torta sa ticinom - da li se može zamrznuti? (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Kuhajmo zajedno



Poruka


magma -> torta sa ticinom - da li se može zamrznuti? (7.6.2011 22:57:10)

S obzirom da uživam u ukrašavanju torti sa ticino masom, odlučila sam maloj sama napraviti tortu za krštenje. Ali pošto mi to uvijek oduzme puno vremena dan prije proslave, htjela bih tortu napraviti tjedan-dva prije i gotovu ukrašenu tortu sa figuricama zamrznuti i onda je samo izvaditi večer prije proslave da se  polako odmrzne u frižideru.
Radila bih ovu tortu: http://www.coolinarika.com/recept/laganajednostavnafina-torta Ne bih na vrh stavljala kremu, nego bih stavila kremu i na nju još jednu koru, pa onda glazuru od čokolade i na kraju ticino.
Molim profesionalke da mi odgovore da li je tako nešto moguće zamrznuti i jel netko to već probao. Kako su figurice izgledale nakon odmrzavanja i da li je torta po okusu izgledu ostala Ok?




lidac0605 -> RE: torta sa ticinom - da li se može zamrznuti? (8.6.2011 9:00:23)

Radim s ticinom al nije mi padalo na pamet da smrznem.Po nekoj logici,rekla bi da ne-jer će se kondenzirat voda na ticinu i smrznut pa kad odmrzneš bu ta vlaga deformirala i topila ticino pošto je osjetljiv na vodu i mlijeko...




magma -> RE: torta sa ticinom - da li se može zamrznuti? (8.6.2011 21:49:09)

ma to je i meni palo na pamet. šteta mi je smjese, neću riskirati sa smrzavanjem.




maja -> RE: torta sa ticinom - da li se može zamrznuti? (9.6.2011 11:46:05)

IZVORNA PORUKA: lidac0605

Radim s ticinom al nije mi padalo na pamet da smrznem.Po nekoj logici,rekla bi da ne-jer će se kondenzirat voda na ticinu i smrznut pa kad odmrzneš bu ta vlaga deformirala i topila ticino pošto je osjetljiv na vodu i mlijeko...


Ne, nikako, ovo potpisujem lidac, ali zato možeš napraviti ticino masu tjedan dva ranije pa ukrasiti tortu dan dva prije nego ti treba...a i ne znam kako bi i sama torta bila nakon odmrzivanja [sm=zmeden.gif]




Stranica: [1]