Kupovne ili "domaće" kašice (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Uvođenje guste hrane



Poruka


Suzn -> Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 20:24:39)

Bok,

zanima me šta mislite - kupovne ili "domaće" kašice?? Pod navodnicima su jer moja "domaća" kašica je od kupovnog voća i povrća. Ne znam kumice na placu je rživim u fuc...ing Njemačkoj :)
Jedino što radim je da kupujem BIO voće i pov. u Alnaturi, ili nekom dr. takvom dučkasu. E sad, to valjda nije špricano, jel?

Opet sam negdje pročitala da se na početku dohrane mora kuhat jabuka i sl. jer da je lakše probavljiva, jel??

Čula sam i da je jedna pedijatrica na početku dohrane savjetovala kupovne kašice jer su termički obrađene i sigurnije od "domaćih"... Da se razumijemo, da imam doma krušku, i jabuku, i mali vrt sa povrćem, ne bi dvojila... [sm=jezicek.gif]
Al.. nemam...

I??





pincirotvajler -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 20:32:09)

meni je "domaće" od kumice s placa,makar nemora bit iz hrvatske[sm=smiley36.gif]
a kupovno staklenka
domaće domaće ni neznam kaj je [sm=smiley13.gif]




bubaMaja -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 20:37:57)

domaće, u kupovnim ima previše šećera




Suzn -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 20:46:16)


IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

meni je "domaće" od kumice s placa,makar nemora bit iz hrvatske[sm=smiley36.gif]
a kupovno staklenka
domaće domaće ni neznam kaj je [sm=smiley13.gif]


Ma ja na žalost znam previše naših HR kumica koje kupuju u Konzumu voće i povrće. Tak da se onda pojam "Domaća" širi do Kube, Španjolske, i šire haha!! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Aha, dobra ideja za šećer, nisam o tome mislila. Budem pogledala jel piše da neka nema šećera...




lidac0605 -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 20:57:03)

Ja sam za neku kombinaciju,svojima sam do god.dana voćne kašice kupovala,a mesne +povrtne kuhala doma...u dućanu gledam da je porijeklo hrvatsko kaj se tiče povrća i mesa,dalje se ne zamaram jer na žalost danas smo tolko izloženi zagađenju i štetnim tvarima da i ono kaj ti doma tvoje izraste više nije zdravo i domaće...




drugasrecica -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 21:15:07)

I ja kombiniram. Kad sam doma radim svoje kašice, a ako smo vani i nemam ništa pametnije joj dati, kupim voćnu kašicu. One kupovne povrtne i mesne su mi bljak. Ali puno više jede domaće kašice.




Morska luka -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 21:16:36)

Slažem se sa lidac0605!
Kašice od povrća i mesa sama pripremam jer kupovne ne želi jesti! Voćne kupovne su mu super, kao i noćne kašice od žitarica! Mali ima apeti kao[sm=lev.gif]




Morska luka -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 21:18:21)

Ali da imam svoj vrt sa voćem koje nije špricano sigurno bi mu to spravljala! Šteta što živim u gradu[sm=smiley29.gif]




Ninjago -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 21:49:27)

Kombiniram,kad smo doma onda kuham a za van ili za put kupim gotove.




mala99 -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 22:02:48)

Moj mali kad je počeo jesti nije ništa htio pa sam mu ja kupovala te kašice od hipe-voćne i to je obožavao. Ali mi se navukao na to tako da do 1,5 godine nije ni htio okusiti pravu jabuku, krušku i drugo voće. Sada ima 2 godine i nema šanse da pojede, ma ni okusi kupovnu kašicu.
Dobre su te kupovne za početak , ali se lako navuku na to....




maryann01 -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 22:07:22)

ja svom radim domaće kašice jer imam vrt i voćnjak ponekad kupim povrće u voćarni i opet mu doma kuham,a kupovne kašice koristim jedino kad negdje idemo.jedino mi jede one za laku noć mliječne i te stalno kupujem




cuba -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.9.2011 22:37:03)

Prvo što je danas domaće??? Osim ako nemaš svoj vrt u kojem uzgajaš voće i povrće ili ti pošalje baba sa sela ništa od domaćeg nećeš naći na placu / pazaru naći. Sve je to kupovno, uvezeno i nema veze sa domaćim.
Ja sam imala jednu tetu kod koje sam kupovala voće i povrće jer je to njeno i jako je malo toga imala pa kad bi donila kupila bi sve da imam zalihe[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
Kupovnu kašicu nikad nisam kupila, nije da imam nešto protiv njih ali mi je bilo draže skuhati mu. Kad bi išli vani a ako nije jeo kući, u posudicu bi mu stavila pripremljeno voće /povrće.
Jabuku nikad nisam kuhala, smiksala bi mu a kasnije naribala kad je bio veći. Nije nikada imao problema sa probavom dapače[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




lilia -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (2.9.2011 0:41:18)

Ja više manje sve kupujem na tržnici (ili pošaljem mamu, nju bakice znaju pa joj kažu šta je njihovo), sada imaju svoje tikvice, mahune i mrkvu. Od voća imaju svoje breskve. Svježi sir i skutu također uzimam od barbića sa Učke koji ima svoj štand na tržnici.
Ostalo voće i povrće kupujem čije je da je.
Od kašica kupujem one za laku noć i te mu češće dajem dok voćne samo kad nas nema cijeli dan doma a povrtne nikada.
Uglavnom sama kuham povrće i meso i sama radim kašice od voća i žitarica.

I ja sam negdje čula da su kupovne kašice provjerene i sigurnije ali ipak sam se odlučila za ovu opciju spremanja kod kuće.




mala99 -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (2.9.2011 7:52:20)

Ja više vjerujem kupljenim kašicama nego voću sa tržnice. Ok, ima nešto domaće, ali to je rijetko i treba znati, sve ostalo je uvozno i špricano. Takvo voće nije provjereno, a ovo u kupljenim kašicama je strogo kontrolirano. Zabluda je da ono što prodaju babice na placu je prirodno i one kupe negdje jeftino, pa dođu na tržnicu....




Bebys -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (2.9.2011 8:30:36)

joj imas ovih tema milion ajd potrazi ih...ima svasta pisano i dobro napisano...


ja sam za kupovne...tocno iz toga razloga jer je preradjeno i jer je zivo voce i hrana koja se ispocetka kuha nasa pre jaka jednostavno za mali sotmacic...sretno...




mayathebee -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (2.9.2011 9:21:46)

Mi imamo tu sreću da baka ima vrt i vočnjak, pa mu uglavnom kuham sve domaće. No za put ili plažu npr. uzmem kupovne, jer sam sigurnija nego da napravim pa da mi se paca na suncu. Moj jede sve, tako da mi je to veliko olakšanje!




ivana st -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.10.2011 10:53:21)

Domaće! Evo nešto malo o kupovnim kašicama iz knjige "njega majke i djeteta".
Arome kupovnih kašica su jednolične  i nezamjenjive, hrana pripremljena kod kuće je raznovrsnija i ukusnija. Ako želite imati zalihe kupovne hrane, izbjegavajte onu koja sadrži šećer,dekstrozu,sukrozu ili sol, ili joj na popisu sastojaka prvo mjesto zauzima voda.To znači da proizvod sadrži najviše vode,pa jelo ne može biti hranjivo kao isto pripremljeno kod kuće.




seraphyme -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.10.2011 11:21:48)

gdin Hipp i moj micek se super slažu[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image] probala sam mu raditi doma kašice, ali nije ih htio jesti[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]evo po kupovnima mlati. šta ću, bitno mi je da jede ono što mu odgovara za dob i da napreduje.




mirna -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.10.2011 12:14:28)

U njemackoj ti skoro svaki ducan nudi i bio voce/povrce.. vjerojatno je tamo to puno bolje kontrolirano nego u HR.

Mislim da je bolje doma pripremiti kasicu.. Najbolja varijanta je kada imas vlastiti vrt, ako ga nemas mozes kupiti bio povrce i voce. Jedino kada si na putu, onda je jednostavnije uzeti kupuvnu kasicu. Tako sam ja radila...




ema55 -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.10.2011 14:04:31)

Ja sam u početku kupovala kašice. To mi se činilo bolje. Kad je navršila šest mjeseci onda sam miksala voće. nisam nikada kupovala kašice od mesa i povrća.




Suzn -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.10.2011 14:07:57)

da... evo mi kemijamo. Malo kupovne (jer smo dobili puno njih kao test, pa da ih iskoristima), i super nam je od Alnature kruška, čak je i meni mrak. [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif], malo doma radimo. uhhhh, jednu mrkvu imamo za 6 dana, haha!

Al zato bananu smaže u 5 minuta cijelu.
Ma ko bi ga znao, sve oko nas su otrovi....




Juanita -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (1.10.2011 14:55:03)

ja sam započela s voćem kad sam uvodila nadohranu pa sam se tu odlucila na kupovne i to hipp jer u njih imam puno povjerenje. a kasnije sam joj kuhala kuci ono sto imam svoje u vrtu, blitice špinata, zelja, krumpira i ostalo povrce, a ono sto ne bih imala sam kupovala gotove kašice jer znam iz iskustva sto sve sadrzi blitva na placu (čast izuzecima), pa sam sigurnija u kupovno. jedino nisam nikada mesne kašice kupovala, nego sam meso kupovala u mesnici i kuhala.
danas joj kuham isto sto i nama bilo s placa ili domaće.




zlata2 -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (10.4.2012 11:41:47)

Da malo potaknem temu...
Budući da je doba kad u vrtu nema još ništa baš pravo domaće, zanima me gdje kupujete namirnice.
Isto me zanima, da li bi bilo pametno, pošto krećemo sa mesnim ručkom, kupiti cekinovo pileće bijelo meso, narezati na komade za jedan obrok i zamrznuti te vaditi po potrebi. Pa ne mogu svaki dan na tržnicu po komadić mesa...




pincirotvajler -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (10.4.2012 12:28:28)

ovo za meso naravno
a povrće i voće mi kupujemo na placu uvijek




larousse -> RE: Kupovne ili "domaće" kašice (10.4.2012 16:17:39)


IZVORNA PORUKA: zlata2

kupiti cekinovo pileće bijelo meso, narezati na komade za jedan obrok i zamrznuti te vaditi po potrebi. Pa ne mogu svaki dan na tržnicu po komadić mesa...

Ovako radimo i mi. A povrće kupujem na pazaru, kod bakica. Imam mamin vrt u kojem je sad samo blitva, a za ostalo se snađemo. Jedva čekam ljetoooooo....




Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>