ema55 -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (8.10.2012 9:56:59)

Ja sam dijete od godinu ipo nakon pregleda fizijatru vodila neuropedijatru, i u Split na Na raznorazne preglede. Fizijatar zna zašto je poslao. Kad bi mi laici mogli ocjeniti i usporediti djecu šta je u redu a šta nije, onda medicina ne bi trajala toliko koliko traje.
Ajde kao što su ti i cure rekle, pa neka stručnjak ocjeni.




kanader -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (9.10.2012 8:22:43)

meni nije jasno zbog čega dijete onda vodiš kod fizijatra????ako je sve normalno o ok.jel stvarno tak teško zbog mira u glavi i čiste savjesti odvesti dijete još i kod defektologa i logopeda???




hehehe -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 10:58:33)

idem jer svaki put mislim da će mi reć nekaj dobrog, a svaki put se samo zbediram...
i pedica nam je rekla da za defektologa nema smisla, a za logopeda ćemo vidit...




seraphyme -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 11:08:27)

hehe samo ti odvedi dijete kud god je rečeno. moj mali je dvaput bio kod neuropedijatra i ortopeda zbog ružnih palčeva na stopalima(naime, svi u muževoj obitelji imaju takove palčeve). da mi se išlo, nije, ali ne daj bože da je bilo neš ozbiljno , a da nisam reagirala..... požderala bih se. i sama sam mislila da bezveze obilazimo liječnike( u biti i i jesmo), ali sam odradila što mi je rečeno.




hehehe -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 11:16:42)

a dao on nama i ortopedske cipele pa nam hzzo nije odobrilo, kaj mi onda još više daje do znanja da mom malom te cipele uopće ne trebaju i da ih on očito dijeli šakom i kapom, očito svima koji dođu s godinu dana!




seraphyme -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 11:18:51)

ako se ne slažeš sa dijagnozom potražiš drugo mišljenje. zašto ste uopće upućeni fizijatru? mora biti neki simptom za start




hehehe -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 11:53:20)

neurorizičan je, al fala Bogu, nikad nije imo bilo kakve smetnje il zaostajanja u razvoju.




seraphyme -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 12:04:41)

e, tu smo. svako neurorizično dijete ima puno više kontrola kod raznih specijalista nego ostala djeca. štos ti je u tome da oni primjete nijanse koje nama ostalima promiču i jako ih je bitno na vrijeme detektirati i popraviti. fizijatar ne zna sve, zato se nadopunjuje sa logopedom i defektologom. to ne znači nužno da s tvojim djetetom nešto nije u redu, ali dobro je prekontrolirati. ne bi valjalo da za par godina ideš na sistematski za školu i onda ti nakaleme 50 dijagnoza




mišica 666 -> RE: Dijete od 1 godinu ide logopedu, defektologu? (11.10.2012 12:09:35)

tvoja pedijatrica očito ne zna što govori jer je defektolog s mojom curom i našim radom učinio čuda a iste je dobi ko tvoje dijete kad je krenila kod defektologa. samo trebaš naći defektologa koji radi s tako malom djecom i logopeda isto.




Stranica: [1]