Putovnica za bebu i djecu????? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Obiteljsko zakonodavstvo



Poruka


lema -> Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 9:36:42)

Zanima me kako i šta treba koliko se ćeka i koji papiri se predaju??? J a imam putovnicu ali mi je istekla ne pitaj dali ja djecu stavljam unutra i produžujem svoju ili kako??? KOliko se ćeka[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Nika 24052006 -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 9:41:26)

Kad smo pravili prvu putovnicu za Niku,mislim da nam je trebao rodni list i slika.I morali smo potpisaqti i ja i mm taj zahtjev. Čekali smo oko 2 tj.Ali to je bilo prije skoro 3 godine,ne sumnjam da su sad promijenili štošta,kako to već kod nas ide.




Indy -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 9:58:57)

dijeca imaju svako svoju putovnicu, mom Patriku smo pravili putovnicu kad je bio 5mj. i dobio ju je na 5 godina. ti moraš ponjeti svoju putovnicu koja je istekla( moraš donjeti čitavu i neoštečenu, jer naplaćuju kaznu za to), oni je tamo ponište i praviš novu. čekaš 8tjedana, ako nisu promjenili, možeš dobiti i prije ali se mora dodatno platiti.




pula25 -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 13:35:43)

Naj novije.... od prije par meseci kad su se uvele one biometrijske putovnice, svako dijete mora imati svoju, nema više upisivanja u roditeljeve. Treba ti onaj njihov zahtjev, rodni list i potvrda o OIB-u, slike na kojima ima otvorene oči i zatvorena usta i lova jer takva putovnica dođe 420 kn. Čeka se 2 tjedna i možeš dati broj mobitela pa ti pošalju sms kad stigne.

Ja sam odustala od puta jer je i meni istekla što znaći da mi treba 900 kn sa slikama i svim za mene i malu.

Još jedan izvor gdje nas deru.




keksić -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 13:53:22)

da li i za djecu i za odrasle isto košta?[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




malizia -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 14:43:23)

IZVORNA PORUKA: lema

Zanima me kako i šta treba koliko se ćeka i koji papiri se predaju??? J a imam putovnicu ali mi je istekla ne pitaj dali ja djecu stavljam unutra i produžujem svoju ili kako??? KOliko se ćeka[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



ja sam svome sinu radila prošle godine, jš nije imao godinu dana.....putovali smo preko grane, on je morao imati svoju putovnicu, šta znači da ga ne možeš umetnuti u svoju putovnicu, putovnice su bile gotove za cca 10-tak dana.




Nika 24052006 -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 18:47:39)

Šta to sad toliko košta???? Pa stvarno više prelaze svu mjeru...Pa meni za nas 4 onda treba skoro 2000 kn za putovnice...Mislim da ne budemo baš putovali[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mala99 -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 19:23:51)

IZVORNA PORUKA: malizia

IZVORNA PORUKA: lema

Zanima me kako i šta treba koliko se ćeka i koji papiri se predaju??? J a imam putovnicu ali mi je istekla ne pitaj dali ja djecu stavljam unutra i produžujem svoju ili kako??? KOliko se ćeka[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]



ja sam svome sinu radila prošle godine, jš nije imao godinu dana.....putovali smo preko grane, on je morao imati svoju putovnicu, šta znači da ga ne možeš umetnuti u svoju putovnicu, putovnice su bile gotove za cca 10-tak dana.



To je bilo prije 01.01.2010.. Znam jer sam ja radila nove putovnice, bile su prvoj pošiljci za sebe i dijete. Svako dijete, beba sada ima svoju putovnicu. Za sebe i dijete platila sam cca 800 kn.




lema -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 21:02:12)

Ma super [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] toliko me košta izlet kompletan od male sad na kraju 4 razreda !!!! Ma joj pa 5 djece a mi možemo sa osobnim ej za jedno je puno a  kakmoli za njih 5!!!![image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




pula25 -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 21:52:44)

je užasno je skupo...
I mi smo odustali već od 3 puta upravo zbog toga.
i što mi je najgore te putovnice traju ja mislim 5 godina za klince. Nije da baš često nekamo idemo - upotrijebit će ju možda 5 puta u 5 godina
[sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif][sm=hudicek1.gif]




mala99 -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 21:58:10)

Napravite pa ste 5 godina na miru. Mi svake godine idemo na skijanje i tu i tamo na neki odmor, tako da nisam ni razmišljala da ne bi napravila, novci mi i nisu neki problem.




novamama -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (6.2.2011 23:51:50)

Krasno, znaci i meni trba cca 1500kn...mislm da cu cekati da uđemo u eu pa mi nece ni trebati[sm=jezicek.gif]




leilany -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 0:01:09)

uf,ja moram maloj napravit do 7mj.....




Bebys -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 8:56:54)

napisem citavu citablu i on me izbaci...prokleta rr to radi stalno...[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/hudicek1.gif[/image]

nevredi stari zakon vise...
zurna kosta 600kn i bude gotova za dva dana
za djecu je ista vrijednost jer je jednake kvalitete..
normalna mislim da je 420kn  i da je dva do tri tjedna gotova...

slikanje nekada se ide i po vise puta jer ne potrefe sliku kako treba nazalost...vrate nazad na slikanje..opet

jedna napomena vazna
tko moze neka radi putovnicu...jer ako se a hoce brzo uskladi zakon sa svim drzavama EU...bit ce jos duljina za odrasle samo pet godina....za sada je jos uvijek 10god. za odrasle a to je velika dupla razlika...
mislim da nece jos dugo....sretno svima


ima moja tema o tome PUTOVNICE NA RR




Bebys -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 9:02:54)

UPUTE O PROCEDURI: Izdavanje putne isprave    Prvi korak NAPOMENA: U hitnim slučajevima (liječenje, bolest, smrt člana obitelji, neodgodiv službeni put), putovnicu u žurnom postupku izdaje policijska uprava koju odredi ministar unutarnjih poslova (za sada je to samo Policijska uprava zagrebačka). Ako građanin ima reguliran boravak u inozemstvu duže od tri mjeseca neprekidno, putovnicu može izdati i diplomatska misija ili konzularni ured Republike Hrvatske u inozemstvu na čijem području građanin boravi. Iznimno, građaninu kojemu je putovnica nestala ili iz drugih razloga ne može služiti svrsi, a nužno je da ostane u inozemstvu duže od 30 dana radi liječenja, službenog posla, školovanja, specijalizacije ili drugih opravdanih razloga, putovnicu može izdati diplomatska misija ili konzularni ured Republike Hrvatske na čijem području građanin boravi. 


*1NAPOMENA: Zahtjev za izdavanje putovnice može se podnijeti u svakoj policijskoj upravi odnosno policijskoj postaji koje imaju upravne poslove dakle, referadu za izdavanje osobnih isprava. *2NAPOMENA: Iznos koji se plaća za navedenu ispravu može se uplaćivati samo putem uplatnica koje se dobiju u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji, budući da se u navedene uplatnice u rubriku "poziv na broj" upisuje jedinstveni kontrolirani broj koji ne može biti jednak kod dvije osobe.

Drugi korak Na šalteru pošte / FINA-e / banke uplaćuje se*2
    iznos od 320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice iliiznos od 410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku

*2NAPOMENA: Iznos koji se plaća za navedenu ispravu može se uplaćivati samo putem uplatnica koje se dobiju u policijskoj upravi, odnosno policijskoj postaji, budući da se u navedene uplatnice u rubriku "poziv na broj" upisuje jedinstveni kontrolirani broj koji ne može biti jednak kod dvije osobe.
Treći korak
    Zahtjev za izdavanje putne isprave podnosi se osobno*3 na šalteru za putne isprave, a osim zahtjeva potrebno je priložiti iosobnu iskaznicu ili drugu ispravu na temelju koje se može provjeriti identitet i hrvatsko državljanstvo; dokaz o uplati u Državni proračun:
                     - iznosa od 320,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice        
                     - iznosa od 410,00 kuna za izdavanje biometrijske putovnice u žurnom postupku
                       (posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi/postaji)
    upravnu pristojbu u državnim biljezima u iznosu od 70,00 kuna, a za izdavanje putovnice u žurnom postupku upravnu pristojbu u iznosu od 220,00 kuna (20,00 kuna u državnim biljezima, a iznos od 200,00 kuna uplatiti posebnom uplatnicom koja se dobije u policijskoj upravi);1 fotografiju - 35 x 45 mm, (naglasak fotografu da je fotografija za biometrijsku putovnicu);staru putnu ispravu, koja  će se poništiti i vratiti (osim ako se putna isprava ne podiže prvi puta);za malodobnu djecu koja prvi puta vade putovnicu, a nemaju osobnu iskaznicu: izvod iz matice rođenih i domovnicu (djeca koja su navršila 12 godina moraju biti prisutna radi potpisivanja zahtjeva odnosno radi davanja otisaka prstiju koji se pohranjuju u čipu biometrijske putovnice).
Za malodobnu djecu, koja već ranije imaju izdanu putovnicu, a iz raspoložive dokumentacije nije moguće utvrditi podatak o roditeljima ili zakonskom zastupniku tražit će se i izvod iz matice rođenih.
*3 NAPOMENA: Za maloljetne i poslovno nesposobne osobe zahtjev za izdavanje putovnice podnosi roditelj, odnosno zakonski zastupnik.

Četvrti korak
    u policijskoj upravi / policijskoj postaji (PU/PP) u kojoj je podnesen zhtjev za izdavanje putne isprave osobno se podiže putna isprava. PU/PP će izdati putnu ispravu najkasnije 30 dana od dana podnošenja urednog zahtjeva.




Bebys -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 9:04:20)

neznam dali je ovo stari dio  u mupu ali znam da sada svaki grad u hr..koji ima mup za izdavanje putovnica...zurno daje putovnicu isto ne samo zagreb....




Bebys -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 9:45:03)

jedan ispravak....navod za zurnu putovnicu...SAMO ZAGREB[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley19.gif[/image]




Bebys -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 10:54:53)

imate pitanja@mup.hr
meni su odgovorili za dva sata ili ih zovite...ako sta trebate jako su brzi u odgovoru....




mariola -> RE: Putovnica za bebu i djecu????? (7.2.2011 11:01:53)

IZVORNA PORUKA: pula25

Naj novije.... od prije par meseci kad su se uvele one biometrijske putovnice, svako dijete mora imati svoju, nema više upisivanja u roditeljeve. Treba ti onaj njihov zahtjev, rodni list i potvrda o OIB-u, slike na kojima ima otvorene oči i zatvorena usta i lova jer takva putovnica dođe 420 kn. Čeka se 2 tjedna i možeš dati broj mobitela pa ti pošalju sms kad stigne.

.


Točno. Nas je došla i više, 420kn putovnica, 50kn slike i 30kn rodni list =500kn.
Isto košta za svih.
I ne trebaju oba roditelja. Ja sam i podnijela zahtjev za T i podigla putovnicu.




Stranica: [1]