Pravo na dječji doplatak (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Obiteljsko zakonodavstvo



Poruka


nina0901 -> Pravo na dječji doplatak (17.8.2012 11:13:47)

Bok svima [sm=smiley1.gif]! ovako moja frendica želi napokon [sm=smiley32.gif] postati majka, pošto nema komp i net (da, znam! čudno za ovo 21.st.,to sam joj i ja rekla) zamolila me je da vas pitam kako može, ona sama sebi, srediti puni porodiljni kao da je radila, pošto već 3.god traži posao i ne može ga naći. čula je da ako imaš nekoga, tko ima obrt,firmu..i sl. može pomoći.
oni te prijave na 3500-4000kn, ti mjesečno samo plaćaš doprinose, znači oni nemaju veze sa tobom, samo te prijave, ostalo ti plaćaš godinu dana. i onda ti daju otkaz kao višak, prijaviš se na burzu, kao ostala si bez posla i imaš pravo na puni mjesečni porodiljni. Jer je to moguće, i kako da se raspita o tome točno, koliko poslodavci moraju plaćati doprinose za radnike prijavljene od 3500-4000kn i dali se to isplati? njen muž ima bratića koji ima svoju firmu, pitaj boga, kaj mi je točno rekla. sada prvo želi saznati točno sve, pa onda otići k njemu. otišla bi ona i ovak ali njen muž i bratić nisu si baš u najboljim odnosima...bla-bla-bla....duga priča. ima li tko iskustva sa time?! [sm=duda.gif]
SLOBODNO MI SE MOŽETE JAVITI I PUTEM PORUKE, POŠTO JE OVO MALO DELIKATNA TEMA.

HVALA UNAPRIJED [sm=bravo.gif]




Ninaa -> RE: pravo na dječji doplatak (18.8.2012 11:00:24)

Da bi dobila porodiljnu naknadu ili bolovanje mora imati 9 mjesesi neprekinutog radnog staža i taj iznos plaće znači od recimo 4000, država ne isplaćuje više od 4200 tak negdje nisam točno osigurna. To je sve kaj znam a mislim da su doprinosi dosta skupi jel mene šef drži već 4 god. na minimalcu od 2000 jel mi ne želi povisiti plaću zbog tih svih davanja ostalo dobijem prek blagajne ko neke dodatke i sl. i tak da na porodiljnom mogu plakati. Neznam koliko je njoj isplativo svaki mjesec 9 mjeseci davati te novce da bi imala naknadu i ovisi koliko burza isplaćuje nezaposlenima.Nek se dobro raspita




Stranica: [1]