Ishrana bebe od 3 mj (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


liraa -> Ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 15:47:28)

moja [sm=duda.gif] ima 3 mjeseca,da li bih joj mogla davati petitt keks ili plazma sa mlijekom ili neke sokice??prosli mjesec nije dobila dovoljno na kilazi,da li je to mozda zbog toga sto prespava cijelu noc bez hranjenja...

P.S. na kravljem je mlijeku jer je od adaptiranog mlijeka povracala pa mi je ped preporucio kravlje 2/1




sretnabeba4 -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:05:09)

možeš joj zakuhati rižolino u mlijeko.




modesty blaise -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:06:21)

bolje ti još malo pričekaj s keksićima i inim stvarima....
budi happy kaj ti spava cijelu noć i ni slučajno ju ne budi....a kaj znači da nije dosta dobila? je išta dobila taj mjesec?




liraa -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:12:17)

dobila je samo 400 grama i ped je rekao da to nije dovoljno a rodjena je sa 3100 g....




liraa -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:13:50)


IZVORNA PORUKA: modesty blaise

bolje ti još malo pričekaj s keksićima i inim stvarima....
budi happy kaj ti spava cijelu noć i ni slučajno ju ne budi....a kaj znači da nije dosta dobila? je išta dobila taj mjesec?


dobila je samo 400 grama i ped je rekao da to nije dovoljno a rodjena je sa 3100 g....




liraa -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:16:56)


IZVORNA PORUKA: sretnabeba4

možeš joj zakuhati rižolino u mlijeko.


moze li on od 3 mjeseca




modesty blaise -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:19:55)

a metni malo tog rižolina u mljekeco pa vidi kak će ti to htjet jesti....jel ti pedica rekla s čime da ju nadohranjuješ ...trebala bi pratiti koliko ti mlijeka dnevno popije...mislim da je za tvoju bebu količina od oko 800-900ml cca...
jedino kaj ne znam kak to ide kad je na kravljem mljeku...
možda najbolje da pedicu pitaš kak da ju pofutraš s hranom i s kojom...




modesty blaise -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:21:37)

ili da (ako nije alergična) probaš s nekom drugom vrstom AD mlijeka....ne znam koju si koristila




liraa -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:24:39)


IZVORNA PORUKA: modesty blaise

ili da (ako nije alergična) probaš s nekom drugom vrstom AD mlijeka....ne znam koju si koristila



koristila sma HUMANU i BEBALLAC i sve sto pojede povrati a ona poije ovog mlijeka oko1,5 l tokom dana s tim da u 9 navece zaspi i ustane u 6-7 ujutru....




ruwenzor -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 16:33:34)

čudi me tvoja pedica, obično kažu da se kravlje mlijeko ne smije davati bebama do godine dana [sm=zmeden.gif]
a za keksiće i slično je jako prerano...
moja N spava 22-7 od kad je imala mjesec dana i sasvim solidno dobija na kilaži (rođena sa 3.720, sa 3 mj imala 6.350)




modesty blaise -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 17:47:26)

mislim da novolac ima ono AD za klince koji povračaju....osim ak ste alergični na AD što mi je skroz nepojmljivo jer obično bebe imaju problem s probavljanjem kravljeg mljeka
ili da probaš s onim hipoalergenim AD...naravno, sve to uz dogovor s pedijatrom




liraa -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 18:34:21)


IZVORNA PORUKA: modesty blaise

mislim da novolac ima ono AD za klince koji povračaju....osim ak ste alergični na AD što mi je skroz nepojmljivo jer obično bebe imaju problem s probavljanjem kravljeg mljeka
ili da probaš s onim hipoalergenim AD...naravno, sve to uz dogovor s pedijatrom


ne znam pokusala sam njih par i ne ide,uredu nam je sa kravljim mlijekom pokusat cu uvesti joj 2 nocna obroka pa da vidim da li ce se sta popraviti.[sm=zmeden.gif]




sretnabeba4 -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 18:55:46)

pa kako to da ti nije pedica savjetovala s čime da joj pojačas ishranu ako slabo dobiva na kilaži??? ako joj staviš rižolino u mljekeco kad joj kuhaš kravlje sigurno joj neće ništa biti jer sam ja svojoj H KAD JE BILA BEBA KUHALA RIŽOLINO OD 2 MJESECAI TO NA SAVJET PEDICE . ALI ONA MI SE SITNIČKA RODILA BILA JE SVEGA 2970 G. ZA UVOĐENJE KAŠICA JOŠ MALO PRIČEKAJ BAREM DO 4 MJESECA. I NEMOJ JU BUDITI AKO TI CIJELU NOĆ SPAVA. DA JE GLADNA PROBUDILA BI SE SAMA. S TIM NEĆEŠ NIŠTA POSTIĆI OSIM ŠTO ĆEŠ JOJ POREMETITI BIORITAM SPAVANJA I ONDA ĆE TI PUNO TEŽE NATRAG ZASPATI. IMAŠ U DM-U BABYLOVE AD, KOŠTA TI 34,90 600 GRAMA, I HIPOALERGENOG IMA PA JOJ PROBAJ TO KUPITI TOLKO DA PROBAŠ KAK BUDE REAGIRALA NA NJEGA. MORAŠ JOJ NADOMJESTITI VITAMINE, BUDUĆI DA JE JOŠ VRLO MALA ZA PRELAZAK NA KRAVLJE MLIJEKO. VJEROJATNO JOJ JE PRESLABO I ZATO NE DOBIVA KILAŽU.




škorpioni -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 21:03:08)

ni meni nije jasno kako to pedijatar preporuća kravlje mlijeko, kad svi tupe da nikako prije godinu dana ,jer u sebi nema potrebne vitamine za razvoj male bebe,jao a kamoli od 3 mjeseca,,pa to je najvažnije doba za razvoj ,tam do 6 mjeseci dok ne poćnu papati svašta.
keksi,rižolino....s 3 mjeseca???malo prerano,pa,postoje raznoloke kašice koje nisu toliko jake za tako mali želićić!
probaj drugo adaptirano mlijeko,puno mama promjeni jer bebama ne paše!
mi smo sisali do 9 mj, tada do godine pili bebimil aktiv3




maryann01 -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 22:48:29)

i ja mislim da je rano za kravlje mlijeko i rižolino.probaj joj dati novalac ar to ti je protiv bljuckanja i povraćanja nas je spasio. doduše dosta je skup oko 70 kn, 400 gr.




Marta j -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 22:50:58)

Ja bih na tvom mjestu isla kod drugog ped bez ljutnje meni je jako cudno da beba od 3mj pije kravlje mlijeko i to jos nije pravo mlijeko nego tko zna sto smuckano u tetrepaku.

Imas mlijeko bas za bebe koje povracaju probaj to je pio moj stariji isto nije podnosio par vrsta do 6mj i poslije je pio nan bez problema
I rano tije za sve druge stvari meni je prijateljica pocela sinu davati kasice i kuhano od 3mj i dijete zbog alergije zavrsilo u bolnici i jos mu je nekaj s crijevima dr u bolnici je napali i zaprijetili socijalnom sluzbom jer je isla slusati majku i svekrvu pa djetetu od 3 mj dala bananu i petit keks i isto pravila kravlje miljeko.

Po meni je sve to prerano.
I nemoze ti dobiti na kilazi kada pije kravlje mlijeko u njemu nema niceg.




Marta j -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 22:51:41)

Novalac AR početna mliječna hrana za dojenčad s vraćanjem hrane (0-12 mj.) Novalac AR početna mliječna hrana primjerena je za dojenčad s vraćanjem hrane od rođenja do 12. mjeseca života ako ih majke ne doje. Novalac AR zadovoljava sve prehrambene potrebe dojenčadi do 6. mjeseca života, a za dojenčad stariju od 6 mjeseci prema savjetu liječnika dio je raznolike prehrane. Vraćanje hrane (bljuckanje) ili regurgitacija Vraćanje hrane česta je tegoba dojenčadi u prvoj godini života koja se očituje kao nehotično vraćanje majčinog mlijeka, odnosno hrane iz želuca u jednjak. Obično se javlja odmah nakon obroka (prilikom podrigivanja), a rjeđe tijekom spavanja. Kod dojenčadi s vraćanjem hrane u prehrani se preporučuje uporaba zgusnute mliječne hrane Novalac AR, koja smanjuje vraćanje hrane, a istodobno ne usporava probavu. Novalac AR jedina je mliječna hrana koja sadrži kukuruzni škrob za optimalno zgušnjavanje hrane u želucu, čime smanjuje vraćanje hrane kod dojenčadi. Zbog kiseloga želučanog pH mliječna hrana Novalac AR zgušnjava se tek u želucu, a ne u bočici, što omogućuje tekuće hranjenje dojenčeta odmah kad je mliječna hrana pripremljena. Iako se u želucu zgušnjava, ipak ne usporava probavu jer kukuruzni škrob sadrži 99% lako probavljivoga amilopektina. Uporabom mliječne hrane Novalac AR smanjuje se broj vraćanja hrane i izloženost kiselom želučanom sadržaju koji bi mogao ozlijediti sluznicu jednjaka. Novalac AR zadovoljava sve prehrambene potrebe dojenčeta: obogaćeno je željezom, sadrži optimalnu količinu masti i bjelančevina te osigurava sve važne aminokiseline, minerale i vitamine. Novalac AR dio je velike skupine proizvoda posebno razvijenih za zadovoljavanje prehrambenih potreba dojenčadi. Nakon 12. mjeseca života savjetujemo prijelaz na prijelaznu mliječnu hranu Novalac 3. Sastav mliječne hrane Novalac u skladu je s europskim smjernicama o dječjoj mliječnoj hrani. Pakiranje: limenka, 400 g Uobičajeno doziranje mliječne hrane Novalac ARDob (mjeseci)0 do 11 do 22 do 33 do 44 do 55 do 6> 6Tjelesna masa (kg)4566,577,5> 7,5Broj obroka/dan6–7555443*Broj mjerica za pripremu jednog obroka3–444–566–76–77Količina vode (ml)90–120120120–150180180–210180–210210Do vrha napunjena i do ruba poravnana priložena mjerica sadrži 4,3 g mliječne hrane Novalac AR. Jednu mjericu otopite u 30 ml vode. * kao dio raznolike prehrane

[image]http://www.novalac.net/typo3temp/pics/N_849aa39232.jpg[/image]




Marta j -> RE: ishrana bebe od 3 mj (27.9.2011 22:52:35)

Procitaj malo o tom mlijeku i ja bi svakako otisla kod drugog dr..




lilia -> RE: ishrana bebe od 3 mj (28.9.2011 0:23:12)

Ne kravlje mlijeko tako maloj bebi, nema dovoljno vitamina ni hranjivih vrijednosti čak ni za veće dijete a kamoli za bebicu.
Pokušaj s drugim adaptiranim mlijekom i odi drugom pedijatru- hitno.
I za nadohranu je rano, pronađi adaptirano mlijeko koje će tvojoj bebi odgovarati i sigurno će uredno napredovati.




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (28.9.2011 1:32:25)

[Sadržaj poruke je obrisan]




jelena j. -> RE: ishrana bebe od 3 mj (28.9.2011 11:23:48)

moj ti je savjet da dajes kravlje mlijeko a ne umjetnu hranu,moje obe cure su sa 3 mjeseca pocele piti kravlje mlijeko i plazmu i nista im nije bilo i bile su po5 sati site a od bebi mila samo 2 sata




ivana st -> RE: ishrana bebe od 3 mj (28.9.2011 12:12:50)

Kravlje mlijeko se ne preporučuje tako rani iz razloga što može izazvati alergiju, ali opet ako beba ne može piti nijedno drugo bolje i to nego da ostane gladno. Žene su stoljećima davale kravlje mlijeko ako nisu imale svoje, dakako mješajući ga sa vodom i živjeli su i bez umjetnog mlijeka. Što se tiče sokića uvodi pomalo u ishranu prirodne sokove počevši od žličice i pomalo povisuj dozu.
Bitno je imati povjerenja u ono što ti kaže pedijatrica, ali opet nekad i sama možeš najbolje znati što je dobro za tvoje dijete, jer ne vrijedi za svakog isto. Pravila o ishrani se mjenjaju svako malo, a čak se razlikuju i od graga do grada zato se ne moraš uvijek slijepo držat svih uputa. Vidjet ćeš kakva će kilaža biti na idućem pregledu, ne treba odmah stvarati paniku.Moja je malena jedan mjesec dobila 600 g a dugi 1600g, dakle varira od mjeseca do mjeseca posebno ispočetka.




njanja -> RE: ishrana bebe od 3 mj (28.9.2011 16:10:24)

nisi nam dala dovoljno imformacija
od kojeg AD je povraćala??
pa danas ima makar 10 vrsta AD mlijeka, nemoguće da od svega povraća pa mora piti kravlje.
a ako je tako, onda je to za daljnju obradu kod alergologa...

nemoj se ljutiti, ali van svake pameti ste i ti i pedijatrica




pincirotvajler -> RE: ishrana bebe od 3 mj (28.9.2011 18:26:33)


IZVORNA PORUKA: škorpioni

ni meni nije jasno kako to pedijatar preporuća kravlje mlijeko, kad svi tupe da nikako prije godinu dana ,jer u sebi nema potrebne vitamine za razvoj male bebe,jao a kamoli od 3 mjeseca,,pa to je najvažnije doba za razvoj ,tam do 6 mjeseci dok ne poćnu papati svašta.
keksi,rižolino....s 3 mjeseca???malo prerano,pa,postoje raznoloke kašice koje nisu toliko jake za tako mali želićić!
probaj drugo adaptirano mlijeko,puno mama promjeni jer bebama ne paše!






liraa -> RE: ishrana bebe od 3 mj (28.9.2011 18:47:59)


IZVORNA PORUKA: sretnabeba4

pa kako to da ti nije pedica savjetovala s čime da joj pojačas ishranu ako slabo dobiva na kilaži??? ako joj staviš rižolino u mljekeco kad joj kuhaš kravlje sigurno joj neće ništa biti jer sam ja svojoj H KAD JE BILA BEBA KUHALA RIŽOLINO OD 2 MJESECAI TO NA SAVJET PEDICE . ALI ONA MI SE SITNIČKA RODILA BILA JE SVEGA 2970 G. ZA UVOĐENJE KAŠICA JOŠ MALO PRIČEKAJ BAREM DO 4 MJESECA. I NEMOJ JU BUDITI AKO TI CIJELU NOĆ SPAVA. DA JE GLADNA PROBUDILA BI SE SAMA. S TIM NEĆEŠ NIŠTA POSTIĆI OSIM ŠTO ĆEŠ JOJ POREMETITI BIORITAM SPAVANJA I ONDA ĆE TI PUNO TEŽE NATRAG ZASPATI. IMAŠ U DM-U BABYLOVE AD, KOŠTA TI 34,90 600 GRAMA, I HIPOALERGENOG IMA PA JOJ PROBAJ TO KUPITI TOLKO DA PROBAŠ KAK BUDE REAGIRALA NA NJEGA. MORAŠ JOJ NADOMJESTITI VITAMINE, BUDUĆI DA JE JOŠ VRLO MALA ZA PRELAZAK NA KRAVLJE MLIJEKO. VJEROJATNO JOJ JE PRESLABO I ZATO NE DOBIVA KILAŽU.

HVALAAA pokusat cu




Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>