|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Depresija u trudnoći
2.8.2014 1:09:20   
depresivnatrudnica
Leptirice,hvala ti puno za ove rijeci. Jednostavno,moja trudnoca nije kao kod vecine zena koje sijaju od srece. Ja imam sve moguce simptome koje je ikad iko zabiljezio, od mucnina do krvarenja desni, masne kose,akni i da ne nabrajam. Ali sve simptome podnosim,medjutim samoca mi je najteza. Evo me i sad u krevetu,sama i placem jer nemam s kim progovoriti, usta mi suha. Znas kako kazu, samocu ne mozes ni opisati...mozda i mozes,ali nemas kome... Tako je i sa mnom. Sve bih dala da je mm uz mene. Jucer je otisao i od tad ne prestajem plakati. Uza sve to,strahovi i anksioznost se vracaju u punom jeku. Strah me je ovih zidova,ove tame i tisine,nesanice. K tomu, dvije prijateljice koje su zatrudnile otprilike kad i ja,su izgubile trudnocu. Tuzna sam i zbog njih.
Pokusala sam pisati i na jos nekim forumima,medjutim,ne podnosim klisejske price,tipa, a da odes psihijatru ili daj se druzi s nekim,trgni se,itd. Nervira me to,jer psihijatra svoga imam,a o ovom trzanju i druzenju mogu pričati ljudi koje je depresija tek okrznula. Doktorirala sam na medicinskim predmetima i dobro znam kad je vrijeme za lijekove. Moj problem je sto ih sad ne mogu uzimati jer sam trudna. Sve apsolutno sve znam o ovome i jos mi je gore zbog toga. Voljela bih da sto manje znam. Recimo ja sad nemam koncentracije ni citati,ni gledati tv,plesti,pricati,jesti. Nista. Eno mi sudje stoji od jucer nemam volje da ga operem. samo mislim,razmisljam i placem. Daj Boze da sam neka bogatasica i da imam para pa da mogu ici svom muzu,a ne ovako da moram cuvati posao na kojem btw platu nisam 2 mj.dobila. Ali eto, iako potplacen moram ga cuvati. Jos malo pa necu sebi moci priuštiti ni psihijatra, skupo je. A ja sad idem i ginekologu privatno. Ma kad vidim sve ovo, sazalim se nad sóbom. 30 mi je godina,a dusa mi je vec ostarila. I sve se nekako promijenilo, u jednom danu sam ostavila cigarete,kafu i líjekove... Nekad pomislim da prolazim pakao a ne trudnocu. Leptirice,ja se raspisah, oprostitemi cure,ali ovaj tvoj post me raznjezio i rasplakao. Hvala ti jos jednom.

(Odgovor članu leptirica 15)
Neposredna veza do poruke: 901
   RE: Depresija u trudnoći
5.8.2014 23:41:57   
depresivnatrudnica
Kisa vani lije,kao da se nebo otvorilo. Bar ona razbija ovu tisinu oko mene. Naravno i veceras sama sama i opet osjecam iste iscrpljujuce osjecaje.
Jedva cekam da pocnem osjecati bebino micanje,mislim da ce mi biti lakse, da cu tad valjda znati da nas je dvoje, da nisam sama da smo zajedno u svemu.
Voljela bih da se malo vise diskutuje na ovoj temi, da se ima s kim porazgovarati. Ali ajd,mogu i ovako sama sa sobom. :-S

(Odgovor članu depresivnatrudnica)
Neposredna veza do poruke: 902
   RE: Depresija u trudnoći
6.8.2014 8:38:33   
Sunshine28
glupo bi bilo da kazem "znam kako ti je", depresiju ovako izrazenu nisam osjetila...ali i ja sam u trudnoci bila puno sama, lezala na kaucu u strahu od jos jednog spontanog, razmisljala o glupostima....a kada sam rodila imala sam pravu postporođajnu dperu, slicnu ovoj tvojoj i nisam se "trgla" dok se mm nije rasplakao pred mojim ocima i rekao da vise ne zna kako da mi pomogne....i mene je ovaj forum spasio...i ja ti savjetujem, odi na temu "trudnoca" i prirdruzi se grupi mama koja ceka bebu kada i ti, bit ce ti lakse...
a ja cu ti samo reci da iako su mi svi rekli da ostavim sve kada ostanem trudna ja sam si zadrzala barem tu kavu i jednu-dvije cigarete ujutro uz kavu...to me opustalo, veselilo i na kraju rjesavalo kronicnog zatvora...ako si uspjesno prestala pustiti cestitam ti i ne nagovaram te da ponovno pocnes...ali hocu ti samo reci da mozda nisi trebala sve pustiti od jednom...odvikavanje od svega treba ici postpuno jer su tako krize blaze....

_____________________________

I + G = E & L


(Odgovor članu depresivnatrudnica)
Neposredna veza do poruke: 903
   RE: Depresija u trudnoći
6.8.2014 13:30:16   
PinkyFunkyBirdy
Draga, evo da se i ja javim iako nisam depresivna i ne mogu si ni zamisliti kako ti je teško, ali da znaš da nisi sama. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Vjerujem da puno cura čita ove postove, ali ne znaju što da napišu jer i samoj mi je teško reći nešto što bi ti moglo pomoći kad se nismo našle u ovakvoj situaciji. user posted image
Vjerujem da ćeš ubrzo osjetiti svoju bebicu i vidim da si i sama svjesna da će ti ona dati utjehu da guraš iz dana u dan. Nadam se da razmišljanje o tvojoj mirišljavoj maloj štruci koju ćeš za nekoliko mjeseci držati na rukama i posvetiti se u potpunosti, dati snage i hrabrosti da nastavljaš dalje. Grlim te puno! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

17.10.2014. - M (moj pametni dečko)
19.10.2017. - D (veliki dečko koji želi biti mala beba)
24.02.2021. - L (mala ljepotica koja je stigla na mamin rođendan)

(Odgovor članu Sunshine28)
Neposredna veza do poruke: 904
   RE: Depresija u trudnoći
7.8.2014 1:24:39   
depresivnatrudnica
Hvala vam cure. Lijepo je vidjeti kad neko odvoji svoje vrijeme da ti napise koju recenicu. user posted image Sunshine,malo sam pregledala ali nema niti jedne teme o zimskim bebama,odnosno januaru 2015. A mrzi me da otvaram novu temu,da ne budem sama i na njoj.
Joj cure,danas mi je dan bio užasan, otekla sam od plača,oči mi crvene,kapci natekli. Ne znam ja vise ni koji je razlog mog plakanja,nakupilo ih se milion. Poslije mi bilo zao mog muza,rasplakala sam i njega,jer me nazvao taman u trenutku kad sam ječala,gušila se plačući. Da smo bar zajedno. A i ova moja dijagnoza mi otezava funkcioniranje, depresija i anksioznost mi uzimaju svu volju i snagu. Neka mi Bog oprosti,jednom sam pomislila kako kad bih lezala u bolnici ne bih vise bila sama. :-( žalosno. Da čovjek dodje u takvu situaciju pa sebi poželi takvo nešto. Dno dna...

(Odgovor članu PinkyFunkyBirdy)
Neposredna veza do poruke: 905
   RE: Depresija u trudnoći
20.8.2014 17:11:08   
Tea2803
Draga depresivna trudnice ... htjela sam se nadovezati da imas temu Zimske bebe 2014/2015 pa se slobodno pridruzis njima ,,
Ne ne znam sta znaci biti depresivan ali tu smo svi za sve user posted image user posted image user posted image bit ce ti lakse ako se pridruzis curkama i jednostavno pricate o svemu ;) puno srece ti zelim

_____________________________

Odavno vec nismo plakali od srece nikad bili tako blizu,blizu naseg sna,ma nisu vazne rijeci kad se jednom duse stope,nista nije vazno srce zna ..
Jan 01.07.2014 - 3590g - 49cm

(Odgovor članu depresivnatrudnica)
Neposredna veza do poruke: 906
   RE: Depresija u trudnoći
2.9.2014 15:34:42   
Anna31
Pila Fluval godinama.. Nakon vraćanja anksioznosti, depresije i svih ostalih smetnji psihijatrica mi daje fevarin.. Nakon 10 mjeseci fevarina nikakvog pomaka, sada mi prepisuje Cipralex.. Ima li tko iskustava s copralexom?? Hvala..

(Odgovor članu Tea2803)
Neposredna veza do poruke: 907
   RE: Depresija u trudnoći
4.9.2014 15:52:56   
curka 1
bok cure, evo mene nove na forumu. prije 2 dana sam saznala za trudnoću. patila sam prije od anksioznog poremećaja (napadaji panike) i depresije. sve sam to uspješno izliječila sa lexaurinom i portalom. prestala sam piti tablete prošle godine i bilo je uspona i padova, ali ništa strašno. suprug i ja smo se silno veselili trudnoći, ali od dana kada sam saznala počeo je taj stalini nemir u meni. bojim se ponovo napadaja panike. Ispričavam se što sam vas izmučila dugim postom, ali htjela bi da si međusobno pomognemo i odupiremo se. veliki pozdrav svima! user posted image

(Odgovor članu Anna31)
Neposredna veza do poruke: 908
   RE: Depresija u trudnoći
6.9.2014 14:37:50   
Anna31
Curka 1 poslala sam ti pm :)

(Odgovor članu curka 1)
Neposredna veza do poruke: 909
   RE: Depresija u trudnoći
22.9.2014 23:17:19   
danzy90
Pozdrav drageee! Nova sam ovdje i dobro bi mi dosao savjet ...problem je u tome sto sam sve sigurnija da imam neki oblik depresije i neznam sto sad...u 31.tj trudnoce sam sada i to me prati nekih 2 tjedna..mozda dobra ali ironicna stvar je u tome sto sam valjda jedna od rijetkih koja zaista nema razlog za depresiju jer je sve super a ja se osjecam lose i samo bi plakala...nadala sam se da su to hormoni al sad vec sumnjam u to i bojim se da ne prjede u nesto jos ozbiljnije a pogotovo nakon poroda...neprekidno razmisljam kako ne zelim ostariti, kako ne zelim umrjeti, kako su stari ljudi nesretni i umiru u tuzi i boli i kako ne zelim da moji bliznji umru..za te strahove nemam temelje al ne izlaze mi iz glave i neznam kako si pomoci :-((( pomoziteeeeeee

(Odgovor članu Anna31)
Neposredna veza do poruke: 910
   RE: Depresija u trudnoći
29.9.2014 21:21:25   
Anna31
Mislim da je to prolazna faza i vezano za hormone.. I mislim da će to proći.. E, da su meni smao takve misli :)

(Odgovor članu danzy90)
Neposredna veza do poruke: 911
   RE: depresija u trudnoći
17.11.2014 18:07:54   
Sery
user posted image Ja sam u 18 tjednu trudnoce,ali meni se non stop place i sitnice me tako jako pogadjaju. Pomislim da cu puknuti a jos onda strah za bebu kad sam u takvom stanju je uzasan. Nadam se da ce proci uskoro.

(Odgovor članu .dada.)
Neposredna veza do poruke: 912
   RE: depresija u trudnoći
26.1.2015 10:35:23   
Anna31
Nije mi jasno zašto se više nitko ne javlja na ovu temu? iskreno se nadam da nema više epresivnih trudnica :)

(Odgovor članu Sery)
Neposredna veza do poruke: 913
   RE: depresija u trudnoći
8.2.2015 7:33:26   
LETO 2015
drage moje,

u 14 nedelji trudnoce sam i jako sam depresivna. Ostala sam u drgugom stanju neplanirano i izgleda po mojoj reakciji ne zeljeno, mada ne mogu reci da nisam ucestvovala u tome, jesam. Moj decko i ja smo od pocetka veze radili na tome, nismo se pazili citvih tri godina i desila se trudnoca onda kad sam se najmanje nadala. Razmisljala sam da abortiram ali svi oko mene su srecni i kazu da je to prava stvar, tako da sam odustala i sad se patim. Decku ne mogu da pricam o ovome jer je on presrecan

(Odgovor članu Anna31)
Neposredna veza do poruke: 914
   RE: depresija u trudnoći
8.2.2015 7:56:32   
LETO 2015
Osecaj je grozan kada ne volis ono sto svi kazu da se najvise voli, beba. Ne samo sto ne volim bebu, nego ne volim ni svog decka, a nekad i sve one koji su me naterali da cuvam ovu bebu. Inace imam 40 godin i kada mi je ginekolog otkrio trudnocu video je na mom licu da se nisam obradovala.
Na pitanje zasto, kazala sam da nisam zaljubljena u coveka sa kojim sa ga napravila, a on je odgovorio da mi je ovo mozda zadnja sansa i da treba da
cuvam bebu makar i sa pogresnim covekom nego da mozda citavog zivota ostanem sam.

Poslusala sam ga ali sad sam toliko depresivna da ne vidim izlaz iz situacije i razmisljam samo o najgorem.

bila sam depresivac i pre trudnosi, sve dok nisam otkrila trudnocu pila sam maprotilin 25mg i bromazepam od 3mg, prestala sam posto sam otkrila trudnosu. Idem kod psihijatra ali mi razgovori ne pomazu, ginekolog mi je rekao da mogu da uzmem bensedin od 2mg koji popijem kad ne mogu da spavam.
a ne mogu da spavam svako vece, imam nesanice i hronicno sam ne ispavana.




(Odgovor članu LETO 2015)
Neposredna veza do poruke: 915
   RE: depresija u trudnoći
8.2.2015 7:58:45   
LETO 2015
javite se

(Odgovor članu LETO 2015)
Neposredna veza do poruke: 916
   RE: depresija u trudnoći
8.2.2015 19:00:27   
Anna31
evo, javljam se. dok si ti prestala piti lijekove od kojih ti je bilo dobro zbog trudnoće, znači da ti je stalo do tog sjeteta. i sama sam takva. htjela sam trudnoću i svog zaručnika obozava, ali isto tako imam težak oblik anksiozno depresivnog poremećaja i ne mogu zamislit život bez antidepresiva i anskiolitika. sada sam 3 mjeseca trudna, pucam po šavovima, nije za izdržati, ali i dalje ne uzimam lijekove.

(Odgovor članu LETO 2015)
Neposredna veza do poruke: 917
   RE: depresija u trudnoći
8.2.2015 20:35:24   
LETO 15
osecaj je odvratan. neznam ana koliko je to kod tebe jako, ali ja cinimi se da vise ne mogu da izdrzim, neznam odkle da crpem snagu.plasi me noc jer ja neznam da li spavam ili ne spavam. gde da potrazim pomoc. decku ne mogu da pricam da ne volim bebu jer je on presrecan, misli da me je depresija snasla zbog toga sto brinem kako cu izneti bebu. ne pijem ni ja nista od ad

(Odgovor članu Anna31)
Neposredna veza do poruke: 918
   RE: depresija u trudnoći
9.2.2015 1:23:20   
LETO 15
LEGLA SAM DA SPAVAM U 22H I PROBUDILA SE U 00.30, PREDAMNOM JE JOS JEDNA BESANA NOC. POPILA SAM BENSEDIN OD 2MG, ALI OCIGLEDNO DA MI JE TO MALO. PLAKALA SAM DANAS DVA PUTA I TO NE PLAKALA NEGO RIDALA NA SAV GLAS. PLASIM SE ZA OVU BEBU I AKO I DALJE IMAM OSECAJ DA JE NE ZELIM.

(Odgovor članu LETO 15)
Neposredna veza do poruke: 919
   RE: depresija u trudnoći
9.2.2015 4:40:17   
LETO 15
DA LI MOZE DA SE JAVI NEKA TRUDNICA KOJA JE PILE ILI TRENUTNO PO PREPORUCI LEKARA PIJE AD U TRUDNOCI

(Odgovor članu LETO 15)
Neposredna veza do poruke: 920
   RE: depresija u trudnoći
10.2.2015 7:46:53   
Anna31
Sad sam napisala dugacak post i nije otisao i to mi ide jako na zivce na ovom forumu. Ajde mi se javi gore u poruke pa cemo dogovoriti kako cemo se cuti. I sama vidis da ovdje nitko ne pise.

(Odgovor članu LETO 15)
Neposredna veza do poruke: 921
   RE: depresija u trudnoći
11.11.2015 9:35:19   
zvoncica84
Pozdrav svima!
Ja sam se lecila od depresije 10 godina. Sada sam neka 13 nedelja trudnoce, pijem maprotilin, metoten i bensedin. Nista ne pomaze, depresija iz dana u dan sve gora, ne znam sta da radim. Ne vidim smisao zivota, ne znam kako cu da iznesem trudnocu uopste. Razmisljala sam o abortusu, ali se mnogo plasim sta moze da mi se desi. Zelim ovu bebu, ali je depresija nepodnosljiva. Sutra idem kod psihijatra, da vidim da li ce da mi promeni terapiju...user posted image Nemam koncentraciju, ne zivi mi se uopste. Pomagajte, ne znam sta da radi...

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 922
   RE: depresija u trudnoći
11.11.2015 9:55:10   
Anna31
Zvončica, možeš mi se javiti na mail analazic@inet.hr

Ovaj forum više nije toliko aktivan, vidiš da nitko mjesecima ne piše...

(Odgovor članu zvoncica84)
Neposredna veza do poruke: 923
   RE: depresija u trudnoći
31.1.2016 16:14:52   
Janny
Uhhh, pozdravljam. Nova sam ovde, iako postove na ovoj temi svakodnevno citam. Vidim da u zadnje vreme nema aktivnih clanica na ovom forumu, ali ipak se nadam nekom odgovoru. Radi se o tome da sam i ja jedna od depresivnih trudnica, u 20.sam nedelji i svaki dan mi je sve gore, ne spavam, jedva nesto pojedem, vec sam skroz iscrpljena i bez ikakve volje za zivotom, cini mi se da ne mogu dalje. Vidim da vas je bilo dosta ovde koje ste prozivele ovaj pakao i nadam se nekom dobrom savetu ili barem motivaciji da ste se iscupale iz svega i da ste danas dobro.

(Odgovor članu LETO 15)
Neposredna veza do poruke: 924
   RE: depresija u trudnoći
31.1.2016 20:40:21   
Anna31
Janny, vidis da je ovaj forum neaktivan skroz..

Mozes mi se javiti na mail analazic@inet.hr

Imam iskustva sa svim sto pises, prosla sam tesku depresiju i anskioznost u trudnoci, od 20 tjedna na antidepresivu. Bila sam jako, jako lose. Rodila sam zdravu bebu. Mozes mi se slobodno javiti. Lp

(Odgovor članu Janny)
Neposredna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!