Pupcana vrpca oko vrata (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


sweety87 -> Pupcana vrpca oko vrata (23.4.2012 18:13:29)

bok drage trudnice i mame...

nova sam na vasem forumu,pa vas molim za savjete i iskustva..

u 28.tjednu sam,doktorica me sokirala da moja bebica ima pupcanu vrpcu oko vrata,jel koja to prosla???
jel to moze naskoditi bebi,stalo mislim da se nece zadaviti,poludit cu?? unaprijed hvala




ucitelj -> RE: Pupcana vrpca oko vrata (23.4.2012 18:22:16)

Hej dobrodosla draga
nemoj se nervirat jer lose utjeces na bebaca moje iskustvo rodila sam 3puta omotana oko vrata ali to je se dogodilo pri teskim trudovima i prije je bilo umotano
malo je nejasno dr se izjasnila pa skoro svaka beba ima pupcanu oko vrata sve ovisi kolko puta jl ti jos ista rekla
nemoj odmah paniciti drzi se




marči -> RE: Pupcana vrpca oko vrata (23.4.2012 19:24:31)

Ej...ovako...ja ti nemam iskustva s time jer mene moja ne informira sa tim stvarima...s obzirom na moje komplikacije ja sam ju zasula raznim pitanjima o porodu i sl. pa mi je kratko rekla da se sa nekim stvarima trudnice ne moraju zabrinjavati jer da se u trudnoći sve stalno mijenja i da nema smisla razmišljati o stvarima na koje ne možemo utjecati osim što se možemo živcirati...i slijedeća izjava je bila: "to je kao kada mi dođu žene na pregled pa me pitaju da li vidim ako je pupčana vrpca oko vrata??? pa to je situacija koje se dogodi i beba se nakon par minuta može okrenuti par puta i odmotati se....tu mi ništa ne možemo."eto doslovno sam ti citirala svoju ginekologicu..pa ti znaj...mislim da tijekom trudnoće nema potrebe se zamarati s time mislim da je to problem kod poroda a oni to vide na uzv...pa se na to i pripreme...ne paničari prije vremena...biti će sve ok...




mišica 666 -> RE: Pupcana vrpca oko vrata (23.4.2012 20:30:26)

moje obje cure su imale pupčanu oko vrata i sve bilo ok. bitno da pupčana nije stegnuta oko vrata. prati svoju bebu i dok ti se god normalno javlja nema brige. [sm=smiley1.gif]




sweety87 -> RE: Pupcana vrpca oko vrata (23.4.2012 22:52:53)

drage moje hvala vam punooooo na brzim odgovorima,umirile ste me[sm=bravo.gif]
bas sam se bila uplasila..samo mi je rekla da je pupcanik omotan jedan put i slusala je otkucaje srca i kazala da je sve uredu.inace mi je djelovala da je to normalno i da pratim da se beba javlja a krvna slika mi je trenutno malo losija pa se vise fokusirala na to..ali kad sam dosla kuci i malo pocela citati o tome,bas sam se zabrinula..stalno iscekujem pokrete,cim je nema izvjesno vrijeme milujem trbu i pricam joj nebil je ponovo osjetila!
inace bebica je vec okrenuta glavom na dole ali znaci ima jos mjesta da se okrene i promjeni polozaj???

hvala vam jos jednom




ucitelj -> RE: Pupcana vrpca oko vrata (24.4.2012 7:52:38)

naravno da ima mjesta a moj je bio posao zadko i okrenuo se pri porodu nista ti ne brini i sto kaze marci nemoj se puno brinut za svaku a jos uz to nekad se beba i ne mice jer spava pa nemoj forsirat nekad je mozda neces cut cijeli dan pa ce se pocet igrat nocu samo polako[sm=smiley36.gif]




sweety87 -> RE: Pupcana vrpca oko vrata (24.4.2012 18:11:04)

pa i ja kontam da ona ima dovoljno mjesta da se okrene a meni doktorica govori posto je glavica dole,ona je kao teg tako da moze se okrenut ali tesko...
ali ja se nadam da ce se moja bebica uspjeti odmotati...a u pravu si,ja zaista forsiram pokrete,moram se malo opustiti..hvala vam puno!




Stranica: [1]