Miom (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Zdravlje



Poruka


Vjeverica ST -> Miom (28.5.2010 13:41:34)

bog cure! nije me dugo bilo....
maleni je super i sve, jučer otišla u doktora na redovni pregled i rekao mi da imam miome na maternici...Da su dobroćudni i i jaaako sitni, da se ne moram zabrinjavati i da nije strašno, ali da pripazim tj kontroliram se često i da mi preporuča da ne čekam puno na drugo dijete...
To me sve zateklo, nisam očekivala tako ešto, isam ni znala gdje da stavim ovu temu budući da nisam imala problema sa zatrudnjivanjem....A evo sada, i na samu pomisao na to sam se prepala....
Sestra mi kaže da je to glupost i da se ne sekiram, pričaju slučajeve djevojaka i žena koje žive s tim cijeli život i normalno imaju djecu......
Molim vas da mi iz iskustav netko nešto kaže...... :-)




ninolina -> RE: miom (28.5.2010 13:45:12)

draga neznam puno o tome...nekima smeta da zatrudne a nekima ne...e sad..... nadam se da će sve biti ok




Vjeverica ST -> RE: miom (28.5.2010 13:49:51)

da, tako kažu...hvala...




ninolina -> RE: miom (28.5.2010 13:51:24)

a koliko ti je malecki star




Vjeverica ST -> RE: miom (28.5.2010 13:54:17)

brzo godinu i pol




ninolina -> RE: miom (28.5.2010 13:56:26)

a gle svakako se kontroliraj redovito....
a jel bi imali još djece....znam da je osječaj grozan ali drži se....




pepeljuga -> RE: miom (28.5.2010 14:05:30)

Meni nevista operirala prije misec dana jer joj je bio dosta velik,sve ok i moze jos imat dice,ne vidim razloga za ne i zasto ti je to rekao[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Prijateljica imala kad je ostala trudna i posli poroda ga isto operirala jer je dosta narastao i isto sve ok...




ZVRK -> RE: miom (28.5.2010 14:16:51)

meni su ''''došla''''2 mioma u 1[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/nosecka.gif[/image] .jedan je bio toliko veliki da kada sam pipala ''''dijete''''mislila sam da je bebina glavica a ono bio miom -pa zamisli koja bila velićina.
rodila sam i sve je bilo ok ,u [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/nosecka.gif[/image] nije smetalo ništa a na prvom pregledu poslije poroda(45)dan taj veliki se smanjio a 2 je nestso-kao da ga nije niti bilo.
miomi se hrane sa trudničkim hormonima i nikako se ne preporuča da trudnica dobije puno kila-.do 15kg meni rekli doktori.
poslije toga sam još 3puta zatrudnila bez problema.a moje ne održavanje trudnoće nije bio razlog miom.
doktori su mi preporučili da idem ne uklanjanje mioma tek kada nebudem htijela imati više djece (radi same sigurnosti) jer su rekli da kada moraju ukloniti miom režu i dio maternice pa radi toga sigurnost za sljedeće rađanje.

sada nismo niti gledali ili je i on nestao.nisam se sjetila niti pitati ali budem na sljedećoj kontroli




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (28.5.2010 17:23:56)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Zvonki -> RE: miom (28.5.2010 21:45:28)

Ne znam nijedan slučaj da je žena imala miom a nije imala normalnu - urednu trudnoću. Moja teta i moja prijateljica su imale obje ogromne (veće i od muške šake) miome pa nisu imale nikakve probleme. Dobro je da se zna da su tu pa će se samo bolje obratiti pozornost. Za ostalo, mislim da nemaš brige [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




anushka -> RE: Miom (28.5.2010 22:34:31)

Bog,
Ja sam ovde nova. Dolazi iz Makedonije. Imam troje djece: 18 godina+15,5 godina+10 mjeseci.
A imala sam i miom od 6 godina. Pre nego sam ga otstranila hirurskim putem, imala sam vec dva carskih.  4 godine nakon aliena (mioma), dobila sam kcerkicu!
Preporucujem da vadite miome jer oni samo smetaju nasoj sreci...




Vjeverica ST -> RE: Miom (2.6.2010 15:43:42)

fala cure, sad vidim da to nije toliko strašno, pratit ću ih...a i to je tek u početnoj fazici pa je dobro na vrijeme informirati! havala vam puno!!!!!!smirile ste me




m arta -> RE: Miom (16.8.2010 14:14:08)

ja sam imala puno mioma i operirala ih laparoskopijom 25.02.2009. a bili smo počeli raditi na bebi i kako nisam ostajala trudna i otišla na UZV onda su mi to ustanovili.
početkom 09/2009. su mi se počeli vračati i dr je proporučio AIH, a zatim i IVF, al eto nažalost nikako da ostanem trudna.
sad sam dobila lijekove za stimulirani IVF, pa se trebam javiti u 09.mj za dogovor.
u 06.mj sam išla na VV na drugo mišljenje i razmišljala sam da tamo nastavim, al sad sam dobila u Osk lijekove, pa se nadam da neću morati ići na VV.
ali.. kad sam bila na VV dr me malo uplašio kad je rekao da su kod mene veliki problem baš ti miomi i da bi on razmislio koju stimulaciju da ja uzimam, jer ako ću jaču stimulaciju idem na vlastiti rizik. da postoji mogućnost da se miomi još više razgranaju.
inače to do sada nisam kod nikog čula da je imao problema u stimulaciji, pa se nadam da neću ni ja.




Brisani uporabnik -> [Obrisani korisnik] (18.9.2010 15:39:49)

[Sadržaj poruke je obrisan]




Stranica: [1]