|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upomoć moja beba ne spava
5.3.2011 19:39:32   
lepao
jao imam isti problem...vidim da si davno pisala pa me zanima dali si rijesila problem u medjuvremenu?

IZVORNA PORUKA: lilia

Ja muku mučim i sa dnevnim i noćnim uspavljivaljem, spavao bi na boci, sisi, rukama samo ne u krevetiću, čima ga stavim u krevetić, dreči.
Ali ja ne odustajem, malo ga uzmem, pomazim i natrag, ispadne mu i duda pa ga to još više nervira tako da sam očajna kad treba spavati.
Zadnje dane popodne zaspi u viperu, u njemu malo zagunđa ali je bolji nego u krevetiću. Navečer mora u njega. Po noći se probudi, pojede i zaspi mi na ramenu, ponekad ni ne podrigne. Ako se probudi kad ga stavljam unutra jako je pospan pa ne reagira. Ako ga moram presvlačiti po noći teško sam zaspi.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Upomoć moja beba ne spava
6.3.2011 1:10:40   
lilia
Pa dosta se promijenilo od tada.
Dnevno spavanje: spava isključivo u viperu, cijeli dan je sa nama u boravku, igramo se, pričamo, mazimo a kad mu se prispava postane nervozan i onako se musi pa mu dam dudu i malo mu poljuljam viper, nekad ide lakše nekad teže ali zaspi. Spavanje traje 15-ak minuta. Nekad ga duže uspavljujem nego što spava.
Noćno spavanje: Presvlačimo ga, nahranimo i u spavaću sobu, palim noćnu lampicu i ventilator od termo peći. Malo ga pronosam, izljubim i stavim u krevetić, nekad zaspi ko mali medo, neki put se ne da, plače, baca dudu ali zna da ide spavati i drugu opciju ne nudim. Tako da zaspi kad tad. Ta ventilacija ga zna uspavati. Evo večeras je plakao u krevetiću i ponudila sam mu još jesti i pojeo je bočicu do kraja, znači ja uvijek probam par opcija ako se rasplače: dali je još gladan (ako smatram da je pojeo premalo), dali bi podrignuo.
Ali u 10 dana jedanput plače jer mu je nešto od toga, obično cendra jer mu se spava a ne da se.
Sve u svemu uhvatili smo ritual i spava od 22.30-9 ujutro, pojede i nastavi dalje.
Jako sam zadovoljna.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Upomoć moja beba ne spava
6.3.2011 15:25:30   
lepao
Vidim da imamo iste probleme :)
Znaci pomaze ti bas sto ga ususkas..ma i nama to pomogne ali kad je miran..kad nije nemam vise nade sa ista pomaze posto smo probali sve...presli sa nuk flasice na avent da sporije tece mlijeko, presli sa novolaca hape na prehip kao na pocetku, uzimali espumisan pa onda nurse harvey mozda pomogne ali malo ocigledno..
Sada razmisljam da promjenim opet hapu na probiotik i uzmem dr.brown flasicu neku protiv grceva premda su one sve kao protiv grceva...
Spava super nocu ali slabo preko dana...probudi se za cas :(

IZVORNA PORUKA: lilia

Pa dosta se promijenilo od tada.
Dnevno spavanje: spava isključivo u viperu, cijeli dan je sa nama u boravku, igramo se, pričamo, mazimo a kad mu se prispava postane nervozan i onako se musi pa mu dam dudu i malo mu poljuljam viper, nekad ide lakše nekad teže ali zaspi. Spavanje traje 15-ak minuta. Nekad ga duže uspavljujem nego što spava.
Noćno spavanje: Presvlačimo ga, nahranimo i u spavaću sobu, palim noćnu lampicu i ventilator od termo peći. Malo ga pronosam, izljubim i stavim u krevetić, nekad zaspi ko mali medo, neki put se ne da, plače, baca dudu ali zna da ide spavati i drugu opciju ne nudim. Tako da zaspi kad tad. Ta ventilacija ga zna uspavati. Evo večeras je plakao u krevetiću i ponudila sam mu još jesti i pojeo je bočicu do kraja, znači ja uvijek probam par opcija ako se rasplače: dali je još gladan (ako smatram da je pojeo premalo), dali bi podrignuo.
Ali u 10 dana jedanput plače jer mu je nešto od toga, obično cendra jer mu se spava a ne da se.
Sve u svemu uhvatili smo ritual i spava od 22.30-9 ujutro, pojede i nastavi dalje.
Jako sam zadovoljna.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 28
   [Brisano sporočilo]
6.3.2011 16:36:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(Odgovor članu lilia)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Upomoć moja beba ne spava
6.3.2011 23:27:36   
lilia
Nema veze što ti malo spava po danu ako odrapi cijelu noć, pa ne može i po danu i po noći spavati. Njemu je dosta da "ubije oko".

Što se tiče te hrane nemoj toliko mijenjati jer to se ne smije, imamo slične bebe ali ja nisam ni jednom promijenila hranu, jede moje mlijeko i hipp praktički od početka ali u zadnje vrijeme je puno bolji i lakše je s njim, mogu ga malo zainteresirati igračkicama i poigrati se s njim, ma puno mi je lakše. Večeras mu opet nisam stavljala kapi protiv grčića i čini mi se da ih nema. Malo je gunđao u krevetiću ali je zaspao. 
Koliko ti je stara bebica?

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Upomoć moja beba ne spava
7.3.2011 22:41:23   
lepao
naravno da ne moze spavati stalno nego meni zao kad je budan sto place...ne bih mi smetalo da je budan a veseo ili miran..meni je zao njega sto vidim da ga nesto bas cesto muci skoro cijeli dan :(...
probali smo espumisan pa harveys pa kamilicu ne znam...od harveysa puno prducka sto sigurno ne moze skoditi izbaci zraka puno...kamilicu dajemo da cesce ima stolicu ne bi li mu to smanjilo grceve ali ne vjerujem da pomaze...
citala sada negdje da kamilica i kim pomazu a negdje da to bas nadima...
bebi je puna 2 mjeseca za par dana i sada ima 4kile a rodjen je sa 2400kg...tvojoj bebi???


IZVORNA PORUKA: lilia

Nema veze što ti malo spava po danu ako odrapi cijelu noć, pa ne može i po danu i po noći spavati. Njemu je dosta da "ubije oko".

Što se tiče te hrane nemoj toliko mijenjati jer to se ne smije, imamo slične bebe ali ja nisam ni jednom promijenila hranu, jede moje mlijeko i hipp praktički od početka ali u zadnje vrijeme je puno bolji i lakše je s njim, mogu ga malo zainteresirati igračkicama i poigrati se s njim, ma puno mi je lakše. Večeras mu opet nisam stavljala kapi protiv grčića i čini mi se da ih nema. Malo je gunđao u krevetiću ali je zaspao. 
Koliko ti je stara bebica?

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Upomoć moja beba ne spava
7.3.2011 22:42:12   
lepao
koje si mu hipp proizvode davala???

IZVORNA PORUKA: lilia

Nema veze što ti malo spava po danu ako odrapi cijelu noć, pa ne može i po danu i po noći spavati. Njemu je dosta da "ubije oko".

Što se tiče te hrane nemoj toliko mijenjati jer to se ne smije, imamo slične bebe ali ja nisam ni jednom promijenila hranu, jede moje mlijeko i hipp praktički od početka ali u zadnje vrijeme je puno bolji i lakše je s njim, mogu ga malo zainteresirati igračkicama i poigrati se s njim, ma puno mi je lakše. Večeras mu opet nisam stavljala kapi protiv grčića i čini mi se da ih nema. Malo je gunđao u krevetiću ali je zaspao. 
Koliko ti je stara bebica?

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Upomoć moja beba ne spava
7.3.2011 23:42:17   
lilia
Moj ima skoro 4 mjeseca, nadohranjujem ga Hipp probiotik plus 1.
Mislim da tvoj ima grčiće, strpi se malo pa ćeš ga moći zabaviti igračkicama pa će mu biti zanimljivije. Oni kad su tako mali zaplaču pa se ne znaju smiriti.
Malo ga digni da se smiri pa ga vrati. Gdje ti bude preko dana? Možda mu je dosadno. Moj je po cijeli dan u viperu, malo podignut pa sve vidi i to ga donekle zabavi, malo ja, malo igračkice i vrtuljak i tako prođe dan. Voli i kad ga mu skinem pelenu pa laprda nogicama. Morat ćeš ga zabavit nekako. Super nam je i u šetnji samo ova bura nikako da stane pa smo već par dana doma.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Upomoć moja beba ne spava
7.3.2011 23:49:37   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: lepao

naravno da ne moze spavati stalno nego meni zao kad je budan sto place...ne bih mi smetalo da je budan a veseo ili miran..meni je zao njega sto vidim da ga nesto bas cesto muci skoro cijeli dan :(...



Moj ti isto tako!!! Nebi bio nikakav problem da je budan i veseo! Preko noći moram priznati i sam zaspi u krevetiću i spava 4-5 sati, ali po danu uglavnom kad je budan plaće. Dobri dani su kad pojede, malo se poigra i sa visečim igračkama, malo mi guguće na koljenima i onda postane nervozan i počne dernjava. Nekad mu samo dam dudu i on zaspi a nekad ga ništa nemože smiriti i onda do kraja dana samo plaće jer je umoran a nezna zaspati!

Probaj ga nekako umiriti kod sebe pa kad ga spustiš dobro ga ušuškaj da ne primjeti promjenu položaja, mog to strašno živcira. Ja ga stavljam na bok između trokuta da nemože puno rukama mrdati jer ga to probudi. I po danu kad si kraj njega probaj ga staviti da spava na trbuhu, bitno je da je pod kontrolom, moj ti tako preko dana zna tri sata u komadu odspavati, najbolje se naspava na škembi....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Upomoć moja beba ne spava
12.3.2011 21:03:31   
lepao
koliko je tvojoj bebi? moj usper spava od 9 do ujutro 6..ono budi se da jede ali brzo zaspi...po danu je problem..cesto imam osjecaj kao da bi spavao ali ne moze da zaspi pa se unervozi...mozda je naucio na ruke..neki kazu trebam ga odvikavati i da sam trebala ranije a neko kaze da to navikavanje ne postoji pogotovo kada su bas mali..nisam pametna...

IZVORNA PORUKA: mayathebee

IZVORNA PORUKA: lepao

naravno da ne moze spavati stalno nego meni zao kad je budan sto place...ne bih mi smetalo da je budan a veseo ili miran..meni je zao njega sto vidim da ga nesto bas cesto muci skoro cijeli dan :(...



Moj ti isto tako!!! Nebi bio nikakav problem da je budan i veseo! Preko noći moram priznati i sam zaspi u krevetiću i spava 4-5 sati, ali po danu uglavnom kad je budan plaće. Dobri dani su kad pojede, malo se poigra i sa visečim igračkama, malo mi guguće na koljenima i onda postane nervozan i počne dernjava. Nekad mu samo dam dudu i on zaspi a nekad ga ništa nemože smiriti i onda do kraja dana samo plaće jer je umoran a nezna zaspati!

Probaj ga nekako umiriti kod sebe pa kad ga spustiš dobro ga ušuškaj da ne primjeti promjenu položaja, mog to strašno živcira. Ja ga stavljam na bok između trokuta da nemože puno rukama mrdati jer ga to probudi. I po danu kad si kraj njega probaj ga staviti da spava na trbuhu, bitno je da je pod kontrolom, moj ti tako preko dana zna tri sata u komadu odspavati, najbolje se naspava na škembi....user posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Upomoć moja beba ne spava
12.3.2011 22:21:29   
mayathebee
Moj sad ima 9 tjedana, i moram se pohvaliti da zadnjih par dana i noći samo spava!!! KONAČNO!!!user posted image user posted image user posted image
Vjerovatno je i ovo vrijeme zaslužno jer se šetamo vani pa ga zrak valjda umori.
Noću mi je isto super, nemoram ga niti uspavljivati, odmah nakon klope istovarim ga u krevetić i  zaspi.
Preko dana sam otkrila taktiku. Prvo pojede, onda ga malo nosam da podrigne i da mu se slegne, pa ga stavim da se igra u edukativnu dekicu i kad počne nervoza i plač dam mu malo (20ml) toplog čaja (kamilice) i to ga uspava. Podrigne mi na ramenu i zaspi taj čas! Spava i do tri sata nekad.
On je zapravo sve ove dane plakao od umora, a ja ga nisam znala uspavati, već bi ga još više razbudila.
Eto ovo funkcionira za saduser posted image , vidjet ćemo kako će bitiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Upomoć moja beba ne spava
12.3.2011 22:30:10   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: lepao

koliko je tvojoj bebi? moj usper spava od 9 do ujutro 6..ono budi se da jede ali brzo zaspi...po danu je problem..cesto imam osjecaj kao da bi spavao ali ne moze da zaspi pa se unervozi...mozda je naucio na ruke..neki kazu trebam ga odvikavati i da sam trebala ranije a neko kaze da to navikavanje ne postoji pogotovo kada su bas mali..nisam pametna...



E da i ....
moj preko dana nemože zaspati nego na rukama, ja ga samo malo uz čaj ponunam, i kad čvrsto zaspi na ramenu prebacim ga obavezno na trbuh jer mi tako najbolje zaspi i najduže spava!!! Ako se slučajno brzo probudi probam opet.
Ništa ti ne slušaj, on je još mali i treba pažnju, bitno je da ti po noći nije na rukama. Brzo će narasti i falit će nam to nosanje....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Upomoć moja beba ne spava
13.3.2011 21:15:07   
lepao
odlicno bas mi je drago...nadam se da cete tako i nastaviti!!
znaci vec ga izvodite? mi smo juce probali ali pola vremena je plakao pa ne znam kako ga zrak nije osamutio...danas smo isto htjeli ali je plakao pa nismo mogli :(
slabo ima stolicu pa ga i to mozda muci...caj mu dajes koji? ja sam davala kamilicu pa sada plantex..ne znam sta da nastavim...

IZVORNA PORUKA: mayathebee

Moj sad ima 9 tjedana, i moram se pohvaliti da zadnjih par dana i noći samo spava!!! KONAČNO!!!user posted image user posted image user posted image
Vjerovatno je i ovo vrijeme zaslužno jer se šetamo vani pa ga zrak valjda umori.
Noću mi je isto super, nemoram ga niti uspavljivati, odmah nakon klope istovarim ga u krevetić i  zaspi.
Preko dana sam otkrila taktiku. Prvo pojede, onda ga malo nosam da podrigne i da mu se slegne, pa ga stavim da se igra u edukativnu dekicu i kad počne nervoza i plač dam mu malo (20ml) toplog čaja (kamilice) i to ga uspava. Podrigne mi na ramenu i zaspi taj čas! Spava i do tri sata nekad.
On je zapravo sve ove dane plakao od umora, a ja ga nisam znala uspavati, već bi ga još više razbudila.
Eto ovo funkcionira za saduser posted image , vidjet ćemo kako će bitiuser posted image user posted image user posted image

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Upomoć moja beba ne spava
13.3.2011 21:35:36   
mayathebee
Dajem mu hipp kamilicu ili komorač, baš mora biti topli da ga uspava. Kad ga oblačimo za van on vrišti da me sve sram susjeda, ali čim ga počnemo voziti u kolicima on se umiri. I neće biti više u košari, već  stavimo  autosjedalicu na kolica tako da vidi svijet oko sebe!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Upomoć moja beba ne spava
14.3.2011 7:51:20   
emab
Cure moje, moj ima skoro 2 godine i još uvijek se mučimo sa spavanjem preko dana, a ni noću nije bajno - zaspe u 22, budan već u 5h...sve smo pokušavali, ali on jednostavno nema potrebu duže spavati. Ali kad se sjetim faze oko prve godine sad smo još i sretni, tada je jedno mjesec dana spavao samo po 2 sata u komadu kao da se opet vratio u fazu dojenja svakih nekoliko sati i nismo ga nikako mogli uspavati jer se htio igrati i nije uopće bio nervozan samo mu se nije spavalo user posted image  ,ja baš trebala početi raditi...uuuu što mi je bilo veselo. Tak da mislim da je sad još i ok user posted image .
Nadamo se da će seka biti skroz drugačija i mala spavalica, sigurno je nećemo buditi, samo neka odspava koliko može user posted image

_____________________________

"Bože daj mi ono što mi treba, a ne ono što želim."

Mali anđelek 10.03.2007.
"mamin sin" M 20.04.2009.
naša curka-bracina seka se rodila 06.04.2011.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Upomoć moja beba ne spava
14.3.2011 10:11:05   
kikirikica
IZVORNA PORUKA: mayathebee

Dajem mu hipp kamilicu ili komorač, baš mora biti topli da ga uspava. Kad ga oblačimo za van on vrišti da me sve sram susjeda, ali čim ga počnemo voziti u kolicima on se umiri. I neće biti više u košari, već  stavimo  autosjedalicu na kolica tako da vidi svijet oko sebe!!! user posted image user posted image user posted image



Ovaj podebljani dio mi je jaaakooooo poznati user posted image - par puta sam već htjela odustati od šetnje... Ali eto, sad smo prošli 4. mjesec i više nemamo tih problema, dama očito kuži da se nekud ide user posted image


_____________________________

Moja srećica ..... 04.11.2010.

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Upomoć moja beba ne spava
20.3.2011 13:45:05   
lepao
mi opet imamo problema sa snom u toku dana...nikako da beba zaspe kako treba...spava malo pa se probudi...ne znam nikako kako da mu ucvrstim san :(

(Odgovor članu kikirikica)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Upomoć moja beba ne spava
14.4.2011 19:59:39   
lepao
sada je vec bolje ustvari zavisi koliko dugo spava preko dana..sto manje spava preko dana bude previse umoran i nervozan i odmah ga je teze uspavati...
meni pomaze hapica..ono dam mu kad se bas uznervozi i ne razmisljam kad je jeo zadnji put ili dali je gladan..sve mislim ako nije nece jesti pa valjda zna..
ako je gladan usput ce pojesti to sto mu fali i lakse zaspati..
pomaze nam mrak i muzika ili zvuk fena dok ga nosam sa hapicom...sam nece da zaspe...probali smo ga stavljati u krevetac dok je budan ali duze mu treba tako da zaspe nego kad ga ja nosam..

(Odgovor članu lepao)
Neposredna veza do poruke: 43
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!