|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 15:12:45   
mala pcelica
e za ovo dal neces voliti tu bebu ne mogu ti pomoći..ne sjecam se da sam imala takve epizode u trudnoci user posted image znam da sam razmisljela kakav ce to osjecaj biti kad rodim,dal ce to biti ljubav ili šta već... ali iskreno mogu reci da mi se nije desila ljubav na prvi pogled kad se beba rodila user posted image (kako neke zene opisuju situaciju) nego je svremenom se stvarala ljubav svakim da nom sve vise i vise i još uvijek raste user posted image
izvini sto te pitam,ali jel ti znas uopće koji je razlog zbog kojeg misliš da nećeš voliti tu bebicu? user posted image
sta je bio razlog tvoje depresije prije trudnoce''?

< Poruku je uredio mala pcelica -- 2.12.2011 15:24:51 >

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 16:57:07   
jagodicabobica
IZVORNA PORUKA: klaudija77

Drage moje da vas ne imenujem sve redom,prekrasne ste,i trebam biti sretnija sto mi je preporucena ova tema,
i netko tko me razumije,i prolazio je kroz isto ili slicno.
Sa AD sam se skidala postepeno ,bas onako kako se i uvodi u upotrebu,sve uz nadzor psihica.
A neka od vas spomenu da sigurno sada ne volim ni svoju trudnocu ,a mislim kako necu voliti ni bebu.
E to me najvise plasi,bas me strah da tu bebu necu zeljeti,ni voljeti,ta me misao ubi.
Isto kao sto sada zbog depre ne zelim ni trudnocu.Ali ohrbrujuce je ako se to jos nekome desavalo,
mogu se nadati da ce proci.
Nadam se da cu izdrzati da prodje treci mjesec,pa ako mi ni ucetvrtom ne bude nista bolje ,
neka mi uvedu neku terapiju,ali po svemu sudeci trebam izdrzati i spasiti ovu bebicu.
Hvala jos jednom i pisite,to me drzi na zivotu.


Klaudija ja kada sam rodila bebu nisam je htjela uzeti sebi jer to je bilo malo bice,mali covjek kojeg ja nisam uopste poznavala...
ponovo su mi vratili bebu u narucje a ja nisam osjecala nista...ali bezobzira na to sve sam radila da je pazim kako treba..
kako je vrijeme prolazilo ja sam se navikavala na bebu i sto je beba veca bila imala sam sve vise ljubavi...
sada je ta beba skolarac i volim je najvise na svjetu...
same misli kako mozda neces voliti svoju bebu meni pokazuju kako si ti zabrinuta trudnica koja zeli sve najbolje ako Bog da svojoj buducoj bebi..
sve je to normalno....sve dodze sa vremenom..

< Poruku je uredio jagodicabobica -- 2.12.2011 16:58:58 >

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 17:17:41   
klaudija77
Ja sam imala jedan prekid trudnoce zbog losih
ginekoloskih nalaza,pa se poslije ustanoilo da je doslo do zamjene nalaza.
Pa sam poslije toga imala spontani ,i kroz sve to sam prosla depresivno .
Inakon toga odlucila lijeciti se,i ponovo zatrudniti sto se i dogodilo.
A sto se tice ljubavi,imam kcerku koja je cijeli moj svijet,i volim je neizmjerno,
ali ovo mi rade prisilne misli kojima sam inace sklona,ali to ne olaksava.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 17:19:08   
klaudija77
A orva trudnoca je bila prije svih tih trauma,i bila je najljepse
razdoblje mog zivota,mozda mi zato sve ovo jos teze pada.

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 17:35:29   
m600
joj draga klaudija ne znam user posted image
ja sam zaista svašta prošla u životu, najteže mi je što sam izgubila mamu još ako mala curica,ali unatoč vim tim traumama, nisam imala probleme s depresijom...kažem, jedino mi se javila u drugoj trudnoći i to pred sam kraj
da nećeš voljeti bebicu to ne vjerujem..ne veseliš se trudnoći, ne veseliš se bebici,ali kad dođe taj trenutak da se trebate upoznati tebi će biti samo do toga da beba bude dobro, kad je primiš u naručje,kad čuješ plač svog malca/malene, znat ćeš da je to dio tebe i za taj dio ćeš s vremenom sve više htjeti dati,a na kraju i svoj život
nisam mislila da se netko može voljeti koliko dijete, vjeruj mi
ja ti iskreno od srca želim da što prije prođeš ta depresivna stanja i da uživaš u trudnoći i nikako ne razmišljaš o prekidu trudnoće jer ni sama ne znaš koliko si blagoslovljena od Boga i koje bi žene dale sve da mogu imati život u sebi... cijeni ono što ti je Bog dao! razgovaraj što više sa mužem,mamom, prijateljicama i uopće nemoj misliti na depresiju, izađi iz kuće, sad će i blagdani, pa to je prekrasno vrijeme, snijeg, šetnja, svašta možeš raditi da misli otjeraš jer psiha je gadna stvar


_____________________________

26.09.2009- velika sekica
21.10.2011-mali čupavac


(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 19:17:31   
malizia
IZVORNA PORUKA: klaudija77

A neka od vas spomenu da sigurno sada ne volim ni svoju trudnocu ,a mislim kako necu voliti ni bebu.
E to me najvise plasi,bas me strah da tu bebu necu zeljeti,ni voljeti,ta me misao ubi.


evo upravo smo se moj ljubljeni sinčina vratili iz vijađe , majka ga svugdi vodila, 300 puta usput poljubila.....
a sada ovo gore, ja nisam voljela svoju trudnoću niti plod kojeg sam nosila, kada bi došla na UZV pa mi liječnik pokaže , a ovo su prstići ja bi izbacivala loto odnosno zavrćala očima.....prije nego šta sam trebala roditi sanjala sam san da neko malo biće od par mjeseci stoji meni leđima okrenuto.....to je bio moj sin....a ja pokušavam zapaliti da nestane da ga nema.....medjutim kada san se ujutro probudila ona mala glavica nije išla iz glave i tu su se tek ajmo reć javili neki humani osjećaji.....mislila sam jadna moja kćer kako će ona sada......vjeruj mi kada sam ga rodila i ugledala pa mi je čak namignuo ja sam bila gotova, ljubi ga majka user posted image ..........još nešto ......ljudi obično zavrću kada ja kažem, ali kada sam ga prvi put ugledala odjednom mi jao saznanje nekakvo došlo , a  to je ovo dijete kada naraste će biti Veliki čovjek i zaista to je prvo šta sam upisala u onu knjigu šta sam dobila......ljudi obično misle, vid nje pa svak to misli za svoje dijete da je najposebnije, ali ja znam da je on predodređen za nešto mnogo veće.....ne zavrćite user posted image ......uglavnom Klaudija čuvaj svog bebolina , nedaj ga nikome, ti nastoj biti pozitivna koliko možeš, bori se, imaš razloga, nema zajebancije.....zapamti to dijete je odredilo odozgora da mu baš ti budeš mama, ništa nije slučajno......pozzzzuser posted image ......




(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 19:55:32   
mala pcelica
malizia post ti je super user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 20:11:20   
klaudija77

IZVORNA PORUKA: malizia

kada sam ja u trudnoći oboljela od depresije mene ništa nije moglo razveseliti što mi do jučer pričinjavalo zadovoljstvo.....nikakvi izlasci, šetnje, kupovina, prijateljice, dijete, muž.....ništa, ja sam samo razmišljala kako da okončam.....
moje lice nije imalo nikakvu mimiku, moje lice je postalo jedan tužni grč......
najgore mi je bilo šta nism mogla plakati...a tu žuč je tribalo izbaciti iz sebe, ali ona se nije dala.......onda sam otišla kod tog divnog čovjeka u bolnicu i kada sam se onako pošteno isplakala bilo mi je lakše......prepisao mi je fevarin i xanax, fevarin mi je pomagao samo šta mi je od njega u početku bilo jako loše....depresija me je molavala kako je vrijeme odmicalo ali niti do kraja ne mogu reći da me je skroz molalo......Ozdravila sam onaj moment kada sam rodila......opet ona stara fala Bogu.......moj psihijatar je spominjao nesrazmjer hormona, muško - žensko, općenito rad hormona u trudnoći, kemijske promjene u mozgu koje su odvijaju paralelno sa trudnoćom............vjerujem da ti već sada mrziš svoje stanje, dijete koje nosiš isto tako.....bar je tako bilo kod mene.. .....onaj momenat kada sam rodila to je bila ljubav, sva ova sranja su ostala iza......da sam ga abortirala onda u onom bunilu mislim da bi mi danas bilo mnogo teže nego šta su mi bili teški oni 9 mjeseci, ne bih sebi to mogla nikada oprostiti jer to dijete u ove svoje dvije godine i nešto mjeseci me je toliko puta u životu već razveselilo da bih mnogo u životu propustila da ga nema.
želim ti mnogo sreće user posted image .



Kod tebe sam procitala si mrzila i trudnocu,i sve sto ona nosi.
A mene te misli najvise plase.
A kazes da je sve to proslo porodjajem ,pa se i sama nadam tome.
Hvala sto si podijelila svoje iskustvo sa nama.

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: depresija u trudnoći
2.12.2011 22:08:47   
ruwenzor
cure svaka vam čast, želim vam da uživate u životu i bebicama
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

zvrkica frkica 26.05.2011. <3
smjehuljica 06.09.2013. <3

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 9:10:02   
klaudija77
Dobro jutro drage moje.
Juce sam mrvicu bila bolja,cijeli dan se trudila
druziti,i biti vani.
Navece me ulovile prisilne misli,negativne naravno.
Ali apurin me fino uspavao.
Nesto me malo i grlo muci pa sam si stavljala neke obloge da ne pijem nista.
Nadam se da ce i danas dan biti podnosljiv,ako ste vi izdrzale nadam se da cu i ja.
Vec jutros nekako drhtim,i mmucno mi je,pa se pitam zar nije to dovoljno,cemu i depresija,
ali eto,to mi je sudjeno valjda,ali neka imam vas,i snage za borbu.

(Odgovor članu ruwenzor)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 10:43:02   
mala pcelica
tako treba,trudi se i kad ti se ne trudi...ako te popusti grlo opet malo u drustvo na relaksaciju user posted image

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 20:59:42   
klaudija77
Opet me popodne uhvatila nervoza,imam osjecaj da se sva tresem,
a biti i ne drhtim.Izasli malo na picu,a meni muka kada vidim trudnice i djecije stvari
kao da je djavo u mene usao.
A tako sam se radovala novom clanu obitelji,
Ja ne znam ovo je tako nenormalno i tesko,a znam da nije realno,
i da bi trebalo proci,ali boli,jako boli,i onaj osjecaj da ces poludjeti,i te lose misli.
Ali eto svejedno necu da se zatvaram u sobi ,idem van pa neka mi je sve to grozno,izdrzat cu.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 21:07:39   
mala pcelica
tebe je to bas posteno uhvatilo user posted image a mozda ipak da se posavjetujes sa psihijatrom za tablete jer ovako ti je samo veca steta nego tablete ,sigurno postoje neke koje se mogu i u trudnoci koristiti,ako ne onda gledaj nesto na biljnoj bazi...prosurfaj po internetu ako ima nesto na biljnoj bazi da mogu i trudnice...u medjuvremenu budi u drustvu sto vise ...

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 21:40:39   
klaudija77
Ma ovo je prava depresivna kriza,nije malo.
Prolazila sam vec kroz to i znam da spas postoji i da te crne misli nisu
realne i prolazne su,naravno uz AD i psihoterapiju.
Ali sada mi je jos strasnije sto se sama moram boriti sa tim,mislim bez farmakoterapije,
i sve to sto mi se mota po glavi odzvanja tako stvarno.Ali kada smo u krizi nemamo volju za zivotom ,i ni
za cim pa kada se izvucemo sve to da nije zalosno bilo bi smijesno, pa tako mislim i za trenutne misli.
A ko budem morala neke tablete poslije treceg mjeseca, a moj psihic neda bas nista ,pa ako ne bude bolje potrazit cu jos necije misljenje.
Hvala ti sto se javljas.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 22:07:54   
mala pcelica
moj savjet ti je da potrazis necijedrugo misljenje i prije,nemoj cekati da napunis 3 mjeseca pa onda...znam kako ti je i ja sam imala taj uzasni osjecaj kao da cu poluditi ,tog momenta kad sam mm rekla da cu poluditi strpao me u auto i direkt kod psihijatra..i te uzasne mislim kao da ce se nesto lose dogoditi(a neće) to se ne moze opisati ,to jedino razumije onaj ko je to prezivio... evo vidis ziva sam i nisam poludila user posted image znas da ces tako i ti samo moras biti jaka...kad te uhvate te misli uhvati se necega da radis,ili da citas ili nazovi nekoga pa pricaj bezveze,pusti si muziku (ja jedno vrijeme nisam mogla da smislim muziku,gasila sam sve zivo čim bi počela neka pjesma)....proći će samo trebas da budes hrabra i jaka user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 23:13:57   
malizia
IZVORNA PORUKA: mala pcelica

moj savjet ti je da potrazis necijedrugo misljenje i prije,nemoj cekati da napunis 3 mjeseca pa onda...znam kako ti je i ja sam imala taj uzasni osjecaj kao da cu poluditi ,tog momenta kad sam mm rekla da cu poluditi strpao me u auto i direkt kod psihijatra..i te uzasne mislim kao da ce se nesto lose dogoditi(a neće) to se ne moze opisati ,to jedino razumije onaj ko je to prezivio... evo vidis ziva sam i nisam poludila user posted image znas da ces tako i ti samo moras biti jaka...kad te uhvate te misli uhvati se necega da radis,ili da citas ili nazovi nekoga pa pricaj bezveze,pusti si muziku (ja jedno vrijeme nisam mogla da smislim muziku,gasila sam sve zivo čim bi počela neka pjesma)....proći će samo trebas da budes hrabra i jaka user posted image user posted image user posted image


slažem se.........ja sam u trudnoći i to naročito u onih prvih 12 tjedana pila terapiju, da nisam bi poludila.......xanax i fevarin......fevarin naročito, njega trudnice mogu uzimati.....pa nemožeš se sama boriti s time......nemaju svi psihijatri žicu za rad s ljudima .....a taj tvoj pari mi se da je takav.......brzo kod drugoga.......znam kako ti je.....kažu, ako želiš naći pakao na zemlji ........naći ćeš ga u duši depresivna čovjeka........zaista od srca ti želim sve najbolje.......moli se, meni je pred kraj pomagala molitva........

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: depresija u trudnoći
3.12.2011 23:44:03   
mala pcelica
pa da to joj i ja pokusavam reci da radi vecu stetu djetetu kad je tako pod depresijom nego da pije tablete...i ja sam pila sa početka i sve havala bogu u redu...dva puta sam pila i antibiotike i sve ok...ja mislim da se farmaceutske tvrtke vise ogradjuju tim sto napisu da nije istrazeno dal mogu trudnice piti neki ljek ako nedaj boze do necega dodje,ako nesto hoce da se desi desice se makar nepopile ni jednu tabletu dok smo trudne..to je moje misljenje...

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: depresija u trudnoći
4.12.2011 9:06:23   
klaudija77
Ja se asinoc pred spavanje nekako bolje osjecala,prvi puta u zadnjih 20 dana sam se osjecala donekle normalno,
cak mi je bilo ok da sam trudna.E boze dragi sto propustam.
A bila sam ja kod dva psihijatra i ni jedan ne preporuca AD,i kod tri ginekologa ni oni nisu za i nisu imali pacijentice
na takvoj terapiji.
Mozda sto nisam iz nekog velikog grada.
Ali moj psihic je jako star,jako poznat i ugledan,i nece da cuje za AD.
A bebi kaze moze samo porodjajna tezina da bude niza zbog depresije.
Ali ako se stanje nastavi necu ja odustati,trazit ci ja pomoc.
Jer kao sto rece bas tako pakao se moze naci u dusi depresivne osobe.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: depresija u trudnoći
4.12.2011 11:01:43   
mala pcelica
uz tebe smo kaludija nemoj to da zaboravis user posted image user posted image user posted image
i tačno tako -PAKAO SE MOZE NAĆI U DUŠI DEPRESIVNE OSOBE...

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: depresija u trudnoći
4.12.2011 19:17:36   
klaudija77
Drage moje i danas sam li-la,da se zatvorim u sobu sa svojim
mislima ,vjerojatno bi preplakala dan,ali sam natjerala samu sebe i vani sam cijeli dan,
sa razlicitim drustvima,a na ruku mi je islo lijepo vrijeme.
I danas sam saznala za jos par slucajeva u mom mjestu koje su pale u depresiju sa trudnocom,
u biti jedna je bila lijecena depresivka a drugoj je to bila prva depresivna epizoda.
I obadvije su se osjecale bolje kada su izasle iz prvog tromjesjecja,odnosno kada su osjetile bebu.
Pa me zanima jeste li i vi osjetile tu promjenu,mogu li se nadati da ce biti bolje kasnije.
Ah koje bi to olaksanje bilo,samo da bude bolje,jer su me i misici poceli boljeti od napetosti.
Sutra idem na psihoterapiju,pa cu posteno da se isplacem i nakukam.

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: depresija u trudnoći
4.12.2011 20:08:56   
mala pcelica
meni je bilo lakse sto se beba vise i jače micala,onda bi mi izmamila osmijeh na lice user posted image i preplavio bi me neki fini ugodni osjećaj .... samo u drustvo sto vise,i ako mozes sa te dve osobe koje su to prosle da jos pričas o svojim strahovima to ce ti biti lakse kad znas da ima jos neko ko je to prosao ,a mozes sa njim o tome da razgovaras.... samo naprijed!!!!
za nepetost pojij jedan normabel i magnezij pij da ti opusti misice,od toga ti sigurno nece nista biti...mislim da nema trudnice koja nije popila barem jedan normabel u trudnoći,a mg je obavezan kod grčeva u nogama i misicima...
po tvojim zadnjim postovima(tačnije zadnja 2 posta) da se naslutiti kao da ti je malo lakše user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mala pcelica -- 4.12.2011 20:11:12 >

(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: depresija u trudnoći
5.12.2011 0:08:36   
malizia
u trudnoći sam sudjelovala kratko na seminaru, tek nešto pri kraju kod prof. Ivančića.....to je zaista bilo jedno fascinantno iskustvo....hagioterapija-terapija duše dok psihijatri rade na psihi čoveka. Po njemu glavni uzroci depresije ili anksioznosti se traže u djetinjstvu.....ako je čovjeku u djetinjstvu uskraćena ljubav on u sebi nosi prazninu  cijeli život i stalno očekuje da je netko popuni šta je pogrešno jer ono šta dobijemo u one kritične čini mi se četiri godine nosimo za cijeli život.....po njemu djetinjstvo je matrica svega šta slijedi u našem životu....on veli da nedostatak ljubavi ili nekavi konflikti unutar obitelji su najveći okidač za razvijanje duševnih smetnji u kasnijem životu......naravno da nije ni isključena genetska predispozicija ili nekakvi egzogeni faktori........njegove da kažem tablete su oprostiti, činiti dobro i molitva te vjera u Boga......kod kronično depresivnih ljudi pored farmakološke terapije ja  bih..... kao laik govorim... pokušala naći uzrok jer upravo šta su traume veće one su dublje zakopane........budući da se vrijeme ne može vratiti, a šteta je većć učinjena jedino šta treba je po Ivančiću -oprost.....sada ti meni oprosti ako sam ovako otvorenna i da ne misliš da ti ja pokušavam nešto imputirati ,nego samo da uzmeš sve opcije u obzir i da suočiš sa jednim od možebitinih uzroka, a tada je mnogo lakše......pozzzz.....

(Odgovor članu mala pcelica)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: depresija u trudnoći
5.12.2011 8:26:28   
klaudija77
Ma draga moja posto sam se ja dvije godine prije trudnoce lijecila od depresije i anksioznosti,
prekopala sam ja i svoju proslost.
I znam tesko prastati ,to me cak muci,ali nemam nista posebno niti krupno za oprostiti pogotovo iz djetinjstva.
Jesam ja bila ljubomorna kao srednje dijete,ali ne mogu reci da mi je falilo ljubavi ili,da mi je manje dato nego bratu i sestri.
Roditelji jesu bili stroziji,u odnosu kako ja danas odgajam svoje dijete,ali to su bila druga vremena,nisam maltretirana,tu i tamo koja batinica od mame,uglavnom mislim zasluzena.
Ali sam uvijek bila emotivac,a to je dobra podloga za depresiju,sve me pogadjalo vise nego bi trebalo.A sada
stp je tu je,nije vrijeme za kopanje,bar dok je trudnoce,da ju bi izgurati,
da bi malo mirnijeg stanja,malo vise zelje i volje,
ovako kao da ne zivim,kao da sam na izdrzavanju neke kazne.
Jako je tesko,jakoooo.user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: depresija u trudnoći
5.12.2011 9:35:19   
malizia
IZVORNA PORUKA: klaudija77

Ma draga moja posto sam se ja dvije godine prije trudnoce lijecila od depresije i anksioznosti,
prekopala sam ja i svoju proslost.
I znam tesko prastati ,to me cak muci,ali nemam nista posebno niti krupno za oprostiti pogotovo iz djetinjstva.
Jesam ja bila ljubomorna kao srednje dijete,ali ne mogu reci da mi je falilo ljubavi ili,da mi je manje dato nego bratu i sestri.
Roditelji jesu bili stroziji,u odnosu kako ja danas odgajam svoje dijete,ali to su bila druga vremena,nisam maltretirana,tu i tamo koja batinica od mame,uglavnom mislim zasluzena.
Ali sam uvijek bila emotivac,a to je dobra podloga za depresiju,sve me pogadjalo vise nego bi trebalo.A sada
stp je tu je,nije vrijeme za kopanje,bar dok je trudnoce,da ju bi izgurati,
da bi malo mirnijeg stanja,malo vise zelje i volje,
ovako kao da ne zivim,kao da sam na izdrzavanju neke kazne.
Jako je tesko,jakoooo.user posted image



evo nabrzinu pišem.....vjerujem da ti je teško jerja to znam.....oprosti na direktnosti i ne nema ništa loše u tome daje roditelj strog naravno u granicama je dijete ne smije rasti ko divlja trava po kod koji mili moji gdje mu se sve popušta jer to nije dobro za njgovo dobro......vjerujem da nemaš šta tražiti iskreno znam i vjerujem da ćeš se izvući jer sam se izvukla i ja pa sada nastojim pomoći i ukazati i drugima da će se sve to jednom zvati jučer ........ljubim te user posted image ......žurim...pozzz...










(Odgovor članu klaudija77)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: depresija u trudnoći
5.12.2011 19:37:45   
klaudija77
Nadam se da cu i ja nekada na ovoj temi biti podrska,
i da ce sve ovo sto prozivljavam biti iza mene.
A sada me ponovo ulovilo,bas jako.
Danas bila na psihoterapiji,i ljepo me razgovor podigao,od farmakoterapije nista,
i ja bila cijeli dan po utiskom da ja to mogu.
I sada kao da je nesto uslo u mene,plakala bi kao dijete,ali se vise stidim.
Stidim se muza i kcerkice,stidim se sebe,tesko mi je,gusi me.
Jedva cekam 22h,da popiem apaurin idem u krevet,i ponadam se da ce sutra biti bolje.user posted image

(Odgovor članu malizia)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, što biste učinili?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!