majca pušta boju... (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Savjeti (za) domaćice



Poruka


ZVRK -> majca pušta boju... (5.11.2011 13:54:51)

cure,kako se može spriječiti ''puštanje''boje sa majce???
kupila sam sinu crveku majcu koja stalno otpušta i ja naravno zaboravim na to kada ubacim u mašinu pa onda imam iznenađenje na nekim komadima robe...
neka teta mi rekla da stavim malo kvasine/octa u vodu i namoći maju.sada sam to učinila pa ću vidjeti. kako vi rješavate taj problem a da neperete svaki put maju posebno????????




pincirotvajler -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 14:20:47)

hm,nemam baš nijedan takav komad poseban.mislim ima ih više pa ih onda skupa perem
neznam nikakvu caku [sm=zmeden.gif]




elven -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 14:51:51)

Ja uzimala nekakve krpice za skupljanje boje (dm ili muller), stave se zajedno sa vešom u pranje i funkcioniralo.




pincirotvajler -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 15:13:14)


IZVORNA PORUKA: elven

Ja uzimala nekakve krpice za skupljanje boje (dm ili muller), stave se zajedno sa vešom u pranje i funkcioniralo.


meni ne baš [sm=smiley13.gif]




marijola -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 16:13:24)

bacim je u smeće [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Romantičarka -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 17:38:01)

Pozdrav curke !!! [sm=smiley1.gif]
Imala sam par takvih problema [sm=smiley13.gif] .Takav veš perem na ruke jedno par puta dok ne vidim da više ne pušta boju, kasnije ga bacam u perilicu s ostalim.
ljep pozdrav[sm=smiley1.gif]




Zlato mamino -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 18:16:02)

Ja crni veš koji pušta boju, perem na ruke sa dodatkom octa, i stvarno kad se stavi ocat ne pušta boju. Ak funkcionira na crnoj, onda možda i na crvenoj.[sm=smiley1.gif]..
A dal postoji caka, da se ne treba prat posebno ne znam....




Zvonki -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 19:23:09)

Prvo pranje probaj u octu na ruke. Ne bi trebalo poslije puštati boju.Ne u čistom octu nego dodaj u vodu u kojoj pereš.




ZVRK -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 19:38:01)

to sa octom probala tek danas a prala je već par puta




cuba -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 19:50:25)

Inače kad imam tako neki novi komad robe u žarkoj boji samo stavim one maramice iz Dm-a za skupljanje boja. 2-3 komada i nikad mi nije pustila boja.
To za ocat nisam znala.




mayathebee -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 19:56:11)

IZVORNA PORUKA: cuba

Inače kad imam tako neki novi komad robe u žarkoj boji samo stavim one maramice iz Dm-a za skupljanje boja. 2-3 komada i nikad mi nije pustila boja.
To za ocat nisam znala.


Imeni su super te denk mit maramice iz dm-a, kad perem neku novu robu sa jakom bojom stavim 3 kom. i ništa mi ne puste na drugi veš.




maryann01 -> RE: majca pušta boju... (5.11.2011 23:23:56)

i ja operem sa octom na ruke prvo pranje i nemam problema sa ofarbanim vešom. dok moja sveki[sm=smiley29.gif] ona je specijalac za pranje pa onda dobijete veš u svim bojama[sm=smiley36.gif]




elven -> RE: majca pušta boju... (6.11.2011 7:57:05)


IZVORNA PORUKA: pincirotvajler


IZVORNA PORUKA: elven

Ja uzimala nekakve krpice za skupljanje boje (dm ili muller), stave se zajedno sa vešom u pranje i funkcioniralo.


meni ne baš [sm=smiley13.gif]



Ne znam zašto...nekima upali, a nekima ne, može ovisiti i o tvrdoći vode, sastavu tkanine [sm=smiley13.gif] (ja sam nailazila na pamuk i "pamuk" - "pamuk" uvjek završi u smeću u kratkom roku)

IZVORNA PORUKA: cuba

Inače kad imam tako neki novi komad robe u žarkoj boji samo stavim one maramice iz Dm-a za skupljanje boja. 2-3 komada i nikad mi nije pustila boja.
To za ocat nisam znala.





mala pcelica -> RE: majca pušta boju... (6.11.2011 8:56:59)

da budem iskrena,ja ni ne kupujem te stvari zarkih boja sto pustaju,a ako bas i nisam sigurna dal pusta ili ne prvo ju namocim u vrucu vodu pa vidim dal pusta ili ne,ako pusta vise ju ne koristim [sm=smiley36.gif]




lilia -> RE: majca pušta boju... (7.11.2011 1:19:55)

Prvi put svu "sumnjivu" robu operem na ruke i ako vidim da pušta boju u sljedećem pranju u mašinu stavim barem dvije upijajuće maramice. I one upiju.




Stranica: [1]