Predškolski standardi i normativi (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


anaxx -> Predškolski standardi i normativi (29.3.2012 13:19:46)

Tema je prvenstveno za tete u vrtiću, ali i sve ostale koji znaju nešto o tome.
Dakle, hitno mi trebaju ovi normativi za broj djece u grupama u vrtiću, službeni, ali i stanje na terenu, koliko se to poštuje.
U našem vrtiću su radi rezanja troškova upravo dvije tete dobile otkaz i to na način danas jesi sutra više ne radiš.
Smatram da to nije ok., sazivam roditeljsko vijeće i od grada tražim objašnjenje zašto se reže baš na najmlađima i koliko su srezali svoje troškove!?
Zato vas molim informacije da pred ove "velike face" iz Grada dođem s zakonima i propisima u ruci!




danery -> RE: Predškolski standardi i normativi (29.3.2012 13:29:13)

upiši si u tražilicu DRŽAVN PEDAGOŠKI STANDARDI PREDŠKOLSKOG ODGOJA i izbacit će ti....

konkretno,o broju djece piše u članku 22.

a koliko se to poštuje....ne znam ijedan vrtić u kojem nemaju prepreviše djece,a manjak teta....

sretno sa vijećem [sm=smiley1.gif]




anaxx -> RE: Predškolski standardi i normativi (29.3.2012 13:35:50)

hvala danery!
našla sam na netu, ali ti standardi su iz 2007. god. ne znam da li su to zadnji i važeći?




danery -> RE: Predškolski standardi i normativi (29.3.2012 13:38:09)

koliko ja znam,niš se nije bitno mijenjalo....ni standardi,ni situacija [sm=smiley13.gif]




bubaMaja -> RE: Predškolski standardi i normativi (31.3.2012 14:34:55)

to je najnovije... ima jedan za koji se priprema već godinama, usvojen je ali ima prijelazno vrijeme, ne mgou se sjetiti točno iz koje je godine i po njemu se bitno mijenjaju broj djece i kvadrati unutarnji i vanjski po djetetu... ali uglavnom on se zbog nemogućnosti još niti približno ne provodi.. znam još i da se po njemu smanjuje broj psihologa i defektologa po djetetu što je apsurdno s obzirom na pojačanu inkluziju djece s poteškoćama u redovne skupine...




Stranica: [1]