decko govori kao curica (Puna verzija)

Forum >> [Dijete] >> Odgoj



Poruka


zvrkolino -> decko govori kao curica (19.7.2011 21:39:09)

Moj cetverogodisnjak govori ko curica,nekad neke rijeci govori po muski.Sad me zanima dali ga treba ispravljati u govoru ili ignorirati pa se s vremenom promijeni?Ponekad ga ispravljamo pa nas poslusa a nekad u inat bas nece.Zanimaju me vasa iskustva i savijeti .




mišica 666 -> RE: decko govori kao curica (19.7.2011 22:23:29)

možeš li malo pojasniti to priča ko curica? 




adryosijek -> RE: decko govori kao curica (19.7.2011 22:27:05)

[sm=zmeden.gif]mislis u zenskom rodu.. npr ja sam gladna,itd pa ja da moja prica kao da je musko ,ispravljala bi ju naravno,




Nika 24052006 -> RE: decko govori kao curica (19.7.2011 22:54:07)

Mama mi pričala da je tako moj brat pričao u ženskom rodu.Odrastao je uz nas dvije sestre,pa je njemu to bilo normalno[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]...Ona ga je malo ispravljala,ali u biti je prestalo samo od sebe kad se počeo više družiti sa dječacima.




mamacita -> RE: decko govori kao curica (19.7.2011 22:57:03)

Ispravljaj sada, kad je jos sve u zacetku. Ja svog malenog ispravljam ako mu se zaleti koja po zenski. Mislim da mama i tata trebaju biti svjesni pravilnog odgoja od tako malih nogu, nesto sto nam je sada mozda slatko, moze sa djetetom ostati jako dugo i sto vrijeme vise prolazi to ce promjene biti teze.




mirna -> RE: decko govori kao curica (20.7.2011 11:59:58)

Moj mali je to radio na pocetku, oko druge godine. Prestao je sam od sebe...Tata se ozbiljno zabrinuo[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image] , ali to je bila samo faza...

Vjerojatno je oko njega vise zena nego muskaraca... 4 godine je vec puno, ali ja ga ne bi ispravljala u spontanom govoru.. Bolje da odvojis neko vrijeme bas za ucenje i vjezbu govora u muskom rodu i neka se vise druzi s djecacima. Sigurno nece cijeli zivot govoriti na taj nacin.[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




mariola -> RE: decko govori kao curica (20.7.2011 12:08:40)

Od moje šogi mali priča skoro sve u ženskom rodu: papala sam, kupala sam se a ako priča o Toniju kaže: T je rekao. Ispravljamo ga svi.




bubaMaja -> RE: decko govori kao curica (20.7.2011 20:30:42)

nek se više druži s muškima pa će sam od sebe početi pričati u muškom rodu. tako priča jer je stalno s ženskinjama.. to je normalna faza govora i treba dobro paziti ako se misli ispravljati.. ne mu reći,NE ili tako pričaju cure ili nešto slično nego samo ponoviti u pravom rodu ono krivo kaže: npr: Bila sam vani.. a vi kažete:da, bio si vani. ili tako nešto.. ja nisam baš za ispravljanje , trebalo bi se brzo i samo povući




Tratina -> RE: decko govori kao curica (28.11.2011 14:25:37)

Tako je i meni od prijateljice mali. Ali on je tamo do 5. godine sve radija ka i curica. Od pričanja do najdražih igračaka koje su bile šminke, cipele na štikle, plakanja kad bi mu rekli "ali ti nisi curica, ti si momak"... Uf...  stvarno gadno bilo za čut. Sad ima 6 godina i priča normalno u muškom rodu. Prošlo ga je samo od sebe. Jedino šta i dandanas nije baš zagrijan za balune i autiće već za plišane igračke, glazbene igračke i sl.




valnea -> RE: decko govori kao curica (13.7.2012 11:48:40)

a mislim da je to normalno ako odraste uz sestre ili se igra s curicama... i moj mališan je imao tu fazu ali smo ga ispravljali i brzo je prestao :)




troubled -> RE: decko govori kao curica (13.3.2013 14:41:54)

ko da čitam o mom franku... [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
uglavnom samo sa curama, magda mu je pojam...

ja: kako ti je bilo u vrtiću?
franko: lijepo sam se igrala, nisam plakala, spavala sam i sve, sve sam pojela [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
ne ispravljamo ga previše...ponovimo za njim točno i kažemo da tako govore dečki...polako počinje i on neke glagole točno govoriti...nismo zabrinuti niti malo [sm=smiley1.gif]




snowwhite -> RE: decko govori kao curica (13.3.2013 14:50:17)

tako i moj počeo sad pričat i ponavlja za sekom: ide jesti i viče jela,ide piti viče pila :-D




Stranica: [1]