test za zgrušavanje krvi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Razgovori u očekivanju (djeteta)



Poruka


ana* -> test za zgrušavanje krvi (8.2.2011 10:16:15)

Zanima me da li su i vama kod vađenja krvi uzimali uzorak za testiranje zgrušavanja krvi?
Ja sam u 31. tjednu trudnoće. Zbog toga što nemam jedan bubreg moj dr. me već počeo
slati na preglede u bolnicu jer želi da me oni preuzmu prije nego je to uobičajeno. Imam
dogovoren termin kod nefrologa sljedeći tjedan koji mora dati svoje mišljenje o trudnoči
i porodu trudnice sa jednim bubregom.
I sad, malo me iznenadila ta pretraga. Već na pregledu u bolnici dr. je nešto rekao i lijepo
zapakirao zbog čega sam pomislila da razmišlja o carskom rezu. A ova pretraga se radi,
uglavnom, prije operacija.
Ne znam da li je to u trudnoči uobičajena pretraga ili ne. Da li su vama to radili??




m600 -> RE: test za zgrušavanje krvi (8.2.2011 11:48:55)

meni nisu,samo ogtt pretragu u 5mj trudnoće
bolje da imaš te preglede nego da se nešto desi...želim ti sreću[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ana* -> RE: test za zgrušavanje krvi (8.2.2011 11:55:32)

Što je ogtt?




pincirotvajler -> RE: test za zgrušavanje krvi (8.2.2011 12:15:59)

ogtt ti je za šećer[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
neznam ovo na što tebe šalju




Točkica28 -> RE: test za zgrušavanje krvi (8.2.2011 12:28:36)

Ja mislim da je to za epiduralnu (spinalnu), meni su ja mislilm to uzimali kad sam tražila epi, ali nisam 100% sigurna




martina33 -> RE: test za zgrušavanje krvi (8.2.2011 15:16:45)

ja nisam imala nikakvih takvih problema pa su mi pod normalno radili pretragu kaj se tiče trombocita i vrijeme zgrušnjavanja krvi(protrombinsko vrijeme ili tak nešto)..meni je to bilo pod rutinsku pretragu..




NIKy -> RE: test za zgrušavanje krvi (9.2.2011 11:48:41)

ja sam vadila krv samo na početku trudnoče, rodila na carski rez i nakon 2 tjedna dobila trombozu (ugrušak u krvi)duboke vene, a tromb se selio na 3 mjesta. u bolnici sam bila 20 dana... nikome ne želim takve bolove. i do kraja života moram piti tabletu za razrjeđivanje krvi i moram ići na kontrole.. oboljela noga mi je deblja i brzo se pri naporu još više hapuhne i bude nelagodno..




Stranica: [1]