RE: Prilagodba na vrtic (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Vrtić i čuvanje djeteta



Poruka


danery -> RE: Prilagodba na vrtic (11.7.2012 8:56:20)

hehe,evo naše izvješće iz ljetnog dežurstva (dada,ide i tu,jer ide i mala frendica,a jedna bez druge ne mogu [sm=smiley36.gif] al ni jedna s drugom,počupaju se ko kokoši nabrzinu,pa onda tule jedna za drugom [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif])...
ugl.,lijepo se snašla,tete se mijenjaju svaki tjedan skoro,ali ne vidim da ju nešto previše smeta....
i da,danas je otišla u vrtić u gaćicama,bez pelene (ok,ima par rezervnih gega i pelena u torbi ako se popiški)....

e tu me teta dočekala (dežurna naravno-"jedva čekam godišnji,kakve gaće" [sm=smiley29.gif] sistem) i veli na moje da je bez pelene nek ja bolje čekam 9 mjesec dok bude mala u svojoj skupini [sm=zmeden.gif] [sm=jezicek.gif]
samo sam ju zamolila da ja dijete odvedem u wc da vidim hoće li htjeti sjesti,jer doma na veliki neće,nego kvoca na lonki....dijete obavilo sve bez problema....
na kraju smo se dogovorile da će probati,jer mala sad neće pelenu osim za noć za spavanje,a rezerve ima pun ruksak,pa kako im bude....

ah,kužim ja ženu,al da je mene netko molio da priupitam dijete na wc ako se odvikava i samo odbija pelenu,ja bih pomogla pa makar sa djetetom samo jedan dan bila,to mi je posao....al ajd,svakakvih nas ima....ugl....držim palčeve da danas ne bude poplave [sm=smiley1.gif]




mare00 -> RE: Prilagodba na vrtic (11.7.2012 10:55:58)

Već sam ja čula od dosta mama da se tetama neda voditi djecu na wc dok su u fazi odvikavanja, evo primjer moje kume mala bi joj doma bila u gačicama a kad bi došla u vrtić tete su joj stavljale pelene....hm[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]

Mada ja sa ovim mojim tetama nisam stekla takav dojam, čak L stavljaju na školjki da kaki, jer neće u pelenu, a za pišanje još nezna jer nepriča, a kad hoće kakiti gestama objašnjava[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Evo meni je se L več navikla na vrtić, čak i jede s djecom, spava, ma sve ok...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/bravo.gif[/image]




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (11.7.2012 13:28:00)

d nejde prek ljeta u vrtić
teta je rekla da u jesen dođe bez pelena,jer ne stane im više na prematalicu [sm=smiley36.gif]
nisam primjetila da im se nebi dalo odvikavat




BUMBI -> RE: Prilagodba na vrtic (11.7.2012 21:06:46)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za bejb što je bez pelena.Nadam se da ćete brzo to savladati




danery -> RE: Prilagodba na vrtic (4.9.2012 20:19:04)

ajmo natrag u vrtić....
bejb ne ide ovaj tjedan,ali vweli mi frendica koja je odvela svoju malu da je od stare grupe ostalo njih 4 (rođeni u 7.i 8. mjesecu),a ostala djeca-njih 10-ak nova,mali bebaći spram njih....
čini mi se da će bejb i još jedna curica biti jedine bez pelena....e sad kak će sve ići dalje...[sm=zmeden.gif]




BUMBI -> RE: Prilagodba na vrtic (4.9.2012 20:27:10)

Tako malo ih je ostalo.
Nadam se da neće biti problema[sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif][sm=pikapoka2.gif]




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 7:27:12)

[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
nakon 3mj d krenuo u vrtić opet
prvi dan sve ok,drugi se ljutio jako
isto tako mu je i nos procurio odmah i kašlje,not again..[sm=hudicek1.gif]
postoji li još neko dijete da je u stanju razboliti se nakon jednog dana u vrtiću[sm=zmeden.gif]




BUMBI -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 12:08:19)

Ajme pinci pa jel to moguće[sm=smiley13.gif]
Baš mi je žao,za njega izgleda nije suđeno da ide u vrtić




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 12:09:15)

ma mi nemožemo vjerovati jbt..
sinoć onaj lavežasti kašalj,jutros već postao vlažni
ah[sm=smiley13.gif]




danery -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 13:59:25)

omg,pinci [sm=smiley3.gif] pa jel moguće?!?užas....pa ne mogu vjerovat....sad samo čekam idući tjedan da vidim šta će bejb spičit uz onolike bebaće [sm=hudicek1.gif][sm=smiley13.gif]
što mu sad daješ?




keksić -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 17:13:24)

nije nas neko vrijeme bilo, evo da se OPET izjadam:
napokon smo se nakon puno odbijanja i mi uspjeli dočepati vrtiča, jeeee!

jako sam bila sretna zbog toga i jedva čekala prvi dan prilagodbe, veve je jako komunikativna i bez problema se uklopi gdje god dođe.ima jako razvijenu empatiju i nježna je i dobra prema svima.

tak je i bilo, ... odmah se zaigrala, i iako je bilo još nove djece koji su i plakali i otimali igračke ona se lijepo snašla i mirno igrala...

... tada je došla druga teta i ova koja je do tada bila s nama pohvalila je vendicu, a ova druga skočila i gleda moju curku, pa grakne: da, nemože to tako(uzme joj bebu iz ruke) najprije odi pospremi šta si razvukla pa se možeš igrat sa bebom!


ja sam se zaledila, pa nemogu vjerovati!!! ...ali ona nije uopće ništa razvlačila, stalno se igra sa tom bebom od kad je došla, ... (druga curica joj je uzela kindač za bebu), a sve i da je, zar je to način??? pa prvi dan joj je, prvi puta je u vrtiču, ne plače, ne tuče se, nemre biti bolja, a teta je bez pozdrava, upoznavanja, bilo čega ide ovako špotati pred svima...

jako sam razočarana i evo danas je treći dan, svaki dan je rasplače, neznam kaj da radim???[sm=smiley19.gif]




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 19:42:57)

danery fluimukan
i normalno čistimo nos,fiziološka i usisavanje
tako je rekla prošli tj na orl da čim počne




BUMBI -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 19:46:32)

To je stvarno užasno.Tek su djeca krenila,nisu još ni bolesni,a on tako,šta će tek onda biti kad dođe zima i počnu se razboljevati[sm=zmeden.gif]
Jel ti njemu stalno daješ flumikan ili?Da mu daš sad nešta malo za imunitet?




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 19:59:23)

ne,samo kad počne vlažno kašljati
(ono prek ljeta su bile tri ture da bi se pročistio skroz,,u sklopu lječenja uheka,onog sekreta kaj se nakupio)
nevjerujemo u nikakve preparate za imunitet,,probali svašta prošlu zimu,jedino ću mu neke vitamine dati i svježe kozje mlijeko




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 20:03:14)

keksić sorry,neignoriram,nego neznam kaj bi rekla..osim da bi se sad ta teta mogla malo "umiljavati" vendi da nema više fobije,,makar sumnjam da se curka plače radi nje,pa svi plaču u početku [sm=smiley31.gif]




BUMBI -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 20:09:47)

E,da i ja sam čula za kozje mlijeko da je dobro.
Mi smo kupili onaj Citrofit,ali nikako da mu dam,a trebala bi početi




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 20:10:38)

ma rekle su mi u ljekarni da nebi to za dijete tak malo..nemam pojma,,




keksić -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 20:33:59)

joj, i ja se bojim tih prehlada, miš mali, probaj sa imunalom ili sanostolom.




AntonijaV -> RE: Prilagodba na vrtic (5.9.2012 22:05:23)

evo i iza nas su dva dana jaslica...Marija i još jedna curica su najstarije, i jedine bez pelena..

odmah prvi dan je ostala sat vremena u grupi, i teta je danas ostavila čak od 8 do 11:30 (do ručka)...
zlato moje malo je to bez problema prihvatilo [sm=smiley1.gif] za ručak pojela sama juhicu..ostalo joj se nije sviđalo[sm=smiley36.gif]... pitala tetu za wc, nije zaboravila pranje rukica i to sa sapunom[sm=smiley36.gif]

sve u svemu, super smo zadovoljni prvim danima...iako, kako kažu,to ne garantira da neće bit plača idućih dana...




mariola -> RE: Prilagodba na vrtic (6.9.2012 9:29:23)

I moj T je krenuo u vrtić nakon 2,5mjeseca pauze.
Ima novu tetu,prešao je u mlađu odgojnu skupinu. Nije više u jaslicama.
Jedna teta mu je ista koja je bila u jaslicama a i drugu pozna dobro jer je mali vrtić pa zna sve tete.
Uglavnom sve je ok, odmah je ostao i na spavanju. Njih 5 iz jaslica je prešlo a svi ostali su novi,novoupisani tako da kad ujutro dođem u vrtić više je mama nego djece.[sm=smiley36.gif]
Fora mu je što su mali zahodi pa mu ne treba dodatna daska za wc.




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (6.9.2012 9:30:32)

[sm=smiley1.gif] mariola [sm=bravo.gif]
e a zakaj kod nas moraju pišat na nonu u vrtiću?a ima mala školjka[sm=zmeden.gif]
danas se nije ljutio šta je ostao [sm=smiley1.gif]




BUMBI -> RE: Prilagodba na vrtic (6.9.2012 9:36:24)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] i za T
Pinci nemam ti pojma u vezi toga,kod nas isto imaju mali wc
Super što je i on bio zadovoljan danas[sm=bravo.gif]




mariola -> RE: Prilagodba na vrtic (6.9.2012 9:39:02)

Dario[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
Kod nas uopće nemaju tutu[sm=zmeden.gif]




pincirotvajler -> RE: Prilagodba na vrtic (6.9.2012 9:43:55)

kod nas bar 10 nona tamo,nemam pojma,baš ću pitati[sm=smiley1.gif]
al d zanimljivo malo za promjenu pišat tak [sm=smiley36.gif]




anaxx -> RE: Prilagodba na vrtic (6.9.2012 9:47:23)

IZVORNA PORUKA: pincirotvajler

[sm=smiley1.gif] mariola [sm=bravo.gif]
e a zakaj kod nas moraju pišat na nonu u vrtiću?a ima mala školjka[sm=zmeden.gif]
danas se nije ljutio šta je ostao [sm=smiley1.gif]



pinci baš me čudi ovo za piškiti, obzirom da smo u firmi nedavno projektirali jedan vrtić, kod opremanja po standardima više se ne koriste kahlice/none/tute u vrtićima jer to nije higijensku (mislim na pranje, dezificiranje...) svida se koriste mali prilagođeni wc-i...
kako tete peru te posude, imaju uređaj za dezificiranje u vrtiću?


inače i moji dečki su super, lijepo ostaju u vrtiću nakon 2 mjeseca pauze, imaju svoje tete, neke nove klince, neke stare... u novim su sobama, najvažnije je da su im tete super.... svi zadovoljni za sada!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>