RE: Zimske bebe! (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


BUMBI -> RE: Zimske bebe! (21.9.2012 20:21:15)

Hej bombončić02 javila se ti,super[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Vidim i ti već šopinguješ za malu Emu,nisam jedina[sm=smiley36.gif]
Nadam se da će i sad biti sve ok u bolnici i da češ brzo izaći kući[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]




bomboncic02 -> RE: Zimske bebe! (22.9.2012 15:20:03)

I ja se nadam da sam za vikend doma..Moramo se počet pripremat..ja danas počela učiti plesti dekicu za princezu..Za sada vježbam, moram kasnije kod mame po savjet.




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (22.9.2012 20:46:19)

Super za dekicu[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (22.9.2012 20:58:26)

Jel netko možda kupovao te Huggies pelene 1+1 gratis?Ja danas bila i nisam uzela,47 kn je paket(27 kom)




Lotte -> RE: Zimske bebe! (23.9.2012 9:38:32)

Ni ja još nisam kupila pelene. Bombončić slikaj dekicu kada bude gotova, pa da vidimo kako izgleda!




bomboncic02 -> RE: Zimske bebe! (23.9.2012 11:16:43)

Može, uslikat ću..tek sam dva reda isplela.Neće to tako skoro biti gotovo.




maja0107 -> RE: Zimske bebe! (23.9.2012 14:44:28)

Pozdrav svima, evo da i ja napišem par riječi.. Trudnica sam u 34. tjednu i nosim sina, u 7 mj. trudnoće su mi prvi put rekli što će biti jer je beba stalno imala skupljene nogice. Od samog početka se super osjećam, nisam imala mučnine samo sam imala malo problema s tlakom jer imam prirodno nizak tlak pa.. Do sada je školska trudnoća i jaaaako sam sretna što je tako. Čudesno je kako se vidi na stomaku pomicanje djeteta, mislim da će mi jako faliti ovaj stomačić... Udebljala sam se 14,5 kg ali ja to nekako ne osjetim, normalno se krećem, još uvijek sve radim po kući. Zato valjda nemam dojam da je porod taaako blizu. Na ovoj stranici sam od početka trudnoće ali sam se tek sad reg. Ima svašta poučnoga za nas prvorotkinje.




Lotte -> RE: Zimske bebe! (24.9.2012 15:05:00)

Pozdrav Maja0107, dobrodošla! Tebe ćemo čini se prvu otpremiti u rodilište [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




maja0107 -> RE: Zimske bebe! (24.9.2012 16:51:20)

he he još malo i dolazi bebica....[sm=duda.gif]




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (25.9.2012 19:30:46)

Ja bila danas na pregledu.Izvještaj pogledajte na mojoj temi,da nepišem sve ponovo ovdje




sax52341 -> RE: Zimske bebe! (25.9.2012 23:57:56)

Ma bude sve ok, samo malo vise odmaraj i sve laganini... Kolika je bebica sada?




daze -> RE: Zimske bebe! (26.9.2012 7:52:50)

BUMBI meni ti je ista situacija s posteljicom, čak je položena preko ušća maternice. kad osjetim bebu da lupa vidim koliko se nisko nalazi pa i mene to pomalo plaši. meni je gin rekla da se to u 99% slučajeva povuće gore kako maternica raste pa eto...sutra mi je pregled pa me baš zanima jel se pomaklo šta od zadnjega puta.




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (26.9.2012 9:08:45)


IZVORNA PORUKA: daze

BUMBI meni ti je ista situacija s posteljicom, čak je položena preko ušća maternice. kad osjetim bebu da lupa vidim koliko se nisko nalazi pa i mene to pomalo plaši. meni je gin rekla da se to u 99% slučajeva povuće gore kako maternica raste pa eto...sutra mi je pregled pa me baš zanima jel se pomaklo šta od zadnjega puta.


Odmah mi je malo lakše kad vidim da ima nas još takvih.Koliko si ti sada trudna?
I meni je tako rekla,ali opet me bilo malo strah.
Sax nemam pojma koliko je bebica,nije mi to rekla,a ja zaboravila pitati




daze -> RE: Zimske bebe! (26.9.2012 13:26:16)

ja sam sada u 21. tjednu, a zadnji put sam bila na pregledu u 17. tjednu kad mi je rekla za posteljicu. al nije mi to predstavila kao nista opasno, osim šta mi je rekla u slučaju da tako ostane da neću moći roditi prirodnim putem već na carski. nije mi rekla ni da moram posebno mirovati ni ništa, tako da sam se ja prestrašila tek kad sam išla na internet malo pročitat o tome, i tek onda me uvatila panika [sm=smiley13.gif] svasta pročitaš, a bolje da nisi...samo se uzrujaš bezze. ma bit će to sve u redu, samo pozitivno!




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (26.9.2012 13:44:44)

Hvala ti[sm=smiley1.gif]
Ja sam sad 25 tj,od početka mi je posteljica straga,sad prvi put mi to rekla jr sam rekla da imam malo neki smeđkasti iscjedka zadnjih par dana.Meni je još bebina glavica baš na njoj smještena.Isto je to rekla da bi se trebala pomaknuti kako maternica i beba rastu.
Ni ja nemoam strogo mirovati,jedino da ne dižem ništa teško i previše se ne naprežem.Malo me uplašila kad je rekla ako počnem krvariti da idem u bolnicu,a ne kod nje.Pa se nadam da ipak neću krvariti.




Lotte -> RE: Zimske bebe! (27.9.2012 7:50:13)

Ma cure sve će biti OK! Daze baš me zanima je li se pomaknula!




seraphyme -> RE: Zimske bebe! (27.9.2012 7:53:45)

nije bitno je li posteljica sprijeda ili straga nego je li gore ili dolje.,




daze -> RE: Zimske bebe! (28.9.2012 10:56:51)

ej cure, da vam javim novosti s pregleda. bili smo na onom 3d/4d ulztrazvuku kod privatnika. sve je u redu s bebom, tuče rukicama i nogicama. cijelo vrijeme je krila lice ručicama, jedva smo je uspjeli vidjeti na kraju. tata se cijeli raznježio [sm=smiley36.gif] posteljica se podigla!![sm=bravo.gif] kaže doktor da više nije na ušću materiice, dakle miče se skupa s njom kako raste [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] dobili smo slikice i cd i eto. sretna sam da je sve u redu, da beba lijepo napreduje!




Lotte -> RE: Zimske bebe! (28.9.2012 12:45:22)

Baš mi je drago da je sve u redu - eto Bumbi ni ti se nemoj brinuti što se tiče posteljice! [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

I ja sam evo upravo stigla sa pregleda: beba je još uvijek dječak [sm=smiley1.gif], težak je oko 700 g, za dva tjedna me je naručio za 4D - baš se veselim. Inače 3,5 kg sam u plusu za ova tri tjedna, što znači 9kg od početka trudnoće[sm=jezicek.gif]. I da, opet me nije vaginalno pregledao niti sam ostavila mokraću.




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (29.9.2012 10:14:10)

dze super za pregled i naravno što se posteljica podigla[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Lotte bravo i za tebe[sm=bravo.gif]
Lotte zašto bi tako silno da te gleda vaginalno[sm=smiley36.gif],da ima potrebe sigurno bi.Ni mene nije dosada,sad je jer sam rekla za taj iscjedka,inače vjerovatno nebi
Ja sam jučer opet malo šopingirala za bracu,u H&M-u bilo svega na sniženju[sm=bravo.gif]
A u ponedjeljak ima sveg aza bebe u Lidlu,ja naravno idem[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif]




Lotte -> RE: Zimske bebe! (30.9.2012 7:07:57)

Ma Bumbi, nije da ja volim da me pregledava (mislim, imam nekoliko kolegica koje su trudne i njih pregledava redovito), ali susjeda mi je rodila u 25. tjednu trudnoće. Znači, maltene čim je ostala trudna počela se otvarati, obavili su joj serklažu i morala je strogo mirovati, ali ni to nije pomoglo (ne bih htjela ovime nikoga plašiti). Pa onako si razmišljam, bez vaginalnog pregleda on ne može znati da li sam otvorena, a mogla bih biti. Znam da pretjerujem, i znam da znaš da je nama trudnicama dovoljno da nam netko stavi "bubu u uho" i eto ti panike i googlanja.




BUMBI -> RE: Zimske bebe! (30.9.2012 9:15:59)

Ma znam,ali nije ni dobro da te stalno gleda vaginalno.Oni ja mislim vide na uzv dali je potrebno gledati i vaginalno.Tako da mislim da postoji razlog zašto ih gleda vaginalno.
Ajme u 25 tj rodila,pa kolika je to bebica bila?




Lotte -> RE: Zimske bebe! (30.9.2012 17:09:13)

Cca 900 grama, ali je dosta dugačak bio (ja sam mislila da su djeca manja sa tom kilažom)- 40 cm.




bomboncic02 -> RE: Zimske bebe! (1.10.2012 11:50:17)

Evo mene iz bolnice doma.Prokrvarila malo u bolnici,nakon što se smirilo napravili pregled i sve je nepromijenjeno, otvorena malo, ali unutarnje ušće zatvoreno.
Danas smo radili uzv, cura je teška 1473g, glavu je ipak okrenula dolje, plodne vode manje ali dovoljno.
Posteljica je jako nisko, nije još prekrila ušće, ali s obzirom na drugu trudnoću i krvarenja nije čudno ako prokrvarim.
Vidim da nas ima dosta problema s tom posteljicom.Ja se iskreno sad niti ne zamaram s tim, probat ćemo mirovati i dalje.
22.10. idem opet na ležanje.
Bumbi bit će sve ok sa posteljicom, kao što je rečeno, posteljica se miče kako raste beba, ne smijemo biti negativne i ružno razmišljat, pozitiva i osmijeh na lice i to je to!




Loretta -> RE: Zimske bebe! (1.10.2012 13:48:32)

Pozdrav svima, još jedna nova trudnica na forumu[sm=smiley1.gif]. Priključujem se i ja zimskim bebama, termin mi je 26.2.2013, trenutno sam u 20. tjednu[sm=bravo.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>