Enterokok (Puna verzija)

Forum >> [Obiteljski život] >> Zdravlje



Poruka


ninolina -> Enterokok (28.5.2010 11:05:19)

Imali koja iskustva sa tom baketrijom




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:08:46)

07.08.2001. 16:03
Enterokok (Streptococcus faecalis ili Enterococcus) je vrsta streptokoka koja, kao i ešerihija (Escherichia coli, koja spada u enterobakterije), obitava normalno u stolici (fecesu) svakog čovjeka. Tamo dospije već unutar nekoliko sati od poroda. U jednom gramu fecesa zdravog čovjeka može se naći oko milijun enterobakterija i enterokoka. Međutim, ako takve klice dospiju u mokraćni sustav, mogu se namnožiti i prouzročiti upalu mokraćnih kanala, ili još dublje, samog bubrega. Ženska su djeca znanto podložnija ovim infekcijama zbog vrlo kratke uretre (mokraćne cijevi) kojom klice iz okoline (pelensko područje u koje dojenče defecira) ulaze u mokraćni mjehur. Ako uz to postoji neka malformacija mokraćnih kanala koja otežava normalno ispražnjavanje mjehura, doći će do takvog namnažanja klica koje će potom prouzročiti upalu sa simptomima temperature, povraćanja, učestalog mokrenja, mutne ili smrdljive mokraće, ali kadikad i bez ikakovih simptoma (tada se upala može otkriti slučajno pregledom urina zbog neke druge indikacije, ili zbog slabijeg teka, slabijeg dobivanja na težini, itd.). Da je posrijedi infekcija pokazuju ovi simptomi ili nalaz leukocita u mokraći, no definitivni dokaz jest nalaz bakterija u tzv. signifikantnom broju, tj. u broju od barem 100000 klica/ml mokraće. To je onaj broj za koji je sigurno da je posljedica masivnog namnažanja klica u unutrašnjosti mokraćnog sustava, a da nije posrijedi prolazno zagađenje koje će urednim pražnjenjem mokraće nestati ili zagađenje podrijetlom s okolne kože. Praktički u većini slučajeva nije važno o kojoj je klici riječ, već o kojem broju u 1 ml mokraće. E. coli i enterokok su česti uzročnici uroinfekcija, no u vašeg djeteta riječ je o nesignifikantnom broju, pa to praktički znači da infekcije nema. U vašem drugom upitu o E.coli, opisali ste nalaz pielektazija u svojeg djeteta (sin, sada 9 mj.) koje se u međuvremenu normaliziraju. Prema nalazima koje ste naveli, on nikada nije imao dokazanu uroinfekciju. Preporučio bih vam kontrolu sedimentcije i urina s urinokulturom u ustanovi u kojoj se mokraća uzima prema svim propisima, a to je npr. Klinika za pedijatriju Šalata u Zagrebu. Ne vrijedi donositi mokraću od kuće, ili uzimati mokraću bez prethodnog pranja, jer su zagađenja vrlo česta, pa onda brinete o nalazu ove ili one klice, a sve u nesignifikantnom broju, tj. bez istinske unutarnje infekcije urotrakta. Prigodom konzultacije s liječnikom u svezi s rezultatom nalaza donesite i nalaze ultrazvuka kako bi se dogovorili da li je potrebno i te nalaze kontrolirati ili dopuniti drugim (rendgenskim) pretragama.




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:09:54)

To ti imaš? ja mislim da sam je ja imala u trudnoći, a onda sam dobila i eširihiju




ninolina -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:11:04)

ma nemam ja ima sestra...imala je prvo eserihiju pa su sad našli to.....a kako je inače transplatirana (bubreg) odma ju je opanika ulovila....Jesi lječila to nećim...




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:12:46)

nolicin za eširihiju ali kad nisam bila trudna ima i ninur čini mi se




ninolina -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:13:52)

a jel to opasna bakterija...mislim ono...znam da može udarati na bubrege....uffff [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:14:09)

i jedan i drugi lijek su za eshirihiju i enterokok




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:15:15)

ak se proširi i ak je ima puno udara na bubrege treba liječiti čim prije i piti puno čaja od brusnice




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:15:48)

Bude sve ok. [image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




ninolina -> RE: Enterokok (28.5.2010 11:17:33)

ona pije mislim da je rekla ovaj ninur ili kak već za tu eserihiju i stalno je na antibioticu...rekli su joj da dođe ako dobi temperaturu...onda ostaje tamo kod njih....nadam se da bude sve ok




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 13:21:07)

I ja se nadam da bude sve u redu. sretno. držim fige




ninolina -> RE: Enterokok (28.5.2010 13:22:29)

hvala draga...a kako si ti skužila da imaš bakteriju...mislim jel moraš imati temperaturu ako ona bukne[image]http://www.ringeraja.hr/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 13:40:25)

stalno sam pišala. i to jako malo. sto put na dan.




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 13:42:11)

i pecka,peče




mamica29 -> RE: Enterokok (28.5.2010 13:42:55)

Temperatura dođe kad se bakterija jako namnoži-kad je ima puno.




ninolina -> RE: Enterokok (28.5.2010 13:43:34)

hvala ti...ma vidjet će u ponedjeljak kad ide opet




Stranica: [1]