|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
13.10.2011 23:38:30   
Bebač i ja
od hippa su rižine pahuljice...
pa kaj može ta gustoća mlijeka i rižinih pahujica proći kroz rupicu bočice?

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
14.10.2011 0:23:33   
lilia
Imaš aventove dude +3 mjeseca piše na njoj, zovu se protočne sa crticama su. Na jednoj strani 1 crtica-najslabiji protok
                               2 crtice malo gušće
                               3 crtice za skroz gustu hranu
Ja svom dajem sokiće i čajeve na dudu za piće (rupice) a čokolino na ovu protočnu sa tri crtice.
Sve zavisi koje bočice koristiš.


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
14.10.2011 12:40:45   
ivana st
Idem popodne u nabavu milupa rižinih pahuljica, ima li ih u dm-u?
Moja curica puuuno papa i trebam joj malo proširti jelovnik user posted image .

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
14.10.2011 13:07:22   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

od hippa su rižine pahuljice...
pa kaj može ta gustoća mlijeka i rižinih pahujica proći kroz rupicu bočice?


Na običnu dudu ti neće proči, osim ako ne staviš puno manje rižinih pahuljica. Ja sam stavljala samo jednu mjericu(iz AD-a), tek toliko da malo zgusne. To je bio isključivo obrok/bočica prije spavanja, i danas mu ne dajem više!
Mi smo dohranu počeli sa zamjenom drugog jutarnjeg obroka (oko 10h). U početku je to bilo par žličica vočne kašice + mlijeko na bočicu, a kasnije mliječno-vočno-žitna kašica (100 ml mlijeka + 2 žličice rižinih pahuljica +1/2  male vočne kašice ).

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
14.10.2011 13:09:09   
mayathebee
IZVORNA PORUKA: ivana st

Idem popodne u nabavu milupa rižinih pahuljica, ima li ih u dm-u?
Moja curica puuuno papa i trebam joj malo proširti jelovnik user posted image .



U dm-u imaju milupu, ali slabi izbor pa nekada zna biti da nema njihovih rižinih pahuljica. Imaš i hipp-ove, ja sam uzimala njih, jer milupino pakiranje je veće, pa nikad nisam stigla potrošiti!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
14.10.2011 14:38:38   
modesty blaise

IZVORNA PORUKA: Bebač i ja

od hippa su rižine pahuljice...
pa kaj može ta gustoća mlijeka i rižinih pahujica proći kroz rupicu bočice?


ne znam na koju bočicu ti hraniš svog bebača? ja sam imala Avent bočicu i za svu gustu hrani kupiš silikonsku varijabilnu dudu koja ima prorez i baš je za tu vrstu dohrane....imaš i 3 položaja te dudue:za rijeđe, srednje i najgušće....super je

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
14.10.2011 14:39:32   
modesty blaise
tek sad vidim da ti je lilia već to napisala...user posted image user posted image

_____________________________

Sebastian, 01.09.2010

...I believe in pink... I believe in being strong when everything seems to be wrong...I believe in kissing, kissing a lot...I believe that tomorrow is another day...and...I believe in miracles...

(Odgovor članu modesty blaise)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
15.10.2011 21:40:48   
ivana st
IZVORNA PORUKA: mayathebee

IZVORNA PORUKA: ivana st

Idem popodne u nabavu milupa rižinih pahuljica, ima li ih u dm-u?
Moja curica puuuno papa i trebam joj malo proširti jelovnik user posted image .



U dm-u imaju milupu, ali slabi izbor pa nekada zna biti da nema njihovih rižinih pahuljica. Imaš i hipp-ove, ja sam uzimala njih, jer milupino pakiranje je veće, pa nikad nisam stigla potrošiti!


Imala si pravo, nisam našla ni od milupa ali ni od hippa. Mali je bio izbor tih pahuljica za djecu od 4 mjeseca, pa sam kupila od babylove pahuljice od prosa. A što je najbitnije moja je princeza popala punu zdjelicu, a zapravo kad promislim i nema na koga biti izbirljiva user posted image user posted image .
Vidjela sam danas u bio&bio rižine pahuljice, dosta su skuplje od ovih, dođu oko 35 kn, a razlika je u organskom uzgoju. Da li ih je netko koristio?

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
17.10.2011 9:06:35   
Anoniman
Hm, koristim za navečer onaj hippov Baby first papp..obožava to.A nije ni skup.Dala sam mu bebivitinu kašicu banana i jabuka, voli ju, ali malo pojede i onda 2 dana otvorena, pa ju bacim.ne znam šta ću.Koliko bi trebao pojest kašice? Ima 4 mjeseca.

(Odgovor članu ivana st)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
17.10.2011 9:54:48   
ivana st
IZVORNA PORUKA: rainbow

Hm, koristim za navečer onaj hippov Baby first papp..obožava to.A nije ni skup.Dala sam mu bebivitinu kašicu banana i jabuka, voli ju, ali malo pojede i onda 2 dana otvorena, pa ju bacim.ne znam šta ću.Koliko bi trebao pojest kašice? Ima 4 mjeseca.


A to se vjerojatno i razlikuje od bebe do bebe, nek jede koliko želi, bitno je u konačnici da normalno dobiva na kilaži. Možda bi ti sada bilo zgodnije da mu umjesto kupovnih kašica sama smiksaš koliko misliš da će pjest...

(Odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
18.10.2011 13:36:43   
cocco
moj mali će skoro 3 i pol mjeseca i samo je na mom mlijeku. dosta dobiva na kilaži i raste, sve je u prosjeku. jedini razlog zbog kojeg razmišljam o dohrani je to šta mi se počeo po noću češće buditi pa mislim da mu nije dosta. već je spavao od 21 do 4, i sad se počeo buditi oko pol 1. to traje već više od tjedan dana tak da mislim da nije skok u razvoju. jel ko ima iskustva s tak ranom dohranom?

(Odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
18.10.2011 16:32:00   
pincirotvajler
nismo počeli s dohranom do 6mj,samo hoću reć da nam nije pomoglo ništ u vezi spavanja...tak da nevjerujem ni u zasitne obroke prije spavanja ni u samo raniju dohranu user posted image

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cocco)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
18.10.2011 23:50:41   
Bebač i ja
ok,skužila sad da postoji varjabilna duda....ali zar ne bi trebalo naše kikiće što prije privikavati na žličice itd,pa da tako jedu kašice kao večernji obrok,odnosno voćni kao jutarnji itd...
kakva su vam iskustva?
osim tog,da se pohvalim,danas kupila sokovnik pa ću mu spremati sokiće od mrkve, kruške, jabuke,kako je već u tablici prehrane preporučen...mislim da neću kupovati kupovne sokove...

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
19.10.2011 0:22:55   
seraphyme
IZVORNA PORUKA: cocco

moj mali će skoro 3 i pol mjeseca i samo je na mom mlijeku. dosta dobiva na kilaži i raste, sve je u prosjeku. jedini razlog zbog kojeg razmišljam o dohrani je to šta mi se počeo po noću češće buditi pa mislim da mu nije dosta. već je spavao od 21 do 4, i sad se počeo buditi oko pol 1. to traje već više od tjedan dana tak da mislim da nije skok u razvoju. jel ko ima iskustva s tak ranom dohranom?

šteta ti je dijete koje lijepo sisa i napreduje dohranjivati tako rano. više štete nego koristi. ionako će ti se i dalje buditi po noći, vjeruj mi, bez obzira na dohranu

_____________________________

Gosn Micek 4.4.2011.

Gosn Braco 20.12.2012.

(Odgovor članu cocco)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
19.10.2011 14:55:39   
cocco
ma to sam i mislila, sigurno je u nekoj fazi pa se možda ni ne budi jer je gladan, nego bi se mazio. a usput kad je već tu i najede seuser posted image . rado bi što duže bez dohrane, nadam se da ćemo izdržat.

(Odgovor članu seraphyme)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
19.10.2011 14:59:56   
lilia
bravo cocco, izdrzi jos malo.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu cocco)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
19.10.2011 15:06:44   
Tanjica Tanja
Izdrži, vjeruj mi da količina hrane ne utječe na san bebe tj. ako više pojede navečer ne garantira da se neće buditi u noći.

_____________________________

Helena 11.05.2011. Mamina ljuba zuba!

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
20.10.2011 13:22:20   
cocco
a ja sam mislila da zbog dohrane spavaju bolje što su stariji. ako to ne utječe onda definitivno neću niš dodavat do 6 mj.

(Odgovor članu Tanjica Tanja)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
20.10.2011 14:58:13   
pincirotvajler

IZVORNA PORUKA: cocco

a ja sam mislila da zbog dohrane spavaju bolje što su stariji. ako to ne utječe onda definitivno neću niš dodavat do 6 mj.


moj je bolje spavao kad je samo cicao,a kad smo počeli sa 6mj dohranu počeo je i pakao nespavanja,,traje i danas

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu cocco)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
30.11.2011 23:14:55   
Bebač i ja
ah,kako sam napredovalauser posted image
zahvaljujući ringeraji naravno...
u jednoj apoteci mi prodali krivu dudu za bočicu za gušću hranu,a tražila varjabilnu...pa išla ponovno u drugu apoteku...Mališa je izvrsno jeo AD sa rižinim pahuljicama na bočicu kao večernji obrok...sad pokušavam ovdje spremiti drugi ispit a to su kašice..
prepisujem odavde ponoćne recepte...kreće sutra s voćnim i povrtnim kašicama...i,naravno,opet upitnik mi iznad glave: zašto većina kuha voće prije miksanja...da li možda zato što umjesto prirodnog soka od jabuke npr.ovdje imamo sad vlakna koje treba mališa progutat,pa da bude sigurnije?
i,drugo pitanje,koliko žitarica na dan dati bebačima?
na nekim kutijama piše,najviše 2 porcije na dan...jel vam to ok?

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
30.11.2011 23:37:22   
lilia
Ja voće nikada nisam kuhala, smiksala bi mu malo jabuke i kruške i dodala oko 2 žlice rižinih pahuljica. Ili bi to miksano voće procijedila kroz sitno cjedilo i stavila u mlijeko pa bi popio kao frape.
Sokić bi mu sama napravila u sokovniku, obično od mrkve i jabuke. To je volio.
Moja sestra ima bebicu od 6 mjeseci i često mu kuha voće, nikako da je pitam zašto to radi. Po meni je zdravije svježe voće.
Pahuljice možeš stavljati u 2 obroka sigurno, ja kad god sam htjela nešto zgusnuti dodala bih te žitarice.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
1.12.2011 7:36:28   
mayathebee
Niti ja nisam nikad kuhala voče, odmah sam pedijatricu pitala za to, čim mi je rekla da krenemo s dohranom. Jabukicu i kruškici sam mu naribala na najsitniji ribež, onaki da bideko pjenica, dodala sam mlijeka i rižine pahuljice, i to mi je jeo kao obrok na žlicu. Dnevno u preporuci stoje dva žitna obroka, ali ako mu pahuljice daješ žličicu, dvije, tek toliko da mu se zgusne, to se ne računa ko cijelu obrok, pa sumljam da možeš pretjerati.

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
1.12.2011 18:20:24   
magdalenaa
meni je  pedica rekla da su bebama do 6mj, šuplja crijeva i da se zato čeka na dohranu,ja sam isto čekala da napuni 6mj,i evo papa sad ka velika ,,je da ima svugdje hrane al malo po malo i ide to njoj,i meni se budi po noći par puta nekad da jede a nekad  da ju smirim jer su zubići krenuli,i valjda je neki skok u razvoju jer mi dosta više jede nego prije



_____________________________

dogodila se ljubav za koju nikad nistae čuli.............

(Odgovor članu mayathebee)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
23.2.2016 12:23:39   
LindaLinda
Pozz curke :) pa u vezi dohrane djeteta, ja sam svojoj malenoj dohranu počela davati sa njezinih šest mjeseci, prije jednostavno nije htjela i nije bila spremna, iako smo malo kasnije krenuli s time, nisam imala nikakvih problema, kod namirnica, prvo sam počela sa voćem, jer sam dosta čitala da često počinju svi sa voćem i da je to najbolje, sokići, pa kašice, nekada sam ih i sama radila, a kasnije sa povrćem mesom itd... Od ribe sam joj počela davati prvo oslića, jer je mekana i čitala sam, najbolja za malenu djecu, ali sam joj to dala tek sa godinu dana, i mogu reć da je bez problema prihvatila dohranu :) !

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.3.2017 23:13:07   
nymeria
Mi smo krenuli.prije neka dva tjedna sa skoro 5 mj jer je mali bio itekako zainteresiran vec neki period za papicu.. cim je probao rizine pahuljice odlucio je da je to njam njam... slijedile su kukuruzne i sad se dva dana borimo sa mrkvicom.. sljedece budu tikvice pa jabuke.

_____________________________

Mm- 81 g; normozoospermia
Ja - 85 anovulacija
23.10. 2015 biokemijska

27.09.2016 - mamin decko F

Cekati je tesko i dugo ali za najljepsi poklon vrijedi sacekati


(Odgovor članu LindaLinda)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!

Nekoliko korisnica i korisnika koji danas slave rođendan:

Čestitamo!