Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Pjerina -> Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:24:56)

Drage članice,  drage cure, molim vas pomozite tko zna koliko koštaju
tretmani u Prenatalu u Pragu, i uopće kako to izgleda,mpžda je netko tamo bio ili nešto
zna preko prijateljica? Dr. Bauman je to preporučio u slučaju da nečemo moći nikako drugačije
ostvariti roditeljstvo meni je 44:-)) pozdrav vama,




mirna -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:28:17)

Bok!

Pronasla sam ti odgovor na ringeraja.ba. Ema80 kaže:


[image]http://www.ringeraja.ba/forum/image/blank.gif[/image] "drage moje
ja bih vam svima preporucila da idete za prag,nisi ni oni sve moguci ali barem urade ono sto mogu ispravno.ja sam u sarajevu vidjela a pogotovo  sada skontala gresaka i gresaka,ne mogu da vjerujem sta ljudi rade od nas samo nam uzimaju pare.ali bilo proslo neka ostane iza mene.
postupak je izasao 1620 eura (tj.IVF; ICSI;  i sa zaledjivanjem stanica)
hotel noc za dvoje sa doruckom 60 eura (moze se nac i jeftinije)
i naravno jos injekcije za stimulaciju.


SANATORIUM PRONATAL
kontakt osoba je Danica Vignjevic  tel 00420724291087,ali  ima i e-mail a ja ga trenutno nemam  tu pa cu vam javiti  cim prije.pozdrav "


"
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/image/blank.gif[/image] haj moje drage

kao prvo da vam napisem  e-mail kontakt osobe za prag to je
sanatorium.pronatal@seznam.cz     samo napisite za Danicu Vignjevic i u tom e-mailu napisite sve vase probleme i sto ste do sada radili i naravno napisite kakvi su vasi nalazi."




ninolina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:29:01)

pjerina draga dobrodošla...nisam ti od pomoći ali netko će se sigurno javiti...sretno




tikica_69 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:32:21)

Da, samo racunaj da tu nisu ukljuceni lijekovi i boravak i da je to obican IVF/ICSI. Moju poznanicu je sve skupa doslo 4.500 eura jer je isla na donaciju jajne stanice sto pretpostavljam i Pjerinu zanima...




ninolina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:34:04)

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Da, samo racunaj da tu nisu ukljuceni lijekovi i boravak i da je to obican IVF/ICSI. Moju poznanicu je sve skupa doslo 4.500 eura jer je isla na donaciju jajne stanice sto pretpostavljam i Pjerinu zanima...

pa to je puno skuplje od maribora ili se varam[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




tikica_69 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:37:24)

Da, ali u Pronatal nase cure obicno idu kad im treba donacija jajne stanice ili spermija i to je puno skuplji postupak od klasicnih postupaka gdje se spajaju spolne stanice dva partnera.
Ovdje se dakle radi o doniranim splonim stanicama jer jedan od partnera ili nema svoje ili su jako lose kvalitete.




ninolina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:40:14)

a so....a čekaj kod nas nema tih donorskih stanica...mislim ne može ti netko dati[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
hebate koliko su one skupe onda...kad te postupak košta toliko a jajne stanice duplo više[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




tikica_69 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:48:15)

Moze, samo je zakon toliko lose reguliran da se kod nas to ne placa i donorima nije osigurana anonimnost.
U prijevodu, sto znaci sto nam zakon to dopusta kad nemamo donore. Koji bedak bu isel strest kiflu za djabe i jos bu mu neka osameastogodisnjakinja jedan dan pokucala na vrata i trazila pol kuce.
Vani se to fino placa.




Bebys -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:50:01)

akko imas love ...draga idi...evo ti mirna sve napisala...sretno




ninolina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 12:50:51)

IZVORNA PORUKA: tikica_69

Moze, samo je zakon toliko lose reguliran da se kod nas to ne placa i donorima nije osigurana anonimnost.
U prijevodu, sto znaci sto nam zakon to dopusta kad nemamo donore. Koji bedak bu isel strest kiflu za djabe i jos bu mu neka osameastogodisnjakinja jedan dan pokucala na vrata i trazila pol kuce.
Vani se to fino placa.

strašno...ma mi smo totalno u banani




Pjerina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (11.6.2010 14:07:07)

Hvala Mirna, od srca....puno mi znači podrška....tako bih rado usranku jednu:-))iako imam dozu bojazni
zbog godina, ali zar ništa ne vrijedi što sam u super zdrastvenom stanju, jel to može pomoći...uzimam folnu, E vitamin, DHEA, Omega 3, Magnezij, D vitamin i Calcij već 3 tjedna, i osjećam se super...




maakki -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (19.8.2010 23:06:31)


IZVORNA PORUKA: mirna

Bok!

Pronasla sam ti odgovor na ringeraja.ba. Ema80 kaže:


[image]http://www.ringeraja.ba/forum/image/blank.gif[/image] "drage moje
ja bih vam svima preporucila da idete za prag,nisi ni oni sve moguci ali barem urade ono sto mogu ispravno.ja sam u sarajevu vidjela a pogotovo  sada skontala gresaka i gresaka,ne mogu da vjerujem sta ljudi rade od nas samo nam uzimaju pare.ali bilo proslo neka ostane iza mene.
postupak je izasao 1620 eura (tj.IVF; ICSI;  i sa zaledjivanjem stanica)
hotel noc za dvoje sa doruckom 60 eura (moze se nac i jeftinije)
i naravno jos injekcije za stimulaciju.


SANATORIUM PRONATAL
kontakt osoba je Danica Vignjevic  tel 00420724291087,ali  ima i e-mail a ja ga trenutno nemam  tu pa cu vam javiti  cim prije.pozdrav "


"
Postovane moje vec duze vreme sam na ovakvim forumima i mnogo su mi pomogli oko stvari vezaniih za VTO i naravno sve vas pozdravljam obzirom da sam prvi put na ovom forumu.
Naime procitala sam poruke sa foruma i videla da mirna ima veoma dobre informacije u vezi klinike u Pragu pa bih je zamolila ako zna mogu li i zene bez prtnera otici tamo na VTO, odnosno imaju li banku sperme koju koriste u ove svrhe. Unapred hvala jer nemam puno vremena moj bioloski sat vec je polako na izmaku.
[image]http://www.ringeraja.ba/forum/image/blank.gif[/image] haj moje drage

kao prvo da vam napisem  e-mail kontakt osobe za prag to je
sanatorium.pronatal@seznam.cz     samo napisite za Danicu Vignjevic i u tom e-mailu napisite sve vase probleme i sto ste do sada radili i naravno napisite kakvi su vasi nalazi."




srećica -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (26.10.2010 14:52:56)

Bokić evo i mene malo da se pridružim na ovoj temici.Kao prvo hvala na adresi u Pragu jer se dvoumim između Maribora i Praga.U Mariboru moj postupak same bolnice dođe oko 3000eura.Meni treba donorica ženske jajne stanice jer moje ne valjaju.Kod nas je to moguće ali nitko to ne radi osim Kurjaka kojeg više nema.Inače bila u bolnici pitala to je legalno ali mi nemamo takve banke.Eto i zato moramo putovati....Baš ču poslat upit u Prag pa da vidim njihovo mišljenje...Svim curama želim punnnnnnoooooo srećeeeee[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




veda2 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (27.10.2010 8:15:31)

Draga srecice,niko nije odavno nista pisao vezano za Prag ja sam bas mislila danas ponovo da malo "aktiviram " tu temu da vidim dali ima neka koja ce u skorije vrijeme ici tamo jer i ja namjeravam.Pa ako ima jos koja da je nedavno bila ili namjerava ici neka se javi.
I ja sam bila u dilemi dali Slovenija ili Ceska[sm=zmeden.gif] Meni je Slovenija bliza(iz Bosne sam),ali cu ti napisati zasto sam se odlucila za Prag.Odmah da ti napisem da meni netreba donacija jajnih stanica vec se kod mene radi o obicnom IVF.
Koliko sam citala cure koje idu u Sloveniju na folikulometrije moraju svaki put ici tamo.A meni ne odgovara da tako stalno putujem.Sto se tice pronatala u Pragu tamo se ide na dan kada je sama punkcija i ostaje se odprilike 6-7 dana.Zato sto se et radi 5 dana od punkcije,tu racunaj jos dan,dva boravka nakon et.Hotel je odmah u sklopu klinike i kosta 70eura ,nocenje sa doruckom.
Sto se tice folikulometrija i pregleda tamo se neide kako sam ti vec napisala,vec te cijelo vrijeme vodi tvoj ginekolog,od dana kada pocnes sa stimulacijom Takodjer,nalaze koje trebas napraviti mozes u svojoj zemlji .Gospodji Danici cijelo vrijeme javljas kako stvari stoje.Kada dobijes stopericu tada se moras pojaviti kod njih u roku 36 sati da bi bila na punkciji.Ovo je sto se tice obicnog IVF i ne ceka se .Medjutim koliko sam citala i cula od drugih cura dugo se ceka kada je u pitanju donacija js i i ako ti treba donator sperme.
U svakom slucaju najbolje je da njih kontaktiras napises e-mail Danici.




regina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (28.10.2010 9:57:04)

registrovala sam se samo da bih dala dragocijene informacije curama koje im trebaju.
naime,ja sma isla u Pronatal,samo je bio obicni IVF,ne donacija.
pretrpani su ,nisu ba snajbolje organizirani,ali podnosljivo
cjenovnik vam stavljam ovdje(bilo je jeftinije do mart a200.,od tada je na snazi ovaj cjenovnik):
2.5 Hr    C J E N I K




Donacija jane stanice                                                                                                  4.500 EUR
(Uključuje eventualni ICSI i kryokonzervaciju
preostalih embrija. Donatorka se bira prema zahtjevima
primatelja. UTZ (ultrazvuk), praćenje levela hormona
i medikamenti nisu uključeni.)

Standardni IVF ciklus                                                                                                 1.500 EUR
(Medikamenti i kryokonzervacija preostalih embija nisu
uključeni, monitoring (ultrazvuk i nivo hormona)
nije uključen)

Kompletni IVF ciklus                                                                                                    2.200 EUR
(kompletni monitoring uključen, medikamenti nisu uključeni)

Transfer doniranih embrija                                                                                          1.450 EUR

Kryokonzervacija                                                                                                            220 EUR
(sperme, embrija, jajnih stanica)

Transfer zamrznutih embrija                                                                                           450 EUR
(koristeći Transfercatether-Echotip)

MESA/TESE                                                                                                                      1000 EUR
(anestezija uključena)

Histerosokpija (bez anestezije)                                                                             200 EUR
Histeroskopija (sa anestezijom)                                                                                        300 EUR

ICSI                                                                                                                                  300 EUR
(do 10 oocyta, svako dodatno 20 EUR/USD)

Asistirani hatching                                                                                                            250 EUR
Inseminacija                                                                                                                      200 EUR
FISH (Spermiji)                                                                                                                  800 EUR
Donacija sperme                                                                                                               200 EUR
Redukcija                                                                                                                          320 EUR
Medikamenti prema indikaciji                                                                                               800-1.500 EUR

Trensfer blastocista
(Produžena kultivacija)                                                                                                       300 EUR
(korištenje Transfercatether-Eshotipa uključeno,
IVF ciklus nije uključen)

PGD pomoću FISH metode, biopsija                                                                                2.000 EUR
i laboratorijski postupci, produžena kultivacija
(ISCI nije uključen, punkcija i anestezija i
Transfer embrija nisu uključeni)

Cijene (EUR→USD) bit će automatski izračunate prema tečajnoj listi

Embrije vracaju 4.dan nakon punkcije-dakle,nije peti dan,jer su tad blastociste,oni to ne rade po defaultu,to platis jos 300e, nego vracaju 4.dan nakon punkcije i to su morule.
zaleđuju sve sto bude "zivo" na dan ET-a,nemaju kriterij kao neke klinike da zalede samo najbolje.

smjestaj je bio najbolji u hotelu Michael.
http://www.hotelmichaelprague.com/
vrlo povoljan,par minuta autom od klinike,pjeske 15-ak mminuta,ali je to u istom dijelu grada,moze se lijepo prosetati iz hotela do klinike(ljeti) .
inace,klinika je u sumi i malo ju je teze za pronaci,nemaju putokaze,nego na drvetu objesena tabla nakojoj je strelica i pise "Pronatal",ali to ce vam neko znati i reci ako pitate.

hotel je solidan, cijene prihvatljive,dorucak za te pare takode vrllo solidan.

mozete komunicirati sa dr.Mardeisicem,mail:sanatorium@pronatal.cz, on odgovara samo kratko,ne odgovara na pitanja u vezi cijena i to,ali je vrlo korektan u odgovorima.
za sve osttalo(cijene,smjestaj-imaju oni hotelcic iu sklopu klinike,ali ne prpeorucujem,nisu sobe ok,ni dorucak,nitije klinika smjestena na lijepom mjestu,nemate blizu ni trgovinu-to mi rekli prijatelji koji su bili tu smjesteni) kontaktorate Danicu ,mail: vignjevic@pronatal.cz, ima i neka druga njena adresa,ali sa ove je ona meni odgovarala,kad joj on proslijedi moj mail.

ona će vam dati broj moba,imam ga i ja,ako kome zatreba,neka salje pp i dat cu.

u prag mozet eautom,nama iz BiH najisplativije preko Hrvatske,Mađarske,Slovačke- vinjete:
Mađarske 8e,ali imaju mnogo novog autoputa,ona je duga,ali su im autoceste odlicne i nije vinjeta uopce skupa.vazi 4 dana
Slovacka+Ceska 20e,slovack aje mislim 7 dana mminimalno,a  ceska 10 dana mminimalno.obe mozete kupiti cim predete (nekada postojecu,,danas samo ostale prazne kucice) granicu Mađarska/Slovacka

Navigacija j eobavezna!!!

ako ne idete autom,nego avionom,recimo(malo ko to sebi moze priustiti),onda tamo imate nekog Simu(mislim da je to Danicin muz) i ja imam i njegovo broj.nazovete ga,to je taxista, i on dode po vas i doveze vas do hotela.

ja toplo preporucam Michael hotel,licno tamo bila i niej lose za te pare.
ako jos neko ima kakvo pitanje-neka pita.tu sam i voljna pomoci kako god mogu.






regina -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (28.10.2010 10:01:27)

nesto se pobrkao cjenovnik:
2.5 Hr    C J E N I K




Donacija jane stanice                                                                                                  4.500 EUR
(Uključuje eventualni ICSI i kryokonzervaciju
preostalih embrija. Donatorka se bira prema zahtjevima
primatelja. UTZ (ultrazvuk), praćenje levela hormona
i medikamenti nisu uključeni.)

Standardni IVF ciklus                                                                                                   1.500 EUR
(Medikamenti i kryokonzervacija preostalih embija nisu
uključeni, monitoring (ultrazvuk i nivo hormona)
nije uključen)

Kompletni IVF ciklus                                                                                                     2.200 EUR
(kompletni monitoring uključen, medikamenti nisu uključeni)

Transfer doniranih embrija                                                                                          1.450 EUR

Kryokonzervacija                                                                                                            220 EUR
(sperme, embrija, jajnih stanica)

Transfer zamrznutih embrija                                                                                           450 EUR
(koristeći Transfercatether-Echotip)

MESA/TESE                                                                                                                      1000 EUR
(anestezija uključena)

Histerosokpija (bez anestezije)                                                                                         200 EUR
Histeroskopija (sa anestezijom)                                                                                        300 EUR

ICSI                                                                                                                                  300 EUR
(do 10 oocyta, svako dodatno 20 EUR/USD)

Asistirani hatching                                                                                                            250 EUR
Inseminacija                                                                                                                      200 EUR
FISH (Spermiji)                                                                                                                  800 EUR
Donacija sperme                                                                                                               200 EUR
Redukcija                                                                                                                          320 EUR
Medikamenti prema indikaciji                                                                                               800-1.500 EUR

Trensfer blastocista
(Produžena kultivacija)                                                                                                       300 EUR
(korištenje Transfercatether-Eshotipa uključeno,
IVF ciklus nije uključen)

PGD pomoću FISH metode, biopsija                                                                                     2.000 EUR
i laboratorijski postupci, produžena kultivacija
(ISCI nije uključen, punkcija i anestezija i
Transfer embrija nisu uključeni)

Cijene (EUR→USD) bit će automatski izračunate prema tečajnoj listi




srećica -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (2.11.2010 14:31:34)

Puno ti hvala na ovim iscrpnim informacijama.Sad sve znam i da pisala sam na neki drugi mail i nije bio dobar sad ču poslat na ovaj tvoj.Hvala ti puno još jednom[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




srećica -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (2.12.2010 18:54:14)

evo dobila novi cjenik i obavijesti iz klinike od kolegice[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley36.gif[/image]Evo ja javljam info za Prague Fertility Centre (PFC):

Adresa klinike koju vodi Dr. Lazarovska je:

Prague Fertility Centre
ul. Milady Horákove 63
170 00 Praha 7

Njihova kontakt osoba:
Mirna Turčinović
mirna@pragueivf.cz

Hoteli koji su u blizini klinike (u istoj ulici i koje Mirna može rezervirati):

http://www.guideprague.com/belvedere...ere-prague.php
http://www.hotelcapri.cz/en/hotel.html

Cjenik:
MPO metoda

DONACIJA JAJNE STANICE - transfer svježih embrija
Donacija jajne stanice - ET u istom ciklusu 3.800 Eur
Uključuje ICSI, eventualnu kryokonzervaciju preostalih embrija, kultivaciju do 3 dana

DONACIJA JAJNE STANICE - putem kryokonzerviranih embrija
Donacija jajne stanice - ET nakon odmrzavanja dobivenih embrija 1.800 Eur
Prethodna kryokonzervacija sperme 200 Eur
Uključuje ICSI, zamrzavanje/odmrzavanje embrija, kultivaciju do 3 dana

DONACIJA EMBRIJA - transfer svježih embrija
Donacija jajne stanice 3.800 Eur
Donacija sperme 400
Uključuje ICSI, eventualnu kryokonzervaciju preostalih embrija, kultivaciju do 3 dana

DONACIJA EMBRIJA - putem kryokonzerviranih embrija
Donacija jajne stanice 1.800
Donacija sperme 400
Uključuje ICSI, zamrzavanje/odmrzavanje embrija, kultivaciju do 3 dana

DONACIJA SPERME 400

Kryokonzervacija
Kryokonzervacija embrija 200
Kryokonzervacija jajne stanice 400
Kryokonzervacija sperme 200
Transfer kryokonzerviranih embrija 600

IVF CIKLUS 1.600
ICSI - do 10 jajnih stanica 400
svaka jajna stanica preko 10 30
PICSI - do 10 jajnih stanica 900
NOVO!!! svaka jajna stanica preko 10 80
Obavezne intervencije
Anestezija 100
Spolno prenosive bolesti test (HIV1,2; HBV, HCV, BWR) 80

Medikamenti po indikaciji 800 – 1300
Konzultacije 100

Opcijske MPO metode
Kultura blastocista 300
Potpomognuta nidacija (gniježđenje) 300
PGD/PGS (spolno prenosive bolesti, translokacije i aneuplodije) 2.200
Dr Lazarovska je vrlo ljubazna, susretljiva i srdačna, a embriolog je došao iz Pronatala, s dugogodišnjim iskustvom u MPO-u.
Ostalo osoblje, uključujući i Mirnu je također vrlo susretljivo i ljubazno, a komunikacija koja se odvija preko Mirne (e-mailom) je vrlo brza. Imaju suradnju s privatnom klinikom u Zagrebu gdje se mogu obaviti potrebne konzultacije, UZV i pripreme (za one koji ne idu nekom drugom MPO doktoru).
Sve pohvale PFC klinici.




Renata0102 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (8.8.2015 9:41:21)

¸pozz,,,imam sto pitanja ,sto stvari me muči ...<<<<<<<<<<<Naime,dečko i ja se borimo sa neplodnošću,on ima azeospermiju,meni su svi nalazi uredni,Doktor Bauman je rekao da kod nas dvoje ne postoji nikakva druga mogućnost osim trudnoća sa doniranim sjemenom,.posto kod nas nema još banke sperme(navodno nešto bude oko 9 mjeseca) moramo ići negdje gdje toga ima,pitala sam ga di je najbolja uspjesnošt pa nam je preporučio upravo kliniku Pronatal u Češkoj.Zanima je jel to stvarno tako tamo uspješno,,pošto mi hzzo plača nešto samo neznam kaj točno sve,mislim da plača postupak tamo i moj boravak.Zanima me za nekakav hotel di može dragi prespavati s obzirom da ide samnom,,,koliko sve to dođe?hvala Vam na odgovoru,,,
Renata




perlica55 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (8.8.2015 11:35:19)

Renata dobro došla [sm=smiley1.gif]
Možda bi bilo najbolje registrirati se na Roda.hr
Imaš temu MPO u Češkoj, cure s iskustvom ti budu odgovorile, jer zadnji
post na ovoj temi pisan je davno.
Sretnoo [sm=smiley1.gif]




Renata0102 -> RE: Klinika Pronatal u Češkoj u Pragu? (9.8.2015 11:13:18)

budem probala i tamo...hvala ,,,,[sm=bravo.gif]




Stranica: [1]