Nakon carskog reza (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Poslije porođaja



Poruka


angysb -> Nakon carskog reza (21.9.2011 21:54:29)

Bok drage moje,molila bi misljenje svih vas koje ste rodile na carski kao i ja.Rodila sam prije mjesec dana carskim putem,i vec me zadnja dva dana jako boli rana,ne izvana jer polako zarasta vec me iznutra pocela bolit, neka ostra bol kao probadanje.Vise ne krvarim,ne znam zasto me pocelo bolit,mozda ima veze sto sam nakon 10-tak dana poslije poroda pocela radit sve kucanske poslove,a u pon sam citav dan radila po kuci cistila,prala prozore,ribala kupaonicu i napravila veceru za 12 ljudi.Na kontrolu su me narucili tek za 2 tjedna pa ne znam sta da radim,imali slicnih iskustava?pozz[sm=smiley1.gif]




troubled -> RE: nakon carskog reza (21.9.2011 21:59:26)

nisam rodila na carski, ali vidim da si se preforsirala...žestoko...
primiri i ne pretjeruj....moraš se čuvati [sm=smiley1.gif]




drugasrecica -> RE: nakon carskog reza (21.9.2011 23:45:21)

Nakon prvog carskog reza je oporavak prošao glatko, sve me manje i manje boljelo. Nakon drugog, isto sam se tako više naprezala nego prvi put i mjesec dana nakon carskog me tako počelo oštrije boljeti, umjesto da se bol smanji. Bila sam na pregledu i dr mi je rekla da smanjim aktivnosti maksimalno, a na ultrazvuku nije vidjela ništa sumnjivo.
Savjetujem ti da usporiš, jer bez obzira koliko se ti dobro osjećala, ipak je carski rez operacija i trebala bi dat tijelu priliku da se lijepo oporavi. [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




Juanita -> RE: nakon carskog reza (22.9.2011 7:57:38)

ja sam se isto tako preforsirala nakon carskog seci vamo tamo za prijavit dijete i na kraju zavrsila na hitnoj od bolova i takoder doktorica rekla smanjiti sve aktivnosti i piti donat mg da se crijeva redovito prazne vjerojatno i to dodatno pritišće.




sina -> RE: nakon carskog reza (22.9.2011 8:30:12)

IZVORNA PORUKA: angysb

Bok drage moje,molila bi misljenje svih vas koje ste rodile na carski kao i ja.Rodila sam prije mjesec dana carskim putem,i vec me zadnja dva dana jako boli rana,ne izvana jer polako zarasta vec me iznutra pocela bolit, neka ostra bol kao probadanje.Vise ne krvarim,ne znam zasto me pocelo bolit,mozda ima veze sto sam nakon 10-tak dana poslije poroda pocela radit sve kucanske poslove,a u pon sam citav dan radila po kuci cistila,prala prozore,ribala kupaonicu i napravila veceru za 12 ljudi.Na kontrolu su me narucili tek za 2 tjedna pa ne znam sta da radim,imali slicnih iskustava?pozz[sm=smiley1.gif]


mislim da bi definitivno trebala stati na loptu.....




Bebys -> RE: nakon carskog reza (22.9.2011 11:28:06)

halooooooooooooooooooooooo

jesi ti normalna....pa to je OPERACIJA...stani sa poslom ako neces zavrsiti u bolnici....zeno bozja...halooooooooooooooooooooooooooo




njanja -> RE: nakon carskog reza (22.9.2011 11:31:13)

ne vidim čemu večera za 12 ljudi i zašto te istih tih 12 ljudi ne ostavi na miru dok se ne oporaviš...
Boliti će te još dugo, zatezati, ja sam se jako brzo oporavila, ali sigurno sam se cca 2 mj teže dizala s kreveta, uvijek bi me presjeklo, iako sam preko dana bila skroz ok....
odmaraj više, pusti kuću i kućanske poslove, bavi se sobom i bebom....

onih 12 ljudi možeš počastiti i za 3 mjeseca




pakić -> RE: nakon carskog reza (22.9.2011 12:22:04)


IZVORNA PORUKA: Bebys

halooooooooooooooooooooooo

jesi ti normalna....pa to je OPERACIJA...stani sa poslom ako neces zavrsiti u bolnici....zeno bozja...halooooooooooooooooooooooooooo


halooooooooooooooooooooooo

jesi ti normalna....pa to je OPERACIJA...stani sa poslom ako neces zavrsiti u bolnici....zeno bozja...halooooooooooooooooooooooooooo





angysb -> RE: nakon carskog reza (23.9.2011 16:04:37)

Sve vi imate pravo,znam da sam se ispreforsirala,ali kad su mi odmah poceli dolazit u babinje svi pa ja ne mogu da ne pocistim a moras ih i posluzit nitko nema razumijevanja.Misle proslo je mjesec dana od poroda i da sam se oporavila,neki dan je sestra od mm rekla o pa ti si ko nova kad ju nisam spucala,meni je jos gore sada nego poslije operacije.Svi oni ocekuju kad dodju da budu dobro ugostiti a nitko ne bi dupetom mrdnuo da pomogne,osim mame kad mi dodje 1 tjedno sve mi napravi i ocisti zao mi zene,a s muzeve strane 3 snahe [sm=hudicek1.gif] zvala sam danas dok i rekla da me pocelo bolit pa me je narucila u ponedjeljak i rekla da do tad strogo mirujem




elven -> RE: nakon carskog reza (25.9.2011 9:10:14)

Draga, preporuka nakon carskog reza je tri mjeseca bez teških posova i dizanja tereta većih od 5 kg (znači samo svoju bebu). Ja sam imala carski i dosta mi je trebalo da se oporavim i svaki puta kad sam se malo preforsirala mi je blo kooooma.

Ne igraj se mogu ti popucati unutarnju šavovi...slušaj doktore i strogo miruj, te horde koje te opsjedaju samo lagano otpravi...nije mi dobro i povuci se s bebaćem negdje, a oni ako su familija onda moraju razumjeti i sami se znaju snaći u kući ili znaju gdje su vrata..... Znam da ovo zvuči dosta grubo, ali ti si ta koja može imati trajnih posljedica i to moraš shvatiti i staviti na prvo mjesto....svoje zdravlje i budućnost ...

Sve ih spraši




angysb -> RE: nakon carskog reza (27.9.2011 13:57:59)

U pravu si definitivno,bila sam jucer u poliklinici na kontroli pa su mi radili uzv i imala sam pregled i ako mislim da nije bio potreban kad nisam vaginalno rodila ali ok valjda dok zna zasto,malo mi je slezena natekla kazu da je to zbog naprezanja i nemirovanja pa moram sad samo mirovat kod svoje gin idem za 10-ak dana pa ce mi vadit papa test i moram pitat za kontracepciju jer ne bi sad htjela ostat trudna bar 3 god,dali se deblja od tih tableta za kontracepciju,zna li koja?[sm=smiley13.gif]




elven -> RE: nakon carskog reza (27.9.2011 14:06:00)

Uzv su ti radili predostrožnosti radi, da nije što zaostalo (škare ili vata...) nakon operacije ili to da nije koji unutarnji šav pukao, a kontracepciju ti ne mogu niti jednu preporučiti, ali vjerujem da će curke svakako nešto preporučiti..




angysb -> RE: nakon carskog reza (27.9.2011 14:13:19)

Ne bi se cudila da su zaboravili neki instrument [sm=smiley36.gif],pogotovo ti nasi doktori koji pustaju da nas operiraju stazisti,uce se na nama raditi,mene ko da su rezali motorkom a ne skalpelom rez im nije ravan




seraphyme -> RE: nakon carskog reza (30.9.2011 8:43:58)

meni se nakon 2 tj poslije carskog ugnojila rana pa me to boljelo. što se tiče kuhanja, posjeta i sl sve sam ih otpilila pa mi nitko nije smio primirišiti dva mj poslije poroda. kuhati za 12 ljudi?????? sorry na grubom izričaju, ali kojih 12 blenti ti je došlo na večeru???? oni su tebi trebali donijeti večeru, a ne nabiti guzice!!!! još jednom se ispričavam na grubim riječima




Stranica: [1]