|      
Želiš odustati?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s posljedicama.
Ukoliko potvrdiš odustajanje na tvoje ćemo osobno računalo postaviti cookie kako bismo te pri dolasku na portal tijekom natjecanja od 17.-23.12., prepoznali i omogućili ti nesmetano korištenje portala, bez prikazivanja ikona sponzora odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, morat ćemo ti oduzeti sve prikupljene bodove. Odustajanjem, nažalost, gubiš i pravo na osvojene nagrade.

Želiš li još uvijek odustati?
Ringeraja.hr koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: nitko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 9:36:28   
Juanita
IZVORNA PORUKA: zara13

te sa mesom ni nisam došla do njih još tu kupovnu joj na dva dana raspodjelim i popapa ju dala sam joj i mrkvicu i tikvicu i fino joj je između mlijeka joj pomalo dam da papa reko nam je pedijatar sa 5 mj da joj maknemo jednu flašicu i damo obrok sam kašicu ja bi joj sama slagala kašice al neznam kaj joj smijem dati sve od povrča sad dok je tak mala.i kak izgleda alergija na hranu?


najčešće osip ili fleke po tijelu, u blažim slučajevima, u težim baš oticanje ali mislim da od ovih osnovnih namirnica ne moze bas tako teske alergije biti

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 10:01:51   
vila_7
Adri samo slusaj svoj instikt i ne pravdaj se nikome.
Ja sam uvela sa 4,5 mjes.,dojila sam i jos uvijek dojim. Moja je prvo probala kasicu od mrkve i to htjela sam dati samo 1 kasikicu ali se derala da hoce jos,tako da sam joj dala dokle je htjela jesti i tako 3 dana,kad sam vidjela da nema reakcije,krenula sam s drugim povrćem,voćem,.....
E sad,npr. po tabeli dohrane krompir je mislim negdje sa 7-8 mj. ali ja sam imala domaci apsolutno neprskani, pa sam njega odmah dala-radije njega nego neko kupovno voce nepoznatog porijekla i tretiranja-mada ne kazem kupujem i to u nedostatku domaceg.
I plus sto se te tabele razlikuju i po drzavama a i po Domovima zdravlja! Tako da kreni sa laganim i nisko alergenim namirnicama ali ako imas nesto domace-kreni i ranije s njim.

I jos nesto...svi koje prate savjete "strucnjaka" , mogli su upratiti npr.za gluten - jedne godine NE prije godine, druge-bolje uvesti ranije da se navikne, sad trece ce garant preporuciti da cim se rodi proba malo! Mislimuser posted image user posted image user posted image

Tako da svaka mama ipak zna najbolje za svoje dijete i ni u cemu ne pretjerivati nego se drzati ZLATNE SREDINE!

(Odgovor članu Juanita)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 10:30:38   
Juanita
apsolutno se slažem... njihova istraživanja se mijenjaju iz godine u godinu.. zlatna sredina je najbolji izbor.

(Odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
8.8.2011 22:03:16   
maryann01

IZVORNA PORUKA: zara13

dala sam joj sokiće neće ih piti zatvori usta i nema šanse da popije al čaja hoće piti i obožava ga.hipove sam rižine pahuljice kupila i to joj stavim žličicu u noćni obrok .čitala sam da se naviknu na voće pa neću povrće pa zato i pitam šta sve smije sad od povrća


sa 4 mjeseca od povrća ti smije: mrkvu,korabicu,tikvicu,blitvu i špinat.
sa 5-6mj krumpir,mahune,brokula,cvjetača,buča
sa 8mj grašak,repa,rajčica
sa 9-10mj kupus,kelj,poriluk
oko godinu dana leća,grah
ovo ti je iz knjige moja prva godina pa ako te još kaj zanima samo pitaj

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
10.8.2011 9:57:50   
zara13
hvala puno a kak slažeš blitvu il npr špinat tak maloj bebi?joj jedva čekam da počne sve jesti

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
10.8.2011 15:43:47   
mayathebee
Recept za blitvu ili špinat:

100 ml mlijeka AD
100g špinata ili blitve
50g krumpira

Skuhati krumpir, kad je na pola gotov dodati blitvu ili špinat, kuhati još desetak min. Procijediti i propasirati, dodati malo maslaca, po potrebi rižinih pahuljica da se zgusne i na kraju umiješati AD!

_____________________________

IVANO.... mamin i tatin draguljčić 06.01.2011.
ISSA..... mala naša palčica, mamina 'potica! 18.03.2014.

http://www.facebook.com/maja.cancar?ref=tn_tnmn#!/photo.php?v=2720553127823


(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
10.8.2011 22:10:54   
maryann01

IZVORNA PORUKA: zara13

hvala puno a kak slažeš blitvu il npr špinat tak maloj bebi?joj jedva čekam da počne sve jesti

ja ti skuham mrkvu i krumpir pred sam kraj kuhanja stavim blitvu,kad je gotovo dodam malo maslaca i izmiksam štapnim mikserom nekad stavim mlijeko i rižine pahuljice ovak kak ti je maja napisala

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 11:48:41   
Tarina
Pozdrav cure!
Ovako, moja mala ima 5 mjeseci, ne dojim. Sa 4 mj. smo počeli sa voćnim kašicama i super ih je prihvatila. E sad, jučer smo imali pregled kod P i ja malu nahvalim kako voli kašice, P mi kaže da smo trebali početi sa povrćem i mesom, voće tek iza 6. mjeseca. user posted image Drugo mi je još rekla da joj povrće ne usitnim do kraja, kao neka kašica bude grubo naribana a ne sasvim tekuća, jer onda beba pije a ne žvače. Danas sam joj tako dala naribanu mrkvicu - makakvi, sve je ispljuvala.
Zanima me - da li je bolje da joj ipak izmiksam do tekućeg ili da ju i dalje "silim" jesti grubo naribano? user posted image

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 12:12:25   
zara13
svaki ped.ima svoje.mi isto počeli sa 4 mj jer je bila na ad i nama je reko da krećemo pomalo sa povrčem i vočem.ja svojoj sve miksam sa štapnim mikserom za sa sada(ima 5 mj),neki dan sam joj kod mame pokušala dat naribanu breskvu nije ju htjela,mislim da ju netrebaš siliti ako ti to nrćeš moja dosta lakomo jede tak da joj se ni ne usudim još dat bez miksanja.na početku sam joj kupovala kašice dok se malo nismo uhodali u to al sad joj sama radim,pogotovo povrće jer kupovno je odvratnog okusa.

(Odgovor članu Tarina)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 12:37:45   
Tarina
Jao, hvala ti, sad mi je lakše! Budem miksala i dalje! user posted image
Reci mi samo još koliko tvoja malena pojede količinski kašice. Moja želi na obrok 200 ml (to su npr. izmiksane 2 kruške i 1 jabuka - što mi se čini puno, ali ako želi toliko... user posted image ), a obrok mlijeka joj je max 160 ml, inače bljucka.

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 12:51:15   
lavica81
draga tarina, nemoj se uopće zabrinjavat oko toga što ti je pedijatrica rekla. sasvim je nebitno hoćeš li početi  dohranu s voćem ili povrćem. mi smo isto krenuli s voćem, to im je slatko pa lakše prihvate.
što se tiče miksanja vidi kako ti bebi odgovara, polako ima vremena naučit će se i na komadiće.
recimo ja mojoj M koja će skoro 11 mjeseci još sve skroz miksam jer mi drugačije neće jesti, a kekse i kruh jede bez problema, valjda je tako navikla.

samo polako i strpljivo, svako par dana jednu novu namirnicu u slučaju da reagira da znaš od čega je

što se tiče količine ako dijete hoće papat daj joj, kad ti napuni 6 mjeseci možeš joj recimo u kašicu stavit malo mljevenog keksa, to obično vole
IZVORNA PORUKA: Tarina

Jao, hvala ti, sad mi je lakše! Budem miksala i dalje! user posted image
Reci mi samo još koliko tvoja malena pojede količinski kašice. Moja želi na obrok 200 ml (to su npr. izmiksane 2 kruške i 1 jabuka - što mi se čini puno, ali ako želi toliko... user posted image ), a obrok mlijeka joj je max 160 ml, inače bljucka.


_____________________________

Mara 04.10.2010. mamina i tatina princeza
Toni 08.07.2013. mamin i tatin princ

(Odgovor članu Tarina)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 13:01:51   
pincirotvajler

IZVORNA PORUKA: Tarina

Jao, hvala ti, sad mi je lakše! Budem miksala i dalje! user posted image
Reci mi samo još koliko tvoja malena pojede količinski kašice. Moja želi na obrok 200 ml (to su npr. izmiksane 2 kruške i 1 jabuka - što mi se čini puno, ali ako želi toliko... user posted image ), a obrok mlijeka joj je max 160 ml, inače bljucka.


super ti jede količinski,moj tolko ni sad neće..
mi jedemo i dan danas naribano voće jer drugačije neće..ono kaj se neda naribat mixam pa unutra kekse stavim

_____________________________

"Ljubav je slijepa i zbog toga joj je tako izoštreno čulo dodira."

(Odgovor članu Tarina)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 14:39:29   
lilia
Mi smo počeli sa povrćem upravo zbog toga jer će kao voće lakše prihvatit.

Danas povrće i meso jede i ako je izgnječeno, ne mora biti miksano a voće moram sa štapnim skroz smiksat inače gospon neće.
A breskvu jede samu onako, veći komadić mu držim pa ga siše i kida i bez problema žvače. A tko će ga znati...
Ma miksaj ti, samo neka jede.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu pincirotvajler)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
31.8.2011 22:39:28   
maryann01
ima vremena za žvakanje kad dobije zubiće svojoj starijoj djeci sam miksala dok nisu dobili zube poslije sam im sjeckala i gnječila vilicom tako ću i sad a kaj se tiče ovog da beba pije a ne jede kad je miksano kod mene ne vrijedi jer moj sa 7 mj žvače ko da ima sve zube a nema ni jedan i to zato jer mu od početka radim guste kašice.voće sa rižinim pahuljicama ili sa keksom i povrće sa prosom ili nekim drugim instant žitaricama

_____________________________

moj quatro
Josip 20.04.2002. 3350gr 50cm
Viktorija 24.07.2003. 3330gr 50cm
Andrej 27.01.2011.3500gr 52cm
Fran 17.02.2015.3200gr 50cm

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
1.9.2011 10:54:08   
zara13
joj moja beba kako kada pojede u zadnje vrijeme se mučimo dosta valjda joj zubi idu flašica nam je maksimalno 150ml više neče zatvori usta i moš se fučkat a kašice ovak kupovna ona od 120 pojee odjedamput,one veće ima na dva puta juće sam joj izmiksala 1mrkvu pol korabice i malo tikvice i to je pojela sve sad koliko je to količinski neznam,nekad pojede sve nekad ne juče je npr u 9 pojela hipovu onu šta se slaže sa vodom kašicu 120ml oko 3kašicu od povrća i flašicu čaja i bebimila mi uopće nije htjela pojest juće tek u noći se je probudila oko pol tri i onda sam joj dala 180ml

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
1.9.2011 10:56:40   
Tarina
Izmiksala sam joj bila jučer mrkvicu i kolerabicu, pojela je par žlica a onda počela raditi face i zvukove za popišati se od smijeha - nije joj bilo fino. user posted image Danas je dobila izmiksanu mrkvicu i kolerabicu i unutra naribane pola jabuke - pojela sa laganim negodovanjem svoju klasičnu porciju od 200 ml! user posted image Super mi je da smo uspjele naći kompromis - em jede povrće (doduše malo zaslađeno sa jabukom), em je dobila malo naribanoga za kao žvakanje. user posted image

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
1.9.2011 10:57:15   
zara13
ja sam na početku davala kako piše za koj mj da treba količinski pa sam pol pobacala .beba koliko hoće če jesti kad neče neče.ak sam joj dala koliko piše a njoj je to bilo malo onda je vrištala opet nejede svaki put u isto vrijeme baš tak da joj nekad treba više nekad manje.

(Odgovor članu maryann01)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.10.2011 15:02:28   
ivana st
Mene zanima jeste li kuhale jabuku i krušku kad ste započele sa dohranom?

(Odgovor članu zara13)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.10.2011 15:08:13   
lilia
Ja sam prvo počela sa kuhanom mrkvom (kad je imao 4 i pol mjeseca), onako samo da proba.
Onda sam mu radila sok od mrkve i jabuke. Tako sam vidjela da nema alergiju na jabuku i da je prihvaća. Onda bi dodala malo kruške i tako malo po malo isprobavate sve više toga.
Nikad nisam voće kuhala, davala bi mu na žlicu kao kašicu ili stavljala u mlijeko. Kao frape.
I koarbicu smije dok je tako mali, ona je slatka pa je bebe prihvaćaju i zdrava je.

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.10.2011 15:19:47   
ivana st
Lilia hvala na odgovoru user posted image !
Ma ni ja ga ne kuham ali sam negdje pročitala da bi ga trebalo skuhati prije miksanja.
Ja svojoj bebici od 4,5 mjeseca zasad dajem jabuku i bananu, a od povrća sam joj jučer prvi put spremila mrkvicu i sve je popapala.

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.10.2011 16:14:01   
lilia
Ma ne trebaš kuhati, sigurna sam u to.
Ja bi svom kad je bio tako mali kupila kašicu od šljive i nju je obožavao, pa probaj.
Od voća dodaj i malo kruškice (ne puno i ne svaki dan jer od nje znaju puno kakati). Smije i breskvu, i nju jako vole. Sad ih više nemaš pa kupi koji put kašicu.
Smiješ u voće umiješati i malo žitarica (milupa 4 mjeseca-rižine pahuljice).
Od povrća mu smiješ dati i malo tikvice, onako sa mrkvom ili samu. Krumpir nisam sigurna ali ja bi pričekala 5 mjeseci.
I sa 5 mjeseci uz povrće možeš skuhati i malo riže.
Samo pitaj šta te zanima.user posted image


_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu ivana st)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
12.10.2011 23:34:26   
Bebač i ja
sad čitam da se i sokovi i kašice daju sa žličicom...
mislila sam da sokiće pije...
kupila danas rižine pahuljice i za to sam mislila da se pije u mlijeku,a zapravo se jede žlicom...
koliko još moram učiti:)))

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
13.10.2011 1:05:50   
lilia
Bebač onda sam i ja neuka, i moje prijateljice novopečene mame.user posted image

Sokić kad bi napravila stavila bi ga u bočicu i to bi popio kao međuobrok, umjesto čaja ili vode. (kad je imao oko 5 mjeseci).

Rižine pahuljice sam mu stavila u mlijeko, one se rastope tako da ih beba ne osjeti, samo zgusnu mlijeko i beba je sitija. Poslije kad je veći umiješaš ih u voće iz istog razloga, da beba bude sitija.

Kad ima 5 mjeseci dovoljna mu je kašica od malo kruške i jabuke a kad ima 7 mjeseci dodaš malo pahuljica da bude zasitnije.

Valjda sam pomogla.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
13.10.2011 23:14:27   
Bebač i ja
ja još uvijek ne kužim ovaj dio s rižinim pahuljicama u mlijeko....jel to u obliku kašice ili popije AD bočicu s rastopljenom rižom?

(Odgovor članu lilia)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: dohrana sa 4 mjeseca
13.10.2011 23:32:11   
lilia
Ne znam kakve ti imaš pahuljice ili kako ti kažeš rižu?
Ja sam kupovala milupa 4 mjeseca rižine pahuljice, sad kupujem od istog proizvođača za od 6 mjeseci nadalje 7 bio žitarice. Miješam ih sa voćem.
Dakle ovako: uzmeš te pahuljice od 4 mjeseca nadalje i umiješaš 5 žlica u 200 ml mijeka (dakle staviš ih u bočicu s mlijekom i dobro protreseš sve skupa).
To ti je to. Samo si "pojačala" bočicu s mlijekom, da beba bude sitija.
Ili ih umiješaš u kašicu s voćem i mlijekom. Zdravo i zasitno.user posted image

_____________________________

Drekavac Mihael stigao 11.11.2010.

(Odgovor članu Bebač i ja)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji vam se dio trudnoće najviše svidio ili najlakše?

Oznake

Sve najbolje!