Zelena stolica.. (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


mariwa -> Zelena stolica.. (20.9.2011 15:49:31)

beba mi ima dva i pol mjeseca i u zadnje vrijeme ne kaka svaki dan nego svaki drugi ili treći i tad mu bude zelena stolica. zanima me šta bi trebala davati bebi da pije da bi imala redovitu stolicu? dok mi je rekla da pije vodu jer čajevi debljaju i da nije strašno to što ne kaka svaki dan nego da je bitno da piški redovito. šta vi mislite o tom?




elven -> RE: zelena stolica.. (20.9.2011 16:01:39)

Boja stolice se može promjeniti zbog toga što se zadržava u crijevima što nije strašno, a stolica može izostati dulje i ne biti razlog za zabrinutost već samo da beba iskoristi sve za rast i razvoj, ali može biti i znak da beba ne dobiva dovoljno hrane .... što nas dovodi do niže postavljenih pitanja...

Kako napreduje, koliko jede  (koliko obroka i količina), jel gubi ili dobiva na kilaži, kako je raspoložena, ima li kolike... ???






ruwenzor -> RE: zelena stolica.. (20.9.2011 16:23:30)

jel na prsima il na ad?




mariwa -> RE: zelena stolica.. (20.9.2011 19:58:20)

Na hippu je. on dobro napreduje, ima 6kg i 63cm veliki je. na dan ima 5-6 obroka, jede svaka tri i pol do 4h po 150ml. do sad je bilo sve ok..




magdalenaa -> RE: zelena stolica.. (20.9.2011 21:34:01)

ma nesekiraj se ,moja bebica  nije kakala  po 10 dana a maksimum joj je 15,  kaže ped, da  je to normalno a boja zna biti zelena  nekad od stajanja u crijevima a nekad ovisi o tome šta ti jedeš, vodu nedajem jer je na mome mliku pa nije potrebno da pije vodu, jednom sam joj dala jakoooooo slatku kamilicu pa se jadna sva sasrala[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/jezicek.gif[/image],tad i nikad više pustim da priroda obavi svoje,a znam joj masirat trbuščić da brže pšrobavi al toi je bilo kad je imala 2.5mj,




elven -> RE: zelena stolica.. (21.9.2011 12:44:57)

Evo draga, druge su bile brže u odgovoru... Ma on je suuuuper!!!!
Nemoj se brinuti jer prema ovome što si napisala sve je ok samo se malo probavica usporila i on iskorištava sve nutrijente iz hrane...ali nemoj čekati više od 4 dana nekakanja da reagiraš, jer je na adaptiranom mlijeku. Bebe koje doje mogu ne kakati duuugo i ništa, ali bebe koje uzimaju formulu njima stolica mora biti relativno redovita....znači dva dana nema brige, ali 5 dana nešto se mora poduzeti, a ova slatka kamilica uistinu pomaže. Masažice trbuščića kružnim pokretima u smijeru kazaljke na satu 8-10x8 krugova će mu pomoći pri poticanju probave i eventualnih grčića od zraka... bude on kakao koooveliki zlatnu kakicu mamici svojoj [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ruwenzor -> RE: zelena stolica.. (24.9.2011 17:10:42)

Jel se stanje popravilo?
Navodno je čaj od komorača odličan za probavicu, pa ako masaža trbuščića ne pomogne možda da probaš s tim?




mariwa -> RE: zelena stolica.. (25.9.2011 10:36:24)

Pije mi čaj od kamilice pa je sad u redu kaka svaki dan a stolica je napokon kako treba. to valjda tako mora bit. svima hvala na savjetima :)




seraphyme -> RE: zelena stolica.. (30.9.2011 8:49:23)

mom je bila zelena od gladi[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley6.gif[/image] kad sam počela davati rižinu sluz postala je lijepa žuta




mariwa -> RE: zelena stolica.. (30.9.2011 15:36:29)

Ne vjerujem da je maleni imao zelenu stolicu zato što je gladan jer dobro napreduje. sva sreća da je to iz nas..




Stranica: [1]